Pardubice – K. Vary 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:4 (po s.n.) | Sparta – Plzeň 2:4 (kon.)
Liberec – Třinec 5:4 (po pr.) | Kladno – Motor ČB 3:1 (kon.) | Chomutov – Zlín 3:1 (kon.)
Rytíři Kladno
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 03.02.2013, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Tipsport extraliga

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 8 - Jakub Kovář (CEB) 11.

Hráči utkání: Pavel Patera (KLA) - Jakub Kovář (CEB).

Končí dnešní důležitý zápas, ve kterém Kladno získalo velice důležité tři body a před reprezentační pauzou si pojistilo 7. příčku. Středočeši dnes podali nadstandardní výkon a kapitulovali jen jednou, když Cháberu překonal ostrou střelou v přesilovce Lukáš Květoň. Ode mne to je vše, v Kladně se další zápas hraje až za dvanáct dní. Přeji vám úspěšný vstup do nového pracovního týdne. (19:48:30)

60:00

59:57
    Kladno právě vstřelilo branku!
    JAN PISKÁČEK chtěl jen dostat puk z vlastního pásma, ale od mantinelu se puk pomalu šoural směrem do branky a v ní 3,1s před koncem nakonec skončil. Bez asistence.

59:40
    Hosté v šesti.

59:32
    Kladno drží puk v pásmu soupeře.

59:21
    Patera podržel puk za Kovářovou brankou.

58:54
    Puk končí v hledišti, vhazuje se na středovém kruhu.

58:35
    Zase Lukáč a Látal. Slovenský útočník netrefil po rychlé přihrávce Látala.

58:16
    Hra je přerušena ve středním pásmu.

57:21
    Jass si vyměnil puk s Paterou, ale jeho střelu hosté ke Kovářovi nepropustili.

56:54
    Kovář vyrazil Eberleho bekhend před sebe, kam dojížděl Lukáč. Toho ale Budějovičtí k puku nenechali projít.

56:00
    Střelu Vydareného nepropustil Valský.

55:32
    Hosté nahodili do branky, kde dotíral Langhammer. Chábera tentokrát přerušil hru bez problémů.

55:05
    Eberle hledal před brankou Lukáče, který ale puk netrefil.

54:24
    Kotalík se začal soustředit na hokej a hostům se to vyplácí. Jeho střela opět propadla Cháberovi výstrojí, ale branku minula.

53:42
    Frühauf vystřelil od modré do protipohybu Chábery, který odčinil chybu při obdržené brance.

53:16
    Eberle mohl jít do brejku, ale už potřeboval vystřídat.

52:5
    Lukáč zase hledal před brankou spoluhráče. Hosté to ale zvládli.

51:50
    Černošek od modré provětral pravý beton Kováře.

51:06
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Jak jednoduše se dá využít přesilovka. LUKÁŠ KVĚTOŇ dostal pas mantinelu a z ostrého úhlu tvrdě vypálil. Cháberovi propadl puk pod vyrážečkou a v Kladně bude drama. Asistence: František Ptáček.

50:39
    Jan Piskáček (KLA) dostává dvě minuty za podražení.

50:16
    Eberle střílel bekhendem z úhlu. Kovář zasáhl.

49:42
    Kuchejda zpoza branky centroval před brankoviště. Tam však chyběl kdokoliv v modrém.

48:44
    Teď už se Jihočeši k šanci dostali. Dej ale ze strany Cháberu nezaskočil.

48:09
    Kladno dobře brání, hosté se zatím nedostali k vážnější šanci.

47:03
    Valský mohl využít podklouznutí jednoho z hostů. Zastavil ho ale Ptáček.

46:19

45:36
    Koba Jass se zjevil sám před Kovářem, který výborným zákrokem udržel Budějovice ve hře!

45:21
    Piskáčkovu střelu hosté přizvedli mimo.

45:01
    Růžičkova tečovaná střela končí v chráničích Kováře.

44:19
    František Ptáček (CEB) dostává dvě minuty za podražení.

44:04
    Střelecký pokus Jakuba Valského nebyl přesný. Kladno to zkouší z téměř každé pozice.

43:45
    Kladno se nikam nezatáhlo, což je správné rozhodnutí. Naopak je v pásmu soupeře déle.

42:54
    Eberle se protáhl až před branku, jeho bekhend však pro Kováře nebyl nebezpečný.

41:57
    Valský přistrčil puk Černoškovi, jehož tvrdá rána nemířila mezi tři tyče.

40:44
    Hosté začínají poměrně rozvážně v úvodu třetí třetiny.

40:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 10 - Jakub Kovář (CEB) 11.

Druhá třetina byla o dost vyrovnanější, než ta první. Obě obrany v ní pracovaly poměrně solidně. Rozhodujícím faktorem jsou tak přesilové hry. Zatímco Budějovice nevyužily čtyřminutovou přesilovku 5/4, Kladno tu dvouminutovou ano, když svůj první gól v kladenském dresu vsítil Koba Jass. Třetí třetina začne přibližně v 19:14.

40:00

39:08
    Puk se odrazil od brankové konstrukce před bránu a Červený ho rychle poslal zpět na Cháberu, který ale nulu udržel.

38:46
    Kovářovi teď nadělal Valský a skákavý kotouč velké problémy. Hostující brankář nakonec puk zkrotil na své výstroji.

38:34
    Langhammer tečoval před brankou, ale puk zvedl až někam do ochranné sítě.

37:42
    Snad poprvé se Aleš Kotalík předvedl také hokejově. Jeho střela z vrcholu kruhu prosvištěla mimo branku.

36:06
    Pavel Patera dlouho vyčkával se střelou, poté poslal puk směrem na branku a KOBA JASS tečoval puk přesně mezi betony. Asistence: Pavel Patera, Jiří Kuchler.

35:25
    Lukáč adresoval před branku pas na Látala, který se k němu ale nedostal.

34:53
    Budějovičtí ale první půlminutu oslabení odehráli v pásmu Kladna.

34:30
    Po vhazování vysekl Aleš Kotalík (CEB) hokejku jednomu z kladenkých hráčů a tak dostává další dvě minuty.

34:26
    Chábera si sáhl na puk, vhazovat se bude po jeho pravici.

33:23
    Koba Jass promáchl na kruzích po přihrávce od Patery.

32:47
    Lukáč se dobře natlačil před branku, kde dostal trochu prostoru. Kovář přední tyč ucpal.

31:58
    Jass posunul na modrou Černoškovi, který ale neměl kudy vypálit.

31:30

31:17

30:48
    Domácí zdá se vyčkávají na návrat vyloučeného Hořavy, kdy budou hrát kratičkou přesilovku.

30:02
    Eberle dost naivně zkoušel projít do pásma a byl zastaven.

29:30
    Aleš Kotalík (CEB) ztrácí nervy. Dvě minuty dostává za držení hole, jenže poté se ještě pustil do Doudery. Result je následující: Aleš Kotalík dostává 2+2 minuty za držení hole a hrubost, Jiří Kuchler (KLA) 2 minuty za hrubost. Hrát se bude 4/4.

29:17
    Petr Hořava (KLA) dostává dvě minuty za pád pod nohy.

28:52
    Švihálek prověřil ze strany Cháberu. Jeho lapačka byla připravena.

28:33
    Černošek vytřel se Sujou led za kladenskou brankou.

27:51
    Kladno v plném počtu, Chábera měl těžký zákrok ke konci přesilovky, kdy zneškodnil šanci Suji.

27:09
    Doudera osvobodil kladenské Rytíře. Budějovičtí jsou neškodní.

26:43
    Mertl čitelně nahrával a Jakub Valský mohl ušetřit další sekundy pro Kladno.

25:56
    Patera opět vyhazuje a první dvouminutovka vyloučení je pryč.

25:36
    Kladno se osvobozuje.

25:15
    Dej se zjevil sám před Cháberou, ale nedostal dobrou nahrávku.

24:36
    Kuchler prchl v oslabení, ale v tísni netrefil Kovářovu branku.

23:51
    Jan Eberle (KLA) po střele zasáhl hokejkou do obličeje jednoho z hostujících hráčů a dostává 2+2 minuty.

23:11
    Látal naplno využil své rychlosti a natlačil se před Kováře. Jeho bekhend ale mířil nad branku.

22:33
    Černošek sražen v rohu, rozhodčí zůstali v klidu.

22:03
    Až teď se dostal puk ven, vyvezl ho Patera.

21:36
    Hosté drží puk v rohu kladenské obranné třetiny, ale nemohou se z něj vymanit.

20:41
    Eberle mířil na přední tyč, kam Kovář nedostal beton včas. Puk ale branku minul.

20:01

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 7 - Jakub Kovář (CEB) 16.

Skončila první třetina, kterou domácí Rytíři vyhráli 1:0. O jedinou branku se postaral kapitán Pavel Patera. Kladno mělo v úvodní části více ze hry, Kovář měl leckdy i štěstí, že koncovka Středočechů nebyla úplně optimální. Jihočeši měli šance ze začátku utkání. Tu největší v přesilovce po střele Aleše Kotalíka, kdy zachraňoval Kladno Chábera.

20:00

18:51
    Ptáček pálil od modré, ale Chábera srazil betony včas k sobě.

18:08
    Doudera si sjel na melu do brankoviště a po jeho střele se museli hosté bát. Puk skončil těsně mimo.

17:04
    Hosté už byli kompletní, ale Kladno akci stihlo dohrát. Piskáček nahodil puk směrem na branku a PAVEL PATERA ho tečoval přesně pod břevno, mimo dosah Kováře. Asistence: Jan Piskáček, Miloslav Hořava.

16:33
    Trochu se štěstím domácí zakombinovali a Miloslav Hořava měl před sebou prázdnou branku, ale trefil jen její boční konstrukci.

15:30
    Domácí nejsou schopni udržet puk v útočném pásmu.

15:02
    Sudím se teď nelíbilo dohrání Aleše Kotalíka (CEB), který dostává dvě minuty za krosček.

15:02
    Valský to znovu zkusil přes obránce a tentokrát to nebyla vůbec špatná střela. Kovář vyrazil ramenem nad branku.

14:23
    Obrany teď pracují opravdu výborně. Útoky obou celků nejsou v současnosti příliš úspěšné.

13:44
    Látalovo nahození se zajímavým způsobem odrazilo od zadního hrazení. Hosté ale stihli zareagovat.

12:43
    Obě obrany pozorně odklidily útočníky z cesty.

12:00
    Lukáč znovu prověřil Kováře, ale podobné střely od modré čáry nebudou pro hostujícího gólmana problémové.

11:04
    Mertl rozjel ve středním pásmu Suju, jehož střela z ostrého úhlu ale nemohla Cháberu zaskočit.

10:22
    Kovář měl malé trable s nahozením Patery ze středního pásma.

09:35
    Černošek pálil od modré čáry, Kovář připraven.

09:10

09:07
    Lukáčovi sjel puk před odkrytou brankou hostů!

08:44
    Ofsajd Kladna. Před chvílí ale měli domácí hodně velkou šanci, bohužel pro ně jí ale nezakončili ideálně.

08:29
    Piskáček nenahrál na metr přesně Jassovi, který už byl připraven na střelu.

07:43
    Kladno si připravilo střeleckou pozici, Procházka si sjel před branku, ale sám proti Kovářovi minul.

07:32
    Dej se v oslabení dostal ke střele, která byla nepřesná.

07:10
    Tomáš Harant (CEB) dostává dvě minuty za zdržování hry, když vyhodil kotouč přes mantinel.

06:52
    Hra je přerušena v obranné třetině domácích, vhazovat se ale bude ve středním pásmu.

06:30
    Kladno dobře napadá a hosté mají potíže s rozehrávkou.

06:02
    Valský se dostal ke střele z dálky, kterou vyrazil Kovář.

05:33

05:14
    Po Kotalíkově střele se dostali hosté k dorážce a Chábera fantastickým zákrokem udržel Kladno ve hře!

04:35
    Harant střílel od modré, jeho pokus tečoval jeden z hostů do ochranné sítě.

04:17
    Douderovo vyhození se odrazilo od hokejky Šimánka do ochranné sítě.

03:57
    Kladno zatím nepustilo hosty ani do pásma.

03:33
    Miloslav Hořava (KLA) to přehnal s backcheckingem a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

03:04
    A tak zahrozil Látal. Jeho bekhend se jen otřel o boční síť.

02:49
    Hosté drží puk v pásmu Kladna, ale jen si nahrávají po rozích.

02:08
    Znovu v akci David Kuchejda, teď jen nahazoval a donutil Kováře podržet puk.

01:27
    Kuchejda po buly vystřelil na Kováře, který si nebyl jistý zákrokem.

01:21
    Zakázané uvolnění Budějovic.

00:51
    Langhammer se dostal až před Cháberu a ten si připsal první ostrý zákrok dnešního zápasu.

00:37
    Šimánek dostal přihrávku na střelu z první, která mu však nesedla.

00:01

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, Růžička, Kameš, Piskáček, P. Hořava, Černošek, Macholda, Doudera - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchejda, Kuchler - Strnad, Dalecký, Obdržálek.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz, Makovský, Kříž - Kotalík, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, Květoň - Suja, Knotek, Marek - Rousek, Červený, Švihálek

Rozhodčí: Lacina, Husička - Charvát, Bejček.

Kladno ale čtyři zápasy v řadě nevyhrálo, zatímco Mountfield se tabulkou hodně zvedl. Z posledních osmi zápasů vyhrál hned sedmkrát a tak dnes můžeme očekávat tuhý boj, ve kterém budou hosté favoritem.

Vzájemné zápasy patří v letošní sezoně Českým Budějovicím, které vyhrály dva ze tří. Kladno sice v prvním zápase vyhrálo na ledě Jihočechů 6:2, jenže pak před domácími fanoušky prohrálo v prodloužení a v Budějovicích padlo 5:1. Také vzájemné zápasy mohou být pro celkové umístění v tabulce velice důležité.

Extraligový peloton se blíží ke svému konci, zbývá odehrát už jen sedm zápasů. Kladno se v tom dnešním střetne s Českými Budějovicemi a půjde o zápas, který se hraje takzvaně "o šest bodů". Kladno má před svým dnešním soupeřem dvoubodový náskok, který dnes bude chtít navýšit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 18. Patera (Piskáček, M. Hořava), 37. Jass (Patera, Kuchler), 60. Piskáček - 52. Květoň (Ptáček)

Banes Motor České Budějovice: Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz, Makovský, Kříž - Kotalík, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, Květoň - Suja, Knotek, Marek - Rousek, Červený, Švihálek

Rozhodčí: Lacina, Husička - Charvát, Bejček