Sporting – Arouca 5:1 (kon.) | Belenenses – Rio Ave 0:3 (kon.) | Gil Vicente – Coimbra 2:0 (kon.)
Marítimo – Benfica 2:1 (kon.) | Setúbal – Porto 1:3 (kon.)
CS Marítimo
2:1 (1:0)
Benfica Lisabon
Neděle 18.08.2013, 18:45 • Estádio dos Barreiros • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Hezký den, všem sportovním fanouškům, dnes nás čeká on-line přenos úvodního kola portugalské ligy mezi CS Marítomo a Benfica Lisabon.

CS Marítimo skončilo v minulém ročníku nejvyšší portugalské soutěže na 9. místě tabulky s 39 body za 9 výher a 12 remíz. 9 krát odešli v loňském ročníku poraženi.

Benfica Lisabon skončila v minulém ročníku nejvyšší portugalské soutěže na 2. místě tabulky s 77 body za 24 výher a 5 remíz. 1 krát odešli v loňském ročníku poraženi. K prvnímu místu jim chyběl jeden bod.

Vzájemné zápasy z minulého ročníku:
    12. kolo SL Benfica – CS Marítimo 4:1
    27. kolo CS Marítimo – SL Benfica 1:2

CS Marítimo: José Sá – Briguel, Rozário, Rossi, Ferraira, Luiz, Artur, Pereira, Soares, Sami, Derley

Benfica Lisabon: Moraes – Luisão, E. Garay, M. Pereira, Cortez, E. Pérez, Ruben Amorim, Gaitán, Matić, Đuričić, Lima

Rozhodčí: Manuel Jorge Neves Moreira de Sousa – Rui Barbosa Licinio Tavares, Alvaro Mesquita.

1

2
    Začátek zápasu je zatím velmi opatrný, hraje se nám převážně ve středu hřiště.

4
    U míče jsou nyní hráči Lisabonu, kteří to zkouší dopředu kombinační hrou.

5
    Gaitán centroval do pokutového území domácích, ale jeho centr doputoval pouze k Sá.

6
    Hostující hráči budou zahrávat rohový kop.

7
    Gajtán rozehrál nakrátko a následně domácí odzbrojili od míče hostující hráče.

8
    Domácí si počínali nedovoleně, bude z toho standardní situace pro hráče z Lisabonu.

9
    Centrovaný míč do pokutového území ovšem odkopávají domácí hráči do bezpečí.

9
    Rohový kop si nyní zahrají i domácí hráči.

10
    Z rohového kopu ovšem žádné ohrožení branky hostujícího týmu nepřineslo.

12
    Rohový kop pro hostující hráče.

13
    Centrovaný míč našel hlavou přesně Gajtána, který těsně hlavou míjí břevno domácí branky.

15
    Centr na druhé straně našel Artura, který střílí z první nepřesně.

17
    Hostující hráči se snaží kombinační hrou dostat do zakončení.

19
    Hráči Benfici Lisabon budou zahrávat standardní situaci z nebezpečné pozice. Od brankové čáry asi z 20m.

20
    Trefili ovšem pouze zeď.

22
    Briguel střílel z dálky nepřesně.

23
    Alex Soares vidí od rozhodčího žlutou kartu.

26
    Nyní se nám hraje opět převážně ve středu hřiště. Obrany obou dnešních soupeřů nepouští nikoho do zakončení.

27
    Hráči Benficy to zkouší teď kombinačně se dostat do zakončení.

29
    Hostující hráči zahráli rukou a přišli o míč.

30
    Amorim vidí od rozhodčího žlutou kartu.

32
    Před Pereirou odvrací domácí obránci míč do zázemí. Hostující hráči budou zahrávat aut.

34
    Hostující hráči opět kombinují a zkouší se tímhle způsobem dostat do zakončení. Domácí hráči momentálně jen brání a zkouší napadat rozehrávku hostů.

35
    Centrovaný míč do pokutového území domácích byl zblokován na další roh pro hosty.

36
    Domácí se této standardní situaci ovšem ubránili.

38
    Hostující hráči jsou zatím stále lepším týmem, mají více ze hry a drží prakticky pořád míč na svých kopačkách.

40
    Gajtán zkoušel centrovat do pokutového území, našel sice Đuričiće, ale toho domácí obránci dokázali odzbrojit od míče.

41
    Další centr Gajtána končí tentokráte u domácího brankáře Sá.

43
    Hostující hráči teď uzavřeli domácí před její brankou, ale nedokážou se dostat do zakončení.

45
    Domácí budou zahrávat pokutový kop!

45
    Moraes vidí za podražení protihráče žlutou kartu.

45+1
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Pokutový kop proměňuje DELRAY.

45+1

Skončil nám první poločas úvodního kola nejvyšší portugalské soutěže mezi CS Marítimo – Benfica Lisabon, ve kterém domácí hráči překvapivě vedou 1:0. V závěru prvního poločasu se dokázal prosadit gólem z penalty Derley. Druhý poločas začne přibližně v 19:47.

Hráči a rozhodčí nastavují na hrací plochu, utkání nám bude za pár okamžiků pokračovat.

46

46
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Ruben Amorim, přichází Ola John.

46
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Djuricic, přichází Rodrigo.

48
    Začátek druhého poločasu se hraje převážně ve středu hrací plochy, obrany soupeřů nikoho do ničeho nepouští.

49
    Sami mohl zvýšit, ale střílel hlavou nepřesně.

50
    Luisão vidí od rozhodčího žlutou kartu.

51
    Benfica právě vstřelila branku!
    Z hranice vápna přesnou přihrávku z první využívá RODRIGO a vyrovnává stav utkání.

54
    Nyní se nám hraje opět převážně ve středu hrací plochy.

57

59
    Nyní je to spíše taková nakopávaná, oba týmy se snaží centry za obranu dostat do zakončení, ale nedaří se to ani jednomu týmu.

61
    Po menší pauze vidíme teď první střelu na bránu. N. Matić ovšem střílel nepřesně.

64
    Rodrigo to zkusil z první z dálky, ale jeho střela směřovala spíše na roh, než na branku.

66
    U míče jsou nyní domácí a snaží se dostat dopředu kombinační hrou.

67
    Nepřesnou přihrávkou ovšem přišli o míč a nyní to zkouší Benfica.

70
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Artur, přichází S. Marakis.

72
    Perez vypálil z hranice vápna, ale střílel nepřesně.

74
    E. Pérez to zkusil přímo ze standardní situace. Jeho střelu ovšem zblokovali domácí obránci a následně si pro ní došel s přehledem Sá.

74
    Maxi Pereira vidí od rozhodčího žlutou kartu.

76

77

78
    Na centrovaný míč do pokutového území si naběhl Sami a střelou podél brankáře posílá domácí opět do vedení.

80
    Hostujícím hráčům se krátí čas, pokud budou chtít aspoň vyrovnat mají už pouze deset minut.

83

84
    Z tohoto rohového kopu žádné ohrožení domácí branky nevzniklo.

85
    Hostující hráči připravují poslední střídání.

85
    Luisão hlavou střílí k pravé tyči, ovšem jeho pokus domácí brankář vyřáží.

86
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Maxi Pereira, přichází Sulejmani.

88
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Derley, přichází Gegé.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví v druhém poločase 3 minuty.

90+1
    Domácí hráči už jen brání a drží výsledek za každou cenu.

90+2
    Centr do pokutového území domácích končí pouze na kopačkách jejich obránců.

90+3

Skončil nám úvodní zápas nejvyšší portugalské soutěže, ve kterém domácí hráči CS Marítimo dokázali porazit hostující hráče Benficy Lisabon 2:1 a připisují si tři body za vítězství. Já se s Vámi pro dnešek loučím a přejí hezký zbytek neděle. (20:37:08)