Nice – Marseille 0:1 (kon.) | Brest – Lille 1:2 (kon.) | Lyon – Sochaux 1:2 (kon.)
Stade Brestois 29
1:2 (1:1)
Lille OSC
Neděle 31.03.2013, 17:00 • Stade Francis-Le Blé, Brest • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Ve druhém poločase se převaha Lille přece jen projevila a z překvapivé šance hosté udeřili. V závěru si domácí vytvořili tlak, ale srovnat se jim nepodařilo. Stav zápasu 1:2. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 41%/59%.
    Celkem střel: 5/12.
    Rohové kopy: 2/8.
    Fauly: 17/10.
    Žluté karty: 2/1. (18:52:56)

90+5
    Vše končí až přetažený centr z kopačky Ayiteho a je zřejmě konec zápasu.

90+4
    Nedaří se jim však protlačit míč do pokutového území.

90+4
    Domácí pokračují v posledních sekundách v obléhání brány Elana.

90+4
    Která však končí na zdi po střele Toureho.

90+4
    Roux fauluje několik mentrů před hranicí vápna rozbíhajícího Grougiho a domácí získávají zajímavou standartní situaci.

90+3
    Závěrečná minuta bude ještě hodně zajímavá.

90+3
    Brestois se přece jen osmělují a zatlačují soupeře k jeho brance.

90+2
    Který mířil na zadní tyč, ale tam nikoho z nabíhajících hráčů přetažený centr nenašel.

90+1
    Vybojovali rohový kop po sraženém centru.

90+1
    Domácí se v závěrečných minutách přece jen daří přikovat soupeře k jeho šestnáctce.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje ještě čtyři minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase.

89
    Ale domácí se na půdě soupeře neohřáli dlouho.

89
    Až odpískaný offside přesune hru do blízkosti Elana, který se musí ve druhém poločase hodně nudit v hostující brance.

88
    Domácí hráči Stade Brestois se nemohou dostat k míči a ani za vlastní polovinu.

88
    Rozehraný na krátko a sbíraní cenný vteřin.

87
    Lille vybojovali rohový kop.

87
    Za zbytečné otálení s vhazováním dostává žlutou kartu hostující Lucas Digne.

86
    Domácí Coulibaly měl plné ruce a nohy práce s unikajícím Origim, ale přece jen jej ubránil.

85
    Lille se daří nepouštět soupeře k míči a sami diktují závěr zápasu.

84
    A opět hráči Lille. Kalou se prezentoval nebezpečnou ránou. Domácí otevírají hru a hosté mají nyní více prostoru pro útočení.

83
    Obrovská šance hostů, kteří se dostali zásluhou Ayiteho do slibné možnosti, ale jeho rána šla vysoko nad.

82
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Pedretti, přichází Rozehnal.

81
    Střídání v týmu Stade Brestois: ze hřiště odchází Lička, přichází Ayite.

81
    Domácí se snaží dostat se zpátky do hry a zatlačit soupeře, ale je znát velký úbytek sil způsobený předcházejícím bráněním.

79
    Střídání v týmu Stade Brestois: ze hřiště odchází Raspentino, přichází Benschop.

79
    Lille právě vstřelilo branku!
    Obrovská hrubka domácí obrany, která nechala propadnout centrovaný míč až na nabíhajícího NOLANA ROUXE, který střelou do protipohybu vyběhnutého Hartocka posouvá svůj tým do vedení.

77
    Na zemi zůstává ležet domácí Toure po jednom ze soubojů a musí být ošetřen. Dostal zřejmě loktem do oblasti hlavy.

76
    Centr od rohového praporku chytá Hartock, který je následně faulován.

75
    Hosté vybojovali rohový kop po útočné akci z pravého křídla.

73
    Zajímavý pokus o střelu z první měl na svědomí Kalou, ale netrefil vzdálenější tyč Hartockovy brány.

72
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Rodelin, přichází Origi.

72
    Hráči Lille na polovině soupeře.

71
    Střídání v týmu Stade Brestois: ze hřiště odchází Chafni, přichází Grougi.

71
    Ale jeho centr odvrací obrana Lille.

71
    Který končí faulem na unikajícího domácího ofenzivního hráče. Trestný kop obstará Lička.

71
    Nepřesnou přihrávku vystihl Lesoimier a zahajuje protiútok.

70
    To ale nemělo dlouhého trvání, hosté opět nastěhováni před vápnem Hartocka.

68
    Domácí zastavili narůstající tlak soupeře.

67
    Až u pravé postranní čáry ztrácí míč Roux a Brestois se osvobozuje.

67
    Který odvrací pozorná obrana Brestois na přední tyči. Útočná akce Lille však pokračuje.

66
    Výborným zákrokem se prezentoval domácí brankář Hartock proti ráně z volného kopu v podání Rodelina. Následuje rohový kop.

65
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Payet, přichází Roux.

65
    Faulován Kalou těsně před pokutovým územím soupeře a Lille se nabízí hodně zajímavá možnost.

63
    Za přílišné protesty po jednom ze soubojů dostává další žlutou kartu domácí Kamel Chafni, kdy hlavní rozhodčí vyslyšel protesty, ale uděluje kartu opačně než domácí ofenzivní hráč mýnil.

62
    Následný centr z přímého volného kopu odehrává obrana Brestois do bezpečí.

62
    Dochází k ošetření hostujícího ofenzivního hráče.

61
    První žlutou kartu zápasu dostává domácí Ahmed Kantari, který kosí unikajícího Rodelina u pravé postranní čáry.

61
    Další pokus Payeta, jehož rána však mířila přesně do středu brány.

60
    Kde však přichází přesný pas na zadní tyč a nabíhající Beria těsně mijí vzdálenější tyč Hartockovy brány. Velká šance Lille!

59
    Lille se opět postupným a opatrným útokem přesouvá na polovinu soupeře.

57
    Hra se musí přerušit kvůli ošetření hostujícího Digneho.

56
    Na protější straně se dostal následně do nadějné pozice Raspentino, ale ocitl se v offsidové pasti.

56
    Po další akci je mu odpískán nedovolený zákrok.

55
    Většina ofenzivních akcí končí centrem do vápna Brestois, kde se ovšem Kalou pere sám proti přesile.

54
    Domácím se daří narušovat rozehrávku soupeře, která je navíc nepřesná.

52
    Přichází však nepřesný centr do vápna, který sbírá domácí gólman.

51
    Hru se snaží uklidnit hosté, kteří se postupným útokem opět dostávají na dostřel Hartockovy brány.

51
    Ovšem také hosté získávají více prostoru. Nebezpečný centr z pravé strany zakončoval těsně nad bránu Rodelin.

50
    Hráčům Stade Brestois se daří unikat do rychlých protiútoků proti otevřené defenzívě Lille.

49
    Kteří se dostali do slibné palebné pozice z kopačky Maria Ličky, který dostal příliš prostoru uprostřed hřiště. Ale těsně netrefuje soupeřovu bránu.

48
    Ale proti přesile neuspěli, hrají již domácí.

48
    Po menších nepřesnostech v rozehrávce se dostali před šestnáctku soupeře, kde se snaží na pravém křídle vykombinovat Kalou s Payetem.

47
    Hosté začínají druhý poločas obezřetně, po získání míče kombinují na vlastní polovině.

46

Hráči se již vrací na hřiště, kde se odehraje druhý poločas. Do něj vstupují oba soupeřící tábory za nerozhodného stavu 1:1.

V prvním poločase měli navrch hráči Lille, kteří však museli ztrpět gólovou radost domácích. Poté však již dominovali zápasu a zaslouženě vyrovnali. Po dalších šancích však již branka nepadla. Stav zápasu po první části 1:1.
    Celkem střel: 2/5.
    Rohové kopy: 1/5.
    Fauly: 8/3.
    Žluté karty: 0/0.
    Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

45+1
    Toure se však po pravém křídle neprosadil.

45+1
    Ti se však výborně brání a sami zakládají rychlý protiútok.

45+1
    Lille zřejmě ukončí první poločas na polovině Brestois.

45
    Nastavuje se jedna minuta.

44
    Hra se dohrává ve středu hrací plochy, čeká se na následné nastavení prvního poločasu.

44
    Který posílá opět Rodelin na zadní tyč, kde je pouze Toure a v klidu hraje míč do bezpečí.

43
    Hráči Lille už obrátili hru a vybojovali další rohový kop.

42
    Na protější straně se dostával z protiútoku do šance Raspentino, ale jeho zpětný přízemní centr do druhé vlny nikoho nenašel.

41
    Ten zamířil přímo do brány Rodelin, ale jeho pokus vyboxoval Hartock.

41
    Další centr z levé strany odvrací domácí obrana na rohový kop.

40
    Hodně prostoru ve středu hřiště dostal hostující Payet, který technickou střelou netrefuje Hartockovu bránu.

40
    Lille se znovu stěhuje před šestnáctku Brestois.

39
    Kde se však hráči Brestois dlouho neohřáli a musí zpátky do obranných pozic.

39
    Domácí Sissoko vystihl rozehrávku soupeře a po delší době přesouvá hru na druhou stranu.

38
    Slibný centr na Kalou, který ovšem stál v offsidovém postavení.

37
    Lille je zabydlené na polovině soupeře, který se musí již jen bránit proti technicky kvalitnějšímu protivníkovi.

36
    Opět prúnik po levém křídle tentokrát se Payet pokoušel využít volného prostoru, ale Coulibaly skluzem končí jeho únik, podle rozhodčího čistě.

35
    Centr od rohového praporku si domácí defenzíva na přední tyči pohlídala.

34
    Do šance se dostával Kalou, který se uvolnil na levé straně, ale jeho rána byla sražená na rohový kop.

34
    Domácí se však s míčem nedokážou dostat za půlící čáru. Hra je v režii soupeře, který musí hrát do plných.

33
    Nepřesný centr z levé strany v podání Digneho končí další akci Lille.

32
    Domácí se opět daří zachytává přihrávky soupeře, který vede většinu svých akcí po křídlech, kde ovšem nabíhající ofenzivní hráče rychle zdvojují.

30
    Balmont však následně opět centroval do vápna Brestois, kde míč sbírá ze vzduchu Hartock.

30
    Po offsidu Berii končí útočná snaha hostů pro tuto chvíli.

29
    Lille se stale častěji přesnou kombinací dostává před Hartockovu svatyni. Ale schází konečná finální přihrávka do šance. Tu si obránci domácího pokutového území pozorně hlídají.

27
    Payet se však s Rodelinem nedokázali prosadit, už hrají domácí.

27
    Hosté vrací hru před bránu Brestois, kde kombinují u pravé postranní čáry.

26
    Na protější straně se dostával středem hřiště do zakončení Rodelin, který těsně mijí tři tyče Hartockovy brány.

25
    Ovšem také jejich akce končí těsně před šestnáctkou protivníka. Lička našel přesnou přihrávkou nabíhajícího Raspentina, který byl však zastaven a podle rozhodčího čistě.

24
    Stade Brestois zastavil tlak protivníka a opět vyrovnávají hru.

23
    Hra se v polovině prvního poločasu hodně kouskuje. Je k vidění řada faulů z obou stran poblíž středové čáry.

22
    Po delší době také domácí v útočné akci. Po levém křídle se však neprosadil proti přesile Lesoimier.

20
    Hodně nebezpečně pálil ze střední vzdálenosti hostující Payet. Jeho rána však těsně mijí Hartockovu bránu.

19
    Hosté pokračují v nátlakové hře a po vyrovnání se tlačí dále před bránu soupeře.

18
    Po centru od rohového praporku se vyšplhal nejvýše na přední tyči hostující kapitán Chedjou a prodloužil pas na zadní tyč, kde stál úplně volný SALOMON KALOU a pohodovou hlavičkou do odkryté brány srovnává stav zápasu.

17
    Následně odražený míč poslal na bránu Hartocka Rodelin, jehož pokus byl zblokován na další roh.

16
    Na pravém křídle se již dostával do úniku hostující Payet, kterého zastavila obrana Stade pouze za cenu rohového kopu.

14
    Centr do pokutového území domácích odvrací Traore, který předskočil nabíhajícího Rodelina.

13
    Toure však ztrácí míč u levé postranní čáry a míč už kontrolují hráči Lille.

13
    Domácí stále pokračují v obléhání brány Elana.

12
    Stade Brestois se stále více osměluje a zatlačuje soupeře k jeho šestnáctce.

10
    Brest právě vstřelil branku!
    Ovšem akce pokračovala dále a na podruhé dostali domácí míč za brankovou čáru. Lesoimier našel zpětnou přihrávkou ve vápně FLORIANA RASPENTINA, který již Elana překonal a posílá svůj tým do překvapivého vedení.

9
    Velká šance domácího Rapsentina, kterého vychytal fantastickým zákrokem Elana.

8
    Ale na levém křídle uhájil Rodelina Coulibaly a Sissoko obrací hru.

8
    Hráči Lille se však nastěhovali na polovinu soupeře, kde hledají volné prostory pro finální přihrávku.

7
    Na pravém křídle se neprosadil Payet proti Lesoimierovi.

7
    Hosté rozehrávají od vlastní brány další ofenzivní akci.

6
    Ten si však pozorná obrana Lille pohlídala.

5
    Raspentino zabojoval na hrotu útoku a hosté jej odzbrojili pouze za cenu rohového kopu.

3
    Začátek zápasu patří do režie LIlle OSC, kteří drží po většinu času míč.

2
    Kteří se hned v úvodu dostali do šance. V běhu převzal míč hostující Rodelin, který padá po zákroku bránícího hráče v pokutovém území. Ale hlavní rozhodčí hru nepřerušuje.

1
    První minuta se odehrála po dvou nedovolených zákrocích hráčů Brestois. Hrají hosté.

1

Možnosti rozehrání zápasu si vylosovali hráči Brestois. Výkop se tak odehraje v režii domácích.

Hlavní aktéři dnešního zápasu již vstupují na hrací plochu, aby mohl začít fotbalový souboj o důležité prvoligové body.

Stade Brestois: Hartock – Coulibaly, Traore, Kantari (C), Mendy – Sissoko, Lička – Toure, Chafni, Lesoimier – Raspentino.

Lille OSC: Elana – Beria, Chedjou (C), Basa, Digne – Balmont, Gueye, Pedretti – Rodelin, Kalou, Payet.

Rozhodčí: Chapron – Boisdenghien, Lombard.

Vítám Vás na utkání mezi týmy Stade Brestois a Lille OSC. Připravy na samotné klání jsou již v plném proudu, za několik desítek minut zápas začne.

Již své třicáté dějství napíše nejvyšší fotbalová soutěž ve Francii. Ve kterém se také utkají celky z rozdílných pólů tabulky. O poháry bojující Lille přijede na horkou půdu Brestu, který se snaží zachránit v elitní lize. Vzájemný listopadový zápas skončil výhrou favorita 1:0. Nenechte si ujít napínavou bitvu, která startuje v pět hodin odpoledne.

STADE BRESTOIS:
    Dolní patro ligové tabulky se bude v závěrečných kolech prát o setrvání v nejvyšší soutěži, ve které jsou také namočení domácí. Ti mají zatím jednobodový náskok na své pronásledovatele ze sestupových pozic. Brestois však trápí slabá forma. Z posledních čtyř klání získali jediný bod a poměrně výrazně si zkomplikovali situaci. Před reprezentační přestávkou prohráli v Lorientu 4:0 a týden předtím nestačili na Toulouse 0:1.

Nejlepší střelci:
    Jonathan Ayité (3)
    Charlison Benschop (3)
    Florian Raspentino (2)

LILLE OSC:
    Hosté se po pěti zápasové sérii vítězství vyšvihli na pátou příčku tabulky, kde stále usilují o start v evropských pohárech, na které ztrácí čtyři body. Ovšem tuto vynikající bilanci překazili v minulém utkání s Evian TG, který překvapivě zaskočil favorita a bral tři body po výhře 1:2. Lille si udržují vyrovnanou formu z domácích i venkovních hřišť, kde nasbírali téměř shondě bodů.