Vsetín – Opava 1:2 (po pr.) | Děčín – Sokolov 5:3 (kon.) | Prostějov – Havířov 3:4 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 6:3 (kon.) | Nový Jičín – Karviná (Baník) 3:2 (po s.n.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 9:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
HC Frýdek-Místek
Středa 24.10.2012, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobré středeční odpoledne z Přerova. Druhá liga ve východní skupině má za sebou první čtvrtinu základní části a čeká ji nový projekt sousedů v tabulce. Je to novinka letošní sezony, kterou si dnes Zubři vyzkouší s Frýdkem Místkem. Frýdečtí letos svými výkony hodně překvapují a jsou na čtvrtém místě! O pouhé dva body za Přerovem. V dnešním střetnutí nás tedy čeká přímý boj o třetí příčku. Poslední duel těchto celků na ledě Meo arény dopadl lépe pro hosty, kteří zde zvítězili těsným výsledkem 2:1. Zubři dnes budou chtít porážku Frýdku oplatit a pomoct by jim v tom měla nová posila v defenzivních řadách. Klub po dlouhých jednáních vyřešil všechny potřebné dokumenty, aby žlutomodrý dres mohl obléknout obránce David Kudělka. Utkání začíná v 18:00 a všichni jste zváni k jeho sledování.

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Sklenář, Osina, Kudělka - Goiš, Sedlák, Sprušil - Brančík, Sakrajda, Rajnoch - Kolář, Málek, Vaněk - Kundrátek, Brada.

HC Frýdek-Místek: Láníček - Ovšák, Kudláček, Měkýš, Teper, Štubňa, Hrubý, Slovák, Kraft, Rozum, Krutil, Sluštík J, Sluštík O, Gogolka, Tomis,Kanko, Gajda, Kelner, Slovák, Kopún, Hamhalter.

Rozhodčí:Obadal - Goňa, Smilek .

00:01

0:38
    Ke střele se chystal Sedlák, jeho pokus zblokoval obránce hostí.

2:15
    Pěknou souhru trojice Brančík, Sakrajda, Rajnoch zkazila nepřesná přihrávka.

2:57
    Láníček raději přikryl puk do lapačky před dotírajícím Vaňkem.

3:33
    Vojtek si připisuje první zásah proti nahození Hrubého.

4:07
    Po vyhraném vhazování v útočném pásmu střílel Krutil, Vojtek zasahovat nemusel.

4:19
    Puk končí v hledišti, buly ve středním pásmu.

5:16
    Kanko ještě stihl zadovkou posunout kotouč na Kopúna, ten se už ale nacházel v ofsajdu.

5:50
    V tutovce se ocitl zcela sám domácí Petr Vaněk, zkoušel to střelou nad lapačku, ale tohle místečko si Láníček pohlídal. Přerovští ještě dotírali na hostujícího brankáře, ale ten puk za brankovou čáru nepustil.

8:10
    Osina se napřahoval, už to vypadalo že vystřelí, ale přerovský obránce si to rozmyslel a posléze o kotouč přišel.

8:21
    Přerov právě vstřelil branku!
    RICHARD BRANČÍK s Petrem Sakrajdou předvedli nádhernou kombinaci, která vyústila ve střelu prvně jmenovaného a zároveň znamenala vedoucí branku v utkání. Asistence: Petr Sakrajda.

9:13
    Z otočky to zkoušel Sedlák, mířil nepřesně.

9:34
    Vojtek se štěstím vykopl dvě šance hostů.

10:09
    Rajnoch se dostal do dobré střelecké pozice a byl faulován.

10:09
    Petr Slovák je vyloučen (FRM) na 2 min za sekání.

10:38
    Frýdek vyhazuje před Vojtka. Přerov zakládá novou přesilovkovou akci.

11:35
    Po dlouhé souhře střílel Pala, Láníček hokejkou jeho pokus mezi betony vytěsnil.

11:40
    Domácí hokejisté hráli chvíli se šesti hráči a budou za to pykat. Trest za domácí lavičku odsedí Michal Rajnoch (PŘE)

12:10
    Frýdek je kompletní.

13:30
    Frýdek tak dlouho kombinoval, až ztratil kotouč. Puku se zmocnil Málek a vyhodil ho přímo k Láníčkovi.

13:40
    Vojtek rozehrál puk na modrou čáru, tam ho zachytil obránce Frýdku a ještě další střelou ho prověřil. Domácí jsou v plném počtu.

14:38
    Nepřesnou rozehrávku Ference mohl potrestat Ondřej Sluštík, Vojtek byl včas na správném místě.

15:50
    Láníček s poklidem ukryl puk do lapačky, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

16:10
    Sprušil zpoza branky našel volného Goiše, Láníček dobře zasáhl lapačkou. Zubři si zahrají přesilovku.

16:19
    Jiří Slovák (FRM) 2 minuty za držení protihráče.

16:43
    Brančíkovi utekl kotouč a toho využil k vyhození kotouče z pásma Petr Hrubý.

17:23
    Vlček vyslal ostrou ránu od modré čáry, Láníček ztlumil do rohu kluziště.

17:37
    Zakázané uvolnění Přerova, buly před Vojtkem.

18:19
    Frýdek se dokázal ubránit, Slovák již bruslí na ledě a hosté jsou v pěti.

19:47
    Vlček našel zcela volného Brančíka, Láníček si povyjel a jeho střelu na vyrážečku vyrazil. Možná měl domácí útočník se zamířením chvíli počkat.

20:00

První třetina byla spíše uspávající, oba celky si vytvořily šance, ale branku vstřelit dokázali pouze domácí. Pěknou souhru dvou hráčů zakončil přesně Richard Brančík. Druhá třetina začne v 18:46.

20:01

20:40
    Goiš se dral před Láníčka a byl v šanci faulován, dorážku Paly do odkryté branky zblokoval hokejkou Měkýš.

20:46
    Ondřej Měkýš (FRM) 2 min za hákování.

22:16
    Akci Zubrů ukončila píšťalka sudího, která signalizovala ofsajd. Buly ve středním pásmu.

22:46
    Goiš se z levého křídla dostal před Láníčka, hostující brankář vyrážečkou jeho střelu vyrazil. Frýdek se ubránil a je v plném počtu.

23:19
    Jan Kolář (PŘE) je potrestán na dvě minuty za hákování. Frýdku se tak naskýtá dvouminutová přesilovka pěti proti čtyřem.

23:54
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Frýdek nezahálí a využívá svoji početní výhodu. Rozum našel na modré čáře MICHALA KRUTILA, jehož dělovka prošla skrz Vojtka až do sítě. Asistence: Petr Rozum.

24:25
    Icing Frýdku, buly před Láníčkem.

25:07
    Brančíkovo nahození se šťastně odrazilo mezi kruhy, tam se do puku opřel Sakrajda, jeho pokus skončil ve výstroji Láníčka.

25:20
    Milan Ovšák (FRM) 2 min za úmyslné zdržování hry.

26:45
    Po faulu na Sakrajdu, bylo nařízeno trestné střílení.

26:45
    Petr Sakrajda chvíli počkal a poté se rozhodl vystřelit na lapačku, Láníček ale včas zareagoval a stále drží hosty ve hře.

27:20
    Frýdek je v plném počtu. Hosté zvládli i tohle oslabení bez újmy.

28:14
    Po Goišově přihrávce střílel Sedlák, Láníček levým betonem vyrazil do rohu kluziště.

28:45
    Vojtek se prezentoval slušným zákrokem proti střele Slováka. Buly před Vojtkem.

29:19
    Vojtek si nečekaně vyjel na levý kruh a zalehl kotouč. Buly opět před domácí brankou.

30:10
    Sprušilova střela z velikého úhlu končí v Láníčkových gatích. Buly před brankou Frýdku.

30:23
    Hokejistům Frýdku je vyloučen Ondřej Měkýš za hákování.

31:26
    Sedlák si potáhl kotouč a poté jej předložil Palovi, střelu domácího obránce Láníček ukryl do své výstroje.

32:41
    Daniel Kraft byl vyslán do samostatného úniku. S touto situací ale frýdecký útočník naložil bídně. Trefil pouze dobře postaveného Vojtka.

32:32
    Měkýš je na ledě, hosté jsou opět v plném počtu.

33:02
    Tentokrát výhoda přesilové hry pro hosty. Petr Sakrajda (PŘE) 2 min za podražení.

33:31
    Frýdek bude hrát minutu a půl přesilovku pět na tři, David Kudělka (PŘE) 2 min za hákování.

33:49
    Vojtek dobře zasáhl proti střele Slováka.

34:08
    Frýdek prokazuje, že přesilové hry jsou jeho silnou stránkou. Na střelu Hrubého Vojtek ještě stačil dosáhnout, ale na dorážku PETRA ROZUMA byl krátký. Frýdek tedy otáčí stav utkání a ujímá se jednobrankového vedení. Asistence: Petr Hrubý.

35:40
    Přerov je v plném počtu.

35:40
    Petr Kanko (FRM) atakoval domácího Vojtka sekerou a odpyká si dvě minuty.

36:20
    Brančík přihrával, Vlček střílel a jako poslední se puku dotkl Láníček, který kotouč schoval do své výstroje.

36:07
    Zubři přesilovku využívají a srovnávají krok s hosty. Střelu Richarda Brančíka tečoval nejprve Ferenc a jako poslední se puku šťastně dotkl PETR SAKRAJDA a Přerov vyrovnává na 2:2. Asistence: Jakub Ferenc, Richard Brančík.

38:57
    Zakázané uvolnění hostů, buly před Láníčkem. Hra se poněkud zklidnila a oba týmy se jen zřídka dostávají do šancí.

40:00

Druhou třetinu vyhráli hosté, kteří dokázali dvakrát skórovat v přesilové hře, druhá trefa padla při dvojnásobné přesilovce. Zubři ale dokázali vyrovnat zásluhou Sakrajdy. Poslední třetina nám začne asi v 19:44.

40:01

40:46
    Zubři se budou z kraje třetí třetiny bránit ve čtyřech. Zdeněk Sedlák (PŘE) 2 min za sekání.

42:10
    Tak Zubři si teď hodně vyšlápli ve vlastním oslabení. Přečíslení dvou na jednoho zakončil přesnou střelou do protipohybu Láníčka JIŘÍ GOIŠ. Asistoval mu Jiří Osina.

42:46
    Hokejisté Přerova jsou kompletní.

43:04
    Krásná spolupráce Goiše se Sedlákem, druhý jmenovaný stál tváří v tvář Láničkovi, ten ho výborně vychytal.

45:04
    Michal Krutil (FRM) 2 minuty za podražení.

46:50
    Pěkná střela Paly, Láníček výborně zasáhl. Přesilovka Zubrů je u konce.

47:04
    Zubři si v přesilovce několik šancí utvořili, ale branku dát nedokázali. Frýdek je kompletní.

49:56
    Rozum střílel, jeho pokus domácí obrana zblokovala.

52:11
    Ondřej Měkýš (FRM) 2 minuty podražení.

52:11
    Daniel Kraft (FRM) 2 min podažení. Zubry čeká dve minuty přesilovka pět na tři.

52:46
    Zbytečné vyloučení na domácí straně. Richard Brančík (PŘE) 2 min podražení.

53:39
    Domácí kombinovali delší dobu před Láníčkem. Poté se kotouče chopil Sedlák a předložil jej na druhou stranu, tam číhal osamocený ANTONÍN SPRUŠIL. Hráč s 88 na zádech dlouho zaměřoval, ale nakonec trefil odkrytou klec Frýdku Místku. Asistence: Zdeněk Sedlák, Daniel Faltýnek.

54:57
    Přerov je v plném počtu, ale zahraje si další oslabení.

54:58
    Jakub Ferenc (PŘE) 2 hákování.

55:34
    Frýdek opět využívá dnes už třetí přesilovku. MILAN GAJDA přesnou dorážkou snižuje a dramatizuje konec utkání. Asistence: Milan Ovšák, Petr Hrubý.

56:11
    Zubři dokázali strhnout vedení opět na svoji stranu. MAREK KUNDRÁTEK dorazil osamocený kotouč do odkryté klece. Bez asistence.

56:57
    Nahození Tepera končí v lapačce Martina Vojtka. Bude se vhazovat před přerovskou brankou.

57:20
    Pala střílel tvrdě od modré, Láníček vyrazil, Zubři budou hrát další přesilovku.

58:41
    Milan Ovšák (FRM) 2 minuty za sekání. Frýdek to v závěru utkání bude mít těžké.

58:59
    Přerovští hokejisté překvapivě využívají krátce přesilovku 5na4. Sakrajda naznačil střelu, tím poslal Láníčka ven z brankoviště a pro JANA KOLÁŘE nebyl problém puk zasunout do odkryté branky. Asistence: Petr Sakrajda, Richard Brančík.

Poslední třetinu Zubři ovládli a smetli soupeře poměrem 4:1. Dokonce se dokázali prosadit i v přesilovce pět na čtyři. Závěrečná třetina jasně patřila domácímu celku. Závěrečnou tečku za dnešním duelem udělal střelou do prázdné branky Jan Kolář. Pro dnešek je to vše, hezký zbytek středečního večera.

60:00

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 9. Brančík (Sakrajda), 37. Sakrajda (Ferenc, Brančík), 43. Goiš (Osina), 54. Sprušil (Sedlák, Faltýnek), 57. Kundrátek, 59. Kolář (Sakrajda, Brančík) - 24. Krutil (Rozum), 35. Rozum (Hrubý), 56. Gajda (Ovšák, Hrubý)

Rozhodčí: Obadal - Goňa, Smilek