Břeclav – Jindř. Hradec 6:3 (kon.) | SHK Hodonín – Technika Brno 7:2 (kon.) | Tábor – Jablonec n/N 7:5 (kon.)
Poruba 2011 – Nový Jičín 6:1 (kon.) | Přerov – Prostějov 6:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Frýdek-M. 1:10 (kon.)
Opava – Karviná (Baník) 4:2 (kon.) | Bílina – Milevsko 4:3 (po pr.) | Sokolov – Kobra 9:2 (kon.)
Klatovy – Klášterec nO 5:3 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:1 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 5:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
HK Nový Jičín
Sobota 26.01.2013, 17:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • 2. liga skupina Východ

59:46
    Jan Fišera dostává 2 minuty za sekání. Poruba dohraje utkání v přesilovce.

49:21
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poruba se pořádně rozjela a její pohledná kombinace končí další brankou. Kozák si ani pořádně nesáhl na puk a už jej musí lovit ze své sítě. Krayzel na konci celé akce zadovkou našel ještě MARKA SEDLÁŘE, který potvrdil svou střeleckou formu a zamířil přesně. Asistence: Luděk Krayzel, Rostislav Vaněk.

48:13
    V hostující brance dochází ke změně. Lukáše Šrámka střídá Tomáš Kozák.

48:13
    Poruba je při velké chuti. Vránovu střelu ještě dokázal Šrámek zneškodnit, ale na následnou dorážku ALEŠE KILNARA, který hraje výborný zápas, již byl krátký. Asistence: Lukáš Vrána.

47:32
    Na druhé straně se po rychlé akci prosazuje Poruba. Kapitán LUDĚK KRAYZEL si najel do ideální střelecké pozice a rychlou přízemní střelou přes obránce překonal Šrámka. Asistence: Marek Sedlář, Jiří Šindelář.

45:56
    Aktivní Kilnar po objetí branky okamžitě zakončoval, kotouč projel brankovištěm a zastavil se u vzdálenější tyče, vzápětí jej do branky nedopravil ani Seidler.

42:39
    Michal Horák navíc vyfasoval od hlavního sudího 10 minut za nesportovní chování.

42:39
    Luděk Krayzel to zkoušel k pravé tyči, ale tam měl Šrámek dobře připravenou svou lapačku.

42:39
    Luděk Krayzel v oslabení nabral rychlost a byl zastaven Horákem jen za cenu faulu, je z toho trestné střílení!

41:00
    Nový Jičín si zahraje v úvodu třetí části přesilovku. Petr Seidler inkasuje 2 minuty za sekání.

37:55
    V témže čase si vysloužil hostující Adam Uhlár osobní trest na 10 minut za nesportovní chování.

37:55
    Aleš Kilnar nabral na levé straně rychlost, dostal se až přes obránce, ale na Šrámka svým drzým průnikem nevyzrál. K puku se však dostal PETR SEIDLER a ten již měl lehkou úlohu zamířit do prázdné klece. Asistence: Aleš Kilnar.

33:56
    Síly na ledě se vyrovnají. Adam Uhlár dostává 2 minuty za hákování. Hraje se 4 na 4, následně začne zkrácená porubská přesilovka.

32:38
    Porubská obrana úplně zapomněla na Skaloše, který v dobré střelecké pozici ztroskotal na Gleichově vyrážečce.

32:10
    Jiří Hašek si však pomohl útočným faulem, od hlavního sudího dostává 2 minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Nový Jičín.

30:21
    Slavík na pravé straně vysunul LUĎKA KRAYZLA, který byl sice faulován, ale v signalizované výhodě dokázal v pádu svým bekhendovým pokusem překvapit a překonat Šrámka. Poruba tak během chvíle otáčí skóre. Asistence: Marek Slavík.

28:54
    Poruba však zůstala v útočné třetině a dočkala se vyrovnání. Vítkovická juniorská posila ALEŠ KILNAR se dočkal své druhé trefy v porubském dresu, když si před brankou chytře počkal a zakončoval do prázdné klece. Asistence: Lukáš Vrána.

26:45
    Poruba si zahraje přesilovou hru. Veterán Petr Gulda je potrestán dvěma minutami za hákování.

26:24
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre zápasu. Po buly nechala porubská obrana hostům až příliš prostoru. Macháček našel mezi kruhy úplně volného MICHALA HORÁKA, který zamířil přesně mezi Gleichovy betony. Asistence: Petr Macháček, Marian Skaloš.

25:01
    Martinu Bučkovi se verdikt očividně nelíbil a jeho protesty ocenil sudí Šutara desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování.

24:10
    Poruba má velký tlak. Obrana Nového Jičína už toho měla dost a nechala před brankou úplně volného Sedláře. Ten ve velké šanci branku přestřelil.

20:17
    Hned v úvodu druhé části se Poruba dostala do situace dva na jednoho. Vaněk našel lépe postaveného Krayzla, který se však ocitl už před betonem Šrámka a měl tak stíženou střeleckou pozici.

19:59
    Se závěrečnou sirénou tady máme ještě další dvě vyloučení. Lukáš Vrána je potrestán 2 minutami za napadení, hostující Michal Horák inkasuje 2 minuty za hrubost. Druhá část bude začínat 4 na 4.

14:20
    Po buly nabral rychlost Michal Chvostek a jen za cenu faulu jej musel zastavit Rudolf Wolf. Verdikt sudího Šutary zní hákování a hosté si zahrají třetí přesilovku.

11:56
    Marian Skaloš inkasuje 2 minuty za podražení a Poruba si zahraje druhou přesilovku.

07:45
    Bylo to však s faulem a domácí si zahrají první přesilovku. Za sekání je potrestán Václav Martinčík.

07:45
    Seidler našel velmi dobře najetého Vránu, který se tak rázem ocitl před Šrámkem, vyzkoušel blafák, ale ztroskotal na betonu gólmana.

06:47
    Rostislav Vaněk se v oslabení výborně prodral až před Lukáše Šrámka, který udržel kotouč jen těsně před brankovou čarou.

05:01
    Hlavní rozhodčí viděl další faul na porubské straně. Marek Pavlačka si odpyká 2 minuty za hákování. Nový Jičín má k dispozici další přesilovku.

03:55
    Horák napřáhl na modré a jeho pokus nebyl vůbec špatný, Gleich však výborně vymrštil svou lapačku a povedeným zákrokem nedovolil hostům skórovat.

02:28
    První vyloučení zápasu. Hákováním si pomohl Jiří Hašek a už míří na lavici hanby. Přesilovka pro Nový Jičín.

Adam Bagar

Branky a nahrávky: 29. Kilnar (Vrána), 31. Krayzel (Slavík), 38. Seidler (Kilnar), 48. Krayzel (Sedlář, Šindelář), 49. Kilnar (Vrána), 50. Sedlář (Krayzel, Vaněk) - 27. Horák (Macháček, Skaloš)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) – Šindelář, Mládenka, Prokop P., Prokop L., Wolf, Slavík, Axman, Vychodil – Sedlář, Krayzel, Vaněk – Buček, Vrána, Seidler – Hašek, Pavlačka, Piják – Holuša, Kilnar.
    HK Nový Jičín: Šrámek (Kozák) – Andrýsek, Vašut, Hradil, Horák, Gulda P., Fišera, Chvostek F. – Gulda D., Brynecký, Hruška, Skaloš, Martinčík, Tomášek, Macháček, Škumát, Zedník, Chvostek M., Uhlár.

Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler.