Třinec – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Vítkovice – Kladno 4:3 (kon.) | Chomutov – Sparta 1:5 (kon.)
Zlín – K. Vary 4:1 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:1 (po pr.) | Plzeň – Pardubice 1:3 (kon.)
Piráti Chomutov
1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
HC Sparta Praha
Pátek 07.12.2012, 17:30 • ZS Chomutov • Tipsport extraliga

Spatra definitovně zlomila odpor Chomutova dvěma góly, které dělilo pouhých 31 sekund. Třetí gól vstřelil Michal Broš a hned po něm se trefil Petr Tenkrát. V závěrečné přesilovce se ještě trefil Sičák a Sparta tak porazila Chomutov 5:1.
    To je ode mě vše, díky za pozornost! (20:00:54)

60:00

59:15
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté dlouho drželi domácí v pásmu, pak od modré vystřelil Angel Krstev a skvělou tečí se prezentoval VLADIMÍR SIČÁK. Sparta má rozhodně ještě hlad po gólech. Asistence: Krstev, Hlinka.

58:40
    Pacovský při střele zlomil hůl a jede si pro novou. Chomutov vyhodil.

58:09
    Sekáčova dělovka těsně minula levou tyč Kostúrovy brány.

57:22
    Miroslav Zálešák (CHO) trochu nešťastně atakoval Tenkráta, který už atakovaný byl a neudržel tak rovnováhu. Sparťanský útočník odjíždí z ledu po svých, ale s ručníkem u hlavy. Zálešák dostává trest na 5 minut plus do konce utkání.

57:12
    Zakázané uvolnění Sparty, kterému předcházely dva neúspěšné pokusy Chomutova o proniknutí do pásma.

56:07
    Ofsajd domácích.

55:28
    Skvělá individuální akce Jiřího Sekáče. Nejdříve se zbavil dvou hráčů na modré, pak si na kruhu obhodil třetího a objel klec, aby zasunul kotouč pod Kostúrův beton, který byl ale pevně přilepený na ledě.

54:59

54:28
    Kostúr nemohl Milamovu střelu od modré vidět, i přes to ji instinktivně vyrazil ramenem.

53:47
    Frolík ujel ve vlastním oslabení, jeho střelu zvedl vysoko do ochranné sítě Pilař.

52:59
    Milan Jurčina (CHO) - 2 minuty za vražení na hrazení.

52:55
    Vallin vyslal nahození na bránu a kotouč někdo z hráčů tečoval, Puk těsně minul překvapeného Kostúra i chomutovskou klec.

52:36
    Kostúr se zahřívá jednoduchým zákrokem proti střele Milama.

51:42
    Po ekvilibristickém zákroku Milana Řehoře proti nájezdu Sparty dva na jednoho zůstal chomutovský gólman ležet na zemi. Za pomoci spoluhráčů opouští ledovou plochu a v bráně ho nahrazuje Matúš Kostúr.

51:09
    Miroslav Forman byl také úspěšný v boji o kotouč za brankou soupeře a skvělým pasem mezi nohama chomutovského obránce vyzval ke skórování PETRA TENKRÁTA, který se nenechal dlouho pobízet. Přehodil Řehořův levý beton. Asistence: Forman, Beahenský.

50:38
    A hosté vedou už o dvě branky. U mantinelu vybojoval kotouč Jiří Sekáč a poslal ho na pravý kruh MICHALOVI BROŠOVI, který si ho v klidu zpracoval a vyslal tvrdou střelu z nápřahu mezi Řehořovy betony. Asistence: Sekáč.

50:20
    Hřebejk protečoval Rýglovu tvrdou přihrávku jen na zakázané uvolnění.

49:34
    Domácí se sami vytlačili z útočné třetiny a Pulpán začíná za vlastní bránou.

48:52
    V útočném pásmu motají hlavy Sparťanům Gajovský s Důrasem, Krstev vyhodil kotouč do ochranné sítě.

47:51

47:38
    Ton nabral velkou rychlost a kotouč napálil do ochranné sítě.

47:08
    Další akce Sparty ztroskotala na modré čáře.

46:35
    Milamova dělovka skončila na plexiskla za Řehořem, Piráti se osvobozují.

45:51
    Pilař se za bránou soupeře skvěle zbavil Aleše Pavlase (CHO), který si to nenechal líbit a soupeře hákoval. Chomutovský obránce si jde odsedět dvouminutový trest.

45:06
    Procházka si nerozuměl s Treillem na modré a Lušňák musel jen vyhodit. Piráti střídají.

44:35
    Stejný prohřešek i na druhé straně.

44:12
    Pulpánova přihrávka minula Hrušku a je pískáno zakázané uvolnění domácím.

43:43
    Ofsajd Chomutova.

43:31
    Hráčům obou týmů se teď kotouč odráží od různých částí výstroje, situaci za brankou uklidňuje Jurčina.

41:54
    Z mezikruží pálil rychle po vhazování hruška, Neuvirthova lapačka v pohotovosti.

40:57
    Hřebejkovu střelu z pravého kruhu si Neuvirth pohlídal.

40:01

Zásahy brankářů ve druhé třetině:
    Michal Neuvirth: 7
    Milan Řehoř: 11

Ve druhé třetině měli Chomutovští další tři přesilové hry, ani jednu z nich ovšem neodehráli důstojně. Projevil se problém Pirátů z posledních utkání, kterým je nepřesná rozehrávka. Naopak Sparta svou početní výhodu opět zužitkovala. Po hrubé chybě chomutovské obrany ve vlastním oslabení se ocitli tři hráči hostů. S dorážkou po Tonově střele si skvěle poradil Jaroslav Hlinka a dal skóre podobu 1:2, která platí i na konci druhé části. Ta třetí začne v 19:17.

40:00

39:30
    Po Pacovského kličkované vystřelil Petr Ton těsně nad!

39:07
    Ofsajd hostů.

38:23
    Bahenský vypálil z pravého kruhu, Řehoř vyrazil puk svou vyrážečkou do rohu.

36:49
    V dalším samostatném úniku se snažil Neuvirtha překonat David Hruška, ve velké rychlosti ale nezvládl kličku a s pukem přejel až za bránu.

35:32
    Jurčina si neporadil z jednoduchým vyhozením kotouče a Sparťané trestali. Petr Ton vystřelil na Řehoře a JAROSLAV HLINKA si s finálním zakončením pohrál, vytáhl bekhendový blafák a Řehoř se v brankovišti mohl válet jak chtěl, nebylo to nic platné. Asistence: Ton P., Phillip.

35:02
    Další vyloučení z řad domácích. Štěpán Hřebejk (CHO) - 2 minuty za hákování.

34:45
    Patrik Lušňák sprintoval v brejku, mířil těsné mimo!

34:19
    Piráti jeli ve třech na dva obránce, Frolíkova žabička přeskočila i čepel Hruškovy hole a bylo po šanci.

33:49
    Řehoře kryje kotouč před dotírajícím Tonem.

33:38
    Frolík nahodil puk Neuvirthovi a vybojoval pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

32:57
    Semanova baseballová vložka končí těsně mimo.

32:06
    Tenkrát zpoza brány posílal kotouč před bránu a velmi překvapil gólmana domácích, který si kotouč srazil pod sebe.

31:25
    Bahenského nájezd si pohlídal Řehoř holí a kotouč se dotkl ochranné sítě.

30:52
    Sparťané jeli ve třech proti dvěma, rozhodčí pozdě, ale přece pískají ofsajdové postavení Formanovi.

30:14

29:55
    Snaha Sparty končí ofsajdem.

28:14
    Jaroslav Mrázek (CHO) - 2 minuty za držení protihráče.

27:04
    Broš ujel sám, bráněn jen zezadu Rýglem. Jeho střela zblízka si na Řehoře nepřišla.

26:29
    Hlavní rozhodčí signalizoval vyloučení a na jediného obránce se hnali Gajovský s Hromasem, bekhendová střela prvního jmenovaného ale Neuvirthovi moc potíží nenadělala. Vyloučen Petr Gřegořek (SPA) - 2 minuty za držení protihráče.

25:30
    Hosté v plném počtu. Domácí si s přesilovou hrou vůbec nevěděli rady.

24:56
    Piráti hoří na rozehrávce, po vyhození kotouče do ochranné sítě se vhazuje ve středním pásmu.

24:20

23:30
    Pilař naskočil do hry, zapomněl ale odputovat na střídačku a sparťanská hráčská lavice je potrestána dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Miroslav Forman (SPA).

23:07
    Skvělý forčeking v podání Broše, který šetří cenné vteřiny.

22:36
    Pulpán zblízka nastřelil Neuvirtha do vyrážečka, kotouč se odrazil až za modrou čáru.

22:04
    Milam vyhodil přes všechny čáry.

21:42
    Pulpánovu střelu od modré se snažil dorážet Frolík. Neuvirth chytá, Sparta je ve čtyřech.

21:28
    Ke Krstevovi se na trestnou lavici přidá Karel Pilař (SPA), který udeřil Hřebejka do obličeje holí a je vyloučen za krosček.

21:16
    Rýglovo nahození od modré v klidu kryje Neuvirth.

21:08
    Pulpán na modré jen nahodil kotouč na před ním stojícího Hovorku, od kterého puk vyletěl mimo kluziště.

20:27
    Chomutovu se v přesilovce zatím nedaří usadit v pásmu.

20:01

Zásahy brankářů v první třetině:

První třetina čítala celkem šest vyloučených hráčů, což také do značné míry přispělo k tomu, že jsme viděli po jednom gólu na obou stranách. Sparta měla příležitost v podobě přesilovky pěti proti třem, ale prosadila se až po vypršení prvního z trestů. Řehoře v brankovišti obhodil Daniel Přibyl a hosté vedli. Poté ovšem domácí zabrali a také využili svou početní výhodu, kdy Michael Frolík parádně zadovkou našel volného Miroslava Zálešáka, který srovnal stav utkání. Druhá třetiny začne v 18:26.

20:00

19:51
    Ale Pilař opět hlídá puk a tuto třetinu už se nic nestane.

19:40
    Úplně mimo hru se prohřešku dopustil Anger Krstev (SPA) - který si vysloužil 2 minuty za podražení.

19:09
    Piráti váhají, co mají provést s pukem a zatím nevystřelili.

17:53
    Palinovu střelu se opět snažil tečovat Zálešák, tentokrát neúspěšně. Neuvirth si mezírku mezi betony pohlídal.

17:27
    Pilař si udělal s kotoučem okruh v pásmu a vyhazuje.

17:10
    Petr Tenkrát (SPA) - 2 minuty za sekání.

16:16
    Milan dostal kotouč křížnou přihrávkou do střelecké pozice z velmi ostrého úhlu. Kotouč jen prosvištěl brankovištěm.

15:53
    Bahenského střelecký pokus přizvedl chomutovský obránce do ochranné sítě.

15:31
    Piráti v plném počtu vyhazují na zakázané uvolnění.

15:14
    Po nedorozumění Sparty ve středním pásmu uklidňuje hru Lušňák.

14:26
    Kraft dostal od Milama namazáno přímo na hůl, ale jen nahodil kotouč a odjel střídat.

14:04
    Pilař poslal puk před bránu skrze změť těl, Řehoř se stačil včas zorientovat.

13:20
    Piráti v ofsajdu. Zároveň Marek Sikora (CHO) - 2 minuty za napadení.

12:21
    Lušňák se dvěma rychlými kroky dostal za obranu a ocitl se sám před Neuvirthem, tentokrát se vyznamenal hostující gólman.

11:30
    Palinova nabídka na teč našla Zálešákovu hokejku, která tečovala kotouč těsně mimo klec!

10:39
    Petr Gřegořek (SPA) - 2 minuty za nedovolené bránění.

10:13
    Piráti právě vstřelili branku!
    Hokejová nádhera! Po střele od modré a Hruškově pokusu o dorážku našel kotouč před Neuvirthem Michael Frolík, který exkluzivní zadovkou poslal kotouč před prázdnou bránu MIROSLAVU ZÁLEŠÁKOVI, který měl velmi jednoduchou práci. Piráti také využívají přesilovku. Asistence: Frolík, Hruška.

09:56
    Sparťané jsou důrazní a Piráti se sami vykázali z pásma.

09:33
    Přesilovku si zahraje i Chomutov. Ari Vallin (SPA) - 2 minuty za držení protihráče.

09:00
    Tenkrát se mohl uvolnit do brejku, dobrou obrannou práci vykonal Treille.

08:18
    Piráti už byli ve čtyřech bránících mužích, když vyslal střelu na bránu Petr Gřegořek a před Řehořem se nejlépe zorientoval DANIEL PŘIBYL, který si kotouč zpracoval a poslal ho kolem gólmana za brankovou čáru. Asistence: Gřegořek, Milam.

08:03
    Proti další střele Hlinky se opět vyznamenal Řehoř.

07:43
    Tonovu střelu vyrazil chomutovský gólman mezi své obránce, kteří se s kotoučem nemazlili a vyhodili přes všechny čáry.

07:26
    Řehoř chytá Sičákovu dělovku od modré a přerušuje hru.

06:59
    Sikorova hůl zůstala zaklestěná mezi nohama jednoho z útočníků Sparty. Marek Sikora (CHO) - 2 minuty za podražení.

06:46
    Tonovu střelu tečoval Pacovský až do ochranné sítě.

06:16
    David Hruška (CHO) si v souboji s Pilařem mírně pomohl holí. Dostává dvouminutový trest za hákování.

06:06
    Hruška dostal na pravém křídle dost času na střelu, kterou ale Neuvirth dobře viděl a lapil ji do rukavice.

03:56
    Řehoř schoval v rukavici nahozený kotouč, protože před něj velmi rychle přijížděl Hovorka.

04:56
    Bartejsova střela od modré narazila na val clonících hráčů před Neuvirthem, ještě se snažil dorážet Yorick Treille. Neuvirth přikryl ležící puk.

04:00
    Celkem nenápadná Tonova střela z dálky trefuje pravou tyč Řehořovy branky!

03:23
    Na útočném výletu za obranou Hruška, Neuvirth vyráží jeho vysokou střelu.

02:54
    Frolík ladně projel do útočného pásma, kde ho ale o kotouč obral Jánský.

01:43
    Ofsajd Sparťanů.

01:04
    Kotouč opět pod Řehořem, tentokrát po Gřegořkově střele od modré.

01:00
    Na druhé straně kryje Řehoř puk před najíždějícím Přibylem.

00:34
    V první šanci se ocitl Frolík, Hruškovu přihrávku zpoza brány mezi tyče nenasměroval.

00:01

A nyní už můžeme odstartovat utkání.

Chomutovský útočník Kluc nastřílel celkem 1194 gólů právě za Krošnohorce. V úterý bohužel navždy odešel. Právě teď proběhla na stadionu symbolická minuta ticha. Čest jeho památce.

Na ledě už jsou všichni hráči. Z kotle domácích svítí transparent oslavující Miroslava Kluce.

Na stadionu už byly představeny obě video-sestavy a na ledě krouží rozhodčí. Co nevidět nabruslí do arény hosté a za nimi i domácí Piráti.

Piráti Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Pavlas, Mrázek, Bartejs - Frolík, Kraft, Hřebejk - Hruška, Zálešák, Treille - Sikora, Hromas, Lušňák - Procházka, Gajovský, Důras - Seman

HC Sparta Praha: Neuvirth - Sičák, Pilař, Gřegořek, Milam, Vallin, Philipp, Krstev - Ton, J. Hlinka, Pacovský - Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek - Hovorka, Broš, Sekáč - Jánský, Forman, Bahenský - Žalčík

Rozhodčí: Homola, Wágner - Rozlílek, Hejl.

Dobrý den z Chomutova. 29. kolo hokejové Tipsport extraligy nabízí kromě jiného také souboj dvou týmů z chvostu tabulky - chomutovskými Piráty a HC Spartou Praha. Oba týmy si poslední čtveřici „zasloužily“ poměrně dlouhými sériemi bez výhry a nízkým počtem tříbodových vítězství, zároveň také skloubením slabé produktivity s děravou obranou. Vzájemná bilance obou týmů je vyrovnaná, v obou utkáních uspěly domácí celky. Ve třetím kole vyhrál Chomutov 7:5 a v kole 16. Spatra 4:2.

Piráti Chomutov: Nejtěžší časy si Krušnohorci prožívali od 19. do 26. kola, kdy brali pouze dva body za vítězství na samostatné nájezdy proti Mountfieldu. V předposledním zápase sice Chomutov zabral proti brněnské Kometě, ale ve středečním televizním utkání s Pardubicemi se nechal vyškolit pěti góly, přičemž sami nedokázali skórovat ani jedinkrát. Od minulého týdne vede Piráty předcházející asistent trenéra Mikuláš Antonik, který na lavičce pravděpodobně vydrží až do reprezentační pauzy.

HC Sparta Praha: Válečníci hlavního města se už evidentně oklepali z mizérie, která je provázela od třetího kola. Sérii devíti porážek odstartovali právě chomutovští hokejisté, když svěřence trenéra Josefa Jandače přehráli v přestřelce 7:5. Černá série byla ovšem zapomenuta a Sparťané podávají mnohem stabilnější výkony. Pražané neprohráli více než dvakrát v řadě, naopak přidávají jedno těsné vítězství za druhým. Po dvou prohrách si v posledním střetnutí napravili chuť na libereckých Bílých Tygrech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 11. Zálešák (Frolík, Hruška) - 9. Přibyl (Gřegořek, Milam), 36. Hlinka (Ton, Phillip), 51. Broš (Sekáč), 52. Tenkrát (Forman, Bahenský), 60. Sičák (Krstev, Hlinka)

Piráti Chomutov: Řehoř (52. Kostúr) - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Pavlas, Mrázek, Bartejs - Frolík, Zálešák, Hruška - Hřebejk, Kraft, Treille - Hromas, Sikora, Lušňák - Gajovský, Důras, Procházka - Seman

Rozhodčí: Homola, Wágner - Rozlílek, Hejl