Zug – Mannheim 2:5 (kon.) | Hamburg – Kärpät 4:5 (kon.) | Eisbären – Luleå 1:4 (kon.)
Vienna Capitals – HC Slovan 4:1 (kon.)
Hamburg Freezers
4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Kärpät Oulu
Sobota 17.08.2013, 18:30 • Eisarena Bremerhaven, Bremerhaven • European Trophy

51:50
    Počet hráčů na ledě se srovná. Menším trestem za sekání je totiž potrestán Mikko Alikoski (OUL).

50:03
    Další komplikace pro domácí borce. Na trestnou lavici odjíždí Johan Ejdepalm (HAM) za podražení. Odsedí si tam dvouminutový trest.

40:49
    Takový začátek třetí třetiny si fanoušci Hamburgu nepřáli. Dvě minuty si za sekání odpyká Christoph Schubert (HAM).

37:25
    Najednou je tady další problém pro domácí Freezers. Trest dvou minut obdržela střídačka domácího mužstva za příliš mnoho hráčů na ledě. Na trestnou lavici putuje Adam Mitchell (HAM).

32:36
    Nyní dostane zajímavou šanci Kärpät. Vyloučen je totiž Kevin Schmidt (HAM) na dvě minuty za držení protihráče.

24:02
    Na dvě minuty odjíždí na trestnou lavici Huml (OUL) za hákování.

11:37
    Počet vyloučených se nám srovná. Za katr putuje na dvě minuty Kevin Schmidt (HAM) za držení.

07:13
    Poprvé se proti pravidlům provinil také někdo z týmu Hamburgu. Vyloučen je David Wolf (HAM) za napadení.

02:20
    A máme tady další nepříjemnost pro finský celek, který jde do tří. Dvouminutový trest za sekání si odsedí Atte Ohtamaa (OUL).

02:10
    První vyloučení na straně Kärpätu, na trestnou lavici jde Ville Pokka (OUL) za vražení na hrazení.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 5. Festerling, 27. Bettauer (Schmidt, Jakobsen), 56. Pettinger (Jakobsen, Rinke), 60. Festerling – 10. Kemppainen, 13. Květoň (Huml), 37. Alikoski, 40. Pyörälä (Leskinen, Maxwell), 50. Kemppainen (Ohtamaa, Pokka)

Hamburg Freezers: Treutle (Langmann) – Ejdepalm, Westcott, Schubert, Bettauer, Schmidt, Walter, Kohl – Madsen, Dupuis, Mitchell – Wolf, Flaake, Festerling – Oppenheimer, Jakobsen, Pettinger – Cabana, Möchel, Rinke.
    Kärpät Oulu: Karhunen (Rynnäs) – Pälve, Eminger, Nutivaara, Niemelä, Kukkonen, Ohtamaa, Pokka – Alikoski, Keränen, Körkkö – Leskinen, Kemppainen, Donskoi – Pyörälä, Maxwell, Junttila – Huml, Květoň.

Rozhodčí: Schukies, Steinecke