Perm – Zenit 0:0 (kon.) | Dynamo – Volga Novgorod 0:0 (kon.) | Spartak – Vladikavkaz 2:0 (kon.)
Lok. Moskva – Saransk 2:1 (kon.) | Rostov – CSKA Moskva 3:0 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Machačkala 1:0 (kon.)
Groznyj – Samara 4:1 (kon.) | Kazaň – FK Krasnodar 2:0 (kon.)
FK Achmat Groznyj
4:1 (1:0)
FK Křídla Sovětů Samara
Neděle 26.05.2013, 11:30 • Achmat Arena, Groznyj • Ruská Premier Liga

Ve druhém poločase vyšel vstup do zápasu lépe hostům, kteří zásluhou Caballera vyrovnali. Poté však začala úřadovat útočná řada domácích, kteří ryhle odpověděli a strhli definitivně zápas ve svůj prospěch. Stav duelu 4:1. Děkujeme za pozornost!
    Držení míče: 36%/64%.
    Celkem střel: 8/7.
    Rohové kopy: 6/1.
    Fauly: 8/10.
    Žluté karty: 2/5. (13:27:16)

90+2
    Těrek nepouští soupeře k míči, který již odevzdaně očekává na závěrečný hvizd.

89
    Hlavní rozhodčí nastavuje ještě dvě minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase.

87
    Nepovedený pas na nabíhajícího Almeidu se stává snadnou kořistí pro Věremka.

86
    Těrek krátkýma přihrávkama kontroluje zkušeně závěr utkání.

84
    Žlutou kartu dostává na druhé straně také hostující hráč Ibragim Tsallagov za dohrání soupeře.

82
    Hostům se hra vůbec nedaří. Těrek kontroluje závěr zápasu.

80
    Za nedovolený zákrok dostává další žlutou kartu domácí, poslední střelec branky Kanu.

80
    Ve velké šanci však po špatné rozehrávce Těreku hostující Caballero, který však nepřekonává Amelčenka.

79
    Domácí kontrolují poslední minuty kombinací na vlastní polovině.

77
    Za podobný prohřešed dostává žlutý trest také domácí Ezechiel N'Douassel.

77
    Za menší roztršku dostává žlutý trest také hostující Ilja Maximov.

78
    Těrek Groznyj právě vstřelil branku!
    Centr od rohového praporku posílá za brankovu čáru domácí KANU, který předskočil svého strážce a z malého vápna zřejmě definitivně pečetí vítězství svého celku.

77
    Z pravého křídla se dostal do úniku Rybus, jehož centr zahrává na rohový kop Němov. Těrek dále v náporu.

74
    Další žluté napomenutí dostává hostující Baljakin.

74
    Na trávniku se začíná ostřit. Hosté se snaží zastavovat prúniky soupeře ostrými fauly.

71
    Ale další protiútok domácích končí gólem. Do otevřené hostující obrany se vydal ANTONIO FERREIRA, který prostřeluje nejistého Věremka na přední tyči a pojišťuje vedení svému týmu.

71
    Na pravém křídle se neprosadil opět velmi aktivní Utsjev, který se snažil prokombinovat k centru přes Goreuxe, ten však byl proti.

70
    Domácí již pevně drží otěže zápasu ve svých rukou a nepouští soupeře k míči.

68
    Střídání v týmu Těrek Groznyj: ze hřiště odchází Vorobjev, přichází Baljajkin.

68
    Parádní individuální akce domácího Utsjevova, který se uvolnil na pravém křídle a přesně předložil střílenou přihrávku na nabíhajícího N'Douassela, který již měl jednoduchou pozici a opět posouvá svůj tým do jednobrankového vedení. Jeho ránu ještě nešťastně tečoval BENOIT ANGBWA, který si tak dává vlastní gól.

67
    Na poslední chvíli ubráněn domácí Almeida na pravém křídle. Těrek budou vhazovat.

64
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Goreux, přichází Portnjagin.

63
    Groznyj se opět dostávají před pokutové území soupeře.

62
    Za nedovolený zákrok na soupeře dostává žluté napomenutí hostující Stanislav Dragun.

61
    Další nebezpečnou akci vedl středem hřiště hosující Tsallagov, který se dostal až do střelecké možnosti, ale výborným zákrokem jej vychytal Amelčenko!

61
    Střídání v týmu Těrek Groznyj: ze hřiště odchází Maurício, přichází Makuszewski.

60
    Caballero se se spoluhráči vykombinoval do útoku, míč dostává Maximov, který je však u pokutového území soupeře odzbrojen.

59
    Hráči Těreku hodně vysunují pressing a snaží se dostat soupeře pod tlak.

58
    Po další akci z levého křídla se neprosadil domácí Píriz proti Amisulašvilimu. Míč končí v zámezí.

56
    Přímá rána Maurícia šla vedle brány soupeře.

56
    Další nebezpečnou situaci budou zahrávat domácí po faulu na Almeidu na hranici vápna soupeře.

55
    Nepříjemná rána domácího Maurícia, který se uvolnil do středu hrací plochy, ale jeho pokus nenašel Věremkovu bránu.

55
    Střídání v týmu Těrek Groznyj: ze hřiště odchází Píriz, přichází Kanu.

54
    Domácí tým Těrek Groznyj nepouští soupeře téměř za vlastní polovinu.

53
    Ferreirův centr od rohového praporku na zadní tyč zakončoval těsně vedle Ivanov!

52
    Na druhé straně se domácí opět osmělují. Almeida vybojoval pro Těrek další rohový kop.

49
    Samara právě vstřelila branku!
    Výborná práce hostujícího levého beka Goreuxe, který vyslal dopředu Maximovova. Ten se vyhnul bránícímu protihráči a předložil míč na malé vápno nabíhajícímu LUIS CABALLEROVI, který trestuhodně nekrytý srovnává stav zápasu!

49
    Ale po nepřesné přihrávce bere míč hostující Vorobjev, který jej však chvíli po překročení půlící čáry odevzdává.

49
    Rychlý vstup do druhé půle zpomalují domácí, kteří se postupným útokem přesouvají na druhou polovinu hřiště.

48
    Na protější straně se neprosadil N'Douassel přes Draguna.

47
    Druhý poločas začínají hosté hodně při chuti, ale Caballerův únik zachytil výborně Amelčenko, který musel ven z vápna a šanci mu překazit.

46

Hráči se již vrací z kabin na hrací plochu.

Od úvodních minut diktovali tempo zápasu hráči domácího Těreku, ale po řadě střel neskórovali. V polovině poločasu se však také na druhé straně musel několikrát ohánět Amelčenko, ale ani velká šance Maximovova neskončila gólem. V závěru první části byl však ve vápně faulován N'Douassel a Ferreira poslal tvrdou ránou domácí do vedení. Stav po první půli 1:0.

45+1
    Na hřišti zůstává ležet domácí N'Douassel a hlavní sudí končí první poločas.

45
    Hlavní rozhodčí dnenšího zápasu nastavuje jednu minutu nad základní hrací dobu prvního poločasu.

44
    Ve slibné možnosti po Ferreirově centru na zadní tyči domácí Almeida, ale z nadějné střelecké pozice netrefuje bránu soupeře.

44
    Ke konci prvního poločasu domácí stále aktivnější vybojovali rohový kop.

42
    Parádní ránou k levé tyči Věremkovy brány posílá ANTONIO FERREIRA svůj tým do vedení. Hostujícímu gólmanovi nedal šanci a poslal jej na druhou stranu branky.

41
    Po faulu na unikajícího N'Douassela budou zahrávat domácí pokutový kop!

41
    Hostující Němov se neprosadil od pravé postranní čáry a N'Douassel přesouvá hru rychle na druhou stranu.

39
    K nebezpečné dorážce se dostával N'Douassel, kterému však byl odpískán offside.

38
    Který se prosadil přes bránícího Amisulašviliho a prudkou ránou na přední tyč nepřekonává Věremka.

38
    Na druhou stranu přesouvá hru po levém křídle domácí Ivanov.

37
    Po centru od rohového praporku ve velké šanci hostující Dragun, který se dostal k odraženému míči, ale ze dvou metrů přestřeluje Amelčekovu bránu!

36
    Z rychlého protiútoku vybojoval hostující Caballero rohový kop pro svůj tým.

34
    Za ostrý a hlavně zbytečný zákrok na půlící čáre dostává první žlutou kartu hostující Luis Caballero.

34
    Po delší době na polovině soupeře také domácí hráči Těreku Groznyj. Ale N'Douassel se po levém křídle neprosadil. Věremko bude vykopávat.

33
    Obrovská šance hostujícího Maximovova, který dostával pas na zadní tyč, ale naposlední chvíli jej zastavuje v zakončení Ferreira.

31
    Sražená střela hostujícího Němovova, kterého vyslal do zakončení Maximov.

30
    Hosté vyrovnali hru a tlačí se před Amelčenka, který vyhlašuje poplach před vlastním vápnem.

28
    Střídání v týmu Těrek Groznyj: ze hřiště odchází Mitrišev, přichází Almeida.

28
    Hra se po několika nepřesnostech a zkvalitnění obrany středu hřiště zpomalila.

25
    Nebezpečnou ránu musel likvidovat Amelčenko v domácí bráně, který vychytal Maximovova.

24
    Samara se dostává stále více na dostřel domácí brance.

24
    Po srážce dvou spoluhráčů ve středu hrací plochy z týmu Groznyj se hra opět přeruší kvůli ošetření.

23
    Z ojedinělé akce Samary se snažil prosadit Maximov, kterého vyslal do úniku Tsallagov, ale u míče byl dříve domácí brankář Amelčenko a šanci mu sebral.

21
    Hráčům FK Křídla Sovětů Samara se daří držet míč dál od vlastní brány a zastavit tak narůstající tlak soupeře.

19
    Hra se na chvíli přeruší kvůli faulu na domácího N'Douassela, který bude muset být ošetřen.

18
    Další velká šance domácích, kdy Ivanov prošel do vápna z levého křídla, ale na přední tyči jeho pas nabíhajícího Ndouassela nezastihl.

17
    Technickou střelou vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Věremka domácí Rybus, který však neprostřeluje strážce svatyně Samary.

16
    Samara se stále nemůže vymanit z tlaku protivníka, který bude navíc zahrávat standartní situaci na jejich polovině.

14
    Domácí stále aktivnější, ale dělá jim velké problémy obranný blok soupeře.

13
    Z pravého křídla posílá dlouhý pas do vápna domácí Ferreira, pro který si s přehledem jde hostující gólman Věremko.

12
    Stále Těrek natlačený na své útočné polovině.

12
    Domácí se usazují na polovině soupeře.

11
    Další pokus o vysunutí Caballera po levém křídle, který si však pomáhá proti soupeři nedovoleně.

10
    Po menší odmlce opět hosté ze Samary, ale Caballero se osamocený na hrotu neprobil proti přesile.

8
    Pírizův centr však hostujícího gólmana Věremka nezaskočil.

7
    Domácí obrací hru po levém křídle, útok vede opět hodně aktivní Píriz.

6
    První vážnější střelu si připisuje hostující Němov, který se uvolnil na středu hřiště, obehrál jednoho z bránících hráčů, ale přízemní ránu k levé tyči Amelčenkovy brány netrefil.

5
    Další rychlý protiútok domácího Těreku zastavil nepřesný pas na rozbíhajícího se Mitriševova.

4
    Záhy přichází nepřesný centr před Věremka, který tak bude odkopávat od vlastní brány.

4
    Na druhé straně se neprosadil domácí Píriz přes Amisulašviliho u levé postranní čáry.

3
    První akci o únik obstaral hostující Caballero, který se však nedostal k centrovanému míči. Hrají domácí.

2
    Z obou stran je hra hodně opatrná, probíhá především ve středu hrací plochy.

1

Po úvodním losu rozehrajou zápas hráči hostující Samary.

Oba týmy již vstupují na hrací plochu.

Těrek Groznyj: Amelčenko – Ferreira, Jatčenko, Komorowski, Utsjev – Ivanov, Maurício, Rybus, Píriz – Ndouassel, Mitrišev.

FK Křídla Sovětů Samara: Věremko – Amisulašvili, Angbwa, Taranov, Goreux – Dragun, Vorobjev, Němov, Tsallagov, Maximov – Caballero.

Rozhodčí: Ješkov – Avěrjanov, Baryšnikov.

Vítám Vás na fotbalovém klání z největší země světa. Ruská Premier Liga nabídne očekávaný duel mezi celky Těreku a Samary. Přípravy na samotné zahájení zápasu jsou již v plném proudu. Střetnutí za několik desítek minut začne.

Již třicáté kolo odehraje také ruská nejvyšší fotbalová liga, která o posledním květnovém víkendu nabídne důležitý duel mezi zachraňující se Samarou, která zavítá na stadion osmého Těreku. Vzájemné srpnové utkání skončilo remízou 1:1. Nenechte si ujít napínavou podívanou, která startuje půl hodiny před pravým nedělním poledne.

TĚREK GROZNYJ:
    V klidných vodách středu ligového pelotonu brouzdají hráči domácího celku, kteří ztrácí na účast Evropské ligy pouze tři body, ovšem jejich snahu komplikuje obrovský přetlak a vyrovnanost, která se v této části vyšplhala na pět celků bojujících o účast v evropských pohárech a jejich pozice je nejkomplikovanější. Hráči Těreku si drží výbornou formu, když v polovině dubna ukončili mizernou šesti zápasovou sérii čekání na vítězství. Aktuálně mají na svém kontě z posledních pěti klání tři výhry, prohru a v minulém kole remízu na hřišti Saransku (1:1).

Groznyj patří k průměrným celkům na vlastním trávníku, kde s bilancí 8-2-4 okupují devátou pozici. Trápí je především velmi nízká produktivita (17), která je také jednou z nejnižších v celé soutěži.

Nejlepší střelci:
    Aílton (8)
    Igor Lebeděnko (6)
    Maciej Rybus (4)

FK KŘÍDLA SOVĚTŮ SAMARA:
    Zachraňující se Samara ztrácí na vysněnou nesestupující pozici pouze lepší skóre. Hned další dva týmy mají shodně bodů (28). Hosty trápí především vysoký počet inkasovaných gólů (48), které obdrželi hlavně před vlastními příznivci. Ve venkovních kláních si vedou velmi dobře a dokážou se herně vyrovnat svému aktuálnímu soupeři, s bilancí 4-4-6 se řadí k průměru ligy.

V minulém kole zdolali hráči Samary ve vypjatém klání Kazaň 3:1, když z posledních šesti zápasů hned tři vyhráli, dvakrát remizovali a pouze jednou prohráli.

Luís Caballero (7)
    Ilja Maksimov (4)
    Sjarhej Karnilenka (3)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Jaroslav Keř

Branky: 42. Ferreira (pen.), 68. Angbwa (vla.), 71. Ferreira, 78. Kanu – 49. Caballero

Karty:   77. N'Douassel (GRZ), 80. Kanu (GRZ) – 34. Caballero (KSS), 62. Dragun (KSS), 74. Baljakin (KSS), 77. Maximov (KSS), 84. Tsalllagov (KSS)

FK Achmat Groznyj: Amelčenko – Ferreira, Jatčenko, Komorowski, Utsjev – Ivanov, Maurício (61.Makuszewski), Rybus, Píriz (55.Kanu) – N'Douassel, Mitrišev (28.Almeida).
    FK Křídla Sovětů Samara: Věremko – Amisulašvili, Angbwa, Taranov, Goreux (64. Portnjagin)– Dragun, Vorobjev (68.Baljajkin) – Němov, Tsallagov, Maximov – Caballero.

Rozhodčí: Ješkov – Avěrjanov, Baryšnikov