SR 18 – Trnava 0:2 (kon.) | Prievidza – Senica 2:3 (kon.) | Spišská N. Ves – Bardejov 1:4 (kon.)
Topoľčany – Lipt. Mikuláš 6:5 (po s.n.) | Detva – Prešov 4:3 (1:0 po s.n.) | Pov. Bystrica – Michalovce 1:3 (kon.)
po s.n.
HC Topoľčany
6:5 (1:3, 3:1, 1:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 20.09.2013, 17:301. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Vítam Vás pri hokejovom stretnutí druhej najvyššej slovenskej súťaži. Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi Topoľčanmi, ktoré na svojom ľade privítajú Liptovský Mikuláš. Priblížme si situáciu, v akej sa nachádzajú obe mužstvá pred stretnutím.

Obe mužstvá za sebou majú 3 stretnutia. Domáce mužstvo HC Topoľčany dokázalo v každom zo zápasov bodovať. V prvom stretnutí na svojom ľade zvíťazilo 3:1 nad Trnavou a vo zvyšných dvoch prehralo po predĺžení 3:2 s Považskou Bystricou, respektíve 4:3 so Spišskou Novou Vsou. Aktuálne im tak so ziskom 5 bodov patrí 5. miesto.
    Ich súper je na tom neporovnateľne horšie. Mikuláš dokázal streliť z troch zápasov iba 1(!) gól a bez bodu im patrí suverénne posledné miesto. V prvom stretnutí prehrali Liptáci s s Prešovom na svojom ľade 2:0 v druhom so Senicou 6:1, no a do tretice zaváhali aj s Trnavou 2:0.

Čaká nás teda určite veľmi zaujímavé stretnutie, v ktorom sa hostia budú snažiť získať prvé body, no a domáci posunúť vyššej v tabuľke.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

02:50
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Hostia idú do vedenia. JURAJ KURIC dostal prihrávku v strednom pásme, puk potiahol za modrú čiaru, odtiaľ vystrelil a prudká strela končí za Hipíkovým chrbátom. Asistencie: Tomáš Janči, Tomáš Špila.

05:56
    Po pekne kombinačne akcii zvyšujú hostia už na rozdiel dvoch gólov. JURAJ KURIC dostal prihrávku medzi kruhy a jeho strela z prvej končí v pravom hornom rohu domácej brány. Asistencie: Lukáš Bokroš, Matúš Leskovjanský.

10:01
    Ospravedlňujem sa zlý prenos, ktorý je spôsobený zlým internetovým pripojením, dúfajme, že už bude všetko v poriadku.

11:40
    Gráčik ťahal svoju individuálnu akciu, no obrancovia jeho pokus o strelu vystihli a hosťujúci brankár puk radšej pridržal.

12:03
    Tak toto je už naozaj hrozivé skóre, ktoré svieti na svetelnej tabuli. Bartík sa pekne uvoľnil v situácii 1 na 1, Hipík dokázal puk vyraziť pred seba a FRANTIŠEK POLIAČEK ho dorazil do prázdnej brány. Asistencie: Peter Bartík, Milan Mach.

12:32
    Domáci si zahrajú presilovú hru, hosťujúci hráč ide na trestnú lavicu za držanie.

13:33
    Od modrej to skúšal tvrdou strelou Niník, no Palko si dokázal s jeho delovkou poradiť.

14:01
    Topoľčany dali gól!
    Domáci sa predsa len dočkali, presilovkovú akciu do prázdnej brány zakončuje MAREK MIHÁLIK, ten dostal z pravej strany bekhendovú prihrávku od Vargu a nebol preňho problém prekonať ležiaceho Palka. Asistencia: Branislav Varga.

15:07
    Šimurka dostával prihrávku do brejku, no v útočnom pásme bol skorej ako samotný puk a tak sa píska postavenie mimo hry.

16:09
    Domáci sa dlhšiu dobu nevedeli dostať z obrannej tretiny, no vyriešil to Laššo a puk posiela do stredného pásma.

16:40
    Na ľad sa dostáva prvý útok domácich vedený Hurtajom, no pribrzdil ich verdikt pre postavenie mimo hry.

16:55
    Na druhej strane sa pekne natláčal Laco, no jeho bekhendová kľučka neslávi úspech.

17:33
    Leskovjanského pokus z otočky končí na bočnej konštrukcii Hipíkovej brány.

17:55
    Domáci sa previnili zakázaným uvoľnením, vhadzovať sa bude po ľavici domáceho gólmana.

18:15
    Pri puku hostia, hostia, tí musia svoje útočné ťaženie začínať až od Palka.

19:11
    Začala sa nám už posledná minúta prvej tretiny.

19:15
    Domáci budú mať výhodu presilovej hry. Na trestnú lavicu odchádza hosťujúci hráč ach za hákovanie, keď musel faulovať Mihálika, pretože ten bol sám pred Palkom.

19:55
    Domáci hrali skutočne veľmi dobre túto početnú výhodu, no ani strela Káčera a ani Gráčika sa neujala.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá bola bohatá na góly. Hostia sa dostali do vedenia už 3:0, no Topoľčany z aktívnili svoju hru a dokázali znížiť zásluhou Mihálika.
    Druhá tretina začne približne o 18:15.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:33
    Na úvodnom buly boli úspešnejší domáci, tí rozohrávajú až spoza Hippíka.

20:40
    Následne im je odpískané postavenie mimo hry.

21:20
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi a ihneď po tom, čo sa dostal na ľad Mach sa dostával do dobrej šanci, no Hippík si s jeho strelou poradil.

22:45
    Hostia sú smerom do útoku jasne aktívnejší, teraz puk ťahal Leskovjanský, no bolo mu odpískané postavenie mimo hry.

23:10
    Topoľčany zahrali so zdvihnutou hokejkou, vhadzuje sa v domácej tretine.

24:20
    Hurtaj pekne nahral Gráčikovi, ten sa ocitol v situácii 2 na 1, no jeho prihrávka Káčerovi bola veľmi nepresná a puk končí v rohu hracej plochy.

25:11
    Tvrdík prihral na modrú čiaru Drahovskému, jeho strelu po ľade však Palko vytlačil pravým betónom.

25:59
    Laššo si nerozumel v strednom pásme s Miháliko a puk z jeho hokejky smeruje na zakázané uvoľnenie.

26:31
    Leskovjanský dostal prihrávku na ľavú stranu, odkiaľ tvrdo vystrelil. Jeho delovka však nebola natoľko presná aby zaskočila domáceho gólmana.

27:32
    Káčer sa rútil sám na brankára, no bol tiesnený obrancom Mikuláša, dožadoval sa faulu, rozhodca ukazoval hrajte ďalej a Káčer následne sekol obrancu začo mu je udelený 2 minútový trest.

27:48
    Hostia po pár sekundách využívajú početnú výhodu. Po strele od modrej čiary sa najlepšie pred Hippíkom zorientoval JURAJ KURIC a dovŕšil tak svoj hattrick. Bez asistencie.

28:31
    Topoľčany znižujú! Mihálik výborne vyriešil situáciu 2 na 1 a prihral MAREKOVI KĽAČANSKÉMU a ten tečoval puk ponad Palkovu vyrážačku. Asistencia: Marek Mihálik.

29:27
    Tak a razom je rozdiel už iba o jeden gól. Gráčik šikovne posunul bekhendom puk na PETRA HURTAJA a ten z prvej prekonal hosťujúceho brankára, ktorý bol na kolenách. Asistencie: Juraj Gráčik, Jaroslav Niník.

31:27
    Domáci sa dopustili zakázaného uvoľnenia, na ľade zostáva štvrtá formácia.

32:11
    Hippík teraz bravúrne zakročil proti strele od modrej čiary z hokejky Baču. Puk končí v jeho lapačke, začo si vyslúžil ovácie z domácej tribúny.

33:13
    Hurtaj prihrával medzi kruhy Káčerovi, no ten bol už obsadený pri puku tak hostia z Mikuláša.

34:11
    Varga sa dostával do prečíslenia 2 proti 1 spolu s Marekom Mihálikom, no ten bol v tretine súpera skôr ako puk a tak sa píska postavenie mimo hry.

34:19
    Domáci majú ideálnu možnosť na vyrovnanie. Na trestnú lavicu odchádza strelec troch gólov Kuric za sekania.

34:30
    Hra ja prerušená, pretože Gráčik posunul hosťujúcu bránu.

35:11
    Káčer šikovne nahodil puk od modrej čiary, no k dorážke sa nedostal nik z jeho spoluhráčov.

35:41
    Následne Palko po strele Káčera puk podržal. Vhadzuje sa po jeho ľavici.

36:23
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

37:20
    Hippík drží svoj tím nad vodou! Laco dostal prihrávku do brejku, no svoj samostatný nájazd nedokázal zakončiť bekhend. Jeho bekhendová kľučka úspech neslávi.

37:28

Tak toto je neuveriteľné, domáci ihneď z brejku vyrovnávajú stav stretnutia. ANDREJ DRAHOVSKÝ si ako obranca nakorčuľoval pred bránku súpera, dostal ideálnu prihrávku od Barčáka a Palko je prekonaný aj po štvrtý krát. Asistencia: Rastislav Barčák.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:33
    Pri puku domáci, no tí začínajú až od svojho brankára.

39:40
    Nasleduje ich zlá rozohrávka a hra sa opäť presťahuje pred Hippíka.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Máme za sebou druhú opäť veľmi bohatú tretinu na góly. Domáci v nej dokázali streliť 3 góly, pričom ich súper iba jeden a tak je po dvoch tretinách stav 4:4.
    Tretia tretina začne približne o 19:10.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:36
    Hostia sa previli zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude po Palkovej ľavici.

40:51
    Drahovského strela od modrej čiary neslávila úspech. Puk letí až do stredného pásma.

41:27
    Hostia idú opäť do vedenia ANDREJ LACO dostal presnú prihrávku medzi kruhy a presnou strelou švihom popod Hippíkovú vyrážačku strieľa gól. Asistencia: Martin Marcinko.

42:21
    Hippík radšej pridržal Bačovu strelu od modrej a hru prerušuje.

43:15
    Mikuláš sa stále drží v útočnej tretine súpera. No Matejka ide na trestnú lavicu za vrazenie na mantinel.

44:20
    Výborná strela od modrej čiary z hokejky Drahovského, ktorú ešte stihol tečovať Marek Mihálik, no Palko si pripisuje zákrok pravým betónom.

44:41
    Hostujúcim hráčmi sa podarilo vyhodiť puk do stredného pásma a striedajú.

45:16
    Mikuláš sa ubránil a hrá s piatimi hráčmi.

46:13
    Obrovská šanca na vyrovnanie! Hurtaj výborne napádal, posunul puk Barčákovi, ktorý bol osamotený pred Palkom, no jeho jemný teč brankár chytá.

47:26
    Domáci sa musia opäť brániť. Na trestnú lavicu ide Guričan za nedovolené bránenie.

48:26
    Mikuláš sa nevie usadiť v tretine súpera. Topoľčany sa výborne bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

49:01
    Barčák dobre zabojoval a puk končí až za Palkovou bránou.

49:30
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

50:40
    Mihálik potiahol puk až do tretiny súpera, odtiaľ s asnažil spoza brány prihrať, no tam nebol nik z jeho spoluhráčov.

51:54
    Druhý útok Topoľčan teraz motal hlavu hosťujúcim obrancom, puk sa odrazil ku Barčákovi, ten sa snažil brankára prekonať pomedzi nohy, no ten sa prekvapiť nenechal.

52:16
    Hra je prerušená pre prihrávku rukou, previnil je domáci Behan.

53:33
    Hostia si vypracovali peknú kombinačnú akciu v útočnom pásme súpera, no Kuric v rozhodujúcej chvíli zlomil hokejku.

56:20
    Presilová hra pre domácich Bokroš ide na trestnú lavicu za vrazenie na mantinel.

56:27
    Domáci sa predsa len dočkali! Peknú individuálnu akciu z ľavej strany zakončil pomedzi Palkove betóny JURAJ GRÁČIK. Asistencie: Denis Mihálik, Peter Hurtaj.

57:32
    Barčák dostal dobrú prihrávka medzi kruhy, no jeho strela mieri presne do hrude hosťujúceho brankára.

58:11
    Začali sa posledné 2 minúty tretej tretiny.

58:59
    Niník vystihol rozohrávku súpera, no jeho tvrdá strela príklepom z medzi kruhov trafil Palka do výstroje.

60:00
    Tretia tretina skončila.

60:01
    Začalo predĺženie.

61:11
    Domáci opäť v útoku. Mikuláš už evidentne odišiel po kondičnej stránke. Drahovského strela od modrej čiary je veľmi nepresná.

62:00
    V predĺžení sledujeme veľmi vyrovnaný hokej z minimom šancí na oboch stranách.

62:24
    Hra ja prerušená po tom, čo ani jednému z tímov sa príliš nechcelo hrať a puk bol zalahnutý pri mantinely.

62:55
    V predĺžení sme nevideli ešte takmer žiadnu strelu na bránu, ak nerátam pár nahodený spoza modrej čiary.

63:47
    Gráčikovi nevyšla celkom úplne strela spoza hráča, no Palko radšej puk pridržal.

64:11
    Prebieha nám posledná minúta predĺženia.

64:31
    Varga nahodil puk z rohu hosťujúcej tretiny a brankár prerušuje hru.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Skončilo sa nám aj predĺženie, o malú chvíľu sa začnú trestné strieľania.

Samostatné nájazdy začínajú.

Začínajú hostia, no Bartík nedokázal prekonať Hippíka medzi nohy.

V zápätí ale Varga dáva ponad vyrážačku hosťujúceho brankára gól.

Poliaček netrafil bránu.

V zápätí nedal ani Hráčik a tak pokračujeme ďalej.

Hosťujúci Kuric ale medzi nohy prekonáva Hippíka a tak idú hostia, ak dajú vyhrali.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Topoľčany, po tom, čo sa presadil PETER HURTAJ.

Koniec zápasu. (20:05:04)

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 15. Mihálik (Varga), 29. Kľačanský (Mar. Mihálik), 30. Hurtaj (Gráčik, Niník), 38. Drahovský (Barčák), 57. Gráčik (Mihálik, Hurtaj), rozh. náj. Hurtaj – 3. Kuric (Špila, Janči), 6. Kuric (Bokroš, Leskovjanský), 13. Poliaček (Bartík, Mach), 28. Kuric, 42. Laco (Marcinko)

HC Topoľčany: Hippík- Guričan, Gráčik, Hurtaj, Káčer, Niník- Barčák, Bystričan, Kutňansky, Mar. Mihálik, Varga- Drahovský, Kasana, Mar. Mihálik, Kľačanský, Tvrdík- Behan, Laššo, Šimurka, D. Mihálik
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Palko- Bakoš, Bokroš, Kuric, Leskovjanský, Špila- Bača, Bartík, Mach, Nitriansky, Poliaček- Janči, Laco, Macinko, Matejka, Mezovský- Čáni, Haščák, Sajko