Jihlava – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 0:8 (kon.) | Havířov – Olomouc 6:2 (kon.)
Písek – Liberec 0:4 (kon.) | Hr. Králové – Slavia 1:5 (kon.) | Vsetín – Třinec 2:4 (kon.)
HC Plzeň – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Poruba 2011 – Zlín 0:7 (kon.) | Letňany – Sparta 1:4 (kon.)
Chomutov – K. Vary 6:3 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 5:4 (kon.)
IHC Králové Písek
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 20.09.2013, 16:30 • ZS Písek • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. V 16.30 začíná utkání 6. kola RAKO extraligy staršího dorostu. Do Písku zavítá Liberec. Jihočeši zatím v úvodu soutěže trochu výsledkově tápou – z pěti zápasů mají tři body a jsou předposlední. Nutno však podotknout, že hned třikrát odešli Písečtí poraženi jen o jediný gól. Bílí Tygři jsou zatím čtvrtí s osmi body.

IHC Písek: Fogl – Červinský, Hanus, Beran, Kajtman, Koutenský, Klochko, Horák, Radoš – Marcilis (C), Heřmánek, Šuhaj, Bednařík, Rod, Bárta, Duchoň, Pokorný, Polanský, Pixa, Klas

Bílí Tygři Liberec: Hosnedl – Klinger, Divila, Běhula, Tržický, Mečíř, Suchý – Král, Zachar, Gecko (C), Ordoš, Lakatoš, Solenský, Sviták, Kačírek, Šír, Chlum, Němeček, Babec

Rozhodčí: Dvořák – Flegl, Štofa.

Tygři už jsou na ledě. Čeká se jen na domácí a na muže v pruhovaném.

00:01

00:25
    Do první zdánlivě nebezpečné šance se dostal kapitán Tygrů Gecko. Jeho střelu ale obrana zablokovala.

00:47
    Písecký útok brzdí ofsajd.

01:10
    Lakatoš mohl nikým nerušen pohodlně zakončit. Zpoza mantinelu se k němu odrazil puk, ale nedokázal slibnou situaci využít.

01:45
    Kotouč ve Foglově náruči. Bude se vhazovat po jeho levici.

02:00
    Severočeši jsou zatím aktvivnější. Kdyby přidali důraz v zakončení, měli by domácí velké problémy.

03:04
    Marcilis pálil z mezikruží. Puk byl sražen do ochranné sítě.

03:19
    Lakatoš si najel po pravé straně, ale jeho nedůrazná střela bekhnedem neměla šanci na úspěch.

03:36
    Písku se nedaří rozehrávka. Čárový píská už druhé zakázané uvolnění v řadě.

04:20
    Rod byl osamocen mezi čtyřmi hráči Liberce a tak vůbec se nedostal ke střele.

05:30
    Hosledl má po delší době puk v lapačce – chytá střelu Šuhaje.

05:53
    Kotouč končí po souboji ve středním pásmu na střídačce Liberce.

06:15
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté jdou zaslouženě do vedení. Dominik Lakatoš přstrčil puk najíždějícímu JIŘÍMU BABECOVI a ten přesnou střelou z levého kruhu trefil prostor pod lapačkou Fogla. Asistence: Dominik Lakatoš, Jan Ordoš.

06:52
    Po vzájemné šarvátce se jdou na trestnou lavici zchladit Bárta (PIS) a Mečíř (LIB). Oba vyfasovali 2+2 minuty za hrubost – hraje se 5 na 5.

08:40
    Pěkná Šuhajova indoviduální akce. Proháčkoval se až ke střele z mezikruží, ale Hosnedl byl pozorný.

09:25
    Písecký bek namazal Geckovi, jeho poksu letěl tesně nad.

09:47
    Fogl měl další práci. Kačírek prověřil jeho lapačku.

10:39
    Heřmánek nedosáhl na puk, když si jej obhodil kole obránce. Hosnedl tak neměl žádnou práci.

12:03
    Liberečtí jsou stále o něco aktivnější. Širova střela byla sražena do ochranné sítě.

12:13
    Ofsajd Písku.

13:40
    Tempo hry teď mírně opadlo. Herní projev obou týmů doprovází řada nepřesností.

14:32
    Po Divilově střele dotíral na zasahujícího Fogla Gecko.

15:16
    Přesné přihrávky hochů v žluto-modrém bychom dnes spočítali na prstech jedné ruky. Severočeši se při boji o puk ani nemusí tolik snažit.

15:46
    Bártova střela od modré čáry nemohla mít nárok na úspěch.

16:55
    Marcilis, Pokorný a Šuhaj bojovali na brankovišti Liberce. Puk se ale vykutálel vedle branky.

18:33
    Solenský nedosáhl na dlouhou přihrávku. Puk drží Fogl.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:14
    Liberečtí teď předvedli nefalšovaný zámek. Jeho výsledkem je ale opět nedůrazné zakončení Tržického.

20:00

Máme za sebou první třetinu. Úvodní dvacetiminutovka příliš hokejové krásy nenabídla. Aktivnjěší v ní byli liberečtí dorostenci, kteří ale díky mizernému zakončení vstřelili jen jednu branku. O tu se v sedmé minutě postaral Jiří Babec.

Druhá třetina začne přibližne v 17:18.

20:01

21:26
    Jiří Babec našel před brankou volnou hokejku JANA ORDOŠE a ten pohotově usměrnil puk do pravého horního rohu. Asistence: Jiří Babec.

22:11
    Uvidíme první přesilovku. Šír (LIB) – 2 minuty za hákování.

23:10
    Písečtí sice kombinují, ale bez efektu.

23:38
    Vyloučen je Šuhaj (PIS), který chtě vystřelil, ale jeho pohyb zastavila noha libereckého beka, který upadl. Píská se podražení a počet hráčů na ledě se vyrovná.

23:55
    Icing Písku.

24:02
    Suchého dělovka se od chráničů obránců odráží vysoko nad branku.

24:11
    Liberec je v pěti.

25:10
    Hosté kombinují, ale moc se jim nedaří. Střelu Lakatoše vyráží Fogl.

25:38
    Písek je v plném počtu.

25:42
    Tentokrát si Lakatoš poradil lépe. Ve středním pásmu nabral rychlost a dostal se až před Fogla. Ten byl ale opět úspěšný.

26:45
    Šír nejprve prověřil Foglovu pozornost a pak si svou střelu i dojel a z úhlu nebezpečně dorážel. Fogl se stačil včas přesunout.

28:09
    Sviták (LIB) – 2 minuty za sekání.

28:38
    Další icig domácích. Přesná přihrávka je dnes jejich největší soupeř.

28:52
    Jan Heřmánek nasadil k drzému průniku.

29:08
    Kajtman (PIS) si pomohl sekáním a vyfasoval dvě minuty. Pak si ale neodpustil nejěký ostřejší výraz směrem k rozhodčímu Dvořákovi a obdržel ještě desítku za nesportovní chování. Dvouminutový trest za něj odpykává Pokorný.

30:01
    S tresty se teď roztrhl pytel. Tržický (LIB) – 2 minuty za držení. Písek hraje krátkou přesilovku 4 na3.

30:09
    4/4.

30:59
    Duchoň nahodil puk na Hosnedla a dravým průnikem se vydal za kotoučem. Z jistého gólmana ale puk nevypadl.

31:14
    Běhula (LIB) – 2 minuta za krosček.

31:14
    Domácí si berou oddechový čas. Budou hrát 47 sekund přesilovku 5 na 3.

31:27
    Domácí kombinují.

31:43
    Další nepřesnost vyhání Písek z útočného pásma.

35:08
    Král se po další nepřesné přihrávce Písku hnal sám na Fogla. Bekhendovým blafákem si na něj nepřišel.

35:18
    Hosnedl vyráží Šuhajovu střelu nad branku.

36:24
    Svitákova střela z pravého kruhu netrefila branku. V těchto minutách se bojuje převážně o střední pásmo.

37:52
    Fogl vyráží nebezbečnou střelu z mezikruží v podání Babece.

38:29
    Další pěkná Heřmánkova akce. Tentokrát se dostal i k zakončení, ale Hosnedla nepřekonal.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Obraz hry se příliš nezměnil ani po čtyřiceti minutách hry. Do několika slibnějších příležitostí se sice dostali i Písečtí, ale využít jen nedokázali. Další střela se ujumula na straně Liberce. Gól dal Jan Ordoš.

Třetí třetina začne přibližně v 18:06.

40:01

40:15
    Rychlá Králova střela končí na Foglových chráničích.

40:51
    Dělovka aktivního Heřmánka orazítkovala jen zadní mantinel.

41:27
    Lakakoš si ve středu útočného pásma potáhl puk a vystřelil. Fogl vyráží nad branku.

41:57
    Bárta (PIS) – 2 min. za zdržování.

42:07
    Hosté přidávají třetí branku a dávají jasný signál, že si z jihu Čech hodlají odvést všechny tři body. Autorem branky je MATYÁŠ KAČÍREK. Asistence: Radek Šír.

43:15
    Bárta (PIS) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

44:14
    Němeček pálil do protipohybu píseckého gólmana. Minul.

44:32
    Liberec je v přesilovce aktivní. Dlaší nebezpečnousituaci řešil Fogl včasným zalehnutím puku, který mířil za brankovu čáru jeho klece.

45:01
    Icing Liberce.

45:15
    Písek v plném počtu.

45:45
    Tečovaná Heřmánkova střela jen těsně minula branku hostů.

45:53
    Další zakázané uvolnění Liberce.

47:16
    Radek Šír si připisuje další gólovou asistenci. Na gól přihrává ZDEŇKU KRÁLOVI, který zvyšuje na 4:0 pro Liberec.

49:03
    Koutenský podrazil Zachara, který pojede trestné střílení.

49:03
    Zachar si neporadil úplně dobře. Fogl se nenechal naznačením rozhodit a v pohodě chytá střelu, která měla mířit mezi betony.

50:10
    O vítězi je zřejmě rozhodnuto. Domácí se ale stále perou oa doufají v zázrak.

50:47
    Marcilis (PIS) je vyloučen za sekání.

51:00
    Divilova střela prolětěla těsně kolem levé tyče.

52:15
    Tygři už se nikam neženou a klidnou kombinací vyhlíží konec zápasu.

52:47
    Písek hraje v plném počtu.

53:07
    Fogl drží střelu Solenského.

54:26
    Křečovitý projev domácích nenaznačuje, že by se mělo v závěru strhnout nějaké drama.

55:40
    Přiliš pohledných akcí už nevidíme.

56:15
    Až teď... Sviták pálil na Foglovu lapačku, ten byl pozorný.

57:57
    Šuhaj (PIS) – 2 minuty za krosček. Heřmánek (PIS) a Gecko (LIB) – oba 2 minuty za hrubost. Liberec hraje přesilovku 5 na 4.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.

59:17
    Suchého střela zblokována.

59:38
    Zápas se už víceméně jen dohrává.

59:58

60:00

Hosté zcela zaslouženě vítězí. U Otavy měli více ze hry a odměnou jim za to byly čtyři vtřelené branky.

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Těším se na Vás u dalších on-line přenosů. (18:40:11)

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 7. Babec (Lakatoš, Ordoš), 22. Ordoš (Babec), 43. Kačírek (Šír), 48. Král (Šír)

IHC Králové Písek: Fogl – Červinský, Hanus, Beran, Kajtman, Koutenský, Klochko, Horák, Radoš – Marcilis (C), Heřmánek, Šuhaj, Bednařík, Rod, Bárta, Duchoň, Pokorný, Polanský, Pixa, Klas

Rozhodčí: Dvořák – Flegl, Štofa