Chabarovsk – Lev 3:0 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 0:2 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 3:1 (kon.)
Kazaň – Petrohrad 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Mytišči 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
CSKA Moskva
Čtvrtek 03.10.2013, 14:00KHL

To je z mé strany pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a někdy se těším u hokejových onlajnů opět na počtenou! (16:25:20)

Je konec! Hráči Novosibirsku nakonec své vedení udrželi a poráží CSKA Moskva 3:2. Troufám si říci, že vítězství Sibiru je zasloužené, neboť se zdálo, že domácí toužili po bodech více a Armějci se prezentovali solidním výkonem až ve třetí třetině. Novosibirsk o své výhře rozhodl ve druhé části, kde se sice hosté gólem Filppuly ujali vedení, ale domácí dokázali trefami Lehtery, Kutuzova a Kudroče skóre otočit až na 3:1. V závěrečné třetině se CSKA sice zlepšilo, ale to vedlo pouze k brance Širokova, který ve 45. minutě snížil na konečných 3:2.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:13, celkem – 35:34

60:00

59:38
    CSKA v útočném pásmu a opět v šesti.

59:25
    Vhazovat se bude před hostující brankou, takže Staňa musí zpět na led.

59:25
    Oddechový čas hostujícího týmu.

58:49
    Domácí vyhodili, navíc tak šikovně, že to není ani icing.

58:30
    Hosté hrají power-play!

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, hráči Sibiru mají puk na svých holích.

56:15
    Rána Fefelova skončila na výstroji Koskinena, který udržel puk ve své moci před dojíždějícím Ljubimovem.

55:01
    Armějci mají pět minut na vyrovnání skóre.

54:28
    Tak hosté jsou v plném počtu. Hráči Sibiru nedokázali využít obrovskou šanci na navýšení svého vedení.

54:14
    CSKA ve čtyřech!

53:26
    Hosté dokázali vyhodit a mohou vystřídat svou unavenou trojici.

52:45
    Domácí rozjíždí přesilovkový kolotoč.

52:27
    Těžké chvíle pro hosty. Žarkov posílá CSKA do tří!

52:14
    Domácí si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici putuje Naumenkov, který nešťastně vyhodil kotouč ven z hrací plochy.

51:12
    Sibir se již zaměřuje na bránění svého vedení, CSKA se stále více tlačí do útoku.

49:38
    Kugryšev svůj průnik zakončil střelou z pravého kruhu, kotouč končí na hrudi Staňi.

48:43
    Hosté teď byli hodně blízko vyrovnání. Kotouč totiž po dorážkách Ljubimova a Zubova skákal někde kolem brankové čáry, ale za ní nedoputoval!

47:09
    Zubov vystavil hosty do ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

45:51
    Koskiranta si najížděl mezi kruhy a tam také směřoval puk. Přes protihráče však nedokázal zakončit.

44:30
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je sníženo! Po levé straně se individuálně prodral až do zakončení SERGEJ ŠIROKOV a na jeho střelu na vzdálenější tyč Koskinen nedosáhl. Asistence: Maxim Gončarov.

44:17
    Až do střelecké pozice si vybruslil Reid, Koskinen připraven.

43:12
    Koskinen si snadno poradil s další střelou od modré. Tyto pokusy domácího brankáře neohrozí.

42:03
    Pervyšin s kotoučem za svou brankou a na to, že jeho tým prohrává 3:1, s rozehrávkou nepospíchá.

41:20
    Koskinen máchl lapačkou proti bombě Gončarova od modré.

41:07
    Koskinen raději zalehl puk před dojíždějícím Zubovem. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

40:01
    Kuriózní zahájení třetí třetiny. Čárový rozhodčí vykázal z úvodního buly hned dva domácí hráče. Nakonec musel jít na vhazování Enlund.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 15:40.

Domácí hráče po druhé třetině vyprovází do šaten hromový potlesk. Sibir sice hned v úvodu této periody inkasoval z hole Filppuly, ale poté se nadechl k obrovskému náporu, ze kterého poté, co se utkání přehouplo do druhé poloviny, vytěžil hned tři zásahy. Postupně se prosadili Lehtera, Kutuzov a Kudroč a Sibir tak po dvou třetinách vede nad CSKA 3:1.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:13, celkem – 23:21

40:00

39:26
    Domácí najížděli ve třech proti jednomu! Přihrávka Lehtery ale hůl spoluhráče Enlunda nenašla.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

37:47
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí to v závěru druhé třetiny opravdu rozjeli! Na modré se dostal k puku obránce KRISTIAN KUDROČ a jeho bombu Staňa přes několik clonících hráčů vůbec neviděl – 3:1! Asistence: Alexej Kopeikin.

37:23
    Koskinen raději přidržel nahození ze středního pásma.

36:15
    Domácí otáčejí skóre! Po střele ALEXANDERA KUTUZOVA od modré skončil puk za zády Staňi. Kotouč byl možná ještě tečován Romanovem, ale oficiální zdroje uvádí jako střelce gólu právě Kutuzova. Asistence: Jonas Enlund.

35:23
    Domácí hráči se dostali pod tlak, který ukončil brankář Koskinen, jenž přerušil hru po střele od modré čáry.

35:02
    Dělovku Denisova zblokovala domácí obrana.

34:41
    Hra se opět uklidnila a teď je to podobná podívaná jako v první třetině.

33:17
    Hned po buly pohotově pálil Kugryšev, Staňa našel puk ve své výstroji.

32:26
    Také hosté pobyli nějaký čas v útočném pásmu. Snaha třetí lajny CSKA ale k většímu ohrožení Koskinena nevedla. Domácí však byli nuceni vyhodit na icing.

30:27
    Naprosto zasloužené vyústění drtivého domácího náporu! Prudká rána z vrcholu kruhů propadla Staňovi mezi betony a kotouč, který zůstal stát na brankové čáře, doklepl na místo určení JORI LEHTERA.

27:52
    Teď se hraje na jednu branku. Domácí si vypracovali několik nadějných závarů, kdy kotouč poskakoval kolem brankoviště. Sibiru chybí i troška štěstí.

26:10
    Domácí se nadechují k velkému náporu a Staňa má stále více práce s tím, aby pro svůj tým nadále hájil nejtěsnější vedení.

23:21
    Lehtera nebyl daleko od vyrovnání. V pádu se snažil dotlačit kotouč za Staňu, který ale stihl natlačit beton ke své tyči a udržet puk před čarou.

21:39
    Hosté nastoupili do druhé třetiny v mnohem vyšším tempu, než v jakém odehráli celou první část a rychle se ujímají vedení. ILARI FILPPULA dostal přihrávku z rohu kluziště a zblízka zamířil mimo dosah Koskinena. Asistence: Ilja Zubov, Daniil Markov.

21:26
    Icing Sibiru, hra se stěhuje před Koskinena.

21:06
    Hosté zatím drží kotouč, nyní se snaží rozehrát ze svého obranného pásma.

20:33

20:18
    Kotouč opustil hrací plochu, vyloučený Karavajev se za malou chvíli vrátí na led.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 14:49.

První třetina nabídla sotva průměrný hokej, ale můžeme konstatovat, že prece jen lepším týmem byl domácí Novosibirsk. Hráči Sibiru byli střelecky aktivnější a několikrát nebyli daleko od vedoucího gólu. CSKA působí hodně ospale a zmínku tak stojí pouze jistý výkon brankáře Staňi.

Střely na branku v 1. třetině – 13:8

20:00

19:46
    Další domácí vyhození, v první části se už asi nic nestane.

19:28
    Armějci se teď sami vytlačili z útočného pásma.

19:01
    Domácí vyhazují. Poslední minuta první třetiny.

18:32
    Domácí Artjom Karavajev dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

17:41
    Nemohu si pomoci, ale domácí působí bojovnějším dojmem. Výkon CSKA je hodně ospalý.

15:53
    Obrovský závar před Staňou. Kotouč za záda slovenského brankáře se snažili dotlačit Monja a Dvurečenskij, ovšem neúspěšně. Vzápětí se ještě strhla drobná šarvátka, ale ta se obešla bez trestů.

14:45
    Střelecky aktivnější jsou zatím domácí borci. Ti pálili na bránu už desetkrát, zatímco hosté pouze sedmkrát.

14:28
    Nebezpečný pokus Zubova vyrazil do bezpečí Koskinen.

12:43
    Denisov pálil od červené čáry, Koskinen puk zachytil a rozehrál na své spoluhráče.

11:59
    Staňa si musel připsat další zákrok, když vyrážel střelu od pravého mantinelu.

11:28
    Hokejisté CSKA se jen těžko vyrovnávají s důraznou hrou soupeře. Nyní byl sražen na led Prochorkin, který se snažil přejít přes útočnou modrou.

10:31
    Domácí se dostali do kontru 3 na 2. Akci zakončoval Jonas Enlund, CSKA podržel Staňa, který uhájil svou brankovou čáru.

9:40
    S Vorošilem to nevypadá dobře. Otřesený domácí útočník byl odveden do šatny.

9:32
    Hráči Sibiru přeci jen hrají s větší chutí a nyní svého soupeře přitlačili před jeho klec.

8:42
    Kopeikin ujel po levém křídle, jeho střelu z kruhu ale vyrazil Staňa.

7:52
    Na větší gólové příležitosti zatím čekáme, hraje se opatrně.

5:56
    Vorošilo byl v rohu kluziště tvrdě naražen na hrazení. Podle rozhodčích bylo vše podle pravidel.

5:42
    Po domácí přesilovce se hra uklidnila a hraje se převážně ve středním pásmu.

4:08

3:45
    Kutuzov pálil od modré. Staňa vyrazil pouze před sebe, ale naštěstí pro něho se dojíždějící protihráč k pořádné dorážce nedostal.

3:10
    Hosté se zatím dobře brání a soupeře do šancí nepouští.

2:08
    Saprykin zahákoval pronikajícího Sannikova a je tu první přesilovka pro domácí.

1:03
    Koskinen raději přidržel nahození Širokova ze středního pásma.

0:22
    Hosté se hned v úvodu natlačili do útočného pásma a hráči Sibiru jsou nuceni vyhodit na zakázané uvolnění.

00:01

A teď už je vše připraveno k zahájení zápasu.

Zní ruská státní hymna.

V Novosibirsku probíhá předzápasový program. Nyní hlasatel představuje zahajovací sestavu domácích.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Bělov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Karavajev, Ignatovič, Ožiganov – Lehtera, Enlund, Romanov – Monja, Kopeikin, Koskiranta – Kugryšev, Gubin, Sannikov – Karamnov, Vorošilo, Butuzov – Dvurečenskij.

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Pervyšin, Mišarin, Gončarov, Denisov, Naumenkov, Gimajev, Markov – Žarkov, Grigorenko, Prochorkin – Filppula, Širokov, Zubov – Ljubimov, Saprykin, Reid – Zainullin, Fefelov, Kamajev – – Pereskokov

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Pronskich, Maitak.

Sibir Novosibirsk se nachází na sedmé příčce tabulky Východní konference. Sibir odehrál deset zápasů, z nichž čtyři vyhrál po normální hrací době, jednou uspěl za dva body, jednou padl v nastavení a čtyřikrát odešel z utkání bez bodu, což dává dohromady patnáct bodů. V poslední době dokázali hráči Novosibirsku uspět v československém domácím dvojboji, když udolali bratislavský Slovan i pražského Lva. Naposledy ale podlehli také na svém ledě lotyšskému Dinamu Riga 1:4.

Ambiciózní CSKA Moskva odehrálo o dva zápasy více než Sibir. V této sezóně zatím dokázalo čtyřikrát zvítězit za tři body, třikrát vyhrálo za dva a pětkrát odešlo ze zápasu jako poražený celek. S osmnácti body jsou tak Armějci na osmém místě tabulky Západní konference. Na nepřesvědčivém vstupu CSKA do sezóny se podepsala především série tří porážek v řadě z konce září. Z nejhoršího se ale armádní klub snad již vyhrabal, jelikož poslední dva zápasy skončily jeho vítězstvím. CSKA tak nejprve vyhrálo 3:1 v Chabarovsku a poté dokázalo zdolat 3:2 v prodloužení také Novokuzněck. V obou těchto utkáních přitom moskevský tým postrádal hvězdného útočníka Alexandera Radulova.

Přeji hezké čtvrteční odpoledne všem příznivcům hokeje. Také dnes pokračuje Kontinentální hokejová liga a já Vás provedu duelem mezi Sibirem Novosibirsk a CSKA Moskva. Oba týmy si vedou velice podobně. Sibir je v tabulce Východní konference sedmý, zatímco CSKA je na západě až osmé, i když nasbíralo o tři body více než jeho soupeř. Dosavadní působení Armějců v nové sezóně je pro vedení klubu určitě zklamáním, neboť ambice sahají mnohem více, než je hranice postupu do play-off. Uvidíme tak, zda se moskevský celek ve čtvrtečním utkání vyhoupne do vyšších pater tabulky, nebo zda uspějí hokejisté Novosibirsku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 31. Lehtera, 37. Kutuzov (Enlund), 38. Kudroč (Kopeikin) – 22. Filppula (Zubov, Markov), 45. Širokov (Gončarov)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Bělov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Karavajev, Ignatovič, Ožiganov – Lehtera, Enlund, Romanov – Monja, Kopeikin, Koskiranta – Kugryšev, Gubin, Sannikov – Karamnov, Vorošilo, Butuzov – Dvurečenskij.
    CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Pervyšin, Mišarin, Gončarov, Denisov, Naumenkov, Gimajev, Markov – Žarkov, Grigorenko, Prochorkin – Filppula, Širokov, Zubov – Ljubimov, Saprykin, Reid – Zainullin, Fefelov, Kamajev – - Pereskokov

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Pronskich, Maitak