Třinec – Vsetín 3:4 (po s.n.) | Olomouc – Havířov 3:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 0:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Motor ČB 0:5 (kon.) | Letňany – HC Kladno 5:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 6:1 (kon.)
Písek – Liberec 4:2 (kon.) | Pardubice – Hr. Králové 2:0 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 4:3 (po s.n.)
Kometa Brno – Přerov 8:1 (kon.) | HC Plzeň – K. Vary 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
8:1 (4:1, 1:0, 3:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 08.12.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • Extraliga staršího dorostu

To je z Brna vše, přeji příjemný zbytek druhého adventního víkendu. (20:14:45)

V závěru třetí třetiny ještě domácí přidali několik branek a nakonec tedy vítězí velmi výrazným poměrem. Hattrickem se blýskl Hynek Grünwald, který také přidal jednu asistenci. Hostům nebyla nic platná branka z první minuty, kterou se překvapivě dostali do vedení. Poté už totiž domácí převzali otěže zápasu do svých rukou a dokráčeli k jasnému vítězství.

60:00

59:41
    Náznak šance Přerova brzdí odpískaný ofsajd.

59:11
    Kometa se ještě snaží o další gól, Garčicovu střelu ale Grigárek vyráží.

58:10
    Kometa právě vstřelila branku!

Hosté jsou zralí na ručník. Grünwald uvolnil Vaverku, jehož ránu dokázal Grigárek vykopnout. Puk se však odrazil zpět ke Grünwaldovi, který zvedl hlavu a našel u druhé tyče zcela volného ADAMA KOZLA, který už neměl problém dopravit puk do prázdné branky. Asistence: Hynek Grünwalda.

57:38
    Metelka vystřelil nenápadně kousek za modrou čarou, puk k překvapení všech skončil až na břevně a s cinknutím se odporoučel do ochranné sítě.

56:46

Toto už je debakl. Švejda vyslal kolmicí do brejku JAKUBA BOLTVANA, který byl sekán obráncem hostí, což signalizoval i sudí. Domácí kapitán ale přesto akci zakončil. Při pokusu o kličku mu ujel kotouč, k jeho štěstí ale zamířil přímo mezi betony brankáře hostí a doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Jan Švejda.

56:08
    Červínek se protáhl mezi několika hráči Komety, pálil však jen doprostřed branky.

55:40
    Snaha Komety o rychlý útok končí zakázaným uvolněním.

55:26
    Další Kochovu střelu dokázal Grigárek vyrazit do rohu.

54:45
    Kometa v klidu dohrává zápas, díky prohře Vítkovic se posune na druhé místo tabulky.

53:44

Je definitivně jasno, s tímto už hosté nic neudělají. Obránce PATRIK KOCH vjel do útočné třetiny a po ledě vypálil rychle a přesně ke vzdálenější tyči do protipohybu Grigárka. Asistence: Adam Kozel.

52:14
    K Boltvanovi se šťastně odrazil puk, domácí kapitán ale zblízka nedokázal trefit puk do branky.

52:24
    Domácí jeli tři na jednoho, Štancl však situaci uspěchal a nebezpečí z toho nebylo.

51:46
    Zohorna vybojoval puk a jel sám na Grigárka místo střely ale ještě volil pas na Ondráčka, který ale přečetla hostující obrana.

51:19
    Utkání už spíše spěje ke svému konci, oba týmy, kdo dnes bere všechny body.

50:48
    Hosté si vytvořili slušný tlak, avšak Růžička opět zasahovat nemusel.

49:56

David Nekvinda

Branky a nahrávky: 2. Denk (Hájek), 3. Grünwald (Vaverka), 6. Grünwald (Vlček, Kozel), 9. Boltvan (Vlček), 24. Grünwald (Vlček), 54. Koch (Kozel), 57. Boltvan (Švejda), 59. Kozel (Grünwald) - 1. Kubal

HC Kometa Brno: Růžička (Jekel) - Hájek, Koch, Štancl, Marcello, Šnajnar, Švejda, Vlček - Denk, Kozel, Ondráček, Vaverka, Koblížek, Dymáček, Garčic, Dufek, Zohorna R., Boltvan (C), Grünwald.
    HC ZUBR Přerov: Grigárek (Málek) - Slavík, Kundrátek, Maršálek, Novák, Duda, Metelka, Červínek - Gremlica, Kubal, Siegel, Pecha, Kubíček, Václavíček, Karola (C), Rybka, Nohál, Padalík, Němec.

Rozhodčí: Paulík - Linhart, Lošťák