Plzeň – Sparta 5:4 (kon.) | Motor ČB – Kladno 2:6 (kon.) | Zlín – Chomutov 1:2 (po s.n.)
Třinec – Liberec 5:4 (po pr.) | K. Vary – Pardubice 1:2 (po s.n.) | Litvínov – Kometa Brno 4:3 (po s.n.)
Vítkovice – Slavia 3:0 (kon.)
po s.n.
HC VERVA Litvínov
4:3 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
HC Kometa Brno
Neděle 30.09.2012, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

Přeji vám pěkný zbytek posledního večera měsíce září. (20:16:52)

Litvínov má tedy momentálně jedenáct bodů a drží se v klidném středu extraligové tabulky. Kometa se ode dneška bude o první místo dělit s Třincem, který má stejně jako ona sedmnáct bodů. Další kolo je na programu již v úterý. Severočeši míří do Pardubic, Kometa doma hostí Plzeň.

Druhý bod tedy zůstává na severu Čech, Kometa je podruhé v sezoně poražena, byť znovu bere aspoň bod. Litvínov si tak připisuje cenný skalp a druhou domácí výhru v řadě. Dvěma góly k tomu přispěl Robin Hanzl, který ještě dnes neměl na kontě ani jeden kanadský bod.

65:00
    Litvínov právě vstřelil branku!

Rozhodujícím momentem byl tedy nájezd ROBINA HANZLA, který si tak připisuje druhou trefu v zápase.

Hořava zkusil forhendový blafák a trefil jen Francouzův beton.

Viktor Hübl trefil tyč, Kometa žije.

Sudí Fraňo rozpažil, branky nebylo dosaženo!

Rozhoduje se již opravdu dlouho, puk pod tělem Francouze asi nikde není pořádně vidět.

Stále se čeká na verdikt od videa.

Sudí musí zatelefonovat videorozhodčímu po nájezdu Jana Hrušky. Francouz sice puk zachytil, následně ale doklouzal do vlastní branky.

Robin Hanzl si položil Trvaje a poslal puk po ledu do branky.

Jakub Svoboda trefil levou tyč branky střežené Francouzem.

Jako první jel František Lukeš, který netrefil skulinu mezi betony Trvaje.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první pojede někdo z domácích.

Ani na jedné straně to nevypadá, že by se chystalo střídání brankáře. Nájezdy odchytají Trvaj a Francouz.

Pro oba týmy to budou první samostatné nájezdy této sezony, je tedy prakticky nemožné určit favorita. Za Kometu nemůže jet Leoš Čermák, vyloučený v prodloužení. Domácí trenér Jeřábek může volit mezi všemi svými svěřenci.

Je to jasné, o výsledku zápasu musí rozhodnout samostatné nájezdy. Litvínově sice v přesilové hře Kometu mačkal, chyběla mu však střelba.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Černý trefil jen Dlouhého a ten následně vyhazuje.

64:30
    Další Lukešův pokus Trvaj vyráží betony.

64:16
    Lukeš vypálil hodně nepřesně.

64:08
    Domácí dlouze kombinují.

63:48
    Time-out si vyžádal i trenér hostí Zdeněk Venera.

63:48
    Hra vysokou holí vyhání domácí z útočné třetiny.

63:33
    Posmyk namířil z levého kruhu jen doprostřed branky.

63:17
    V prodloužení se pochopitelně hraje 4 na 3.

63:17
    Domácí trenér Jeřábek reaguje oddychovým časem, cítí šanci na bonusový bod.

63:17
    Šance pro domácí. Leoš Čermák zbytečně fauloval ve středním pásmu a nemůže tak zasáhnout ani do případných samostatných nájezdů.

62:49
    Stále to vypadá, že dnes budou muset rozhodnout až nájezdy.

62:20
    Nastavení se zatím odbývá především ve středním pásmu.

62:08
    Nahození Jakuba Černého bylo pro Trvaje snadným soustem.

61:31
    Domácí si na chvíli vytvořili tlak, nakonec se však sami vyhánějí z útočné třetiny.

60:54
    Martynkovu střelu z velkého úhlu vykopl Trvaj nezvyklým zákrokem.

60:39
    Po Dlouhého střele z levého křídla mohl dorážet v dobré pozici Čermáka, trefil však jen betony Francouze. Následně hostující forvard posunul branku Litvínova a přerušuje se.

60:15
    I prodloužení začíná velmi opatrně.

60:01

Šedesát minut hry k nalezení vítěze dnešního utkání nepřispělo. Ve třetí periodě se totiž trefil pouze domácí útočník Baláž, který ideálně napálil puk z levého křídla a jako první hráč této sezony dokázal překonat Trvaje v závěrečné dvacetiminutovce hry. Oba týmy mají tedy již jistý jeden bod, o ten druhý si to rozdají v pětiminutovém prodloužení, případně v samostatných nájezdech.

60:00

59:44
    Hraje se v obranné třetině hostí.

59:28
    Eratova střela od modré nebyla nijak nebezpečná.

59:20
    Bičánek zastavil Lukešův pas, po kterém mohli jít domácí do přečíslení.

59:05
    Dlouhý to zkusil sám, dostal se ale jen do rohu útočné třetiny.

58:21
    Jakuba Černého zastavil při pokusu o střelu obránce Malec.

58:02
    Holec chvíli kroužil útočným pásmem, ke střele se však nedostal.

57:34
    V útočné třetině Komety také puk chvíli zůstal, Francouz ale zasahovat nemusel.

57:13
    Kotouč se ocitl mezi diváky, buly následuje před Francouzem.

57:04
    Čermákovo nahození před branku zblokoval Posmyk do ochranné sítě.

56:44
    Rozhodně se nedá říct, že sledujeme ostrý boj o rozhodující branku, tempo teď není nijak závratné.

56:01
    Další z útočných akcí Litvínova zastavuje ofsajd.

55:44
    Francouz si už nějakou dobu nemusel připisovat žádný zákrok.

55:19
    Martynkovi sebral puk ve střelecké pozici Jakub Svoboda.

54:57
    Domácí mají kotouč více na svých holích, vzrušivé momenty ale nevidíme.

54:08
    Ofsajd domácího mužstva.

53:57
    Hra se po vstřelené brance domácích celkem uklidnila, je znát, že oba celky hlavně nechtějí inkasovat.

53:26
    Jakub Černý se z rohu kluziště dostal až před Trvaje, který proti němu ale vystrčil hokejku a sebral mu puk.

53:07
    Úmyslný ofsajd byl odpískán Brnu.

52:54
    Švrčkovo nahození bylo hodně nepřesné.

Dnešní utkání sleduje 4798 diváků.

52:07
    Domácí publikum nesouhlasí s odpískaným zakázaným uvolněním svého týmu.

51:03

Poprvé v sezoně inkasuje Kometa ve třetí třetině. Přitom se znovu nejednalo o moc nápadnou akci. Okolo levého hrazení vjel do útočné třetiny VLADISLAV BALÁŽ a z poměrně velké dálky vypálil. Zacílil však přesně k vzdálenější tyči a Trvaj na touš nedosáhl. Asistence: Roman Pšurný.

50:28
    Trávníček byl hodně aktivní těsně před Trvajem, brankář Komety ale klidně stál u bližší tyče a nepustil puk do branky.

49:39
    Hodně daleko z branky vyjel Francouz proti Jakubu Svobodovi, povedlo se mu ale vypíchnout puk před brněnským rychlíkem.

48:54
    Pšurný s Jakubem Černým šli dva na jednoho. Prvně jmenovaný měl asi střílet, zvolil však pas na Černého. Puk k němu však přes beka Komety neprošel.

48:06
    Hanzl to zkusil individuálně, zakončil však spíše propagačně.

47:43
    Další litvínovskou snahu o vyrovnaní zastavuje ofsajd. Následuje komerční pauza.

47:11
    Kamil Černý to dnes často zkouší od modré, většinou ale trefuje jen někoho před Trvajem.

46:32
    Se štěstím teď bruslí zastavil Sklenička možný brejk hostujícího mužstva.

45:37
    Nyní si Verva na chvíli vytvořila tlak, do šance se však nikdo v černožlutém nedostal.

45:14
    Kamil Černý to zkusil z poměrně velkého úhlu, na Trvaje si ale nepřišel.

44:49
    Valachovu střelu od modré přizvedl jeden z domácích obránců do ochranné sítě za Francouzem.

44:23
    Kometa se drží v útočné třetině, to ji k úspěchu nyní plně stačí.

43:36
    Eratovo behendové zakončení z pravé strany Francouz vyrazil do rohu.

43:15
    O puk se dlouze válčilo v rohu útočného pásma Komety.

42:36
    Zohorna s Dočekalem zkusili rychlý výpad, nedokázali si však přesně přihrát.

42:19
    Posmyk střelou z velké dálky získal aspoň vhazování před brankou Komety.

42:06
    Třetí perioda se zatím odbývá hlavně v rozích útočného pásma Chemiků.

41:38
    Trvaj raději drží puk pod lapačkou před dotírajícím Balážem.

41:29
    Sudí odpískali ofsajd Komety Brno.

41:12
    Domácí se nadále drží v útočném pásmu, do střeleckých pozic se ale nedostávají.

40:47

40:24
    Po zmatcích v brněnské obraně se před Trvajem zjevil osamocený Majdan, ze tří metrů si však na brankáře Komety nepřišel.

40:01

Pokud chce Litvínov vyhrát, musí dokázat to, co se zatím letos nikomu nepodařilo. Brno totiž zatím nikdy neinkasovalo ve třetí třetině. Udělat z této statistiky historii může Vervě pomoci i fakt, že závěrečnou dvacetiminutovku začne krátkou početní výhodou.

Přestože šli domácí v druhé třetině jako první do vedení, druhou přestávku stráví v lepší náladě hostující celek. Na Stříteského šikovnou teč totiž rychle dokázal odpovědět Holec. V 39. minutě pak poslal Kometu do vedení Jan Hruška.

Další třetina začne přibližně v 19:18.

40:00

39:53
    Bitva o puk v rohu kluziště.

39:19
    Po nepřesném nahození Posmyka se touš dostává do prostřední třetiny.

39:12
    Po střele Kamila Černého vznikla potyčka před Trvajem, Kováčik složil k ledu krajana Majdana. Vylučovat se ale nebude.

38:56
    Domácí vyhráli buly a rozjíždějí přesilovkovou kombinaci.

38:47
    Tomáš Malec fauloval Majdana a je vyloučen za držení, domácí mají šanci opět srovnat.

38:12
    Kometa právě vstřelila branku!

Brno otáčí skóre utkání a podruhé v zápase vede. Produktivní druhý brněnský útok opět zaúřadoval. Jakub Svoboda vlétl do útoku, zadovkou přenechal puk JANU HRUŠKOVI a brněnský rodák dokázal prostřelit z levého kruhu Pavla Francouze. Asistence: Jakub Svoboda.

37:50
    Drobná mlýnice vznikla před Francouzem, který si ale mezi těly hráčů obou týmů dokázal uzmout touš do lapačky.

37:37
    Dlouhého střela z otočky nenamířila mezi tři tyče.

37:31
    Rozehrávka Litvínova končí odpískaným icingem.

37:17
    Akci čtvrtého útoku Jihomoravanů zastavuje ofsajd.

36:30
    Obránce Havelka šel málem do brejku, nakonec jej ale obrana Brna dokázala od puku odstavit.

35:47
    Petrovický našel Holec v dobré střelecké pozici mezi kruhy, hostující jedenáctce ale v klíčový moment přeskočil puk hůl.

35:17
    Jakub Černý z pravého křídla minul branku.

34:48
    Baláž v rychlosti vjel do útočného pásma, střelecký pokus ale nasměroval jen do chráničů Švrčka.

34:10
    Eratova střela z větší vzdálenosti nebyla pro Francouze nebezpečná.

33:56
    K nevoli domácích fanoušků je Litvínovu pískáno zakázané uvolnění.

33:45
    Koreis se Zohornou dokázali zatopit domácí obraně, akce nakonec končí posunutou brankou za Francouzem.

33:12

Tak to bylo rychlé, znovu je srovnáno. Žižka nepříliš prudce vypálil od modré čáry, Francouz však kotouč pouze vyrazil před sebe. Tam stál MIROSLAV HOLEC, který bleskově poslal touš od odkryté branky a trefil se tak potřetí v letošní sezoně. Asistence: Tomáš Žižka.

32:27
    Litvínov je nabuzený, Hübl teď ale neuspěl se střelou z pravého kruhu.

31:54

Domácí jdou poprvé v utkání do vedení, povedlo se jim proměnit přesilovku. Litvínov zvolil nejjednodušší recept Martinka nahodil puk od modré čáry a kousek před Trvajem jej přizvedl pod břevno MATĚJ STŘÍTESKÝ. Zkušený gólman už nestihl zareagovat. Asistence: Ondřej Martinka, Michal Trávníček.