Břeclav – Jindř. Hradec 6:3 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 7:2 (kon.) | Tábor – Jablonec n/N 7:5 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 6:1 (kon.) | Přerov – Prostějov 6:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 1:10 (kon.)
Opava – Karviná (Baník) 4:2 (kon.) | Bílina – Milevsko 4:3 (po pr.) | Sokolov – Kobra 9:2 (kon.)
Klatovy – Klášterec nO 5:3 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:1 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 5:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
HK Nový Jičín
Sobota 26.01.2013, 17:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

S konstatováním, že Poruba zdolala Nový Jičín vysoko 6:1, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (19:15:11)

Skončilo utkání mezi Porubou a Novým Jičínem, které nakonec zcela ovládla domácí Poruba. Ta sice v polovině utkání ještě prohrávala, ale ve druhé půlce již výborným výkonem podpořeným šesti vstřelenými góly zvítězila vysoko 6:1 a zastavila tak soupeřovu sérii devíti výher v řadě. Naopak RT TORAX bodoval již podesáté z posledních jedenácti utkání a v tabulce vystoupal na čtvrtou příčku.

60:00

59:46
    Jan Fišera dostává 2 minuty za sekání. Poruba dohraje utkání v přesilovce.

59:15
    Poruba má v závěru ještě výhodu a kombinuje tak opět v útočné třetině.

58:22
    Na opačné straně veterán Gulda napřáhl na modré, jeho dělovka branku minula.

58:01
    Šindelářova střela byla tečována a kotouč jen těsně minul branku Nového Jičína.

57:25
    Pijákovu střelu Kozák vytěsnil nad horní tyč, následně na jeho lapačce ztroskotal i Pavlačka.

56:46
    Gleich si připsal další zákrok z kategorie těch snazších.

56:25
    Utkání se již jakoby dohrává z povinnosti, o vítězi je již dávno rozhodnuto.

55:37
    V situaci dva na jednoho se Vaněk pokoušel poslat přihrávku na Krayzla, jeho úmysl však vystihl hostující obránce.

55:00
    Za Gleichovou brankou oba celky svádí boj o kotouč.

54:11
    Piják zamířil jen do míst, kde operoval připravený Kozák.

53:52
    Novojičínští se snaží uklidnit hru a kombinují na své obranné polovině.

52:58
    Hosty zastavuje při další akci ofsajd.

52:37
    Bryneckého teč proletěla jen těsně okolo levé tyče Gleichovy branky.

52:02
    Pavlačka posílal před branku šikovnou zadovku, ale žádného adresáta nenašel.

51:21
    Hostující brankář si připisuje další zákrok, vhazuje se po jeho pravici.

50:32
    Kilnar byl blízko hattricku, když se dostal do další zajímavé pozice, trefil jen Kozáka.

50:00
    Z publika se ozývá "Deset, deset, deset..."

49:21
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba se pořádně rozjela a její pohledná kombinace končí další brankou. Kozák si ani pořádně nesáhl na puk a už jej musí lovit ze své sítě. Krayzel na konci celé akce zadovkou našel ještě MARKA SEDLÁŘE, který potvrdil svou střeleckou formu a zamířil přesně. Asistence: Luděk Krayzel, Rostislav Vaněk.

49:00
    Porubští mají zápas pevně pod kontrolou a soupeře do ničeho nepouštějí.

48:13
    V hostující brance dochází ke změně. Lukáše Šrámka střídá Tomáš Kozák.

48:13
    Poruba je při velké chuti. Vránovu střelu ještě dokázal Šrámek zneškodnit, ale na následnou dorážku ALEŠE KILNARA, který hraje výborný zápas, již byl krátký. Asistence: Lukáš Vrána.

47:32
    Na druhé straně se po rychlé akci prosazuje Poruba. Kapitán LUDĚK KRAYZEL si najel do ideální střelecké pozice a rychlou přízemní střelou přes obránce překonal Šrámka. Asistence: Marek Sedlář, Jiří Šindelář.

47:21
    Skaloš trefuje přesně pouze hruď porubského gólmana.

47:00
    Další nadějně vypadající domácí útok končí ofsajdem.

46:45
    Na druhé straně Martinčík zkoušel Gleichovu pozornost.

45:56
    Aktivní Kilnar po objetí branky okamžitě zakončoval, kotouč projel brankovištěm a zastavil se u vzdálenější tyče, vzápětí jej do branky nedopravil ani Seidler.

45:37
    Lukáš Prokop se dostal do zajímavé pozice, z většího úhlu Šrámka nepřekvapil.

44:46
    Hra je kouskována častými přerušeními, Nový Jičín vyhazuje touš na zakázané uvolnění.

44:22
    Pavlačkovi nejprve nevyšla při přečíslení přihrávka, následně je domácím odpískán ofsajd.

43:45
    Hra je ve třetí třetině značně neurovnaná.

43:00
    Poruba hraje v plném počtu hráčů.

42:39
    Michal Horák navíc vyfasoval od hlavního sudího 10 minut za nesportovní chování.

42:39
    Luděk Krayzel to zkoušel k pravé tyči, ale tam měl Šrámek dobře připravenou svou lapačku.

42:39
    Luděk Krayzel v oslabení nabral rychlost a byl zastaven Horákem jen za cenu faulu, je z toho trestné střílení!

42:11
    Poruba vyhazuje puk daleko od své branky.

41:53
    Hosté se připravují o útočné pásmo, hlavní rozhodčí jim odpískal vysokou hůl.

41:20
    Lukáš Vrána byl nepěkně poslán na mantinel, hlavní rozhodčí přerušuje hru, vylučovat se však nechystá.

41:00
    Nový Jičín si zahraje v úvodu třetí části přesilovku. Petr Seidler inkasuje 2 minuty za sekání.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:37.

Skončila druhá třetina, ve které byla aktivnějším týmem Poruba. Ta sice po trefě Horáka prohrávala, ale bleskově dokázala dvěma góly otočit stav. V závěru třetiny navíc po pohledné akci Kilnara navýšil skóre na 3:1 Seidler.

40:00

39:43
    Po zakázaném uvolnění se ještě bude vhazovat před Šrámkem.

39:12
    Úplný závěr druhé třetiny zajímavé momenty nepřináší.

38:32
    Kotouč končí mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

37:55
    V témže čase si vysloužil hostující Adam Uhlár osobní trest na 10 minut za nesportovní chování.

37:55
    Aleš Kilnar nabral na levé straně rychlost, dostal se až přes obránce, ale na Šrámka svým drzým průnikem nevyzrál. K puku se však dostal PETR SEIDLER a ten již měl lehkou úlohu zamířit do prázdné klece. Asistence: Aleš Kilnar.

37:33
    Dlouhá přihrávka na Vránu končí zakázaným uvolněním.

37:20
    Poruba vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

36:29
    Hosté jsou již kompletní, Poruba však stále usazena před novojičínskou brankou.

35:55
    Pavlačka to zkoušel z těžkého úhlu, jeho střela však neměla gólové parametry.

35:33
    Vychodil střílí od modré čáry, Šrámek chytá.

34:56
    Porubě se přesilovka opět vůbec nedaří, Šrámek je bez práce.

34:10
    Domácí hrají v plném počtu.

33:56
    Síly na ledě se vyrovnají. Adam Uhlár dostává 2 minuty za hákování. Hraje se 4 na 4, následně začne zkrácená porubská přesilovka.

33:15
    Poruba posunuje puk do středního pásma.

32:38
    Porubská obrana úplně zapomněla na Skaloše, který v dobré střelecké pozici ztroskotal na Gleichově vyrážečce.

32:10
    Jiří Hašek si však pomohl útočným faulem, od hlavního sudího dostává 2 minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Nový Jičín.

32:03
    Dobrým pohybem domácí opět motají svého soupeře.

31:31
    Před brankou se ocitl opět volný Kilnar, tentokrát byl úspěšnější Šrámek.

30:21
    Slavík na pravé straně vysunul LUĎKA KRAYZLA, který byl sice faulován, ale v signalizované výhodě dokázal v pádu svým bekhendovým pokusem překvapit a překonat Šrámka. Poruba tak během chvíle otáčí skóre. Asistence: Marek Slavík.

29:33
    Porubu branka očividně povzbudila a pokračuje v tlaku.

28:54
    Poruba však zůstala v útočné třetině a dočkala se vyrovnání. Vítkovická juniorská posila ALEŠ KILNAR se dočkal své druhé trefy v porubském dresu, když si před brankou chytře počkal a zakončoval do prázdné klece. Asistence: Lukáš Vrána.

28:45
    Nový Jičín je kompletní.

28:21
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, přesilovka se domácím krátí.

27:50
    Hosté vyhazují puk daleko od své branky.

27:19
    Po Vychodilově střele dorážel na brankovišti Vaněk, Šrámek prozatím chytá výborně.

26:45
    Poruba si zahraje přesilovou hru. Veterán Petr Gulda je potrestán dvěma minutami za hákování.

26:24
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre zápasu. Po buly nechala porubská obrana hostům až příliš prostoru. Macháček našel mezi kruhy úplně volného MICHALA HORÁKA, který zamířil přesně mezi Gleichovy betony. Asistence: Petr Macháček, Marian Skaloš.

26:16
    Po tvrdé střele Hradila vznikl před Gleichem menší závar, porubský gólman nakonec ukryl touš pod své tělo.

25:41
    Další porubský útok zastavuje opět ofsajd.

25:01
    Martinu Bučkovi se verdikt očividně nelíbil a jeho protesty ocenil sudí Šutara desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování.

25:01
    Hlavní rozhodčí píská přihrávku rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

24:33
    Michal Chvostek zůstává ležet na ledě, hra je přerušena.

24:10
    Poruba má velký tlak. Obrana Nového Jičína už toho měla dost a nechala před brankou úplně volného Sedláře. Ten ve velké šanci branku přestřelil.

23:24
    Krayzel opět trefil jen novojičínského zadáka.

22:49
    Piják našel dobře mezi kruhy postaveného Pavlačku, do jehož střely vložil v poslední možnou chvíli novojičínský obránce.

22:00
    Obě mužstva jsou kompletní, ve stejnou chvíli vystrašil Gleicha střelou přes obránce Uhlár.

21:53
    Pokus Seidlera schoval Šrámek bez problémů do své lapačky.

21:04
    Poruba rychle přistupuje k hráčům soupeře a narušuje tím jejich rozehrávku.

20:17
    Hned v úvodu druhé části se Poruba dostala do situace dva na jednoho. Vaněk našel lépe postaveného Krayzla, který se však ocitl už před betonem Šrámka a měl tak stíženou střeleckou pozici.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:48.

Skončila první třetina utkání mezi Porubou a Novým Jičínem. Podle předpokladů příliš šancí k vidění není a v souboji dvou rozjetých celků rozhodnou maličkosti. Po dvaceti minutách hry jsme branku neviděli, věřme, že další dvě části již nějaké gólové momenty přinesou.

20:00

19:59
    Se závěrečnou sirénou tady máme ještě další dvě vyloučení. Lukáš Vrána je potrestán 2 minutami za napadení, hostující Michal Horák inkasuje 2 minuty za hrubost. Druhá část bude začínat 4 na 4.

19:59
    Lukáš Prokop si ještě povyjel zpoza branky do zajímavé střelecké pozice, Šrámek byl připraven.

19:29
    Michal Horák to zkoušel z velmi těžkého úhlu, Gleich měl s jeho pokusem nemalé problémy.

19:12
    Patrik Prokop od modré trefil jen připraveného Šrámka.

19:01
    Nakonec usoudili, že tam byla porubská teč, vhazuje se ve středním pásmu.

19:01
    Hosté vyhodili puk z obranné třetiny mimo hrací plochu, rozhodčí se radí, zda to bylo či nebylo s tečí.

18:42
    Gleich lehký kotouč vyráží až do hlediště, vhazuje se po jeho pravici.

17:50
    Pijákovo nahození ze středního pásma nadělalo Šrámkovi nemalé problémy, když kotouč těsně před ním skočil.

17:01
    Škumát se pokoušel najít ve druhé vlně najetého Martinčíka, tomu scházely jen centimetry, aby na touš dosáhl.

16:20

15:41
    Hostům v početní výhodě schází více střelby, každopádně ji sehráli lépe než předchozí dvě Poruba.

14:58
    Po sérii přihrávek tečoval po Hradilově střele nepříjemně před Gleichem puk Skaloš.

14:20
    Po buly nabral rychlost Michal Chvostek a jen za cenu faulu jej musel zastavit Rudolf Wolf. Verdikt sudího Šutary zní hákování a hosté si zahrají třetí přesilovku.

13:56
    Domácí se usadili v útočné třetině až v době, kdy už jsou hosté kompletní.

13:03
    Další vyhození, přesilovky nejsou silnou zbraní ani jednoho celku.

12:37
    Novojičínští vyhazují puk přes všechny čáry.

11:56
    Marian Skaloš inkasuje 2 minuty za podražení a Poruba si zahraje druhou přesilovku.

11:50
    V signalizované výhodě před brankou nepříjemně dorážel Vaněk, ani nadvakrát neuspěl.

11:15
    Oba celky dobře brání, příliš branek v utkání zjevně neuvidíme.

10:35
    Hraje se nahoru dolů, ale šancí je prozatím velmi málo.

09:56
    Škumát trefil přesně jen připravenou Gleichovu lapačku.

09:45
    Nový Jičín už je kompletní, nadále čekáme na první branku.

09:19
    Porubě se přesilovka nedaří, hosté se osvobozují.

08:37
    Po střele Patrika Prokopa od modré dorážel na brankovišti Vrána, nakonec Šrámek schoval puk pod svou lapačku.

08:11
    Domácí zastavuje ofsajd.

07:45
    Bylo to však s faulem a domácí si zahrají první přesilovku. Za sekání je potrestán Václav Martinčík.

07:45
    Seidler našel velmi dobře najetého Vránu, který se tak rázem ocitl před Šrámkem, vyzkoušel blafák, ale ztroskotal na betonu gólmana.

07:01
    Také druhé oslabení RT TORAX bez problémů ustál.

06:47
    Rostislav Vaněk se v oslabení výborně prodral až před Lukáše Šrámka, který udržel kotouč jen těsně před brankovou čarou.

05:59
    Krayzel s Vaňkem svou aktivitou vybojovali vhazování v útočné třetině.

05:33
    Se střelou Bryneckého Gleich nemohl mít problémy.

05:01
    Hlavní rozhodčí viděl další faul na porubské straně. Marek Pavlačka si odpyká 2 minuty za hákování. Nový Jičín má k dispozici další přesilovku.

04:53
    Piják posunul puk na Haška, který střelou přes obránce protáhl Šrámka.

04:28
    Poruba je kompletní, oslabení ustála.

03:55
    Horák napřáhl na modré a jeho pokus nebyl vůbec špatný, Gleich však výborně vymrštil svou lapačku a povedeným zákrokem nedovolil hostům skórovat.

03:08
    Domácí se bez problémů osvobozují, Gleich je prozatím stále bez práce.

02:28
    První vyloučení zápasu. Hákováním si pomohl Jiří Hašek a už míří na lavici hanby. Přesilovka pro Nový Jičín.

02:21
    Porubské působení v útočné třetině zastavuje hvizd sudího – ofsajd.

01:37
    Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění, vhazuje se po pravici Šrámka.

01:11
    Macháčkova střela skončila jen na jednom z domácích obránců.

00:41
    Poruba svým napadáním znepříjemňuje rozehrávku Nového Jičína.

00:01

HC RT TORAX Poruba: Gleich (Rudl) – Šindelář, Mládenka, Prokop P., Prokop L., Wolf, Slavík, Axman, Vychodil – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Hašek, Pavlačka, Piják – Holuša, Kilnar.

HC Nový Jičín: Šrámek (Kozák) – Andrýsek, Vašut, Hradil, Horák, Gulda P., Fišera, Chvostek F. – Gulda D., Brynecký, Hruška, Skaloš, Martinčík, Tomášek, Macháček, Škumát, Zedník, Chvostek M., Uhlár.

Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler.

V duelu mezi Porubou a Novým Jičínem by se měl v roli hlavního rozhodčího představit Václav Šutara z Havířova. Na čarách mu bude vypomáhat třinecké duo Vladan Bojda a Tomáš Mikler.

V brance porubského celku nejčastěji nastupuje zkušený Radek Tihlář s průměrem 2,73 branek na zápas. Z obránců je na tom nejlépe mladík Lukáš Prokop (2+9) a v útoku se nejvíce daří Martinu Bučkovi (21+15), jenž si drží bilanci více než bodu na zápas.

V brance Nového Jičína nastupuje nejčastěji Lukáš Šrámek s průměrem 2,73 inkasovaných branek na zápas. Z obránců si vede nejlépe patnáctibodové duo Přemysl Vašut (7+8) a Martin Andrýsek (6+9). V útoku Novojičínští nejvíce spoléhají na svého mladého střelce Adama Uhlára (14+13).

Zatímco v loňském ročníku vyzněly všechny čtyři duely pro Nový Jičín, letos je úspěšnější Poruba. V prvním vzájemném utkání dokázala zvítězit na ledě soupeře 4:2, následně otočila i domácí střetnutí a po výsledku 6:4 si připsala další tři body, a až naposledy padla a z Nového Jičína se po výsledku 1:3 vracela s prázdnou.

Po vydařeném přelomu roku, kdy RT TORAX zvítězil sedmkrát v řadě, se třikrát představil na cizím kluzišti. V Přerově, Vsetíně i Havířově jej čekala velmi těžká utkání. Duel se Zubry i AZetem dokázali svěřenci trenérů Sršně a Gleicha dotáhnout až k samostatným nájezdům. Z trojutkání tak vytěžili dva body a ve vyrovnané tabulce jim patří pátá pozice. Trenérům v posledních dvou zápasech scházel střelec Martin Buček. Na čtvrtý Nový Jičín ztrácí Poruba pouhý bod.

Hokejisté Nového Jičína jsou asi nejpříjemnějším překvapením letošního ročníku II. hokejové ligy. Svěřenci trenéra Davida Handla aktuálně okupují čtvrtou příčku tabulky. Přitom téměř polovinu soutěže byli usazeni na předposlední deváté pozici. Gedos se momentálně může pyšnit nejlepší formou z celé desítky mančaftů. Za sebou tahá již šňůru devíti vítězství v řadě. Naposledy přivítal silný Přerov a zvítězil v prodloužení, předtím si s chutí zastřílel na ledě Bobrů.

Příjemné sobotní odpoledne z Ostravy – Poruby, kde nás čeká zajímavý přímý souboj o páté místo tabulky. Poruba v něm přivítá rozjetý Nový Jičín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 29. Kilnar (Vrána), 31. Krayzel (Slavík), 38. Seidler (Kilnar), 48. Krayzel (Sedlář, Šindelář), 49. Kilnar (Vrána), 50. Sedlář (Krayzel, Vaněk) - 27. Horák (Macháček, Skaloš)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) – Šindelář, Mládenka, Prokop P., Prokop L., Wolf, Slavík, Axman, Vychodil – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Hašek, Pavlačka, Piják – Holuša, Kilnar.
    HK Nový Jičín: Šrámek (Kozák) – Andrýsek, Vašut, Hradil, Horák, Gulda P., Fišera, Chvostek F. – Gulda D., Brynecký, Hruška, Skaloš, Martinčík, Tomášek, Macháček, Škumát, Zedník, Chvostek M., Uhlár.