St. Louis – Edmonton 4:2 (kon.) | Chicago – Columbus 4:3 (po pr.) | Anaheim – Minnesota 3:2 (kon.)
Philadelphia – Ottawa 2:1 (kon.) | Boston – Tampa 3:2 (kon.) | Buffalo – New Jersey 4:3 (po s.n.)
Winnipeg – Washington 0:3 (kon.)
Boston Bruins
3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Tampa Bay Lightning
Sobota 02.03.2013, 19:00 • TD Garden, Boston • NHL

Boston vítězí nad Tambou Bay 3:2. První třetina patřila sice Bleskům, když se dostali do vedení o dva góly. Ve 24. a 25. minutě však domácí Bruins vyrovnali a mohli přidat i další góly. Třetí třetina byla vyrovnaná, na šance možná dokonce vyhráli hosté, kteří hráli dobře i v osudovém oslabení po hloupém faulu Mikkelsona. V poslední minutě čtyřminutové početní nevýhody ovšem tým kapitána Lecavalliera zbrkle zaútočil, šanci neproměnil a naopak na druhé straně se do přečíslení dostali Bergeron a Marchand. První přihrál druhému a Brad Marchand povedenou střelou rozhodl o třech bodech pro svůj tým.

1. Brad Marchand, 2. Tyler Seguin, 3. Teddy Purcell

Ode mě je to pro dnešek z NHL vše, přeji vám hezký večer, třeba u jiných zápasů, které vám přinesou moji kolegové na serveru onlajny.com. (21:43:13)

60:00

59:49
    Marchand také nedal, ale to domácí nemusí mrzet, protože už mají vítězství na dosah!

59:26
    Puk ve středním pásmu.

59:02
    Krejčí šel skoro sám, ale poslední obránce chytil jeho střelu do prázdné branky!

58:34
    Lecavallier sám před Chudobinem nesklepnul puk ze vzduchu do branky!

58:21
    Guy Boucher si vzal oddechový čas a odvolává Garona z branky! Tampa zkouší vyrovnat v šesti hráčích v poli.

57:44
    Bruins právě vstřelili branku!

Obrovská chyba hráčů Tampy Bay a poté gól Bostonu! Hosté se v oslabení vrhli ve třech do útoku, propadli za brankou a následoval protiútok dvou na jednoho. Bergeron přihrál BRADU MARCHANDOVI, který střelou švihem korunuje svůj dnešní dobrý výkon a zároveˇv krutě trestá lehkovážnost Tampy. Boston dvě minuty před koncem vede!

57:28
    Marchandovu střelu kryje Garon.

56:55
    Chára při střele zlomil hůl a málem z toho byl další brejk hostů. Bostonu se přesilovka nedaří.

56:26
    Krejčí dvakrát zachytil vyhození Tampy a nahodil puk před branku.

56:00
    Lucic nepřihrál dobře a Medvědi jsou opět ve středním pásmu.

55:35
    A naopak na druhé straně unikal Killorn! Střelec druhého gólu Tampy se dostal i přes posledního obránce a málem bekhendem zasunul puk i za Chudobina!

55:07
    Obránci Bostonu jsou poněkud netrpěliví. Nyní se pokoušel o střelu Seidenberg a hosté vzápětí vyhazují.

54:38
    Chára dvakrát střílel.Poprvé vedle, podruhé do betonů Garona.

54:21
    Velká šance Bostonu ke strhnutí vedení na svou stranu! Za zbytečný faul u své branky po přerušené hře je vyloučen Mikkelson, a to rovnou na čtyři minuty za hru vysokou holí do obličeje Lucice.

54:00
    Krejčí se snažil něco vymyslet v pásmu Tampy, ale neměl podporu spoluhráčů.

52:55
    Ukázkový bodyček St. Louise na unikajícího Seguina! Při své výšce se nemusel ani moc sklánět.

52:46

52:00
    Kelly šetří čas a vrací puk svým obráncům, kteří ho znovu střílí přes celé hřiště až ke Garonovi.

51:42
    A napodobuje jej Ference. Bleskům se přesilovka nedaří.

51:11
    Chára dvakrát za sebou vyhazuje.

50:49
    Lecavallier vyhrál buly. Hosté rozehrávají přesilovku.

50:46
    A St. Louis si svým důrazem vynutil faul na Hamiltonovi. Obránce Medvědů jde sedět za držení hole.

50:33
    Stamkos obkroužil pásmo domácích a nahodil puk před branku, kde byl St. Louis.

49:40
    Hráčům Bruins se zatím nedaří vytvořit si nějakou šanci k ohrožení Garona. Naopak Tampa dobře napadá jejich rozehrávku.

49:12
    Lecavallier ale nezpracoval prudkou přihrávku a puk končí v publiku.

48:50
    Lee nahazuje. Boston má problémy ve svém pásmu.

48:05
    St. Louis už byl vychýlen z ideální střelecké pozice, a tak nedokázal zakončit při průniku mezi beky.

47:36
    Chára ostře napadán Thompsonem a Cronbeenem. I proti přesile se kapitán domácích dostal ze sevření a rozehrál.

47:00
    Až nyní Garon po dobrém zákroku přikrývá kotouč.

46:43
    Pořád žádné přerušení. Hedman vyváží puk do útoku. Hosté vzápětí ztrácí.

45:40
    Seidenberg chtěl ještě místo střely najít lépe postaveného Krejčího, avšak jeho pas neprošel.

45:13
    Boychuk dostal puk z pásma. Následně z úhlu střílel Krejčí.

44:34
    Hraje se o poznání opatrněji než v prvních dvou dvacetiminutovkách. Přestože se už dlouho nepřerušovalo, ke střele se žádný z týmů nedostává.

43:36
    Kelly a Peverley se tlačili k dorážce. Obránce Tampy Lee odehrál puk do bezpečí.

43:10
    Zakázané uvolnění Tampy.

42:59
    Lucic vybídnul ke střele Seidenberga. Garon jeho ránu kryje.

42:25
    Lecavallier vyhrál vhazování nad Krejčím, ale akce hostů končí velmi rychle.

42:02
    Hortonovo nahození končí díky teči mimo hřiště. Vhazování před brankou Tampy Bay.

41:20
    Bergeron ve velké šanci! Patrice Bergeron byl mezi kruhy úplně sám, nicméně si bekhendovou střelou nepřišel na dobře postaveného Garona.

40:41
    Po několika kostrbatých přihrávkách uklidňuje hru McQuaid. Poté se do útoku hnal hostující Conacher, ale Chudobin jeho střelu tahem ztlumil na hrudi.

40:02
    Kelly vítězí v úvodním buly a Boston začíná zakládat útočnou akci.

40:01

Za chvíli začne třetí třetina. Na ledě už se šikují první formace.

Druhá třetina byla zrcadlově obrácenou kopií té první. Boston díky gólům Seguina a Peverleyho vyrovnal a v dalším průběhu byl lepším týmem. Po přestávce se dozvíme, zda třetí třetina přinese rozuzlení dnešního zápasu.

40:00

39:50
    Nedaří se, nedaří. Naopak Ference, který se vrátil z trestné lavice, zakončoval střelou švihem přečíslení Bostonu.

39:04
    Hedmanovi puk utíká. Tampa má asi poslední pokus k založení kloudné přesilovkové akce.

38:26
    Stamkos je už na ledě skoro tři minuty a přesto to zkusil individuálně průjezdem přes celé hřiště. Domácí jej na poslední chvíli zastavili.

38:00
    Paille v dobré obranné práci. Bruins znovu vyhazují.

37:23
    Stamkos špatně přihrával Purcellovi, který měl co dělat, aby puk dojel před dotírajícím útočníkem Bostonu.

36:43
    Střela z hokejky Carlea k Chudobinovi neproletěla.

36:08
    Conacher s Lecavallierem bojují v rohu a nakonec vyvezli puk. Tampa rozehrává přesilovku.

35:49
    Andrew Ference dostává dva menší tresty za hru vysokou holí. Thompson, který to odnes má krvavý šrám.

35:09
    Bergerona přimáčknul na mantinel Pyatt. Rozehrávají hosté.

34:43
    Hra trochu ubrala na tempu. Zakázané uvolnění Blesků.

34:24
    V postavení mimo hru se ocitnul i domácí Seguin.

33:56
    Marchand znovu zlobí u branky Blesků. Ve spolupráci s Campbellem pořádně zamotali hlavy obráncům v bílém.

33:10
    Hedman se dostával do pásma Bostonu, ale jeden z jeho spoluhráčů byl za modrou čárou dříve než on. Ofsajd.

32:51
    Bergeron neprotlačil přihrávku na úplně volného Seguina před brankou!

32:11
    Horton si na kruzích vyžádal přihrávku od Krejčího a tvrdě pálil příklepem!

31:28

30:52
    Trochu náhodná, ale o to větší šance St. Louise! Maličký útočník hostů byl v mezikruží úplně sám, ale trefil Chudobina do betonů.

30:20
    Tampa začíná až zpoza své branky.

29:46
    Seidenberg vyhodil. Purcell hru rychle vrátil do pásma a Killorn měl dobrou šanci při opakované dorážce.

29:28
    Za vražení na hrazení vyloučen bostonský Pandolfo.

28:54
    Chára si za brankou zahrával a Lecavallier ho o puk připravil. Naštěstí pro slovenského obra nenašel nikoho před brankou.

28:29
    Hosté v plném počtu. Bostonu se početní výhoda vůbec nepovedla.

28:01
    Hedman znovu vyhodil.

27:26
    Domácí jsou sice v pásmu, ale puk honí po mantinelech. Vzápětí hráči Tampy vyhazují.

26:38
    Hned v úvodu přesilovky vyzval Hamilton ke střele Seguina, jeho pokus kryje Garon.

26:29
    Vincent Lecavallier si dvě minuty odpočine za vražení do Boychuka. Přesilovka pro Boston.

26:17
    Marchand se prodíral do útoku, vrátil puk na modrou Boychukovi, který střílí vedle.

25:34
    Lucic to zkoušel ihned po buly, které vyhrál Krejčí! Poté po přihrávce Hamiltona pálil Horton nad!

25:24
    Chára nahodil přímo na Garona, který puk radši přikryl před dojíždějícími útočníky.

25:04
    Ferenceho střela těsně vedle!

24:44
    Další bitka a v ní Campbell za domácí a Crombeen za hosty. Nutno dodat, že tentokrát příliš úderů nepadlo a šlo spíše o přetlačovanou.

24:39

Je vyrovnáno! RICH PEVERLEY dostal krásnou křižnou přihrávku od McQuaida a z úhlu trefuje odkrytou branku!

24:20
    V útoku Tampa. Lecavallier se k puku nedostal a útočí domácí.

23:22

Napodruhé se už TYLERU SEGUINOVI podařilo z levého kruhu propálit vše! Puk se k útočníkovi Medvědů náhodně odrazil a Seguin měl před sebou skoro prázdnou branku. Boston prohává už jen o gól.

23:10
    Seguin v obrovské šanci trefuje jen bránícího Hedmana!

22:22
    Krejčího střela opsala oblouk pásma a vyletěla za modrou čáru. Domácí zakládají přesilovku odznova.

22:04
    Lucice zastavil Brewer nedovoleně. Bruins budou hrát přesilovku.

21:51

21:39
    Boychuk zachytil puk a založil protiútok.

21:10
    Tampa rozehrála přesilovku, na konci kombinace stála jen slabá střela tahem od modré čáry.

20:34
    Chára nedostal puk ze třetiny. Povedlo se to až Bergeronovi se štěstím, když St. Louis nezkrotil skákavý kotouč.

20:02
    První buly vyhrál Bergeron, Boston ihned vyhazuje.

20:01

První třetina dnešního utkání nabídla vše, co se od nejlepší ligy světa očekává. Dvě krásné kombinace Tampy Bay, které zakončovali Stamkos a Killorn. Favorizovaný Boston brzdí vlastní nedisciplinovanost, ale bitka McQuaida s Labriem stála rozhodně za to. Uvidíme, zda druhá třetina, která bude začínat přesilovkou hostů, přinese podobnou podívanou.

20:00

19:51
    V závěru ještě vyloučení Lucice, který úplně zbytečně srazil puk odehrávajícího Hedmana.

19:01
    Seidenberg tvrdě naražen Thompsonem v souboji svou čtyřiačtyřicítek. Poté útočil Kelly, ale branku Tampy neohrozil.

18:13
    Bergeron teď převzal přihrávku McQuaida, přestože obránce Medvědů chtěl uvolnit spíše Marchanda. Škoda pro domácí. Marchand by byl úplně sám před brankou.

17:47
    Marchand po příhře od Bergerona byl v pásmu dříve než puk. Ofsajd.

17:04
    Hedman poslal puk do třetiny Bostonu. Crombeen drží pásmo, ale následně se domácí osvobozují.

16:30
    Lucic tvrdě vypálil golfovým úderem. Garon puk vyrazil!

16:09
    Bourque jen nahodil puk za branku. Žádný z jeho spoluhráčů tam ale nedojížděl, a tak mohou hosté v klidu založit útok.

15:20
    Stamkos z velkého úhlu netrefil branku. Další akci Tampy rozjíždí Bergeron.

15:12

14:51
    Rozjetý Marchand skončil v brance místo puku. Vhazování ve středním pásmu.

14:20
    Velký tlak na branku Blesků! Čtyři hráči na hraně brankoviště toužili po dorážce!

14:05
    Další útok domácích začíná za brankou Antona Chudobina.

13:23
    Krejčí řídí přesilovku Bostonu. Horton vzápětí jen těsně neusměrnil jeho nahození do branky.

13:12
    První přesilovka pro Medvědy. Za nedovolené bránění vyloučen Aulie.

13:06
    Chára se vymanil z vlastního rohu a rozehrává.

12:45

12:12
    Andrew Ference vyhazuje. Vypadá to, že Boston tuhle početní nevýhodu přežije bez úhony.

11:30
    Marc Andre Bergeron pálil z první po křižné přihrávce!

10:45
    Denis Seidenberg vyloučen za hrubost. Využije Tampa i třetí přesilovku?

10:19
    Další šance domácích! Krejčí se probíjel do pásma, mezi kruhama nechal puk Lucicovi, ale ten nepřekonal Garona. Poté ještě střílel Boychuk.

09:33
    Mohlo být sníženo! Marchant dostal přihrávku od Seguina trochu delší, než by si přál, ale zpoza branky poslal puk do zad Garona, který si málem srazil puk do vlastní sítě!

08:57
    Ukázková bitka! McQuaid a hostující Labrie si to rozdali muž proti muži. Souboj skončil, řekl bych, remízou. Oba si odpočinou pět minut na trestné lavici.

08:38
    Tampa právě vstřelila branku!

Další využitá přesilovka znamena vedení Tamby Bay už o dva góly! ALEX KILLORN si nabruslil do pásma, dostal příhrávku do jízdy od Purcella a po přehrátí obránce sám před Chudobinem zakončil bekhendovou kličkou!

08:12
    Stamkos prohrál buly a Paille vyváží puk z pásma.

07:50
    Boston vyhazuje. Vzápětí se hosté proviňují proti pravidlu o postavení mimo hru.

07:36
    Další vyloučení na straně Bruins. Ference hákoval Pouliota a oslabuje svůj tým.

07:14
    Šance hostujícího Pyatta. Útočník Tampy dostal přihrávku při přečíslení dvou na jednoho, ale na Chudobina si nepřišel.

06:32
    Krejčí se daleko nedostal. Proti přesile domácích beků byl bez šance.

05:45
    Po vzájemné strkanici vyloučeni Aulie a Campbell. Pokračuje se čtyři na čtyři.

05:32

Bleskově využitá přesilová hra! Purcell od modré čáry přihrál k brance STEVENU STAMKOSOVI, který z velkého úhlu překvapil Chudobina a otevírá skóre!

05:12
    Hosté si zahrají přesilovku. Vyloučen je Horton.

05:00
    První velká šance zápasu. Krejčí přenechal puk Hortonovi, ten ještě vylepšil pozici Lucicovi, který však sám před Garonem nedal.

04:02
    Thompson to zkoušel bekhendem z velkého úhlu. Chudobin pozorný.

03:32
    Crombeen jen protečoval puk do útočné třetiny. Čtvrtý útok Bleků musí vystřídat.

02:25
    Poprvé v permanenci také Chudobin. Jindy druhý brankář Bostonu střelu vyrazil rovnou Kellymu do protiútoku.

02:06
    Krejčí zpoza branky hledal Cháru na modré, jeho rána k bráně neprošla.

01:20
    Chára v rohu bojuje proti St. Louisovi. Výškový rozdíl byl úsměvný. Vyšší z hráčů snadno vítězí a rozehrává.

00:55
    David Krejčí na buly proti Lecavallierovi úspěšný, Boychuk nahazuje puk za branku.

00:22
    První střelu na Garona si připsal Marchant. Nebezpečnou situaci řeší obrana Tampy.

00:01

Na ledě už jsou nastoupeny úvodní pětky obou týmů. Poslechneme si americkou hymnu.

V bostonské hale Garden je vše připraveno k úvodnímu buly. Začneme za malou chvíli.

Boston Bruins: Chudobin (Rask) - Chára, Boychuk, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Ference - Horton, Krejčí, Lucic - Marchand, Bergeron P., Seguin - Bourque, Kelly, Peverley - Paille, Campbell, Thornton

Tampa Bay Lightning: Garon (Lindback) - Carle, Hedman, Brewer, Aulie, Bergeron M., Lee - Purcell, Stamkos, Conacher - Pouliot, Lecavallier, St. Louis - Pyatt, Thompson, Killorn - Pánik, Hall, Cronbeen

Dobrý večer. Vítám vás u sledování NHL, tentokrát v atraktivním čase pro všechny evropské fanoušky nejlepší hokejové ligy světa. Dnes se spolu utkají domácí Boston Bruins a Tampa Bay Ligthning.

Boston Bruins jede na vítězné vlně. Tým s medvědem ve znaku vyhrál posledních pět zápasů a přestože má odehráno zatím jen 17 zápasů, je podle získaných bodů druhým nejlepším týmem Východní konference a touží přeskočit Montreal v čele Severovýchodní divize. Tým trenéra Clauda Juliena táhne gólově Brad Marchant s deseti zásahy, druhý ve střelecké tabulce klubu je Nathan Horton a třetí náš David Krejčí.

Tampa Bay Lightning letos není tak silná a ve zkrácené sezoně je zatím mimo pozice pro play-off. V posledních třech zápasech navíc svěřenci Guye Bouchera nedokázali bodovat, když prohráli nejprve v Pittsburghu, poté doma s Buffalem a naposledy včera v Madison Square Garden s Rangers. Největší hvězdou týmu kolem kapitána Lecavaliera je Steve Stamkos, který letos nastřílel už čtrnáct gólů.

Poslední vzájemné měření sil dnešních soupeřů se odehrálo před týdnem, když hostující Medvědi vyhráli v Tampě 4:2. Chára a spol. jsou favoritem i dnešního utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Michal Šíma

Branky a nahrávky: 24. Seguin, 25. Peverley (McQuaid, Paille), 58. Marchand (Bergeron) - 6. Stamkos (Purcell), 9. Killorn (Purcell, St. Louis)

Boston Bruins: Chudobin (Rask) - Chára, Boychuk, Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Ference - Horton, Krejčí, Lucic - Marchand, Bergeron P., Seguin - Bourque, Kelly, Peverley - Paille, Campbell, Pandolfo
    Tampa Bay Lightning: Garon (Lindback) - Carle, Hedman, Brewer, Aulie, Bergeron M., Lee - Purcell, Stamkos, Conacher - Pouliot, Lecavallier, St. Louis - Pyatt, Thompson, Killorn - Labrie, Mikkelson, Cronbeen