Omsk – Čeljabinsk 3:4 (po s.n.) | Barys – Jekatěrinburg 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 3:2 (kon.)
N.Novgorod – CSKA Moskva 1:6 (kon.) | Jaroslavl – Lev 2:1 (po pr.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Viťaz – Petrohrad 2:3 (kon.) | Mytišči – HC Slovan 0:2 (kon.) | Spartak Moskva – Kazaň 1:3 (kon.)
Doněck – Ufa 4:1 (kon.) | Riga – Nižněkamsk 6:4 (kon.)
HC Donbass Doněck
4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Pátek 16.11.2012, 18:00 • Aréna Družba • KHL

Přeji hezký zbytek večera, přístě na shledanou. (20:10:18)

Doněck Donbass dokázal ve třetí třetině navázat na výbornou druhou část, když ve třetí periodě přidal ještě dvě branky, a to konkrétně v 42. minutě Kiiskinen a v 50. minutě Kočetkov. Ufa po celý zápas tahala za kratší konec provazu a zaslouženě kapitulovala, i když v utkání hrála šest přesilovek, oproto jedné domácí. Nutno také připomenout spolehlivý výkon slovenského brankáře a hvězdu letošního mistrovství světa Jána Laca, který v brance Doněcku kryl 28 z 29 střel Ufy.

60:00

59:26
    Ufa se chvíli držela v útočném pásmu, ale druhé branky v zápase se už zřejmě nedočká.

58:37
    Kajgorodov z levé strany zkoušel pozornost Jána Laca, ten v klidu uklízí puk vyrážečkou do rohu kluziště, kde se ho ujímají jeho spoluhráči.

58:00
    Dvě minuty do konce třetiny a zřejmě i do konce utkání.

57:21
    Domácí Doněck už se nemá kam hnát, přesto jako by ještě nebyl dosti nasycen čtyřmi brankami, které dal. Tarasov je neustále v zápřahu.

56:19
    Tuppurainen a Zubarev už jsou na ledě.

55:11
    Kirill Koltsov se nerozpakoval a už od modré poslal puk směr Lacova klec, Slovák ale zatím spolehlivý.

54:19
    Hraje se čtyři na čtyři. Po menší potyčce byli vyloučeni Jani Tuppurainen (DON) a Andrej Zubarev (UFA).

54:12
    Babčuk se hned zapojil do útoku a střelou přes obránce vystrašil Tarasova.

54:09
    Babčuk na ledě.

53:47
    Pokus Miroslava Blaťáka zblokován hned prnvím bránícím hráčem Donbassu.

53:13
    Ján Laco znovu spolehlivě chytá další střelu Ufy a sklízí pochvalu od domácích fanoušků.

52:49
    Filatov od levého mantinelu vyslal na Lacovu svatyni nebezpečný projektil, a i když bylo před Lacem hned několik hráčů, dokázal si slovenský brankář poradit.

52:09
    A další početní výhoda pro Ufu. vyloučen Anton Babčuk (DON).

51:29
    Tarasov si opět hodně zavařil. Střela jednoho z domácích beků mu skrz výstroj proklouzla za záda a už už se puk klouzal za brankovou čáru. Za spolupráce svých hráčů ale Tarasov puk před čárou udržel.

49:26
    Doněck právě vstřelil branku!
    Domácí odskakují do tříbrankového vedení. DENIS KOČETKOV chtěl zřejmě u levé tyčky Tarasovovy klece přihrávat na volného Běluchina. Tarasov si však puk srazil sám do sítě a už by se musel stát zázrak, aby se Ufa dočkala nějakého bodu. Asistence: Jevgejiv Běluchin, Tomáš Matoušek.

48:31
    Doněck je kompletní.

David Jahoda

Branky a nahrávky: 27. Běluchin (Kočetkov), 27. Ponikarovskij (Fedotěnko), 42. Kiiskinen (Dadonov), 50. Kočetkov (Běluchin, Matoušek) - 10. Stepanov (Saprykin)

HC Donbass Doněck: Laco (Gorjačevskj) – Pěreťagin, Babčuk, Podhradský, Wilson, Těreščenko, Bartulis, Nikiforov, Silnitskij – Varlamov, Fedotěnko (C), Ponikarovskij – Dadonov, Kiiskinen, Nedorost – Wirtanen, Tuppurainen, Pettersson – Matoušek, Běluchin, Kočetkov.
    Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Ajutin) – Koltsov, Proškin (C), Blaťák, Zubarev, Aťušov, Baranka, Pankov, Gurkin – Rolinek, Zinovjev, Čistov – Kajgorodov, Pihlström, Mirnov – Filatov, Paršin, Trubačov – Saprykin, Jemelin, Stepanov.

Rozhodčí: Gofman, Romasko – Sivov, Šeljanin