Omsk – Čeljabinsk 3:4 (po s.n.) | Barys – Jekatěrinburg 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 3:2 (kon.)
N.Novgorod – CSKA Moskva 1:6 (kon.) | Jaroslavl – Lev 2:1 (po pr.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (kon.) | Mytišči – HC Slovan 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – Kazaň 1:3 (kon.)
Doněck – Ufa 4:1 (kon.) | Riga – Nižněkamsk 6:4 (kon.)
po s.n.
Avangard Omsk
3:4 (1:1, 1:2, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Pátek 16.11.2012, 13:00KHL

Výhru ve velmi vyrovnaném zápase si nakonec připisuje Traktor Čeljabinsk po výhře 4:3 po samostatných nájezdech. Oba soupeři byli naprosto vyrovnaní, při nájezdech měli více štěstí hosté. (15:29:42)

65:00
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Po změne stran se trefil i VLADIMIR ANTIPOV, který definitivně rozhoduje zápas ve prospěch Čeljabinsku.

Kuzněcov střelou nad lapačku slaví úspěch, Ramo kapituloval.

Na druhé straně Mezin vychytal Sergeje Kosticina.

Hostující Panov překonal gólmana.

Antipov na Rama nevyzrál.

Samostatné nájezdy začínají.

Sjomin netrefil branku.

O osudu dramatického zápasu rozhodnou až samostatné nájezdy. Dnes jsou oba celky nebývale vyrovnaní.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Domácí Pujacs pálil tvrdě, avšak mimo tyče.

63:30
    Hosté obléhají branku Omsku, zatím, i se štěstím, se Avangard ubránil.

61:45
    Hotující Razin pronikal kolem mantinelu, nakonec po jeho střele z úhlu skončil puk v ochranné síti.

60:54
    Perežogin byl v souboji jeden na jednoho, nakonec vystřelil přes obránce. Na Mezina ale nevyzrál.

60:01

O vítězi nerozhodla základní hrací doba utkání, zápas proto dospěl do prodloužení. Nutno podotknout, že zaslouženě. Střetnutí je velmi vyrovnané.

60:00

59:45
    Bulis se zjevil sám před Ramem, kterého nepřekonal! Velká šance v samém závěru třetí třetiny pro Čeljabinsk.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 10. Pujacs (Kalinin), 32. Sjomin (S. Kosticin), 52. Sjomin (Pivtsakin) - 18. Bulis (Kuzněcov), 28. Antipov (Dugin), 38. Panov (Dugin, Antipov), 65. Antipov

Avangard Omsk: Ramö (Reizvich) - Ljamin, Nikitin, Valentěnko, Kalašnikov, Kozlov, Pujacs, Pivtsakin - Pervušin, Kurjanov, Kuparinen, Popov, Taraťuchin, Perežogin, Kalinin, Sjomin, Záborský, S. Kosticin, Ivanov, Frolov, Nesterov.
    Traktor Čeljabinsk: Mezin (Garnett) - Quint, Gorečišnikov, Rjabikin, Šinin, Katičev, Vasilčenko, Razin - Popov, Dugin, Glinkin, Christov, Kntiola, Jakutsenja, Bulis, Panov, A. Kosticin, Antipov, Kuzněcov, Čerkašov, Karpov.

Rozhodčí: Ronn, Olenin - Raming, Misjur.