Nijmegen – Feyenoord 0:3 (kon.) | Waalwijk – Alkmaar 2:1 (kon.) | Kerkrade – Groningen 4:1 (kon.)
Den Haag – Heracles 3:1 (kon.)
HFC ADO Den Haag
3:1 (0:0)
Heracles Almelo
Neděle 03.03.2013, 16:30 • Kyocera Stadion • Nizozemská Eredivisie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Dobré nedělní odpoledne, vítám Vás u sledování textové reportáže z nizozemské Eredivisie League. Dvacáté páté kolo uzavře zápas osmého Den Haagu s desátým týmem Heracles. Oba dva celky od sebe dělí čtyři body.

V minulém kole uhráli hráči Den Haagu velmi dobrý výsledek, když dokázali remizovat na půdě favorizovaného Ajaxu 1:1. Naproti tomu hostující Heracles prohrál v domácím prostředí v brankové přestřelce s Arnheimem 3:5.

Trenér Den Haagu Steijn nemůže dnes počítat s Horváthem a Zwinkelsem. Jeho trenérský kolega Bosz nemůže kvůli zranění nasadit záložníka Vujičeviče.

HFC ADO Den Haag: Coutinho - Omeruo, Wormgoor, Beugelsdijk, Koppers - Jansen, Malone, Meijers - Chery, van Duinen, Vicento

Heracles Almelo: Pasveer - Dorda, Rienstra, Koenders, Schenkeveld - Duarte, Vejinovic, Quansah - Everton, Castillion, Gouriye

Rozhodčí: van Sichem - de Vries, van Zuilen.

-1
    Rozhodčí van Sichem přivedl obě družstva na hrací plochu.

1

1
    Utkání začalo velmi svižně. van Duinen dostal přihrávku za obranu a již se zdálo že se dostane před obránce Schenkevelda, který na poslední chvíli stačil útočníka Haagu od míče oddělit.

3
    Rienstra hledal dlouhým nákopem na levé straně Duarteho, míč však byl příliš dlouhá a skončil za postranní čárou.

4
    Nyní jsou u míče domácí hráči a snaží se založit další útočnou akci.

5
    Meijers nacentroval míč do pokutového území, kde nabíhal van Duinen, ten byl však odzbrojen obráncem Koendersem.

7
    Akce skončila nepřesnou přihrávkou domácího záložníka Jansena.

7
    Moc dobře si nevedl ani jeho protihráč Koenders, který taky přihrávkou přes půl hřiště hledal jednoho ze svých spoluhráčů.

8
    Domácí fanoušci se radovali z úvodní branky, kterou dal Vicento, branka nemohl být uznána pro údajný ofsajd střílejícího hráče.

10
    Hostující záložník Vejinovic nesmyslně odehrál míč na svého spoluhráče do obrany a toho využil Vicento a přihrávku zachytil, viděl že brankář Pasveer je venku z branky a snažil se ho přehodit. Naštěstí pro hostující tým skončila střela nad brankou.

12
    Zatím kromě dvou šanci domácího celku je hra vyrovnaná a obě dvě mužstva se velice rychle zbavují zbytečně rychle míče.

14
    Everton napřáhl z úctihodných třiceti metrů a jeho střela mířila k tyči branky Den Haagu. Výborným zákrokem balon vytěsnil na rohový kop brankář Coutinho.

15
    Obrana domácího celku se standardní situaci s přehledem ubránila.

16
    Mužstvo Heraclesu bude zahrávat rohový kop.

16
    Zatím obě obrany jsou bezchybné, domácí zadáci míč odvrátili do bezpečí.

16
    Duarte s Everonem podnikli útočný výpad na polovinu Den Haagu, druhý jmenovaný o míč však přišel.

18
    Více ze hry mají nyní hráči domácího družstva, ale zatím se jim nedaří přejít přes zhuštěnou obranu Heraclesu.

20
    Postupný útok Haagu skončil autovým vhazováním Heraclesu.

21
    Malone se snažil prostrčit míč do pokutového území na Vicenta, na poslední chvíli zakročil obránce Wormgoor a překazil nadějnou akci domácích fotbalistů.

22
    Den Hag bude mít výhodu přímého volného kopu po faulu na Cheryho.

23
    Meijers nasměřoval míč přes zeď přímo k tyči. Brankář Pasveer se nenechal překvapit a míč lapil do svých rukavic.

25
    Hostující mužstvo vyrovnalo hru. Quansah postupoval směrem k brance Haagu, jeho centr z pravé strany domácí obrana odvrátila.

27
    Teď měli hráči Heraclesu velmi výbornou šanci. Castillion dostal dobrou přihrávku za obránce Haagu a střelou k přední tyči se snažil překonat brankáře Coutinha. Domácí brankář jeho střelu vyrazil na rohový kop.

28
    Z rohového kopu hostující fotbalisté branku Coutinha neohrozili.

30
    Centr Jansena z pravé strany chytil do náruče brankář Pasveer .

31
    Gouriye přešel přes dva protihráče a třetím hráčem Beugelsdijkem byl nedovoleně zastaven.

32
    Míč rozehrál na polovině hřiště Vejinovic obránci Rienstrovi.

34
    Obě mužstva svádí boj o každý metr hrací plochy. Bojovnost převládá nad technickým fotbalem.

35
    van Duinen se uvolnil na hranici pokutového území a vystřelil nebezpečnou střelu, která šla jen těsně vedle branky Herclesu.

36
    Maloneho střela byla zblokována na rohový kop.

37
    Na centr z rohového kopu si nejvyše vyskočil obránce Haagu Beugelsdijk a ve výhodné pozici míč poslal vedle branky.

38
    Na druhé straně hřiště postupoval s míčem Castillion, který poté vystřelil, obrana Den Haagu balon blokovala na rohový kop.

40
    Svěřenci trenéra Boszeho měli k dobru dva rohové kopy za sebou. Oba dva rohy obrana domácího týmu s námahou odvrátila do bezpečí.

42
    Duarte si narazil míč s Castillionem a postupoval k velkému vápnu, neposedný míč odražená od obránce Omeruohy mu skočil na ruku, což viděl rozhodčí van Sichem a odpískal tento přestupek proti pravidlům.

44
    Konec prvního poločasu patří hostujícímu Heraclesu, který drží svého soupeře na jeho polovině.

V prvním poločase zatím branka nepadla. Domácí hráči byli vedoucí brance blízko v osmé minutě,kterou vstřelil Vicento, ovšem nemohla být uznána pro ofsajd, Tentýž hráč se dostal do zajímavé šance o dvě minuty později, ale brankáře Pasveera ani na podruhé nepřekonal. I hosté se dostali do šanci Evertonem a Castillionem, ale i brankář Coutinho podržel svůj tým.

46

46
    Duarte si to po rozehrání namířil ihned k směrem k brance Haagu, udělal však špatnou kličku, balon se k němu přece jen vrátil, nakonec nic nevymýšlel a technicky zakončil ke vzdálenější tyči. Brankář Coutinho si s jeho pokusem poradil.

48
    V ofsajdové pasti uvízl hostující útočník Gouriye.

50
    Zatím druhým poločas je obrazem konce prvního poločasu, aktivnější jsou hráči Heraclesu.

51
    Nyní se nehraje, protože na hřišti leží obránce Schenkeveld.

52
    Po krátkém ošetření dal pokyn rozhodčí van Sichem k pokračování hry.

53
    Meijers byl nedovoleně zastaven na polovině Heraclesu Vejinovicem a domácí budou mít výhodu přímého kopu.

54
    Standardní situaci se hostující hráči s přehledem ubránili.

56
    Quansah dostal přihrávku na levou stranu od Duarteho a hned bez přípravy vystřelil, jeho střela byla zablokována obráncem Koppersem.

57
    Domácí fanoušci se dožadovali odpískání pokutového kopu po pádu van Duinena, rozhodčí van Sichem ukázal hráčům - hrajte dal.

58
    Meijers nacentroval z levé strany před branku,brankář Pasveer musel z branky vyběhnout, aby stihl míč ukrýt do náruče, než aby hlavičkoval balon dobíhající van Duinen.

60
    Hráči Den Haagu zvyšují svoji aktivitu a přitlačili hostující tým na svoji polovinu.

62
    ...ovšem zatím se jim nedaří překonat dobře organizovanou obranu Heraclesu.

63
    Everton nacentroval míč do pokutového území Haagu, kde přesně našel Castillion, ten nezakončil akci podle svých představ.

65
    Den Haag právě vstřelil branku!
    MIKE VAN DUINEN dostal přesný pas do pokutového území, nedůrazný Koenders váhal s odkopem a nakonec o míč přišel, domácí útočník MIKE VAN DUINEN toho využil a přesnou střelou na zadní tyč překonal brankáře Pasveera.

67
    První střídání týmu Heracles. Obránce Barta Schenkevelda nahradil Mike te Wierik.

69
    Dnešní utkání sleduje 11147 diváků.

69
    Druhé střídání v týmu Heracles. Marka Vejinovice nahradil Matthias Schamp.

70
    Inkasovaná branka velí hráčům Heraclesu hrnout se do útoku.

71
    Everton byl zastaven pomezním rozhodčím, který mu signalizoval že se nacházel v ofsajdu.

72
    Heracles bude mít výhodu standardní situace z levé strany.

73
    Pro centr si přišel brankář Coutinho a míč skryl do náruče.

76
    Heracles právě vstřelil branku!
    Rienstra krásnou kolmici našel za obranou domácího celku GEOFFREYE CASTILLIONA, který si s šancí poradil na výbornou a prostřelil brankáře Coutinha a srovnal na 1:1!

78
    Everton přihrál před velkým vápnem balon Castillionovi, který mu chtěl jej vrátit, přihrál však nepřesně.

80
    První střídání Den Haagu. Ze hřiště odešel Charlton Vicento a nahradil ho Santi Kolk.

81
    MIKE VAN DUINEN dostal ideální centr z pravé strany a dokázal se přes dotírajícího obránce Heraclesu uvolnit a střelou k tyči překonat brankáře Pasveera.

83
    Zkompletovat hattrick mohl van Duinen, míč ve stoprocentní šanci poslal těsně vedle levé tyče branky Pasveera.

85
    Heracles již hraje vabank, toho můžou využít hráči Den Haagu ke třetí brance.

85
    Třetí střídání připravil trenér Bosz. Ze hřiště odchází Ben Rienstra, kterého vyměnil Dragan Palji.

87
    Do otevřené obrany Heraclesu postupoval z pravé strany TJARONN CHERRY, který si přehodil míč na levou nohu a nechytatelnou střelou k tyči posílá svůj tým do dvoubrankového vedení.

89
    Druhé střídání týmu Den Haag. Autora dvou branek van Duinena nahradil na poslední minuty zápasu Kevin Visser.

90
    Rozhodčí van Sichem nastaví ve druhém poločase tři minuty.

90+1
    Poslední střídání v sestavě Den Haag. Kevina Jansena vyměnil Ramon Leeuwin.

90+2
    Na konci nastaveného času ještě budou mít hosté příležitost zahrát rohový kop.

90+3
    Standartní situaci s přehledem zvládla domácí obrana.

O vítězství Den Haagu rozhodla druhá půle, po hodině hry dostal do vedení domácí tým van Duinen, na jeho branku reagovali hráči Heraclesu vyrovnávající brankou Castilliona, Den Haag rozhodl o vítěžství dvěma zásahy v posledních deseti minutách zápasu. Druhou branku vstřelil van Duinen a třetí zásah přidal krásnou střelou k tyči brazilec Chery. (18:30:49)