HC Plzeň – Jihlava 5:2 (kon.) | Chomutov – Zlín 5:4 (kon.) | Pardubice – Třinec 4:6 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 5:1 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 6:5 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 2:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
HC Olomouc
Sobota 02.03.2013, 17:00 • ČEZ aréna Ostrava • DHL Extraliga juniorů

Třetí třetina byla nejvyrovnanější částí hry, podle toho také vypadá skóre - 0:0. Vítkovice tak vyhrávají hlavně díky povedené druhé třetině. Ode mě je to pro dnešek vše, těším se zase někdy na počtenou. (19:17:50)

60:00

59:27
    Ofsajd hosté.

59:12
    Buly po levici Svobody.

58:33
    Rašner napálil prvního bránícího hráče, tím byl Jonáš, který se zvládl bleskurychle zorientovat a vyrazit do brejku. Na Pospíšila ale nevyzrál.

57:51
    Po dlouhé době se někdo dostal ke střele. Zitka ale zakončil mimo.

57:03
    Oddechový čas pro hosty.

57:03
    Icing Olomouce.

56:54
    Hudeček se ocitl sám v těsné blízkosti Pospíšila, bekhendem ho ale nedokázal překonat.

56:03
    Zakázané uvolnění domácí hráče nezastavilo, hned po buly se hnali do útoku. Puk končí u Pospíšila, který jej raději přikrývá lapačkou.

55:38
    Icing domácích.

54:49
    Ofsajd pro změnu od domácích.

54:33
    Illéšova přihrávka zpoza brány se neujala.

53:47

52:50
    Útočná snaha hostujícího celku je zastavena postavením mimo hru.

52:31
    Domácí se osvobozují.

51:47
    Jan Štencel (VIT) - 2 minuty za podražení.

47:20
    Domácí jdou do tří! Lukáš Klok (VIT) 2 minuty za držení protihráče.

46:03
    Poměr sil na ledě se srovná, Aleš Kilnar zasáhl hostujícího Rašnera do choulostivých míst a odsedí si dvě minuty za sekání. Rašner po chvíli odjíždí na střídačku.

45:43
    Jako před chvílí Kohouti, ani domácí se teď nemohou usadit v pásmu.

44:31

44:11
    David Škůrek (OLO) - je odeslán do šatny za napadení. Po jeho hitu se Jan Hudeček jen velmi těžko zvedal z ledu. Pětiminutový trest odsedí Petr Pšeja.

43:54
    Až teď roztočili Kohouti kolem Svobodovy klece kolotoč, Aleš Jergl ale nedokázal dotlačit kotouč za Svobodova záda.

43:36
    Olomouci se nedaří usadit se natrvalo v pásmu.

42:31
    Vojtěch Tomi (VIT) - 2 minuty za napadení.

41:40
    Cabák nastřelil tyč!

41:34
    Vhazování po pravici Pospíšila.

40:31
    Domácím se povedla pohledná přesilovka, na jejím konci byl ale jen hostující bek.

40:01

Druhá třetina byla na skóre ve vítkovické režii. Domácí navýšili své vedení o čtyři branky, v závěru třetiny ale dostali gól. Olomouc se během druhé periody dostávala do tlaku častěji a tak také díky gólu do šatny, který připravili se zápas ve třetí části může ještě zdramatizovat.

40:00

39:44
    Olomouc právě vstřelila branku!

ALEŠ JERGL vymíchal Svobodu a pod jeho betonem dostal puk až do branky. Nejenže tak Svoboda přichází o čisté konto, ale tento gól "do šatny" může pomoct nakopnout hosty do gólového stíhání.

38:45
    Vítkovice právě vstřelily branku!

V další sólo akci se ocitl ERIK NĚMEC, který se ani tentokrát nemýlil a vyhnal tak z branky hostů Jakub Kochtu. Místo něj nastupuje Tomáš Pospíšil.
    Asistence: Vojtěch Tomi

38:15

38:05
    Vhazování po Kochtově levici.

37:51
    Martin Blahuta utekl hostujícím bekům, ale nezakončil ideálně.

37:12
    Olomouc si vytvořil tlak v útočném pásmu, Svobodovi sice vypadl kotouč z betonů, ale Olomouc se k dorážce nedostala.

36:04
    Duo Hudeček - Blahuta neuspělo v přečíslení 2 na 1, Kochta byl ale na svém místě.

35:38
    Klokův propad na obranné modré zahasil Tomi.

34:56
    Ofsajd domácích.

34:44
    Domácí okamžitě po buly zamířili do útoku, Kochta zastavuje hru.

34:16
    Po tlačenici kolem puku u mantinelu rozhodčí raději přerušuje hru, vhazovat se bude po Svobodově levici.

33:03
    U puku jsou teď i hosté, také Svoboda skrývá touš ve své výstroji.

32:11
    Kochta raději zklidňuje hru přikrytím kotouče.

30:37

Po sérii dorážek se domácím konečně podařilo dotlačit puk do brány. Téměř silou vůle ho tam dostal ADAM ŘEHÁK.
    Asistence: Ondřej Slováček, Adam Hawlík

30:12
    Richard Vaculín (OLO) 2 minuty za držení protihráče.

30:07
    Deutschovu střelu vytáhl Kochta ramenem.

29:21
    Icing hosté.

29:18
    Slováček a Řehák podporování ještě Štencelem se hnali na Kochtu, kombinace jim nevyšla.

28:33
    Marek Holý si sám nahodil puk a sám si ho taky dojel, to už byl ale kotouč v moci Kochty a Holý byl od hostujícího gólmana odstaven.

27:27
    Vhazování po levici Svobody.

26:57
    Vaculín z otočky přihrával na spoluhráče, ten ale jeho záměr nepochopil a tak se puk od něj jen odrazil.

26:02
    Ofsajd domácí.

25:21

JAN ŠTENCEL úspěšně složil reparát, tentokrát jeho rána od modré skončila až v brance.
    Asistence: Jan Hudeček, Aleš Kilnar

24:56
    David Brančik (OLO) 2 minuty za hákování.

24:50
    Jan Štencel nastřelil od modré tyč!

23:33
    Marek Bail se jako obránce dostal až do útoku, klička mu ale nevyšla.

23:15
    Vhazování po pravici Svobody.

21:43

Vítkovická dvojice útočníků posílená v tandemu o vracejícího se Hudečka vymyslela pěknou kombinaci. Hudeček a Slováček si dvakrát vyměnili puk a nakonec se ONDŘEJ SLOVÁČEK nemýlil.
    Asistence: Jan Hudeček, Adam Řehák

20:53
    Štencelovu střelu ukryl Kochta v lapačce.

20:49

20:01

Domácím se daří udržet si náskok ze třetí minuty i když se Olomouc snaží vyrovnat. Vítkovice podpořilo i ubráněné oslabení 5 na 3 a tak si do šatny odnáší jednogólové vedení. To se ale může změnit už na začátku druhé třetiny, která začne minutu a půl dlouhou přesilovkou hostů.

20:00

19:45
    Domácí vyhazují, Rašner musí až za Kochtu.

19:33
    Jan Hudeček (VIT) - 2 minuty za hákování.

18:09
    Černínovi se podařilo zlikvidovat přečíslení 2 na 1.

17:12
    Zdeněk Deutsch se snažil zachytit letící puk, ten ho ale zasáhl do obličeje a tak vítkovický zadák v bolestech odjíždí na střídačku.

16:27
    Domácí se řítili do útočného pásma, Erik Němec ale neudržel nohu na modré čáře.

15:40
    Hosté v postavení mimo hru.

13:13
    Duo Lehečka - Aleš Jergl se v přečíslení 2 na 1 hnalo na Svobodu. Po křižné přihrávce chtěl Jergl ještě udělat kličku vítkovickému gólmanovi, ale branku netrefil.

13:01
    Paskerovu střelu srazil Kochta do ochranné síťky.

12:45

11:58
    Hosté vyhazují až za Svobodu.

11:34
    Na Slováčkovu střelu si Kochta připravil pohledný semafor.

07:46
    Střelu Jiřího Jergla vyrazil Svoboda levým betonem.

07:17

06:46
    Adam Řehák (VIT) - 2 minuty vysoká hůl. Domácí jdou téměř na minutu a půl do tří, pro Kohouty je to velká šance vyrovnat.

06:38
    A znovu se bude vylučovat.

06:09
    Vojtěch Černín (VIT) - 2 minuty za hákování.

06:06
    Bude se vylučovat.

04:39
    Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, pak však Schejbalovi uskočil puk na modré čáře.