Columbus – Dallas 4:5 (po pr.) | Washington – Carolina 3:0 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 3:4 (kon.)
Tampa – Buffalo 1:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 1:4 (kon.) | Florida – Pittsburgh 6:4 (kon.)
Minnesota – Calgary 2:1 (po pr.) | Vancouver – Arizona 2:4 (kon.) | San Jose – Colorado 3:2 (po s.n.)
Florida Panthers
6:4 (1:0, 3:4, 2:0)
Pittsburgh Penguins
Středa 27.02.2013, 01:40 • BB&T Center • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:40.

Dobré ráno u zámořské NHL. Dnes budeme společně sledovat zápas dvou týmů Východní konference, jmenovitě Floridy Panthers a Pittsburghu Penguins.

"Panteři" jsou zatím na čtvrté příčce Jihovýchodní divize a za 18 odehraných zápasů nasbírali pouhých 14 bodů. Start do sezony tedy nebyl nic moc a pokud chtějí přemýšlet nad postupem, bude potřeba v následujících týdnech pořádně zabrat. Rozhodně lépe, než v posledním odehraném utkání, ve kterém na svém ledě podlehli Bostonu 1:4. Ten se dostal do dvoubrankového trháku už v průběhu první třetiny, kdy se prosadili Lucic a Chára a i když dokázal Kopecký snížit, v dalších dějstvích navýšili náskok Kelly a Paille a zařídili tak Medvědům dvoubodový zisk.

"Tučňáci" jsou na tom mnohem lépe, s dvoubodovým náskokem vládnou Atlantické divizi a mají po devatenácti zápasech 26 bodů. Dva z nich přidali v posledním zápase, kdy ve své hale porazili Tampu Bay 5:3. Pittsburgh měl skvělý start a po první třetině to bylo 3:0, když skórovali dvakrát Crosby a jednou Martin. Tampa pak sice předvedla raketový návrat a ve 24. minutě to bylo po trefách Brewera a Stamkose už jen o gól, ale odpověď Bennetta je vrátila na zem. Pak ještě sice Conacher vykřesal jiskřičku naděje, tu ale uhasil střelou do prázdné branky Cooke a bylo vymalováno.

Pittsburgh se bude muset obejít bez své top hvězdy, Jevgenije Malkina, který je na Injury listu, a také bez Marka Eatona, Zacha Boychuka a Simona Desprese. Florida je na tom daleko hůře, sestavu bude muset poskládat hned bez čtveřice hráčů, zranění jsou Ed Jovanovski, Michael Caruso, Scottie Upshall a Kris Versteeg. Z rodinných důvodů nenastoupí ani Stephen Weiss a mimo soupisku jsou také Alex Kovaljov a Filip Kuba.

Jak se absence projeví a kdo se bude radovat z bodů, to zjistíme pár minut po půl druhé ráno, kdy se v BB&T Center začne hrát. Ke sledování tohoto zápasu zvu všechny hokejové fanoušky!

Florida Panthers: Theodore (Clemmensen) - Weawer, Campbell, Gudbranson, Kulikov, Robak, Strachan - Mueller, Shore, Huberdeau - Santorelli, Goc, Fleischmann - Kopecký, Timmins, Matthias - Parros, Smithson, Skille.

Pittsburgh Penguins: Vokoun (Fleury) - Martin, Orpik, Letang, Niskanen, Engelland, Bortuzzo - Neal, Crosby, Kunitz - Dupuis, Sutter, Cooke - Kennedy, Jeffrey, Bennett - Adams, Vitale, Glass.

Rozhodčí: Hebert, Pochmara - Brisebois, Sericolo.

00:01

00:40
    První střelecký pokus přišel od hostů a z rohu kluziště, Dupuis však Theodora v brance Panthers nepřekvapil.

01:58
    Hned ze startu je tu přesilovka pro Penguins. Za hákování si jde odpykat trest Shawn Matthias.

02:29
    Od modré pálil Martin - nepřesně. Domácím se pak podařilo vyhodit přes všechny čáry.

02:55
    A znova, první přesilovková lajna Pittsburghu jde střídat.

03:21
    Hostům se přesilovka moc nedaří, teď se sami vystavili do ofsajdu.

03:58
    Florida se ubránila a je v plném počtu.

04:54
    Tomáš Vokoun má za sebou první zkoušku ohněm, zpoza branky to zkusil Weawer a od brusle českého gólmana se puk odrazil jen těsně vedle branky!

06:10
    Hraje se bez zbytečného přerušování, hra má tempo, ale zatím bez střeleckých příležitostí.

07:12
    A opět, hosté sice vyhodili přes všechny čáry, rozhodčí však ukazují, ať se pokračuje ve hře.

08:08
    Tohle byla luxusní šance Pittsburghu! Letang našel před branku si najíždějíhó Jeffreyho, jenže ten v ložené šanci minul!

09:14
    Kunitz si sice za brankou Floridy dokázal vybojovat puk, ale při pokusu o vyjetí a bekhendovou střelu byl od něj odstaven.

10:24
    Rychlý hokej pokračuje, jenže jak Theodore, tak Vokoun zatím moc práce neměli.

10:39
    Puk mířil na Bortuzza na modrou čáru, obránce Penguins jej však nezpracoval a místo střely tak míří do středního pásma.

11:10
    Od pravého mantinelu tvrdě pálil Fleischmann, Vokoun svým dobrým postavením jeho bombu pokryl.

11:41
    Vokoun podržel svůj tým při nebezpečné dorážce Campbella, kterou český brankář vyrazil vleže! Neuspěl ani blížící se Shore.

12:15
    Na druhé straně byl blízko gólu Cooke, snažil se bekhendovým blafákem zasunout za Theodora, ale Kopecký svou výtečnou prací holí mu puk odebral!

12:54
    Přesilovka pro Panthers. Za vražení na hrazení je vyloučen hostující Tyler Kennedy.

13:36
    Domáći sice předvedli dobrý zámek, ale zatím bez střelby.

13:57
    Florida právě vstřelila branku!
    Využitá přesilovka Floridy! Campbell naznačil střelu, nechal přejet před ním bránícího hráče, poté jeho střelu Vokoun vyrazil pouze k hokejce k tyčce dojíždějícího TOMÁŠE KOPECKÉHO, který bekhendem dorazil puk do branky. Asistence: Brian Campbell, Dmitrij Kulikov.

15:01
    Gól domácí viditelně nabudil a opět jsou před Vokounem.

15:21
    Panthers šli do brejku čtyř na dva, Fleischmannovi trochu poskakoval puk na holi, tak jej přenechal do jízdy Gocovi, jeho rána pak skončila o velký kus vedle.

15:41
    Crosbyho střela z úhlu se minula účinkem.

16:55
    Theodore chytá jako chobotnice, jeho ruce jsou bleskurychlé, na brankové čáře zlikvidoval Sutterovu teč.

17:18
    Na druhé straně tvrdě vystřelil Huberdeau a Vokoun si poradil jak s tímto pokusem, tak i s dorážkou Timminse.

18:37
    Crosby se hrnul do rychlého útoku, jenže jeho spoluhráči byli ještě rychlejší a je z toho ofsajd.

18:59
    Spolupráce Goce s Fleischmannem skončila sraženou střelou druhého jmenovaného. Puk je mimo ledovou plochu, vhazuje se po Vokounově pravici.

19:21
    Vokoun rozehrál puk po mantinelu, kde si ho našel Timmins, a u branky se jej snažil dorazit Huberdeau. Ten byl krosčekem sražen k ledu, vylučovat se však nebude.

20:00

Je za námi třetina odehraná ve velice rychlém tempu a v těsném vedení jsou domácí hokejisté, kteří ve 14. minutě využili přesilovku. Úspěšným střelcem byl Kopecký, když dorazil Campbellův pokus.

Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hostům se podařil skvělý vstup do druhé třetiny. Crosby potáhl středem, přihrál na pravé křídlo, odkud vystřelil JAMES NEAL a puk propadl za Theodora! Asistence: Sidney Crosby, Chris Kunitz.

21:17
    Florida se málem dostala zpět do vedení, Huberdeau byl před Vokounem, ten si s jeho pokusem z blízka dokázal poradit, stejně jako s dorážkou Shorea.

21:19
    Florida si zahraje přesilovku, Matt Cooke vyhodil puk a dostává dvě minuty za zdržování hry.

21:31
    A pozor, Penguins jdou do tří, neboť Brooks Orpik dostal dvě minuty za faul loktem.

22:30
    Florida svírá svého soupeře, Vokoun má co dělat, ale opět zlikvidoval velkou šanci Huberdeaua.

23:22
    Už ve hře pěti proti čtyřem vystřelil Fleischmann, Vokoun pouze vyrazil před sebe a TOMÁŠ KOPECKÝ si už věděl rady, když zblízka dorazil. Asistence: Tomáš Fleischmann, Brian Campbell.

23:22
    Okamžitě po gólu se strhla hromadná šarvátka, do které se zapojili i jak střelec gólu, tak Tomáš Vokoun. Sudí se teď radí, jak rozdělí tresty.

23:22
    Zatím jsou tresty takovéto: Tomáš Vokoun 2 minuty za hrubost, Kris Letang 2 minuty za krosček, Brian Campbell 2 minuty hrubost, Tomáš Kopecký 2+2 minuty hrubost.

23:22
    Důležité je, že Pittsburgh hraje přesilovou hru.

24:58
    Hosté krouží v pásmu, zatím bez nebezpečných střel.

25:15
    Crosby se pokoušel dorazit střelu od modré čáry, Theodore měl ale dobře položený beton a puk za brankovou čáru nepustil.

25:22
    Florida je v plném počtu.

26:39
    Penguins jsou permanentně v útočném pásmu, ovšem zpoza branky se góly dávají velice špatně.

27:07
    Je signalizován trest. Florida bude hrát přesilovku.

27:14
    Dvě minuty za vysokou hůl dostal Tanner Glass.

27:37
    Ihned po buly hosté vyhazují přes všechny čáry a při pokusu o průnik zpět, se Huberdeau provinil ofsajdem.

28:23
    Rozhodčí signalizovali další vyloučení Pittsburghu, hra však pokračovala, puk se dostal na levý kruh k BRIANU CAMPBELLOVI a jeho bomba skončila za Vokounem. Asistence: Dmitrij Kulikov, Drew Shore.

28:23
    Samozřejmě pokračuje domácí přesilovka.

28:54
    Tohle je floridská smršť. Z rohu přihrál Fleischmann na Kopeckého, který nahodil na Vokouna, od kterého se puk odrazil k MARCELU GOCOVI a od něj se puk došoural do branky. Asistence: Tomáš Kopecký, Tomáš Fleischmann.

28:54
    Tomáše Vokouna střídá v brance Marc-Andre Fleury.

29:51
    Je tu bleskurychle snížení. V mezikruží se ke střele dostal DUSTIN JEFFREY a jeho střela zápěstím propadla Theodorovi mezi betony. Asistence: Brooks Orpik, Beau Bennett.

30:38
    V těchto okamžicích vidíme na ledě útočnou divočinu, což se divákům musí líbit.

31:09
    Crosby se dostal společně s Nealem do úniku dvou na jednoho, ale druhý jmenovaný nedokázal střelou na Theodora vyzrát.

31:13
    A další Nealova střela, Theodore byl opět úspěšný.

31:58
    Pozor, Florida má k dispozici další přesilovku, Chris Kunitz dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Využijí Panthers i tuto přesilovou hru?

32:23
    Orpikovi se podařilo dostat puk do středního pásma.

33:04
    Tato přesilovka je dost statická, spousta přihrávek a žádná střela.

33:17
    Protrhl to až Kulikov, jenže jeho bombu z mezikruží lapil gólman Fleury.

33:29
    Fleischmannova střela byla zblokovaná, Kulikov pálil vedle.

33:54
    Hostům se podařilo osvobodit, tohle oslabení už přežijí.

33:58
    Je to tak, Kunitz je ve hře.

34:08
    Pittsburgh se po jeho návratu okamžitě dostal do brejku tří na dva, Neal přihrál na PAULA MARTINA a jeho střela z první se zastavila až v brance. Asistence: James Neal.

35:27
    Zřejmě nám není souzeno vidět delší pasáž hry v plném počtu. Dvě minuty za hákování dostal hostující James Neal.

Domácí si přihrávali v pásmu, hledali nejlepší pozici pro střelu, hosté jim však sáhli do kombinace a dostali tak puk do středního pásma.

36:46
    Robakova rána od modré zaduněla na mantinelu za Fleurym.

37:01
    Ofsajd Floridy a v něm Kopecký s Fleischmannem.

37:27
    Pittsburgh je v plném počtu.

38:08
    Přesilovku si tentokrát zahrají hosté. Jonathan Huberdeau naskakoval ze střídačky do hry a jeho atak na Kunitze byl posouzen jako nedovolené bránění.

38:51
    Začíná kolotoč Penguins.

39:12
    Je srovnáno. Theodore si sice dokázal poradit s prudkou Crosbyho střelou, ale akce pokračovala. Crosby posunul na CHRISE KUNITZE, který chtěl nahrát před branku, jenže trefil domácího Weavera a od něj se puk odrazil za bezmocného Theodora. Asistence: Sidney Crosby.

39:58
    Nakonec mohli jít do šaten s vedením domácí, ale Huberdeau nedokázal zblízka protlačit puk za Fleuryho.

40:00

Je za námi velice akční třetina plná vyloučení, soubojů, ale hlavně gólů. V úvodu sice dokázal srovnat Neal, ale pak přišla přesilovková smršť Floridy. Postupně se trefili Kopecký, Campbell a Goc. Jenže z náskoku už není nic, neboť Pittsburgh předvedl skvělou druhou půli třetiny a po trefách Jeffreyho, Martina a Kunitze je srovnáno. Zápas je tak stále otevřený a to je jen dobře.

40:01
    V brance Floridy se objevuje Scott Clemmensen, máme tak dnes možnost vidět v akci všechny čtyři gólmany.

41:19
    Střela Niskanena šla vedle, Clemmensen nemusel zasahovat.

41:19
    Bylo však signalizováno vyloučení a Pittsburgh si tak zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostal Tomáš Fleischmann.

41:44
    První přesilovková formace Penguins rozjela rychlou kombinaci, jenže do finální Crosbyho přihrávky vložil hůl Kopecký a puk je mimo hrací plochu.

41:57
    Crosbyho střela zápěstím se zastavila na Clemmensenovi.

42:50
    Domácí vyhodili, přesilovka Penguins se blíží ke svému konci.

43:19

43:29
    TOMÁŠ FLEISCHMANN naskočil na led, okamžitě tím vytvořil brejkovou situaci dvou na jednoho, vzal to na sebe, střelou o tyčku strhl vedení opět na stranu Floridy a vstřelil tak svůj jubilejní stý gól v NHL! Asistence: Jerred Smithson.

45:11
    Bomba Martina od modré pouze smetla domácího Skilleho, ale ke Clemmensenovi se nedostala.

45:36
    Zakázané uvolnění Pittsburghu, hra se přesunuje před Fleuryho.

45:47
    Penguins se ale okamžitě dostali na druhou stranu a Kunitz z levého kruhu notně postrašil Clemmensena. Ten pouze vyrazil před sebe, jenže nikdo v bílém nedorážel.

46:32
    Huberdeau měl na holi šestý gól svého týmu, Fleury nevěděl, kde má puk, ale nakonec ho našel těsně před brankovou čárou!

46:45
    Zakázané uvolnění, tentokrát se provinili domácí hokejisté.

47:14
    Kennedyho ránu od pravého mantinelu poslal Clemmensen vyrážečkou do rohu kluziště.

47:52
    Scott Timmins trochu nešťastně poslal puk mimo hrací plochu a rozhodčí jsou nekompromisní - dvě minuty za zdržování hry. Pittsburgh hraje přesilovku.

48:24
    Domácím se podařilo vyhodit.

48:51
    Nealova bomba z první byla zblokována dřív, než se mohla dostat k brance.

49:16
    Fleischmann společně s Kulikovem dostali puk do středního pásma.

49:52
    Timmins se vrací do hry, domácí jsou v plném počtu.

50:39
    Muellerova spíše propagační střela končí u Fleuryho, ten ji ale pro jistotu podržel a přerušil tak hru.

51:34
    Letang jen nahodil od modré, Cooke tečoval zády k brance a Clemmensen musel vyrážet.

52:33
    Crosby se pokoušel o průnik po levém křídle, ještě před střeleckým pokusem ale upadl a puk doklouzal do rohu.

53:28
    Na druhé straně střílel zleva Kenendy, Fleury vyrážečkou poslal puk do bezpečí.

54:05
    Fleischmann byl blízko dnes svému čtvrtému bodu, měl už Fleuryho položeného, hostující gólman ale dokázal střelu vyrazit.

55:12
    Crosby poslal puk do druhé vlny na Kunitze, jeho bomba proletěla kolem Clemmensena, ale mezi tyče se nevešla.

56:27
    Tlak hostů se stupňuje, Clemmensen se má co ohánět.

56:40
    Zničehonic je tu ale brejk Floridy, do kterého se dostal Huberdeau, snažil se prostřelit Fleuryho mezi betony, ten chytá!

57:31
    Ofsajd hostů.

57:56
    Snaha Fleischmanna o střelu přišla vniveč, jeho pokus byl sražen.

58:35
    Domácí Mueller si najel po levé straně do pásma, vystřelil přes obránce, Fleury však ukázal ukázkový semafor!

58:55
    Fleury jede na střídačku, začíná power play Pittsburghu.

59:00
    Snahu o vyrovnání ovšem utíná TOMÁŠ KOPECKÝ, který tak svým pokusem přes celé hřiště kompletuje hattrick! Bez asistence.

59:11
    Závar před Clemmensenem, do brankoviště se nahrnuli střílející Kunitz i dorážející Neal, domácí brankář však tento atak vydržel.

59:11
    Zároveň pokračuje power play hostů.

59:38
    Zakázané uvolnění domácích, poslední naděje hostů. Času je však málo.

59:51
    Vítězství domácích je už jistotou, nic na tom nezmění ani ještě jedno zakázané uvolnění.

60:00

Je konec, domácí se mohou radovat z výhry 6:4. Bylo to utkání, u kterého se nedalo nudit a diváci určitě odchází velice spokojeni. Ve třetí třetině rozhodl vítězným gólem Fleischmann a v závěru zkompletoval hattrick slovenský útočník Tomáš Kopecký, kterému dnešní zápas vyšel po všech stránkách.

Statistiky utkání:

Střely na branku: 36:34
    Zásahy brankářů: 30:31
    Vyhraná vhazování: 32:30
    Hity: 21:29
    Trestné minuty: 14:18

Informace o počtu diváků, dnešní zápas vidělo 17 378 fanoušků.

Tomáš Vokoun (PIT) 18 zákroků, 4 góly, úspěšnost 81,8%

To je z tohoto utkání ta poslední informace, já Vám přeji dobrou noc, či dobré ráno a u dalších utkání se budu těšit na shledanou.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Kopecký (Campbell, Kulikov), 24. Kopecký (Fleischmann, Campbell), 29. Campbell (Kulikov, Shore), 29. Goc (Kopecký, Fleischmann), 44. Fleischmann (Smithson), 59. Kopecký - 21. Neal (Crosby, Kunitz), 30. Jeffrey (Orpik, Bennett), 35. Martin (Neal), 40. Kunitz (Crosby)

Florida Panthers: Theodore (41. Clemmensen) - Weawer, Campbell, Gudbranson, Kulikov, Robak, Strachan - Mueller, Shore, Huberdeau - Santorelli, Goc, Fleischmann - Kopecký, Timmins, Matthias - Parros, Smithson, Skille.
    Pittsburgh Penguins: Vokoun (29. Fleury) - Martin, Orpik, Letang, Niskanen, Engelland, Bortuzzo - Neal, Crosby, Kunitz - Dupuis, Sutter, Cooke - Kennedy, Jeffrey, Bennett - Adams, Vitale, Glass.

Rozhodčí: Hebert, Pochmara - Brisebois, Sericolo

Diváci: 17 378