Chomutov – HC Litvínov 2:3 (kon.) | HC Kladno – Sparta 4:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:2 (kon.)
Vsetín – Olomouc 0:2 (kon.) | Hr. Králové – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Vítkovice – Třinec 3:5 (kon.)
Slavia – HC Plzeň 7:5 (kon.) | Motor ČB – Písek 8:3 (kon.) | Jihlava – Pardubice 4:2 (kon.)
Havířov – Přerov 11:2 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 4:1 (kon.)

Dukla právě vstřelila branku!

Nakonec to však branka je, kdy vteřinu před koncem potvrzuje vítězství Dukly gólem do prázdné klece JAN MANDÁT a v dnešním zápase se tak prosazuje podruhé. Bez asistence.

59:46
    Tohle ale měl být gól. Lukáš Jícha vybojoval puk, a ač tísněn beky, měl před sebou volnou branku nebo spíš ještě lépe postaveného Lukáše Anděla, puk však končí na tyči.

59:11
    Veškeré šance Pardubic na vyrovnání zřejmě padly, když je Radovan Chvojka (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.

58:18
    Jíchovu střelu švihem zblokoval Kysela.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:14
    A velká šance i na straně Dukly. Už to vypadalo, že Jan Mandát zbytečně zpomalil hru svoji kličkou, jenže nebyl by to on, kdyby nevymyslel nějakou kulišárnu. Počkal si, až mu Anděl najede k tyči a poslal na něj přihrávku, jenže domácí útočník tváří v tvář Vejmělka nepřekonal!

56:03
    Krásná akce Pardubic v přesilové hře. Ondřej Panna si najel do útočného pásma, obkroužil branku, jenže již neměl sílu na zakončení do odkryté klece.

55:15
    Dukla zatím hraje oslaení stejně jako po celou dobu dnešního zápasu. Výborně se brání a nyní už podruhé vyhazuje.

54:32
    Pardubice budou hrát ve třetí třetině druhou přesilovou hru. Gólman Dominik Svoboda je potrestán dvěmi minutami za podražení.

53:31
    No, jestli tohle byla od Bohuňka střela, tak pak vážně nevím, jak bych si měl představit lehké nahození. Svoboda bez problémů kryje.

52:54
    Ján Mahút se teď zjevil úplně volný před Vejmělkou, jenže jeho střela nebo spíš dorážka neměla gólové parametry. Pardubický gólman tak kryje.

51:57
    Tvrdá střela Žučka od modré jen těsně minula levou tyč Vejmělkovy branky.

51:49
    Vhazování před Vejmělkou.

51:34
    Pardubicím se nedaří ani v přesilovce, ani v následné hře pět na pět. Dopustili se teď velmi špatné rozehrávky, která končí zakázaným uvolněním.

51:08

50:29
    Dukle se dnes oslabení opravdu daří. Červenožlutí již poněkolikáté vyhazují a Pardubice se nemohou dostat do pásma, natož pak ohrozit Svobodu.

49:08
    Pardubice si zahrají přesilovou hru a budou tak mít možnost opět vyrovnat. Radim Žuček (JIH) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

48:44

No a Dukle se aktivita Jíchy vyplácí. Domácí po vybojovaném puku kroužili před Vejmělkem, když si Čermák našel dobrou pozici ke střele. Tu hostující gólman vyrazil před sebe, kde číhal právě LUKÁŠ JÍCHA. Domácí kapitán následně předvedl důraz a dotlačil puk za záda bezmocného gólmana. Asistence: Roman Čermák.

48:06
    Nepřesnou přihrávku nyní předvedl Michal Mandát, jenže Lukáš Jícha ještě puk vybojoval a udržel před Vejmělkem.

46:46
    Port teď vyvezl puk a ve středním pásmu viděl najíždějícího Bambulu jenže místo přečíslení přišla nepřesná přihrávka a zakázané uvolnění Dukly.

46:14
    První formace Dukly drží puk před Vejmělkou, ale hráčům chybí střelba.

45:03
    Bambula nevybojoval puk u hrazení a získávají ho Pardubičtí, jenže ani ti s ním nenaložili nejlépe - bylo jim odpískáno zakázané uvolnění.

44:00
    Jan Mandát teď trošku "chrtil" a vzal odpovědnost na sebe, když zavezl puk do pásma a vybruslil s ním na střed modré čáry. Jeho střela byla sice přesná, ale slabá, takže Vejmělka kryje.

43:34
    Jihlava stále útočí a pokud se nemýlím, tak za tři a půl minuty hry ve třetí části Pardubice ani jednou nevystřelily na Svobodu.

42:34
    Jícha dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, jenže svojí střelou pouze vyprášil betony Vejmělky.

41:40
    Dukla je aktivnější a napadá Pardubické hned ve středním pásmu. To také přináší své ovoce v podobě již několikerého získání útočného pásma a ostřelování Vejmělka.

40:34

40:09
    Dukla dohrává ještě 34 vteřin přesilovou hru. Hned po vzahování získala puk a vystřelila. Vejmělka byl pozorný.

40:01

Ve druhé třetině padla jediná branka, a to do stíě domácí Dukly, když se podruhé v zápase prosadil Hlaváček. Domácí poté měli několik náznaků šancí, jenže bez využítí, jednak díky nepřesné střelbě, jednak díky výbornému Vejmělkovi. Rozhodne se ve třetí třetině? To se dozvíme od 19:30, kdy začne.

40:00

39:42
    Trma vrma před brankou Pardubic. Michal Mandát se pokusil dorazit puk, jenže Vejmělek teď předvedl další hezký zákrok.

39:04
    Port se pokusil propálit do modré vše, co mu stálo v cestě, jenže na Vejmělku nevyzrál.

38:34
    Přesilová hra pro Duklu - Ondřej Panna (PCE), dvě minuty, hákování.

38:22
    Michal Mandát vystřelil od modré, jeho slabý pokus ale Vejmělek kryje.

37:57
    Ofsajd Pardubic.

37:23
    Žuček zachytil rozehrávku Pardubic, puk z jeho hole následně míří mimo kluziště.

36:43
    Rychlý protiútok Pardubic zakončil tvrdou, leč nepřesnou střelou Bohuněk.

35:48
    Na konci přesilovky vystřelil Port a jeho střelu od modré tečoval Balaštík, ale tečoval ji mimo.

34:53
    Dukla se od začátku přesilovky usadila před Vejmělkou a pokouší se ho překvapit ze všech pozic. Nyní však už vejmělka střelu nevyrazil, nýbrž zalehl. Jihlavští se ještě zkoušeli vyštourat puk pod jeho tělem, jenže to byla práce pro hostující beky, kteří je také hned odstavili.

34:06
    Střelec dvou dnešních gólů Pardubic, Martin Hlaváček, je potrestán dvouminutovým trestem za podražení. Jedná se o první vyloučení ve druhé třetině.

33:43
    Dukla se snažila rychle odpovědět a kdo jiný se mohl postarat o vzruch před brankou hostů, než první lajna Dukly. Vejmělek ale teď hezky zachránil svůj tým, když střelu Anděla zlikvidoval vleže.

32:26
    Pardubice právě vstřelily branku!

A máme tu vyrovnání, které přišlo - dovolím si říct - jako blesk z čistého nebe. Hosté dlouho neměli žádnou výraznější šanci a ani nyní to nevypadalo na vyrovnání. Jenže MARTIN HLAVÁČEK potrestal trošku laxní rozehrávku Dukly, když po přihrávce Chvojky prostřelil Svobodu. Asistence: Radovan Chvojka.

31:15
    Dělovku Jana Mandáta z pravého kruhu likviduje s velkými obtížemi a až napodruhé Vejmělka.

29:59
    Odražený puk se dostal k Balaštíkovi, který toho také využil a mířil do zcela odkryté klece, jenže do jeho střely vložil hokejku Polák a vyrazil ji tak pryč.

28:55
    No, že by dneska Dukla byla nějak výborná ve vhazování, to se tedy zrovna dvakrát říct nedá. Docela by mne zajímala statistika této činnosti, protože se mi zdá, že Pardubice v ní mají jasně navrch. Díky tomu také teď Jihlava přišla o útočné pásmo.

28:47
    Další pokus Jana Mandáta likviduje Vejmělka. Bude se tak vzahovat před jeho brankou.

27:10
    Teď byly k vidění dva tvrdé hity, kdy nejprve Mahút přišpendlil na mantinel Kyselu a poté provedl to samé Hotař pardubickému Havrdovi.

26:25
    Balaštík kombinuje zpoza branky, ale po tvrdém ataku Diveckého přišel o puk.

25:48
    Je to opět první formace Dukly, která nyní ohrozila Vejmělku. Lukáš Anděl předvedl stahovačku par excellence a hned po tomto hezky provedeném kousku vystřelil, jenže Vejmělka byl pozorný.

25:08
    Hned po vhazování se snažil vystřelit Franc, jeho pokus však tentokrát Svoboda schoval bezpečně v lapačce.

25:04
    Hra je teď velmi rozkouskovaná a také nepřesná. Bude se vzajovat před Svobodou, protože je pískáno zakázané uvolnění Dukly.

24:36
    Provinění proti pravidlům i na druhé straně - ofsajd Dukly.

23:27
    Teď však ani rychlík Chvojka nestačil zareagovat na přihrávku France a je odpískáno zakázané uvolnění.

23:03
    Chvojka předvedl, že má velmi rychlé nohy a střelou z pravého kruhu prověřil Svobodu, který předvedl velmi nejistý zákrok. Kus černé gumy mu vypadl z lapačky, naštěstí pro domácí mimo všechny hráče Pardubic.

22:52
    Jihlava se snaží získat útočné pásmo nahozením, jenže hosté v poklidu sbírají puk a zahajují další útok.

21:35
    Svoboda teď lapačkou minul nahozený puk, který propadl až k hostujícímu Pannovi. Ten však byl z celé situace velmi překvapený a minul puk.

20:23
    Dukla se hned po vhazování tlačí před Vejmělku, jenže o puk také rychle přichází.

20:01

Viděli jsme velmi pohlednou první třetinu, ve které padly tři góly. Dukla se v deváté minutě zásluhou Jana Mandáta dostala do vedení, které vzápětí navýšila, jenže o pár vteřin později Pardubice snížily na rozdíl jediné branky. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:27
    Pardubice se opět provinili postavením mimo hru.

17:25
    Po dvou rychlých gólech se hra trochu zklidnila a ani jeden z týmů teď nemá žádné vyložené šance.

16:12

15:42
    Odpískán ofsajd Pardubic. Vzahovat se bude ve středním pásmu.

15:24
    Dukla se zatím v oslabení brání výborně.

14:12
    Pardubice budou mít možnost srovnat stav zápasu, když je opět vyloučen Ján Mahút (JIH) a opět na dvě minuty za vysokou hůl.

13:25

Jenže hosté bleskově odpovídají. Dukla po vhazování ztratila puk, kterého se chopil Chvojka a přes celé útočné pásmo přihrál MARTINU HLAVÁČKOVI. Na jeho tvrdou a přesnou střelu k tyči po ledě nestihl Svoboda zareagovat. Asistence: Radovan Chvojka.

13:12

Domácí navyšují svoje vedení. Čermákovu střelu ještě stačil Vejmělka vyrazit, jenže k vyraženému puku se opět dostala první lajna domácích. Jan Mandát získal puk, přihrál Jíchovi, který viděl vpravo před brankou úplně volného LUKÁŠE ANDĚLA. Ten se neukvapil, počkal si a krásnou střelou vymetl levý horní roh branky Pardubic. Asistence: Lukáš Jícha, Jan Mandát.

13:06
    Dělovku Čermáka od modré zastavuje beton Vejmělky.

12:57
    Jan Mandát nebezpečně střílel z levého kruhu, branku Pardubic však minul.

11:50

10:45
    Pardubice se ve třech ubránili a hra pokračuje standardní početní výhodou Dukly.

10:38
    Aktivitu Dukly v přesilové hře dvou mužů v poli zastavuje ofsajd.

10:05
    Jenže ihned po vhazování se hosté osvobozují a střádají tak cenné vteřinky.

09:50
    Domácí budou mít téměř třičtvrtě minuty výhodu přesilové hry pět na tři, když je vyloučen Ondřej Panna (PCE) za podražení.

08:01
    Dukla se sice drží před brankou Pardubic, jenže bez střelby se bude gól těžko dávat.

08:31
    Dukla bude mít možnost navýšit skóré. Radovan Chvojka (PCE) je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

08:16

Ubráněné oslabení domácí očividně povzbudilo. První formace Dukly si nabruslila před Vejmělku a chvíli kombinovala s pukem, když Anděl našel mezi kruhy zcela volného JANA MANDÁTA, ten se nemýlí a posílá tak svůj tým do vedení. Asistence: Lukáš Anděl, Lukáš Jícha.

07:35
    Tuto přesilovku si hosté za rámeček nedají, vůbec se jim nevydařla a domácí hrají v plném počtu.

07:02
    Hosté z Pardubic nyní na chvíli získali útočné pásmo. I když, co na chvíli, bylo to asi na deset vteřin a Dukle se opět podařilo vyhodit.

07:48
    A to samé se domácím daří i teď.

07:17
    Pardubicím se zatím přesilová hra příliš nedaří. Sice si teď nabruslily až před Svobodu, jenže vzápětí přišla nepřesná přihrávka a Dukla vyhazuje puk.

05:35
    První přesilovku zápasu si zahrají Pardubice. Ján Mahút (JIH) je vyloučen na dvě minuty za hraní vysokou holí.

05:25
    Ne však na dlouho, Pardubice zakládají útok od své branky.

05:03
    Už jsem chtěl říct, že se Hotař pouze osvobodil a nahodil puk před gólmana Pardubic, jenže hosté si situaci poměrně zkomplikovali a Dukla získává puk.

03:25
    Nejen, že se hosté osvobodili, ale také mohli vstřelit velice šťastný úvodní gól. Střela jednoho z jejich hráčů byla několikrát tečována a přeletěla Svobodu, který nakonec skákavý puk čelem k brance vyhodil pryč.

02:49
    Jíchova formace drží puk před brankou Vejmělky, jenže poté přichází nepřesná přihrávka Jana Mandáta na Čermáka a Pardubice se osvobozují.

02:05
    Přetlačovanou o puk u mantinelu vyhrála Dukla a dostala se v útočném pásmu k puku, ohrozit hostujícího gólmana ale nedokázala.

01:29
    První střelu Dukly si připsal Balaštík, Vejmělka ale kryje.

00:46
    Hlavní rozhodčí se ukázal také jako velmi zručný člověk, když vzal do ruky vrtačku a posunutou klec zasadil správně do ledu.

00:46
    Napotřetí už jim to vyšlo, ale jejich útok byl příliš agresivní a branka Dukly byla posunuta. Vzahovat se bude ve středním pásmu.

00:25
    Pardubice se hned v úvodu pokusily zavézt puk před branku Dukly, ale ani jednou se jim to nepodařilo.

00:01

Obě mužstva už jsou připravena a utkání tak může začít.

Ve 25. kole extraligy staršího dorostu skupiny střed se utká domácí Dukla Jihlava proti Pardubicím. Lepší bilanci v této sezoně mají ve vzájemných zápasech hosté, kteří nejprve porazili na vlastním stadionu Duklu 3:2. Poté si zatím jako jediný tým soutěže odvezli z Horáckého zimního stadionu tři body za výhru 5:7. Třetí vzájemný zápas v Pardubicích vyhrála Dukla 3:2 po samostatných nájezdech.

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Vacek) - Brussmann, Čermák, Košař, Port, Žuček, Mandát M. - Anděl, Jícha, Mandát J., - Severa, Bambula, Balaštík - Hotař, Mahút, Beran - Dvořák

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmělka (Husár) - Franc, Kracík, Budík, Procházka, Horyna, Divecký - Hlaváček, Chvojka, Kuťák - Panna, Polák, Bohuněk - Havrda, Kysela, Velínský

Rozhodčí: Čech - Lukš, Reich.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 9. J.Mandát (Anděl, Jícha), 14. Anděl (Jícha, J.Mandát), 49. Jícha (Čermák), 60. J.Mandát - 14. Hlaváček (Chvojka), 33. Hlaváček (Chvojka)

HC Dynamo Pardubice: Vejmělka (Husár) - Franc, Kracík, Budík, Procházka, Horyna, Divecký - Hlaváček, Chvojka, Kuťák - Panna, Polák, Bohuněk - Havrda, Kysela, Velínský

Rozhodčí: Čech - Kuřítko, Reich