Mönchengladbach – W. Brémy 4:1 (kon.) | Hannover – Mohuč 4:1 (kon.) | Wolfsburg – Hertha 2:0 (kon.)
Norimberk – Augsburg 0:1 (kon.) | Hamburg – Braunschweig 4:0 (kon.) | Schalke – Leverkusen 2:0 (kon.)
Hamburger SV
4:0 (2:0)
Eintracht Braunschweig
Sobota 31.08.2013, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Německá Bundesliga

Ode mě je to vše, přejí hezký zbytek dne. (17:28:13)

Za vítšzný tým odehrál všech 90 minut český reprezentační záložník Petr Jiráček. Doufejme, že v dresu HSV bude i nadále dostávat tolik prostoru.

Je konec dnešního utkání, v němž jsme viděli čtyři branky! Pokaždé míč skončil v síti Braunschweigeru! Poté, co Hamburk vedl už po poločase 2:0, se dokázal hned dvakrát prosadit střídající Hakan Çalhanoğlu. Hamburk SV tedy jasně přehrál Braunschweiger TSV Eintracht 1895 4:0.

90+1
    Hamburg právě vstřelil branku!
    K exekuci přímého kopu se postavil sám faulovaný HAKAN CALHANOGLU, který parádní střelou do pravého horního rohu dává už na 4:0! To je produktivita, za deset minut na hřišti se Çalhanoğlu dokázal prosadit dvakrát!

90
    Çalhanoğlu je od svého střídání velice aktivní, nyní si vybojoval přímý kop, který je od brankové řády vzdálený zhruba metr!

89
    Před dotírajícím Jacksonem zahrál hlavou Westermann, Adler proto mohl chytit balon do rukavic.

88
    Ani jednomu z celků už se příliš nedaří prosadit se na útočné polovině. Beister se pokoušel svou střelou nadělat problémy hustujícímu brankáři, ovšem rána byla ještě předtím zblokována.

87
    Prvním hráčem HSV, který sotává žlutou kartu je Jacques Zoua.

86
    Beister při svém útočném snažení povalil kapitána Braunschweigeru Doğana.

85
    Slibně rýsující se šanci hostujícího celku zastavuje pomezní rozhodčí, který odmával postavení mimo hru.

84
    Beister ukazuje svou šikovnost. U pravé postranní čáry se chtěl protáhnout mezi dvojící soupeřů, jeden z něj ho však fauloval a bude se kopat proti brance Eintrachtu.

82
    Vypadá to, že poslední minuty se budou pouze dohrávat. Hamburk má dostatečný náskok a Eintracht už na zvrat nemá.

80
    To je střídání! HAKAN CALHANOGLU se chvíli po svém příchodu dokázal prosadit, a to opravdu překrásně. Na hranici velkého vápna natáhl ke střele, které zaplula až k levé tyči.

79
    Odchází zřejmě nejlepší hráč zápasu. Z placu jde kapitán Hamburku Rafael van der Vaart, toho nahrazuje Hakan Çalhanoğlu.

77
    René Adler byl po dlouhé době přinucen k zákroku, jedovatou střelou se předvedl Bellarabi, domácí gólman si však dokázal bez větších potíží poradit.

76
    Zoua zahrál rukou, proto se nyní k míči dostanou hosté.

75
    Diekmeier centr nedoletěl dál než k prvnímu hráči hostujícího celku.

73
    Petr Jiráček dostává žlutou kartu.

David Jahoda

Branky: 7. van der Vaart (Beister), 17. Zoua (Beister), 80. Çalhanoğlu, 90+1. Çalhanoğlu

Karty:   73. Jiráček (HAM), 87. Zoua (HAM) – 32. Doğan (EBR), 56. Theuerkauf (EBR), 60. Bellarabi (EBR), 64. Jackson (EBR)

Hamburger SV: Adler – Lam, Westermann, Djourou (72. Sobiech), Diekmeier – Arslan, van der Vaart (C) (79. Çalhanoğlu), Badelj (30. Rincón), Jiráček – Zoua, Beister
    Eintracht Braunschweig: Davari – Kessel, Bičakčić, Doğan (C), Reichel – Bellarabi, Vrančić, Theuerkauf (64. Oehrl), Hochscheidt (64. Boland) – Kumbela, Jackson

Rozhodčí: Kircher – Kempter, Schiffner

Diváci: 51 000