Olomouc – Pardubice 4:5 (kon.)
HC Olomouc
4:5 (0:3, 3:2, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 12.02.2013, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

To je z tohoto duelu vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy opět na počtenou. (19:42:02)

Olomoučtí hokejisté sice v posledním dějství snížili na rozdíl jediné branky, ale na remízový stav nakonec i přes power-play nedosáhli. Pardubice si uhlídaly své těsné vedení, a proto si z Hané odváží tři body za výhru 5:4.

60:00

59:50
    Betákova rána od modré byla zblokována Kalousem do ochranné sítě.

59:16
    Mora hraje bez brankáře!

59:16
    Oddechový čas pro Olomouc!

58:39
    Pardubice se už jen snaží udržet těsný náskok, v pěti hráčích brání modrou čáru.

56:17

55:11
    Nesvadba svým nahozením od modré trefil jen Bohuňka před sebou, ten následně odpálil puk přes všechny čáry.

54:17
    Velká příležitost pro Kohouty, za podražení byl dvěma minutami potrestán Martin Hlaváček (PCE).

52:53
    Tentokrát mohl zblízka skórovat Rohlík, ale ani jemu se nepovedlo skórovat, neboť Motálek znovu skvěle zakročil!

51:44
    Havrda ve vyložené šanci mohl vrátit svému celku dvoubrankové vedení, ale Motálek ho parádně vychytal!

50:41
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Kohouti dramatizují zápas! Střelu MARTINA KONEČNÉHO vyrazil Vejmelka jen nad sebe, puk poté udělal zpátečku a zřejmě po zádech sjel pardubickému gólmanovi do brány'! Asistence: Tomáš Markl!

49:25
    Hanáci strašně touží po vstřelení kontaktního gólu, což potvrdili si svým krátkodobým náporem. Ten však utlumil podržením puku Vejmelka.

47:43
    Kracíkovo nahození od modré sice vypadlo Motálkovi z lapačky, o puk se pak ale naštěstí pro domácí postaral Majer.

46:30
    Olomouc je kompletní.

46:04
    Hosté nejsou v útočném pásmu příliš nebezpeční, Motálek neměl příliš mnoho práce.

44:37
    Východočeši jsou v pěti.

44:30
    Za podražení vyfasoval menší trest Robert Horák (OLO).

43:41
    Beták od levého mantinelu nahazoval puk do ohně před hostující klecí, žádný ze jeho spoluhráčů ale nedokázal tečovat kotouč.

42:37
    Za hákování si dvě minuty na trestné odpočine Radovan Chvojka (PCE).

41:48
    Divecký v mezikruží z otočky minul olomouckou branku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:05.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla ještě o dva góly více, než kolika se může pochlubit první třetina. Hanákům se díky třem vstřeleným brankám podařilo zdramatizovat utkání. Hra je poměrně vyrovnaná, takže šanci bodovat stále mají.

40:00

40:00

38:00
    Za podražení byl na dvě minuty na trestnou vyloučen Robert Horák (OLO).

37:00
    Konečný mohl přidat svou druhou trefu v duelu, když výtečně pronikl po levé straně až před Vejmelku, avšak následně zasunul puk mimo bránu!

35:49
    Rychlá odezva Mory, za niž snižuje MARTIN KONEČNÝ! Asistence: Šimon Beták, Tomáš Markl.

35:09
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Bohuněk z rohu kluziště perfektně přihrál před domácí klec RADOVANU CHVOJKY, který z otočky prostřelil Motálka! Asistence: Ondřej Bohuněk.

33:59
    Betákovu ránu z levého kruhu vytěsnil Vejmelka vyrážečkou před sebe, poté se o puk postarali jeho spoluhráči z obrany.

33:01
    V posledních několika desítkách sekund se obě mužstva bezúspěšně snažila proniknout do nějakého zakončení. Obě defenzivy předvedly dobrou práci.

31:02
    Pardubice jsou kompletní.

30:13
    Mora se zatím brání bez větších potíží, už se jí několikrát povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

29:02
    Jan Klvaňa (OLO) si odsedí menší trest za držení protihráče.

28:09
    JAN ŠTEFKA s nájezdem nikam nespěchal! Rozhýbal si gólmana, jehož poté překonal střelou mezi betony!

28:09
    Štefka byl při úniku faulován, hlavní sudí odpískal trestné střílení!

27:40
    Po souboji Nesvadby a Chvojky před domácí klecí došlo nakonec k posunutí olomoucké brány, rozhodčí proto přerušil hru.

25:37
    Pavlovský mohl vsítit druhý gól Hanáků, jenže těsně před hostující svatyní zasáhl pouze Budíka před sebou!

24:55
    Rychlá odpověď Východočechů! JIŘÍ KYSELA dokázal využít chyby olomoucké obrany, když z brejku prostřelil Motálka mezi nohama! Bez asistence.

23:39
    Domácí nakonec početní výhodu využívají! Z levé strany při vjezdu do útočné třetiny napřáhl k ráně ŠIMON BETÁK, jehož pokus si to namířil až do hostující klece! Bez asistence.

22:40
    Skoro minutu se drželi Hanáci v útočném pásmu, všechny jejich dalekonosné palby ale minuly Vejmelkovu branku.

21:49
    Menší trest za držení protihráče vyfasoval Miroslav Rohlík (PCE).

20:01

Pardubice parádně vstoupily do zápasu, když se během prvních pěti minut ujaly dvougólového vedení. Olomouc si poté sice také připravila několik zajímavých šancí, ale gól si zatím žádný nepřipsala. To hosté minutu před pauzou přidali ještě jednu trefu, takže si do šatny odnesli pohodový tříbrankový náskok.

20:00

19:01
    Pěkná kombinace východočeského týmu! Špaček předložil touš na pravý kruh JAKUBU PROCHÁZKOVI, jenž ho umístil k levé tyčce Motálkovy svatyně! Asistence: Michael Špaček, Miroslav Rohlík.

17:56
    Marklova přízemní střela z pravé strany si to namířila skrz chumel hráčů za hostující klec.

15:54
    Kohouti jsou v pěti.

14:59
    Kracík v krátké době prověřil Motálka dvakrát od modré, ani jedna střela však nerozvlnil síť v olomoucké brance.

13:54
    Za faul kolenem odputoval na dvě minuty na trestnou František Minařík (OLO).

13:41
    Při přečíslení dvou proti jednomu Špaček pokoušel nahrát Pannovi, jeho nahrávka ale byla nepřesná!

13:08
    Hanáci jsou kompletní.

12:12
    Na začátku početní výhody si sice hosté vytvořily pořádný nápor, jenže gól z něj nerezultoval. Nyní již domácí v klidu brání.

11:08
    Jakub Gatěk (OLO) obdržel menší trest za faul kolenem.

10:59
    Kalousova rána z levého kruhu zaletěla těsně vedle Motálkovy klece.

10:24
    Ani jednomu týmu se nedaří konstruktivně rozehrát, tentokrát poslali puk na icing Východočeši.

09:26
    Čamek se snažil vysunout po levé straně Ministr, jeho přihrávka však směřovala pouze na zakázané uvolnění.

07:48
    Tentokrát Beták zpoza pardubické klece namazal před ni Nesvadbovi, ten však z první trefil jen Vejmelku!

05:56
    Zpoza pardubické svatyně našel Beták před ní Šoustala, který ale svým zakončením minul Vejmelkovu branku!

05:02

04:28
    Olomouc vyměnila gólmany, Jakuba Urbische v hanácké kleci nahradil Tomáš Motálek!

04:29
    Po zaváhání domácí defenzivy na útočné modré sebral kotouč MICHAEL ŠPAČEK, jenže s ním sám upaloval vstříc Urbischovi! Toho Špaček překonal povedenou střelou do levého horního růžku! Bez asistence.

03:17
    Jiří Kysela (PCE) byl odeslán na dvě minuty na trestnou za hákování.

03:02
    Perníkáři se sice usadili v útočném pásmu, ale dlouho nemohli dostat kotouč k Urbischovi. Po chvíli boje ho sice k olomouckému gólmanovi dotlačili, avšak bez výraznější akce.

01:19
    Z protiútoku se po samostatné akci prosadil JIŘÍ KYSELA! Bez asistence.

01:12
    Střela Roberta Horáka byla zblokována Petricem za hostující svatyni.

00:01

HC Olomouc: Urbisch (Motálek) – Nesvadba, Klvaňa, Horák R., Gatěk, Hrabica, Majer, Škoda – Markl, Beták (C), Konečný – Kočiřík, Šoustal T., Pavlovský – Ministr T., Čamek, Minařík – Horák J., Štefka, Galeta.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Stibůrek) – Divecký, Kalous, Procházka, Petric, Budík, Kracík – Chvojka (C), Panna, Kysela, Kuťák, Hlaváček, Bohuněk, Velínský, Špaček, Havrda, Rohlík.

Rozhodčí: Klimecký – Matěj, Trunečka.

V 9. kole skupiny B extraligy staršího dorostu se proti sobě postaví mužstva HC Olomouc a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Hanákům patří v tabulce s čtyřiapadesáti body třetí pozice, Východočeši jsou se čtyřmi body navíc druzí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 24. Beták, 29. Štefka (pen.), 36. Konečný (Beták, Markl), 51. Konečný (Markl) - 2. Kysela, 5. Špaček, 20. Procházka (Špaček, Rohlík), 25. Kysela, 36. Chvojka (Bohuněk)

HC Olomouc: Urbisch (5. Motálek) – Nesvadba, Klvaňa, Horák R., Gatěk, Hrabica, Majer, Škoda – Markl, Beták (C), Konečný – Kočiřík, Šoustal T., Pavlovský – Ministr T., Čamek, Minařík – Horák J., Štefka, Galeta.
    HC Dynamo Pardubice: Vejmelka (Stibůrek) – Divecký, Kalous, Procházka, Petric, Budík, Kracík – Chvojka (C), Panna, Kysela, Kuťák, Hlaváček, Bohuněk, Velínský, Špaček, Havrda, Rohlík.

Rozhodčí: Klimecký – Matěj, Trunečka