Kolumbie – Ekvádor 1:0 (kon.) | Kazachstán – Faerské ostrovy 2:1 (kon.) | Rusko – Lucembursko 4:1 (kon.)
Česko – Arménie 1:2 (kon.) | S. Makedonie – Wales 2:1 (kon.) | Norsko – Kypr 2:0 (kon.)
Malta – Dánsko 1:2 (kon.) | Rumunsko – Maďarsko 3:0 (kon.) | Turecko – Andorra 5:0 (kon.)
Ukrajina – San Marino 9:0 (kon.) | Lotyšsko – Litva 2:1 (kon.) | Bosna – Slovensko 0:1 (kon.)
Gruzie – Francie 0:0 (kon.) | Slovinsko – Albánie 1:0 (kon.) | Švýcarsko – Island 4:4 (kon.)
Estonsko – Nizozemsko 2:2 (kon.) | Finsko – Španělsko 0:2 (kon.) | Irsko – Švédsko 1:2 (kon.)
Sev. Irsko – Portugalsko 2:4 (kon.) | Srbsko – Chorvatsko 1:1 (kon.) | Itálie – Bulharsko 1:0 (kon.)
Německo – Rakousko 3:0 (kon.) | Lichtenštejnsko – Řecko 0:1 (kon.) | Polsko – Černá Hora 1:1 (kon.)
Skotsko – Belgie 0:2 (kon.) | Anglie – Moldavsko 4:0 (kon.)
Norsko
2:0 (1:0)
Kypr
Pátek 06.09.2013, 19:00 • Oslo - Ullevaal • Kvalifikace MS (Evropa)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Tabulka kvalifikační skupiny E
    1.   Švýcarsko  6 záp.  4 vý.  2 rem.  0 pr.  8:1  14 b.
    2.   Albánie   6   3   1   2   7:6   10
    3.   Island   6   3   0   2   8:9   9
    4.   Norsko   6   2   2   2   7:7   8
    5.   Slovinsko   6   2   0   4   8:10   6
    6.   Kypr   6   1   1   4   4:9   4

KYPR
    Kypřané jsou zatím poslední po šesti odehraných kvalifikačních zápasech, když zatím pouze jednou vyhráli a jednou remizovali. Čtyřikrát prohráli a na svém kontě mají i prohru z prvního měření sil s Norskem, kdy na svém hřišti podlehli svému dnešnímu hostiteli 1:3! Jedinou výhru si Kypr připsal v domácím zápase s Islandem (1:0). Pak vybojovali již pouze bod za domácí remízu se Švýcarskem (0:0).

NORSKO
    Aktuálně až čtvrtí Norové mají po šesti zápasech na svém kontě osm bodů za dvě výhry a dvě remízy. Dvakrát již Norové v kvalifikačních bojích prohráli, a to hned v úvodním kole kvalifikace na hřišti Islandu (0:2) a pak, to byla velká senzace, na svém hřišti v březnu letošního roku s Albánií (0:1)! V dnešním zápase tak musí Norové bodovat naplno, pokud chtějí i nadále pomýšlet alespoň na druhé místo skupiny, zajišťující postup do baráže (pro nejlepších osm týmů na druhých místech).

Vítejte u onlajn přenosu utkání kvalifikační skupiny E o postup na Mistrovství světa v kopané, v němž NORSKO přivítá v Ullevaal Stadion v Oslu KYPR.

Norsko: Jarstein – Hogli, Bjørdal, Hangeland (C), Abdellaoue, El Younoussi, Eikrem, Ruud, Gashi, Johansen, Braaten.
    Náhradníci: Semb Berge, Lekven, Jenssen, Nyland, Johnsen, Elabdellaoui, King, Soderlund, Hansen, Forren.
    Trenér: Egil Olsen (NOR)

Kypr: Georgallides – Theofilou, Merkis, Dossa Junior, Aloneftis, Nikolaou, Charalambidis, Laban, Dobrašinović, Alexandrou, Mitidis.
    Náhradníci: Charalambous, Kyriakou, Mastrou, Eleftheriou, Vasiliou, Demetriou, Artymatas, Mertakkas, Antoniades, Soteriou, Kissas.
    Trenér: Nikolaos Nioplias (GRE)

Rozhodčí: Kenn Hansen – Lars Rix, Jakob Bille (vš. DEN).

-1
    Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

1

2
    Rohové mají k dispozici první rohový kop.

3
    O gólmana Georgallidese se míč odráží znovu na roh, tentokrát budou domácí rozehrávat z levé strany.

3
    Norové se do zakončení nedostali, přesto zůstávají u míče.

5
    Kypřané se zatím pouze brání, přesto se zatím Norové do zakončení nedostávají.

6
    Dobrašinović faulován Abdellaouem na vlastní polovině, Kypr rozehrává.

7
    Kypřané poprvé v útoku.

8
    Aloneftis ale pokazil přihrávku, hosté ztrácí míč.

9
    Centr Hogliho z levé strany, míč hlavičkuje obránce soupeře na roh.

10
    Míč propadá přímo na nohu obránce Kypru, který odkopává.

10
    A Efstathios Aloneftis se dostal na druhé straně ke střele z levé strany, to byla nebezpečná střela! Jarstein chytá.

11
    Míč na polovině domácích, kteří nakopávají na polovinu soupeře, tam Efstathios Aloneftis dobře zasáhl, hosté budou vhazovat z pravé strany.

12
    Další ošemetná situace před Georgallidesem, El Younoussimu odskakuje míč.

13
    Hraje se převážně ve středu hřiště.

14
    Dobrašinović fauluje Hogliho téměř na půlící čáře, domácí rozehrávají.

15
    Tentokrát si přiliš agresivně na polovině soupeře počínal domácí Braaten.

17
    Aloneftis odvádí na levém křídle velmi dobrou práci, nyní to ale s tou snahou přehnal, padá v pokutovém území soupeře, ale místo pokutového kopu si vybojoval žlutou kartu za filmování.

19
    Espen Ruud vhazuje z pravé strany, na polovině soupeře.

20
    Nakonec je z toho další autové vhazování, tentokrát blíže k brance Kypru, hosté ale získávají míč a odkopávají.

21
    Braaten vybojoval rohový kop, Norové rozehrají z pravé strany.

22
    K hlavičce ve vápně se dostává Bjørdal, míč ale končí nad brankou Kypru.

23
    Abdellaoue střílí z levé strany, Georgallides vyráží na roh. Hangeland hlavičkuje, ale míč končí vedle brány.

24
    Tlak Norska ale pokračuje, po zásahu bránícího hráče se domácí opět dostávají k rohovému kopu z pravé strany.

25
    Rozehrává Johansen, ale míč získávají hosté, kteří se snaží odehrát míč. Nakonec vše končí ofsajdem domácího Hangelanda.

26
    Braaten fauluje Charalambidise na útočné polovině, hrají hosté.

27
    Espen Ruud fauluje Dobrašinoviće, na polovině Norska rozehrávají hosté.

28
    El Younoussi nezpracoval míč, ten končí u Georgallidese, který rozehrává.

29
    Stefan Johansen neprošel po pravém křídle, hosté odkopávají.

30
    Je za námi půl hodina hry, zatím jsou jasně lepší fotbalisté Norska. Domácí reprezentace si však zatím gólovou šanci vypracovat nedokázala.

31
    Hosté faulují, Ruud Espen a Johansen si staví míč k rozehrání volného kopu ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů.

32
    Bohužel pro domácí reprezentaci, nic z této šance vytěžit nedokázali.

34
    Braatenovi nyní jako by překážel míč a doslova o něj zakopl.

35
    Tentokrát Braaten na míč nedosáhl, těsně před Georgallidesem, který míč sbírá a rozehrává.

36
    Míč v zámezí, hosté vhazují na vlastní polovině.

37
    Nepřesná přihrávka Norů ve vápně, ale míč budou vhazovat z pravé strany.

38
    Ofsajd a v něm domácí Abdellaoue, hosté rozehrávají.

39
    Střela domácího Ardina Gashiho končí hodně vysoko nad brankou Kypru.

40
    Je před námi závěreční pětiminutovka prvního poločasu, stav je stále nerozhodný 0:0.

42
    Míč prolétl před brankou Kypru, Braaten na něho nedosáhl a nezakončil.

43
    Rohový kop Norska z levé strany. Abdellaoue se snažil hlavičkovat u vzdálenější tyče, ale nakonec se bránícímu Alexandrouovi podařilo odvrátit na další roh.

43
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Norové rozehráli z pravé strany, míč se dostal k TARIKU EL YOUNOUSSIMU, který hlavičkuje u bližší tyče do branky, domácí vedou 1:0!

44
    Georgallides vykopává, ale hosté jsou pod velkým tlakem.

45
    A Norové se dostávají k rozehrání dalšího rohu, z levé strany rozehrává Magnus Eikrem.

45+1
    Střela Espena Ruuda míří do branky, Georgallides vytěsnil míč znovu na roh.

45+2
    Ale Tarik El Younoussi byl v ofsajdu, útočná snaha končí.

A hned poté sudí Kenn Hansen první poločas končí. Norové vedou po prvním poločase 1:0 když zatím jediný gól vstřelil ve 43. minutě El Younoussi, který se dokázal prosadit po rohovém kopu. Kypřané toho zatím v prvním poločase příliš nepředvedli a v podstatě jsou pod velkým tlakem. I přesto domácí reprezentace více ze své převahy vytěžit nedokázala, jak tomu bude ve druhé půli?

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 20:03 hodin.

46

48
    Norové tak, jak první poločas skončili, začali i ten druhý.

49
    Stefan Johansen rozehrává volný kop z pravé strany.

50
    Hosté se ubránili, ale domácí zůstávají u míče.

51
    Lavička hostů připravuje střídání.

52
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Nikolaou, přichází Soteriou.

53
    A to není všechno, u postranní čáry je již připraven další nový hráč v dresu reprezentace Kypru.

54
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Charalambidis, přichází Demetriou.

57
    Na obou stranách se nyní doslova "zajiskřilo", ale stav zápasu se nemění.

58
    I lavička Norska připravuje změnu v sestavě.

59
    Zatím se Norové k vystřídání nedostali.

60
    Je za námi hodina hry, domácí stále vedou nad svým soupeřem 1:0 a mají hru plně pod kontrolou.

61
    V posledních minutách se ale hosté dostávají více na polovinu soupeře, podaří se Kypřanům vyrovnat?

62
    Z tribun se ozývá pískot, publikum není spokojené s výkonem reprezentace Norska, které se nyní musí bránit.

63
    Demetriou v ofsajdu, útočná akce hostů končí.

64
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází El Younoussi, přichází King.

65
    Krásný gól "čerstvého" JUSHUA KINGA, který se dostal ke střele z levé strany, uvnitř pokutového území, míč krásně "zakroutil" ke vzdálenější tyči a domácí vedou 2:0!

67
    Výtečný "tah" kouče Egila Olsena, King je na hřišti ještě ani ne pět minut a hned se gólově prosadil!

68
    Norové rozehrávají rohový kop z pravé strany.

69
    Přetažený centr, hosté získávají míč.

70
    Je před námi závěrečná dvacetiminutovka a domácí vedou již o dva góly, vypadá to na zisk tří bodů.

73
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Dobrašinović, přichází Artymatas.

74
    Střídání připravují i Norové, pro které to bude druhá změna v sestavě. Kypr již všechny své možnosti využil.

75
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Johansen, přichází Jenssen.

76
    Hraje se ve středu hřiště.

78
    Po zásahu Theofiloua mají domácí k dispozici rohový kop z levé strany.

79
    Po střele Lade Bjørdala musí zasahovat gólman Kypru, zvládl to.

80
    Ruben Jenssen rozehraje další rohový kop Norska.

81
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Braaten, přichází Soderlund.

82
    Obrana Kypru odvrací, přesto domácí zůstávají u míče.

83
    Další rohový kop rozehraje Norsko z pravé strany.

84
    Míč prolétl pokutovým územím a jeden z obránců Kypru pohotové odkopává.

85
    Norové mají další roh, tentokrát z pravé strany, hosté v pohodě odvrací.

87
    Norové rozehrávají volný kop z pravé strany, ale to nebyl dobře rozehraný kop, hosté mohou zaútočit.

89
    Domácí kombinují na půli hřiště, utkání se již dohrává.

90
    Devadesátá minuta právě začala, hosté se i v posledních vteřinách zápasu brání.

90+2
    Rozhodčí nastavil dvě minuty nad rámec základních devadesáti minut, závěr zápasu se blíží.

Dnešní utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Norska v poměru 2:0. Ve druhém poločase se gólově prosadil King, který tak stanovil konečnou podobu skóre a rozhodl o zisku tří bodů pro favorizované Norsko.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:53:45)