Monaco – Montpellier 4:1 (kon.) | Lorient – Nantes 2:1 (kon.) | PSG – Ajaccio 1:1 (kon.)
Paris Saint-Germain
1:1 (0:1)
AC Ajaccio
Neděle 18.08.2013, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

AC AJACCIO
    Hosté měli vstup do nového ligového ročníku ještě méně přesvědčivý. Na domácím Stade François Coty přivítali Saint-Étienne a jedinou branku zápasu vstřelil hostující Brandão, který tak rozhodl o výhře AS a o tom, že domácí Ajaccio v domácí ligové premiéře vyšel bodově i střelecky na prázdno.

05.05.2013 / 35. kolo / Paris SG – Valencien. 1:1
    12.05.2013 / 36. kolo / Olympique Lyon – Paris SG 0:1
    18.05.2013 / 37. kolo / Paris SG – Stade Brestois 3:1
    26.05.2013 / 38. kolo / FC Lorient – Paris SG 1:3
    09.08.2013 / 1. kolo / Montpellier – Paris SG 1:1

PARIS SAINT-GERMAIN
    Domácí vstoupili do nového ročníku nepřesvědčivě. Bohatý klub z Paříže pouze remizoval na hřišti Montpellieru 1:1, když alespoň bod navíc zachraňoval až po hodině hry vyrovnávacím gólem Maxwell. Montpellier vedl již od 10. minuty zásluhou Rémy Cabelly.

Vítejte u onlajn přenosu utkání druhého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí Paris Saint-Germain přivítá AC Ajaccio. Utkání se odehraje na stadionu Parc des Princes v Paříži a provede jím trojice francouzských sudí, hlavní Rainville, asistenti Stien a Danos.

Paris Saint-Germain: Sirigu – Jallet, Alex, Silva (C), Maxwell – Lucas, Motta, Matuidi, Pastore – Cavani, Ibrahimović

AC Ajaccio: Ochoa – Nadeau, Zubar, Perozo, Bonnart – Pedretti, Pierazzi (C), Lasne – Mostefa, Mutu, Diarra

Rozhodčí: Rainville – Stien, Danos.

1

1
    Ibrahimović fauluje na polovině soupeře.

2
    Cavani postupuje s míčem dopředu, ale pas na Lucase je nepřesný.

3
    Lucas byl na polovině Ajaccia faulován, domácí rozehrávají volný kop z pravé strany. Ve vápně si výtečně naběhl Motta, který se jen těsně nedostal do zakončení.

4
    Ochoa se jako by zalekl nabíhajícího Lucase a odkopává raději do autu.

5
    Lucas znovu faulován na polovině Ajaccia, příležitost pro Zlatana Ibrahimoviće!

6
    Ze vzdálenosti zhruba jedenatřiceti metrů trefuje Zlatan pouze zeď, ale v ní někdo zahrál rukou!

7
    Tentokrát bude Ibrahimović zahrávat ze vzdálenosti jedenadvaceti metrů, dobrá šance!

7
    Skvělý přízemní střela, která však míří přímo do míst, kde stojí Ochoa, ten reflexivně rukou vyráží míč na roh.

8
    Ani nadvakrát se domácí neprosazují, Ochoa rozehrává.

9
    "Šedý vlk" Ravanelli bedlivým pohledem sleduje hru svého Ajaccia.

9
    Ajaccio právě vstřelilo branku!
    A může se nyní radovat z prvního gólu svého týmu! První střela na branku PSG a hosté jdou do vedení, prosadil se přesně umístěnou střelou z hranice pokutového území BENOIT PEDRETTI.

11
    To je zajímavý úvod dnešního utkání, jak na první gól soupeře odpoví domácí favorit?

12
    Domácí kombinují na polovině Ajaccia.

13
    Pastore střílí z levé strany z hranice pokutového území, střela z otočky ale nezaskočila Ochou.

14
    Diarra získal míč na půli hřiště a vydal se s ním přímo k brance PSG, kde hosté vybojovali rohový kop.

15
    Mutu rozehrává z pravé strany, Zubar hlavičkuje, ale míč letí mimo.

16
    Statistika držení míče: 64% : 36% pro PSG.

17
    Pastore ztrácí snadno míč před vápnem soupeře, Ibrahimović čeká na přihrávku zbytečně.

18
    Centr Pastoreho z levé strany na Cavaniho, Uruguayec však na míč nedosáhl.

19
    Hosté hrají hodně jednoduše, spoléhají na bleskové protiútoky, domácí zatím marně hledají na jejich styl protizbraň.

20
    PSG odevzdává míč soupeře, Ochoa vykopává.

21
    Ibrahimović hlavičkuje poté, co Cavani vrací míč z pravé strany před bránu, ale míč chytá Ochoa.

22
    Pastore ztrácí míč na levé straně, z publika se ozývá pískot.

23
    PSG má k dispozici volný kop na polovině soupeře, tentokrát je to z velké dálky, Ibrahimović je připraven ve vápně.

24
    Zubar odkopává do zámezí, domácí vhazují z levé strany.

24
    Maxwell střílí z levé strany, to byla další gólovka PSG, ale Ochoa skvěle vyráží.

24
    PSG rozehrává rohový kop z levé strany domácí zůstávají na polovině soupeře.

25
    Odkop od branky Ajaccia.

27
    Kouč Ajaccia, Fabrizio Ravanelli, žene divokou gestikulací své svěřence do útoku.

28
    Záměr Ajaccia je zřejmý – hlavně se nespoléhat pouze na defenzivu, to by bylo, při útočných schopnostech domácích, smrtící.

29
    Aut pro PSG z levé strany, na polovině Ajaccia.

30
    Ibrahimović hlavičkuje po centru Jalleta z pravé strany, ale míč pouze lehce "lízl", Ochoa chytá.

32
    Dlouhý pas na Cavaniho, ale míč byl příliš rychlý a končí až u gólmana Ajaccia.

33
    Že bychom sledovali nějakou útočnou smršť v podání domácích fotbalistů, o tom se opravdu mluvit zatím nedá.

34
    Ibrahimović dostává míč z levé strany, následuje excelentní zpracování uvnitř vápna, poté blesková střela z pravé strany, míč letí těsně vedle!

35
    Po souboji Zubara s Ibrahimovićem se bude odkopávat od branky Ajaccia.

36
    Zlatan opět v koncovce, přihrávka za obranu ale již byla ofsajdová.

37
    Zubar odkopává hlavičku Ibrahimoviće na roh.

38
    Motta rozehrál z pravé strany, na bližší tyči hlavičkuje Cavani, skvělý Ochoa zasáhl reflexivně rukou a vyráží míč.

39
    V závěru prvního poločasu přece jenom domácí "přidali" a jsou jasně aktivnější, podaří se domácím vyrovnat?

40
    Zubar odvádí zatím v obraně Ajaccia skvělou práci, publikum aplauduje útočným snahám PSG, které ale zatím nevedly k brance.

41
    Ibrahimović je hodně "okopáván" obránci Ajaccia, kteří mu zatím tento zápas hodně znechutili.

42
    Odkop od branky Ajaccia, domácí si sice žádali roh, ale sudí Rainville byl jiného názoru.

43
    A znovu míří míč na Ibrahimoviće, který je těsně bráněn, přesto se přes Bonnarta dostává k hlavičce, ale netrefuje bránu.

44
    Domácí kombinují na polovině soupeře.

44
    Ibrahimovićovi odpískán další ofsajd.

45
    Probíhá pětačtyřicátá minuta prvního poločasu, domácí stále prohrávají o jeden gól.

Je konec, do kabin odchází obě mužstva za pískotu tribun, domácí prohrávají totiž po první půli 0:1 s Ajacciem, což se rozhodně nečekalo! Hosté se dostali do vedení v deváté minutě zápasu, kdy se prosadil Pedretti. Domácí si sice vytvořili několik dobrých šancí, ale ani jednu z nich využít nedokázali, i zásluhou skvělých zákroků gólmana hostů. Jak si hvězdné PSG povede ve druhém poločase?

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:04 hodin.

46

46
    Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Grenddy Perozo, přichází Claude Dielna.

48
    Cavani se dostává k zakončení před brankou soupeře, ale míč usměrňuje pouze těsně vedle branky.

49
    Domácí začali druhou půli velmi aktivně, hosté jsou pod silným tlakem.

50
    Lucas faulován před pokutovým území soupeře, volný kop pro PSG.

50
    Hosté odvrací do autu.

51
    Utkání se hraje za hustého deště, to také dobře technicky vybaveným fotbalistům PSG na pohodě moc nepřidá.

52
    Cavani přenáší hru na pravou stranu, ale útočná akce domácích končí nepřesnou přihrávkou.

53
    Navíc domácí faulují na polovině soupeře.

53
    Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Adrian Mutu, přichází Dennis Oliech.

54
    Autové vhazování PSG z pravé strany, místo rohového kopu.

55
    Ochoa musí bleskově odkopávat před nabíhajícím Ibrahimovićem, zvládl to.

56
    Ofsajd Oliecha zastavuje útočné snažení hostů.

57
    Laurent Blanc, trenér PSG, dává pokyn Lavezzimu, aby si oblékl dres, bude se střídat.

58
    Dlouhý odkop hostů, až na polovinu soupeře, míč odkopává Sirigu.

58
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Ezequiel Lavezzi.

59
    Odchod Pastoreho doprovázel pískot zaplněných tribun.

59
    Krásný okamžik, přesná hlavička Cavaniho, pohotový zákrok Ochoy, který vyráží na roh.

59
    Hosté se ubránili a Oliech spěchal s míčem do protiútoku, ale vše posléze zabrzdil, domácí se stihli vrátit.

60
    Po hodině hry stále platí, že domácí favorit stále prohrává s Ajacciem 0:1.

61
    Ano, pozorné oko asistenta na pomezí, kterému neuniklo hraní rukou domácího hráče u pokutového území Ajaccia.

62
    Ibrahimović hledá obloučkem Cavaniho za obranou soupeře, ten byl ale již v ofsajdu.

63
    Centr z pravé strany na Lavezziho, obrana Ajaccia odvrací míč do bezpečí.

64
    Diarra fauluje Mottu, zajímavá standardka pro PSG.

65
    Z pravé strany, ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů rozehrává Silva, míč směřuje na vzdálenější tyč, kde zkouší zakonči Cavani, skvělý Ochoa vyráží.

66
    Fotbalisté Saint-Germain zůstávají u míče na polovině soupeře.

67
    Nepříjemný střet v pokutovém území Ajaccia, Matuidi má rozbitou hlavu, vidíme krev, nepříjemný pohled.

68
    Hráči obou klubů spílali rozhodčímu, že ihned nepřerušil hru a nechal pokračovat ještě nějakou dobu po srážce Nadeaua a Matuidiho.

68
    Mladíček Nadeau je na tom lépe, tam není žádné krvavé zranění, ale oba zřejmě budou muset střídat.

69
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Marco Verratti.

69
    Alex si za neustálé řeči vysloužil žlutou kartu, stejně jako hostující Zubar.

70
    Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Joshua Nadeau, přichází Cédric Hengbart.

71
    Ibrahimović měl nyní o kousek dál k míči, než gólman Ochoa, který se mu vrhl pod nohy a míč vytěsnil.

72
    Rohový kop pro pařížský klub.

72
    Alex hlavičkuje pouze nad bránu, odkop od brány Ajaccia.

73
    Za zdržování dostává gólman Ajaccia Ochoa žlutou kartu.

76
    Verratti nedosáhl na míč a bude se odkopávat od branky Ajaccia.

77
    Ibrahimović prováhal nejlepší okamžik na střelu, udělal ještě kličku ve vápně do pravé strany, ale skvělý Zubar mu zablokoval střelu.

77
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Lucas, přichází Hervin Ongenda.

79
    Příležitost pro Ibrahimoviće, v blízkosti vlastní šestnáctky hosté faulují.

80
    Ale domácí z této šance vytěžili pouze roh z levé strany. Rozehrává Lavezzi, Ochoa vyboxovává.

81
    Probíhá poslední desetiminutovka, do pokutového území Ajaccia směřuje jeden centr za druhým, přesto hosté hájí jednobrankový náskok.

82
    Do břevna hlavičkuje Motta po rohu PSG z pravé strany.

83
    Hosté v závěru utkání napínají zbytky sil na ubránění fantastického výsledku, podaří se jim udržet vedení až do konce?

84
    Snahu domácích fotbalistů končí odpískaný ofsajd.

86
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    EDINSON ROBERTO CAVANI vzal odpovědnost na sebe, po kličce Zubarovi na hranici pokutového území posílá přesnou střelu ke vzdálenější tyči a je vyrovnáno!

88
    Neskutečný závar před branou hostů, Ochoa znovu zachránil jasný gól, prsty v tom měli Cavani, Verratti i Ibrahimović!

89
    Tlak sílí, rohový kop pro PSG z pravé strany.

90
    V probíhající devadesáté minutě bude Ochoa vykopávat od vlastní branky.

90+1
    Lavezzi padá v pokutovém území, to byl hodně přifilmovaný pád, který sudí "prokoukl" a navíc dává Argentincovi žlutou kartu!

90+2
    Ještě dvě minuty, z celkových čtyř nastavených, budeme sledovat snahu domácích o vstřelení vedoucí branky. Rohový kop pro PSG z pravé strany.

90+2
    To je něco! Verratti opět zakončuje uvnitř šestnáctky Ajaccia a Ochoa jednou rukou reflexivně vyráží!

90+3
    A vzápětí T. Silva dělovkou trefuje břevno!

90+4
    Začala poslední minuta nastavení, i remíza z Parc des Princes je, pochopitelně, pro hosty velmi dobrým výsledkem. Ovšem ještě se hraje.

90+4
    Lasne musí stáhnout unikajícího Lavezziho po levém křídle, jasná žlutá karta.

90+5
    Verratti na míč z levé strany nedosáhl, utkání končí.

Hrdinou dnešního zápasu není Ibrahimović, Cavani, Lavezzi, Pastore ani nikdo další z hvězdného kádru PSG, ale ne příliš známý osmadvacetiletý Francisco Guillermo Ochoa , který dokázal zlikvidovat neuvěřitelné šance PSG a jednoznačně jeho zásluhou si hosté odváží z Paříže překvapivý bod za remízu 1:1. Tu navíc domácí zachraňovali až v 86. minutě, kdy vyrovnával Cavani. Jeden z největších favoritů na titul tak stále na své první vítězství v novém ročníku Ligue 1 musí čekat.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:57:53)