Warriors Brno – Olomouc 2:4 (kon.) | Havlíčkův Brod – Sparta 0:7 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Písek – Hvězda Praha 2:1 (2:0 po s.n.) | Chomutov – HC Plzeň 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Motor ČB 4:0 (kon.)
Piráti Chomutov
5:4 (3:2, 0:1, 1:1 - 1:0)
HC Plzeň 1929
Čtvrtek 14.03.2013, 17:30ELIOD extraliga mladšího dorostu

To je dnes z chomutovské arény všechno, znovu u chomutovského hokeje na počtenou. (19:41:45)

62:22
    Piráti právě vstřelili branku!

JAROSLAV KULICH využil chybu hostující obrany a vystřelil Pirátům druhý bonusový bod.

61:57
    Zakázané uvolnění domácích, hra se přesouvá před Štefku.

60:57
    Vracovský byl sám před Štefkou, jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

Hraje se čtyři na čtyři, u puku jsou domácí.

60:01

Ve třetí třetině se oba týmy prosadily po jedné brance, a tak zápas spěje do prodloužení. To začne po krátké tříminutové přestávce.

60:00

58:16
    Pokus Lyszczarczyka vyráží Zeman betonem.

58:03
    Tři na jednoho v podání Pirátů! K odraženému puku se dostal Kulich, jenž trestuhodně míjí prázdnou branku!

56:47

Na podruhé to už JAROSLAVU KULICHOVI vyšlo. Polák vystřelil na Zemana, ten puk vyrazil před sebe a k dorážce se dostal KULICH, jenž vyrovnává na 4:4. Asistence: Tom Polák.

56:13
    Vyrovnat mohl Kulich, Zeman jeho pokus zneškodnil.

55:41
    V dobré střelecké pozici byl Kodýtek, jeho střela se však mezi tři tyče nevešla.

54:29
    Plzeň právě vstřelila branku!

A hosté dokonali obrat. Domácí se dožadovali ofsajdu, který se k údivu všech nepískal. Kaňák hezky uvolnil Kokošku, jenž posunul kotouč na MARTINA HAJŠMANA a ten z úhlu překonává domácího brankáře dnes počtvrté. Asistence: Filip Kokoška, Lukáš Kaňák.

52:42
    Polákova střela byla ztečovaná až do ochranné sítě.

52:11
    Icing hostujícího celku, hra se přesouvá před Zemana.

51:48
    Hosté postupovali do protiútoku, zastavuje je ofsajd.

50:32
    Lyszczarczykovu střelu Zeman vyráží do rohu kluziště a tak je stav stále vyrovnaný.

49:43

48:57
    Stráský byl v dobré střelecké pozici, puk včas srazila domácí obrana.

48:41
    Hosté dostali kotouč až za domácí branku.

47:42
    Hajšman (PLZ) vyloučen na dvě minuty za hákování.

46:54
    Postavení mimo hru v podání Plzeňských.

45:35

45:02
    Domácí dostali kotouč alespoň do středního pásma, rozhodčí píská přihrávku rukou a vhazovat se bude daleko od domácí branky.

44:10
    Domácí vyhazují.

43:35
    Adam Novák (CHM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

42:33
    Na druhé straně byl ve stoprocentní šanci Jindra. Zeman předvedl vynikající zákrok!

42:17
    Ofsajd domácích.

41:35
    Krystl byl před odkrytou klecí a svou šanci trestuhodně zahodil, neboť trefuje pouze tyč!

40:10

40:01

Vše je připraveno ke startu poslední části, ta za pár okamžiků začne.

Další třetina začne přibližně v 19:06.

Ve druhé třetině padla jediná branka a to z hole hostujících Indiánů. Ti tak vyrovnali skóre a třetí třetina začne "od nuly".

40:00

39:38
    Plzeň se osvobozuje a vyhazuje přes všechny čáry.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:32
    Domácí kombinují v útočné třetině, Lidák vyslal od modré tvrdou střelu, která málem prošla až do brány. Na poslední chvíli ji však hostující gólman chytil. Na druhé straně ve vlastním oslabení ujel Kaňák a předvést se musel Štefka.

38:27
    Zeman má kotouč ve své lapačce a čeká na hvizd sudího.

38:08
    Rubner (PLZ) vyloučen na dvě minuty za sekání.

37:35
    Štefka likviduje další pokus Západočechů, ti zůstávají v útočném pásmu.

35:14
    Kulich byl sám před odkrytou brankou, ke smůle domácích na puk nedosáhl!

33:45
    Suchý vyslal nebezpečnou ránu, domácí brankář musel předvést zákrok lapačkou.

32:41
    Hosté pokračují v tlaku. Hajšman střílel, Štefka se štěstím vyráží.

31:26

Hosté využívají druhou přesilovou hru dnešního zápasu. Výstavní ranou z mezikruží se prosazuje FILIP SUCHÝ a vyrovnává na 3:3. Asistence: Lukáš Kaňák.

31:03
    Puk je za plzeňskou brankou.

30:39
    Knobloch (CHM) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

30:39
    Hosté si svou bojovností vynutili faul domácího hráče. Plzeň si zahraje přesilovou hru.

30:09
    Štefka teď podržel Piráty a drží puk ve své lapačce. Bude se vhazovat po levici domácího brankáře.

29:39
    Stuchlík střílel z dobré pozice, Zeman kryje.

28:53
    Kučera míjí domácí branku o pár centimetrů.

28:31

28:23
    Vracovský osvobozuje svůj tým a vyhazuje přes všechny čáry.

28:02
    Domácí kombinují v útočné třetině.

27:29
    Pokus Kulicha končí na boční tyči hostující klece!

26:31
    Čechura (PLZ) vyloučen na dvě minuty za podražení.

26:31
    Kulich obdržel hezkou přihrávku přes celou šíři kluziště, byl však faulován a bude se vylučovat.

24:00
    Kantner vyslal na Štefku přízemní střelu, ten ji vyrazil svým betonem.

23:45
    Lyszczarczyk elegantní přihrávkou přihrával na Kulicha a jeho pokus končí na horní tyči hostující klece!

22:15
    Chybu hostující obrany mohl potrestat Taraška, toho od puku v rozhodujícím okamžiku odstavil Kaňák.

20:48

20:16
    Domácí obrana chybuje ve vlastní třetině a ke střele se dostal Stráský, tu Štefka vyráží betonem.

20:01

Druhá třetina za několik málo okamžiků začne.

Další třetina začne přibližně v 18:22.

V první třetině bylo k vidění hned pět branek. Domácí vedli ve čtvrté minutě už rozdílem dvou branek, jen o minutu později se hostům podařilo snížit. Piráti však dokázali odpovědět a přidali třetí branku, kterou svému sokovi odskočili znovu na rozdíl dvou branek. Ve 13. minutě Plzeňští znovu snížili a do druhé části půjdou s jednogólovou ztrátou.

20:00

19:30
    Hosté vyhazují.

18:48
    Krystl (PLZ) vyloučen na dvě minuty za držení hole.

18:40
    Před brankou byl osamocený Kokoška, jeho střela se však mezi tři tyče nevešla.

18:23
    Do velkého sóla se vydal Svoboda, který obešel tři hostující hráče, v závěrečné fázi mířil těsně mimo.

17:42
    Více ze hry zatím mají hosté, domácí však drží těsný náskok.

17:00
    A další zákrok domácího brankáře. Hosté zůstávají v útočné třetině.

16:45
    Hosté se dostali do postavení mimo hru. Vhazuje se však ve středovém kruhu.

16:06
    Štefka si připisuje další zákrok. Celá situace se zopakuje ještě jednou.

16:03
    Zayml pálil od modré, Štefka kryje. Bude se vhazovat po jeho levici.

15:41
    Ofsajd Západočechů.

15:17
    Hosté druhá branka evidentně nakopla, domácí jsou pod tlakem.

14:32
    Suchý našel přihrávkou Vracovského, ten nebezpečně pálil bekhendem a k dorážce se málem dostal Kaňák. Celou situaci však výborně vyřešil Štefka, jenž raději drží kotouč.

13:58
    Hosté se drali do protiútoku, zastavuje je ofsajd.

12:38

A hosté znovu snižují! Pohledná akce hostů končí druhou brankou. Špatnou rozehrávku domácího brankáře málem potrestal Zayml, ten však zpoza branky na Štefku nevyzrál. Zayml ovšem předvedl přehled ve hře, přihrál na opačnou stranu brány a MARTIN HAJŠMAN trefuje odkrytou klec. Asistence: Lukáš Zayml.

11:40

11:38
    Kodýtek nebezpečně pálil, Štefka vyráží ramenem.

11:23
    Od modré pálil Ivanič, domácí brankář vyráží betonem a následně drží puk. Vhazuje se před jeho pravicí.

10:58
    Puk je znovu za hostující klecí. Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu.

10:52
    Grögerovi se podařilo vyhodit a domácí střídají.

10:00
    Domácí vyhazují, hosté kombinují za vlastní brankou.

09:40
    Svoboda (CHM) vyloučen na dvě minuty za podražení. Hosté si tak zahrají druhou přesilovku, tu první se jim podařilo využít.

08:54
    Vracovský byl sám před brankou, jeho střela však domácímu brankáři problémy nenadělala!

06:25

Podobnou branku vstřelili i domácí. Ti využili nepřehlednou situaci před Zemanem a přidávají třetí branku. Stuchlík vyslal na Zemana nebezpečnou střelu, k dorážce se dostal Polák, jenž sice hostujícího gólmana ještě nepřekonal, ovšem pokus ZDEŇKA GRÖGERA už v brance skončil. Asistence: Tom Polák, Kryštof Stuchlík.

04:36

Plzeňští využívají početní výhodu a snižují. Závar před domácí brankou využil JIŘÍ STRÁSKÝ, jenž bekhendem dostal puk za Štefku. Asistence Filip Suchý.

04:07
    Hosté se dožadovali toho, že domácí vyhodili puk ve své třetině mimo kluziště. Rozhodčí si však stojí za svým, že byl kotouč tečován a bude se vhazovat ve středním pásmu.

03:40
    Štefka (CHM) vyloučen na dvě minuty. Trest odpyká Stuchlík. Hosté si tak zahrají první přesilovou hru.

03:40
    Domácí brankář vyjel za branku, rozehrál kotouč a při cestě do brány srazil atakujícího Hajšmana. Štefka je tak potrestán dvěma minutami.

03:23
    Oddechový čas pro hosty.

03:23

Kodýtek se akorát vracel z trestné lavice a domácí šli do protiútoku. Lidák přihrával na Adámka, jenž posunul kotouč na JOSEFA TOMANA, který bekhendovým pokusem dostal puk za záda hostujícího gólmana. Asistence: Tomáš Adámek, Patrik Lidák.

03:16

02:57
    Před bránou byl osamocený Lyszczarczyk, jehož střela se však mezi tři tyče nevešla.

01:16
    Kodýtek (PLZ) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry vystřelením kotouče mimo hřiště.

01:16
    Hosté ve vlastním pásmu vyhodili puk mimo hřiště a bude se vylučovat.

00:31

Hned první šance domácích a je z toho branka. Hosté propadli v útočném pásmu na modré čáře a Toman poslal domácí do protiútoku dvou proti jednomu. Lyszczarczyk místo přihrávky volil střelu, k odraženému puku se dostal TOMÁŠ ADÁMEK, jenž neměl s uklizením kotouče do odkryté klece žádný problém. Asistence: Alan Lyszczarczyk, Josef Toman.

00:01

Oba týmy už krouží po ledové ploše, utkání za několik málo okamžiků začne.

Piráti Chomutov: Štefka (Khün) – Petržílka, D. Novák, A. Novák, Knobloch, Lidák, Gröger, Hlaváček - Toman, Stuchlík, Lyszczarczyk, Kulich, Svoboda, Adámek, Jindra, Taraška, Polák.

HC Plzeň 1929: Zeman (Krasonovský) – Bednář, Váchal, Kaňák, Čechura, Starý, Ivanič, Pokorný – Roubal, Zayml, Kučera, Krystl, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý, Rubner, Hajšman, Krásný, Stráský.

Rozhodčí: Zajíc - R. Tichý, M. Tichý.

Hezké čtvrteční odpoledne z chomutovského zimního stadionu. Dnes se střetnou dva nejlepší celky západní skupiny ELIOD extraligy mladšího dorostu, na sever Čech přijela vedoucí Plzeň. Oba týmy už zahájily tradiční rozbruslení, utkání začne zhruba za 20 minut.

Z chomutovské arény se vám znovu přihlásíme pár minut před začátkem zápasu, který začíná v 17 hodin a 30 minut.

ELIOD extraliga mladšího dorostu pokračuje svým 34. kolem. Šlágr kola obstará právě tento duel, neboť se střetne první s druhým. Lídr tabulky – Plzeň – má před tímto zápasem na druhý Chomutov náskok 18 bodů. Zajímavé je, že Západočeši v letošní sezóně prohráli pouze třikrát, z toho jednou po prodloužení. Pirátům patří druhá příčka, i co se týče vstřelených branek (180). Plzeňští mají pro změnu skvělé skóre – 200:57, čemuž výrazně přispěl brankář Zeman, jenž po celou základní část předvádí skvělé výkony, podobně jako chomutovský nejproduktivnější hráč – Alan Lyszczarczyk. Ten vede tabulku produktivity západní skupiny s přehledem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Horčička

Branky a nahrávky: 1. Adámek (Lyszczarczyk, Toman), 4. Toman (Adámek, Lidák), 7. Gröger (Polák, Stuchlík), 57. Kulich (Polák), 63. Kulich – 5. Stráský (Suchý), 13. Hajšman (Zayml), 32. Suchý (Kaňák), 55. Hajšman (Kokoška, Kaňák)

Piráti Chomutov: Štefka – Petržílka, D. Novák, A. Novák, Knobloch, Lidák, Gröger, Hlaváček - Toman, Stuchlík, Lyszczarczyk, Kulich, Svoboda, Adámek, Jindra, Taraška, Polák.
    HC Plzeň 1929: Zeman – Bednář, Váchal, Kaňák, Čechura, Starý, Ivanič, Pokorný – Roubal, Zayml, Kučera, Krystl, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Suchý, Rubner, Hajšman, Krásný, Stráský.

Rozhodčí: Zajíc - R. Tichý, M. Tichý