Real Madrid – Osasuna 4:2 (kon.) | Barcelona – Malaga 4:1 (kon.) | Granada – Getafe 2:0 (kon.)
Sevilla – Valencia 4:3 (kon.) | La Coruňa – Real Sociedad 0:1 (kon.) | Celta Vigo – Espanyol 1:0 (kon.)
Mallorca – Valladolid 4:2 (kon.) | Zaragoza – Atlético 1:3 (kon.) | Levante – Real Betis 1:1 (kon.)
Rayo Vallecano – Ath. Bilbao 2:2 (kon.)
Levante UD
1:1 (0:0)
Real Betis
Sobota 01.06.2013, 21:00 • Estadio Ciudad de Valencia — Valencia • Španělská LaLiga

Utkání končí a Betis má tedy dnes splněno! Betis bude v příští sezóně hrát kvalifikaci Evropské ligy. Dnes by si mohl dovolit i prohrát, protože v druhém utkání nedokázalo Vallecano doma porazi Bilbao, ačkoliv hrálo od desáté minuty proti deseti hráčům soupeře. Španělská liga je tedy u konce. Vítězí Barcelona, sestupují Mallorca, La Coruňa a Zaragoza. Já se s Vámi tímto loučím a těším se příště zase na počtenou. (22:52:19)

90+4
    Už se hraje přes čas.

90+3
    Posledních dvacet sekund zápasu.

90+3
    No ještě trochu horké chvilky pro Betis. Domácí Juanlu se dral do zakončení, na poslední chvíli mu byl míč odkopnut.

90+2
    Hra je na středu hřiště.

90+2
    Míč uvede do hry brankář Betisu a vůbec nikam nespěchá.

90+1
    Nstavují se opravdu tři minuty.

90+1
    Betis si to dobře pohlídal a kopl míč do bezpečí.

90
    Žlutou za tento faul navíc vidí Nono.

90
    Domácí budou mít dobrou šanci na vstřelení branky. Mají standardní situaci na hranici vápna.

89
    Betis rozehrává centrovanou standardní situaci.

88
    Utočí v hodně málo hráčích. Do konce zbývají už jen dvě minuty plus nějaké to nastavení. Očekávám tak tři minuty.

88
    U míče jsou hosté.

87
    Domácí Iborra dostává žlutou kartu za faul. Ten byl trochu zbytečný, protože absolutně nic neřešil.

86
    Hraje se stále na středu hřiště. Tady už je to ze strany Betisu posledních dvacet minut čekání na poslední hvizd.

84
    A i hosté využívají posledního střídání. Nutno dodat velmi pomalého střídání. Odchází Dorlan Pabon, příšel Alvaro Vadillo.

83
    Ještě jedno střídání domácích. Odchází Valdo a přichází Nabil El Zhar.

81
    Jdeme do poslední desetiminutovky této sezóny. Už to tak trochu vypadá, že utkání skončí remízou.

80
    Jsou to domácí kteří nyní tvoři hru. Betis však dobře brání a nepouští je do zakončení.

77
    Levante střídá. Odchází Nikos Karabelas, místo něj se na hřiště podívá Juanlu.

77
    Betis viditelně přestal zběsile útočit a nejradši by měl již konec utkání. Utkání nyní nepřináší dvakrát pohledný fotbal.

76
    Jejich akci se povedlo Betisu překazit a zaútočil. Vše stihl včas vyřešit brankář Navas.

76
    U míče jsou domácí. Snaží se o postupný kombinační fotbal.

75
    Ruka útočníka hostí. Rozehrává Levante.

74
    Hra se vrátila na střed hřiště. Po vyrovnávací brance Betisu je to najednou úplně jiná hra.

73
    Betisu remíza stačí a je to vidět na herním projevu. Už se nikam netlačí. Hraje více na jistotu.

72
    Akce Levante se nepovedla. Rozehrává se odkopem od branky Betisu.

71
    Ten vedl k velmi sporné akci ve vápně. Tady se dala pískat penalta pro Betis. Rozhodčí však nepískl.

71
    Betis táhne další akci po křídle.

70
    Střídání (Betis). Ze hřiště odešel Jorge Molina a nahradil ho Nono.

67
    Real Betis právě vstřelil branku!

Betis si za svoji převahu branku zasloužil a ta byla nádherná. Kombinační akce na jejímž konci byla střela přesně do šibenice z kopačky JORGE MOLINY.

66
    Stále Betis u míče. Zatím je to však kombinační fotbal z jeho strany.

65
    Betis je tu s další kombinací.

65
    Po delší době se dostali domácí k míči a hned z toho byla zajímavá šance. Valdo mířil vedle.

63
    Míč se snašel hodně pomalu a tím pádem neznamenal žádné nebezpečí.

63
    Bude zahrávat rohový kop.

62
    Betis má poslední minuty snad 80% držení míče.

61
    Už je na nohou. Levante tak ušetřilo minuty.

61
    Iborra (LVN) byl faulován, ale svalil se jak kdyby byl postřelen. Nehraje se.

59
    Betiis začíná svého soupeře hodně tlačit. Ten teď vykopával s velkým štěstím od branky.

57
    Betis si je vědom své situace a snaží se tak tvořit hru. Poslední minuty ovládá jasně držení míče.

56
    Míč byl přetažen a končí v náručí brankáře Navase. Ten rozehrává.

56
    Standardní situace pro Betis. Je to ze střední vzdálenosti.

54
    Trenér Betisu reaguje na obdženou branku a střídá. Odchází Salva Sevilla a nahradí jej Joel Campbell.

53
    Z rohu nebylo nic, poté ale domácí ještě byli u míče. Nedokázali však vystřelit.

52
    Betisu se tak situace ohledně pohárů začíná komplikovat. Bude muset vyrovnat. Nyní bude zahrávat rohový kop.

51
    Levante právě vstřelilo branku!

Levante vletělo do poločasu velmi aktivně a jako odměnu dostává branku. PEDRO RIOS si naběhl na centr a hlavou poslal míč do sítě!

49
    A hned v prvních minutách velká šance domácích! Kdy se mohl domácí útočník dostat ke střele z bezprostřední blízkosti, míč mu ale na poslední chvíli sebral brankář hostí.

47
    Ani jeden z trenérů nesáhl o poločase ke střídání.

46

První poločas je za námi. Nebyl to úplně špatný fotbal, ale ačkoliv měli oba týmy několik šancí, k brance ani jedna nevedla. Doufejme, že ve druhém poločase se nějaké té branky už dočkáme.

Druhý poločas začne přibližně v 22:02

45+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec prvního poločasu. Hra je na středu hřiště.

45
    U míče jsou domácí a jdou s míčem na branku soupeře.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

43
    Do konce poločasu nám chybí už poslední minuty. Už to vypadá, že se dohraje bez branek.

42
    Na žluté karty se nám to vyrovnává na 2:2. Dalším hříšníkem je domácí Rios.

40
    Perez (RBE) zastavil soupeře hodně tvrdým skluzem a dostává za to žlutou kartu.

40
    Hra se střídá ze strany na stranu. Do nějakých větší šancí to však nevede.

38
    Z toho nebyl nic. Betis je u míče.

37
    Rohový kop pro domácí.

36
    A i na druhé straně byli útočníci ubráněni. Fotbalu by hodně pomohla branka. Hra by se poté otevřela. Ačkoliv jak jsem psal v preview, Betisu dnes stačí remíza a musí tedy hlavně myslet na to aby neinkasoval.

35
    Dobrá obraná hra domácích připravila Betis o míč.

34
    Z té domácí sice vstřelili branku, ale byli snad ve čtyřnásobném ofsajdu, takže samozřejmě neplatí.

33
    Standardní situace pro domácí.

33
    Nyní to hosté s tvrdostí přehnali. Salva Sevilla hrající za Betis Sevilla dostává žlutou kartu.

32
    Betis je se svou kombinací na polovině soupeře.

32
    Možná jakobych to trochu zakřikl, poslední minuty jsou opět hrou na středu hřiště, kdy se ani jednomu z celků nedaří přesně si přihrát.

29
    První půlhodina se blíží ke konci a fotbal začíná být rozhodně daleko zajímavější, než v první polovině poločase. Myslím, že bysme se mohli brzo dočkat branky.

27
    A nyní to byli hosté, kdo měl zajímavou šanci. Přečíslení však stačila obrana ještě doběhnout a celá akce se tak místo přímočaré akce stala centrem ze strany a následnou ztrátou míče.

26
    Z kterého byla velká šance pro domácí! Jeden z obránců Betisu prohrál hlavičkový souboj a to vedlo k nebezpečné hlavičce jen kousek vedle tyčky!

26
    Standardní situace pro Levante. Je to centr do vápna.

24
    Ten k šanci nevedl, ale domácí jsou stále u míče. Což je pro ně vzhledem k posledním minutám, kdy se pomalu nedostávali na svoji polovinu, velmi příjemné.

24
    Domácí vybojovali rohový kop.

23
    Která mu ale zatím nenese ovoce. Obrana Levante pracuje velmi precizně.

22
    Betis pokračuje ve své kombinační hře.

21
    Máme tady první střídání v zápase. Vzhledem ke zranění střídá Aquafresca (LVN) a jeho místo zaujímá Michel.

20
    Betis nedovoluje svému soupeři dostat se ani za polovinu hřiště.

20
    Ovšem zatím jim chybí nějaký moment překvapení a nebo finální přihrávka.

19
    A další rohový kop pro Betis. Betis je nyní lepším týmem na trávníku.

18
    Střelu zablokovala zeď.

17
    Ten byl vyhlavičkován, domácí však zůstanou stále v náporu. Budou zahrávat standardní situace z velmi nebezpečné vzdálenosti.

17
    Rohový kop pro Betis.

17
    A na druhé straně v šanci Aquafresca, jeho střela byla zablokována.

15
    Nepřesnosná přihrávka hostí vedla k protiútoku a nádherné přihrávce za obranu na Valda. Ten šel sám z boku na brankáře, ale mířil mimo branku!

14
    Domácí se pokusili o útok po křídle a následný centr. Ten nenašel adresáta a rozehrává tak brankář Betisu.

13
    Po chvilkové převaze Betisu hrají s míčem domácí.

13
    Kvalitně kopnutý cent, ten se snášel blízko brance, tam ale i také v tomto případě zapracovala kvalitně obrana.

12
    A i hosté si vyzkouší rohový kop.

12
    Následná střela ze standardní situace byla z hodně velké dálky a nevedla k ohrožení branky.

11
    Následoval protiútok Betisu, který musel zastavovat domácí Garcia za cenu žlutého kartónku.

10
    Míč se nebezpečně snášel do vápna, kde ho vyhlavičkovala obrana.

10

10
    Hraje se převážně na středu hřiště. K vidění ještě nebyla přímá střela na branku.

8
    Rozehrává tedy brankář hostí.

7
    A vše završuje jejich ofsajd.

7
    Zatím je to hodně optraný fotbal bez šancí. U míče jsou hosté, těm se však nedaří kombinace.

4
    Už se opět hraje.

4
    Jejich akce končí nepřesnou přihrávkou. Jeden z domácích hráčů leží na zemi po vzdušném souboji. Nehraje se.

3
    U míče jsou hostující fotbalisté. Kombinují na polovině soupeře.

1
    Utkání začalo. Je to zatím opatrý fotbal z obou stran.

1

Levante UD: Navas – Karabelas, Navarro, Vyntra, Rodas, Diop, Iborra, Garcia, Valdo, Rios, Aquafresca

Real Betis: Barriaga – Angel, Almaya, Paulao, Perez, Perez, Extebarria, Castro, Pabon, Sevilla, Molina

Rozhodčí: Fernando Teixeira‎.

Favoritem dnešního zápasu by tedy dnes měli být hosté, jenž by minimálně neměli prohrát, zda tomu tak bude, uvidíme v zápase samotném. Ten začíná v 21:00 a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.

Vzájemné utkání v tomto roce skončilo výhrou Betisu na jeho hřišti v poměru 2:0.

Domácím už v tomto zápase jde jen o to, kolikátí skončí v tabulce. Aktuálně drží 11. místo, pokud by však vyhráli a Getafe a ani Sevilla nebodovali, mohli by skončit sezónu na 9. místě.

Ačkoliv se jedná o závěrečné 38. kolo, je stále o co hrát. A to z pohledu hostí, kteří bojují o předkolo Evropské ligy. Aktuálně drží 7. místo v tabulce, ale vzhledem k tomu, že 6. Malaga (ta drží již pozici na kvalifikaci EL) nemůže v příštím roce poháry hrát, jsou na řadě Betis. Tomu však dýchá na paty ještě Vallecano, které má o tři body méně a lepší vzájemné zápasy s Betisem. Pro hosty je to dnes tedy velmi důležité utkání ve kterém potřebuje uhrát alespoň jeden bod.

Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu poslední kolo Primera Division mezi týmy Levante UD a hostujícím celkem Real Betis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.