Kazaň – CSKA Moskva 0:0 (kon.) | Perm – Samara 0:0 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Spartak 2:2 (kon.)
FK Kubaň Krasnodar
2:2 (0:1)
FK Spartak Moskva
Neděle 04.08.2013, 18:30 • Stadion Kubaň, Krasnodar • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý podvečer všem fotbalovým příznivcům. Dnes vám zprostředkuji onlajn utkání 4. kola nejvyšší Ruské fotbalové soutěže. Utká se mezi s sebou domácí FK Kubaň Krasnodar a hostující tým Spartak Moskva.
    Zápas se odehraje na Stadion Kubaň, ve městě Krasnodar.

FK Kubaň Krasnodar:

Loni skončili domácí na 4. místě, jen o lepší skóre nad svým dnešním soupeřem. Letos hrají také Evropskou Ligu.
    Dnes však na svého oponenta ztrácí. Tým zatím uhrál ze tří zápasů 5 bodů a okupuje šesté místo tabulky Ruské ligy.
    Své první utkání domácí sehráli s Rubinem a remizovali 1:1, za domácí se trefil Aras Özbiliz. Ve druhém kole přišla první výhra, když Kubaň venku porazil Tom Tomsk 1:2, trefili se Baldé a zovu Özbiliz. V posledním utkání hráli na půdě silného Zenitu, kde se Krasnodarským podařilo bodovat za remízu 1:1. Zasloužil se o o to v 79. minutě Gheorghe Bucur.
    Tým ve středu vyměnil trenéra. Leonid Kučuk vedl loni Ruský klub, tuto sezónu tam dočasně zůstal jeho asistent Igor Osinkin. Novým trenérem se stal Rumun Dorinel Munteanu, bývalý trenér Steauy Bukurešť.

Spartak Moskva:

Spartak s 51 body byl loni pátým týmem Ruské ligy v konečném pořadí.
    Letos ale začali ve velkém stylu, ze tří utkání mají na kontě 9 bodů. Na první tým, senzaci ligy ztrácí sice 1 bod, ale ten má o zápas více.
    První utkání sehrál Spartak se Samarou, kde si poradil a vyhrál 1:2, první branku dával nová posial Tino Costa, pak se trefil Jura Movsisjan z penalty. V dalším zápase vyhráli na hřišti Uralu 0:2 po brankách McGreadyho a Emenikeho. A v posledním střetnutí doslova smetli neméně ambiciózní Dinamo Moskva 1:4! Branky postupně přidali José Manuel Jurado, Pavel Jakovlev, Emmanuel Emenike a opět José Manuel Jurado.
    Trenéru Karpinovi budou chybět 2 zranění brankář Rebrov a záložník Romulo. Ti však letos neodehráli ještě ani minutu.

Loni na Stadion Kubaň padla v 8. kole remíza 2:2.
    Góly: 26. Artem Fidler, 63. Aras Özbiliz – 14. Aiden McGead, 53. Emmanuel Emenike.

Jedna zajímavá informace. Do Spartaku po letošním druhém odehraném utkání přišel Aras Özbiliz právě z Kubaně. Ti ho koupili před rokem z Nizozemského Ajaxu za 3 mil eur. Spartak ho letos koupil za 6 milioů eur.
    Sám Aras Özbiliz dal ve 2 utkáních loni Spartaku dvě branky a byl také nejlepším střelcem Kubaňe Krasnodar v uplynulé sezóně.
    Uvidíme, jestli Özbilize nahradí třeba letní posila KK slavný Djibril Cisse.

FK Kubaň Krasnodar: Belenov – Kozlov, Dealbert, Xandao, Bugajev, Kaboré, Tlisov, Corajev, Popov, Bucur, Cissé.

Rozhodčí: Meškov – Voroncev, Suchoverkov.

Fotbalisté za doprovodu rozhodčích přicházejí na hrací plochu.

1

1
    Krasnodar se ujal úvodního výkopu a zahájil dnešní utkání.

2
    Hosté ale získali míč na své kopačky a jejich rychlý protiútok skončil až na domácí obraně.

3
    Spartak se snaží diktovat tempo utkání.

4
    Poprvé v utkání o sobě dal vědět Cissé, který vybojoval míč na polovině hřiště a rychlým sprintem se dostal až k brance Pesjakova, kterou díky dobré obrané hře hostí neohrozil.

5
    Krasnodar pokračuje v útočení. Nyní bude zahrávat rohový kop.

6
    Domácí zahráli rohový kop na krátko a nebylo to zrovna nejlepší řešení, jelikož se Kaboré dostal do ofsajdové pozice.

7
    Cissé přihrál do běhu Popovovi, ale ten si míč špatně předkopl a nedostal se do velkého vápna Spartaku.

8
    Na druhé straně to zkusil individuálně Hlušakov, ale ani on se k ohrožení branky nedostal.

9
    Na středu hřiště se po jednom ostrém skluzu na hráče Spartaku dostali do ostré výměny názorů Kaboré s Juradem a oba dva si za své chování vykoledovali žlutou kartu.

11
    Kozlov se vydal z obranných pozic až do útoku, kde z velkého vápna vystřelil a donutil Pesjakova k zákroku.

12
    Fotbalisté Spartaku se v posledních minutách nachází v útlumu. Domácí jsou mírně aktivnějším celkem.

13
    Ale ani další útok Krasnodaru brankou nekončí, když si Cissé pomohl útočným faulem.

15
    Popov se snažil dostat po levé lajně až k centru do vápna hostí, ale tam se mu do cesty postavil Bocchetti a bylo po šanci.

16
    Kaboré si na středu hřiště výborně pokryl míč a vybojoval faul, který ale není oceněn žlutou kartou.

18
    Spartaku se v dnešním utkání zatím evidentně nedaří, když domácí brankář Belenov ještě nemusel vážněji zasahovat.

20
    Krasnodar byl blízko vedení! Rychlá kombinace domácích byla zakončena tvrdou střelou Cissého z velkého vápna, ale Pesjakov se dokázal proti střele pořádně natáhnout a vyrazit ji na rohový kop.

21
    Z rohového kopu se domácím branku Spartaku ohrozit nepodařilo.

23
    Dealbert fauloval na vlastní polovině Jurada a hosté tak budou zahrávat volný kop.

24
    Dlouhý centr do vápna, ale našel jen hlavu bránícího Kozlova, který míč odvrátil do bezpečí.

26
    Cissé narazil do běhu Kaborému, který se dostal do vápna, odkud vystřelil, ale trefil jen bránícího hráče před sebou.

27
    Velmi dobrý centr do vápna Spartaku vyslal z levé strany Bugajev, ale Cissé míč jen podběhl a nenasměroval jej na branku.

29
    McGeady se vydal do útoku a vybojoval rohový kop pro Spartak.

30
    Spartak právě vstřelil branku!
    A hosté se dostávají do vedení! Po rohovém kopu si na míč naskočil EMMANUEL EMENIKE a hlavou jej poslal na vzdálenější tyč.

32
    Domácí se ale hned snaží odpovědět a tlačí se do útoku.

33
    A tentokrát už byli domácí velmi blízko vstřelení branky, když Popov už překonal Pesjakova, kterého na poslední chvíli zachránili jeho spoluhráči, kteří míč mířící do branky odkopli na rohový kop.

34
    Rohový kop ale hosté v poklidu přestáli.

36
    Na druhé straně zahrozil z velké dálky Jurado, který střelou k tyči prověřil pozornost Belenova.

38
    Spartak po vstřelené brance výrazně ožil a snaží se přidat další branku.

39
    Kaboré vyslal do slibné šance Cissého, který ale nedokázal z malého vápna trefit branku, když ji přestřelil.

41
    Tlisov na útočné polovině zbytečně fauloval a dostává žlutou kartu.

42
    Fotbalisté Spartaku si přihrávají na vlastní polovině a snaží se mít průběh hry pod kontrolou.

43
    Z větší vzdálenosti se do míče opřel Jakovlev a donutil Belenova k zákroku.

45
    Tlisov se dostal na hranici velkého vápna k míči a hned se snažil uklidit jej do branky. Tu ale o malý kousek minul.

Skončil nám první poločas, ve kterém jsme viděli jednu branku. O tu se postaral hostující střelec Emenike, který tak poslal Spartak do jednobrankového vedení. Druhý poločas začne přibližně v 19:30.

46

48
    Druhý poločas začíná v pomalejším tempu a u míče se drží spíše hráči Moskvy, kteří se snaží probojovat do pokutového území.

50
    Nebezpečný faul ze strany hráče Krasnodaru. Ten může být rád, že nevyfasoval od sudího žlutou kartu.

52
    Velký závar v pokutovém území Kubaně. Míč nakonec končí v zámezí po dlouhém odkopu z hranice vápna.

54
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Cisse, přichází Balde.

55
    Hráči Spartaku se usazují v pokutovém území Krasnodaru, který se urputně brání a nepouští soupeře do střel.

57
    Belenov si vyskočil pro centrovaný míč a ukrývá jej v náručí. Následuje daleký odkop od brány Krasnodaru.

59
    Míč se opět dostává k brankáři Spartaku, který se zapojuje do rozehrávky a pomáhá tak svým spoluhráčům rozehrát novou akci.

60
    Máme odehráno přes šedesát minut zápasu a do vetší šance se dostávají hráči Krasnodaru.

61
    Střídání v týmu Spartak Moskva: ze hřiště odchází Yakovlev, přichází Ozbiliz.

62
    Střídání v týmu FK Kubaň Krasnodar: ze hřiště odchází Tsoraev, přichází Porras.

64
    Uvidíme další rohový kop v podání domácího celku, který již zahrával celkem tři rohové kopy.

65
    Zajímavá šance pro hráče Kubani! Skvělá akce skončila bohužel v náručí brankáře Pesjakova, který skvěle zasáhl a stahuje míč ze vzduchu.

66
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno! Skvělý protiútok v podání domácího celku, který proměnil unikající IBRAIMA BALDE! Ten přesnou střelou k levé tyči nedal brankáři šanci zasáhnout.

68
    Hráči Spartaku se provinili nedovoleným zákrokem a umožňují tak zahrát soupeřům nebezpečný přímý kop.

69
    Hlavičkový pokud Dealberta skončil mimo tři tyče a následovat bude daleký odkop od brány Pesjakova.

70
    Neuvěřitelné! Během čtyř minut se otáčí vývoj zápasu na stranu domácího celku, který se ujímá vedení! Svou střelu posílá za záda brankáře DEALBERT!

72
    Hráči obou mužstev najednou zvyšují svou aktivitu na hřišti a hosté za každou cenu chtějí skóre vyrovnat.

73
    Na trávníku vidíme velmi ostré a rychlé souboje, které prozatím nejsou odměňovány žlutými kartami.

74
    K pokutovému území se pomalu dostávají hosté z Moskvy, kteří se snaží prokličkovat mezi obránci Krasnodaru.

75
    A je opět vyrovnáno! Neskutečná střela MOVSISYANA, která se odrazila od břevna za záda brankáře Belenova! Propukla velká radost jak hráčů, tak fanoušků Spartaku Moskvy.

77
    Hosté se pokoušejí opět prosadit. Bránu Belenova zasypávají velkým množstvím střel.

79
    Hra se přelévá ze strany na stranu a vidíme velmi pohlednou hru z obou stran.

80
    Rozbíhá se poslední desetiminutovka dnešního vyrovnaného střetnutí. Uvidíme, zda se dočkáme ještě jedné, rozhodující branky.

82
    Pesjakov hlídá centrovaný míč od Dealberta a lehce jej chytá do svých rukou.

84
    Utkání se blíží pomalu, ale jistě ke svému konci a stále není rozhodnuto o dnešním vítězi.

86
    Nebezpečný protiútok podniká domácí Kubaň. Útočníci ale ve své koncovce naprosto selhali a neproměnili tuto vyloženou šanci.

87
    Domácí se dostávají pod menší tlak, ze kterého se dostávají dalekým odkopem Belenova.

88
    Uvidíme zřejmě poslední přímý kop z hranice pokutového území. Teď jen počkáme, zda se z toho vyvine gólová příležitost.

89
    Bocchetti vyfasoval od rozhodčího Meškova žlutou kartu za nedovolený zákrok.

90
    Ke druhému poločasu se nastavují dvě minuty, které ještě můžou rozhodnout o dnešním vítězi.

90+1
    Spartak má možnost zahrát rohový kop. Ten ale hosté nevyužívají a dopředu mohou vyrazit domácí hráči Krasnodaru!