Chabarovsk – Lev 3:0 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 0:2 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 3:1 (kon.)
Kazaň – Petrohrad 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Mytišči 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Atlant Mytišči
Čtvrtek 03.10.2013, 17:30KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý podvečer. Dnešní utkání kontinentální hokejové ligy svádí k sobě Nižnij Novgorod a hostující celek Atlant Mytišči a my vás budeme informovat o jeho průběhu.

Hostující celek Atlant Mytišči nastupoval v posledním ligovém klání jako outsider na hřišti Kazaně s tím, že zatím nedokázal na cizím hřišti zvítězit a stejnou pozici mají i dnes. Domácí Nižnij Novgorod drží v Západní konferenci pohlednou třetí příčku, zatím co hosté se propadli na dvanáctou pozici.

Nutno podotknout, že domácí nemají na svém stadionu extra úspěšnou bilanci. Ze sedmi utkání zvítězili pouze třikrát a body nahnalo Torpedo zejména na hřištích soupeře. V posledním utkání ale dokázali trochu překvapivě porazit hosty z Petrohradu jasným poměrem 5:2.

V letošní sezóně spolu oba soupeři odehráli jeden zápas právě na tomto stadionu, v rámci přátelského utkání. Novgorod z něj vyšel vítězně těsným poměrem 3:2, z posledních sezón mají oba celky poměrně vyrovnanou vzájemnou bilanci. Uvidíme tedy, jak dopadne jejich dnešní střetnutí.

Torpedo Nižnij Novgorod: Koval (Maškovcev) – Valentěnko, Hietanen, Děnisov, Grigorjev, Makarov A., Chomickij, Belochvostikov – Potapov A., Galuzin, Kuljomin – Salminen, Immonen, Paršin – Wolski, Brent, Sentjurin – Žarkov, Potapov M., Krasnoslobodcev.

Atlant Mytišči: Galimov (Borisov) – Novopašin, Sanguinetti, Batyršin, Aťušov, Rukavišnikov, Petrov, Dyblenko – Michnov, Engqvist, Haataja – Gluchov, Kablukov, Kolcov – Arťuchin, Kadějkin, Šmeljov – Trubačjov, Majorov, Levickij – Jašin.

Rozhodčí: Bělov, Bukin – Menšich, Morozov.

Hráči obou mužstev jsou nastoupeni na čarách a poslouchají státní hymnu.

00:01

00:11
    Domácí nastupují v tmavě modrých dresech, hosté v dresech žlutých.

00:25
    Zakázané uvolnění Novgorodu.

00:47
    První ostřejší situace a na ledě zůstává ležet jeden z domácích hráčů. Bude se vylučovat.

00:47
    Konstantin Kolcov dostává 2 minuty za hrubost. První početní výhoda dnešního utkání pro domácí.

01:15
    Hosté vyhazují a střídají.

01:54
    S problémy, ale nakonec přece jen prošel Paršin přes střední pásmo.

02:06
    Dlouho to ale domácím nevydrželo a musí tak znovu zakládat akci.

02:47

03:20
    Vhazování před Kovalem.

04:13
    Novgorod se usadil v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do zakončení.

04:38
    Hostům se již podařilo získat kotouč a postupují dopředu.

04:54
    Hraje se rychlý hokej, teď zase útočí domácí.

05:09
    A máme tu druhé vyloučení a bude to znovu na straně hostů. Za podražení si odsedí menší trest Andreas Engqvist.

06:05
    Hosté vyhodili puk přes celé hřiště, domácí musí začínat znovu.

06:19
    Tentokráte už se domácím podařilo vybojovat alespoň vhazování před Galimovem.

06:31
    Nepřesná přihrávka a hosté znovu vyhazují.

06:45
    Tentokrát Galimov rychle rozehrál, ale kotouč je stále v obranném pásmu Mytišči.

07:08
    Střela švihem od modré čáry byla zblokována a hosté vyhnali Novgorod do jejich obranné třetiny.

07:45
    Aťušov se snažil zaskočit Kovala z ostrého úhlu. Vhazování před gólmanem domácích.

08:59
    Krasnoslobodcev se ocitl v nadějné šanci, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal Galimova překonat.

08:59
    Komerční přestávka.

08:59
    Vhazování před Galimovem.

09:45
    Útočná snaha hostí, ale stále vidíme převážně souboje o puk, ale takřka žádné střelecké pokusy. Vhazování před Galimovem.

10:12
    Zakázané uvolnění, hra se vrací před Galimova.

11:14
    Domácí útočník pálil švihem, ale byl až u modré čáry a Galimova nepřekvapil.

12:15
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí pochopili, že je potřeba střílet a hned se můžou těšit z odměny za svou snahu. Od modré čáry střílel MICHAL GRIGORJEV a jeho pokus prošel až za záda brankáře Galimova. Asistence: Tim Brent.

12:50
    Alexej Michnov dostává 2 minuty za hákování. Přesilovka pro domácí.

13:48
    V dobré příležitosti se ocitl Sakari Salminen. Byl sám před Galimovem a zkoušel bekhendový blafák, který ovšem gólman hostí vykryl.

14:51
    Obrovskou šanci neproměnil Wojtek Wolski. Měl před sebou odkrytou bránu, ale trefil pouze bránícího hráče.

16:28
    Po delší době akce před Kovalem, který raději přerušuje hru.

17:08
    A další práce pro Galimova, který je čím dál tím vytíženější.

18:12
    Domácí drží útočné pásmo.

18:57
    Rukavišnikovův pokus od modré čáry mimo.

19:01
    Probíhá poslední minuta prvé třetiny.

19:48
    Zakázané uvolnění Atlantu.

20:00

První třetina je za námi a nutno konstatovat, že daleko více ze hry měli hráči domácího týmu. Vzhledem k průběhu utkání můžou být hosté rádi, že prohrávají pouze o jednu branku a pokud se do dalších částí nezlepší, nemají pro dnešek dobré vyhlídky.

Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:01

20:55
    Obě mužstva mají velký problém si přesně přihrát.

21:16
    Z ničeho nic se ocitl sám před Galimovem Denis Paršin, který gólmana hostí nepřekonal.

22:19
    Postavení mimo hru domácích.

22:44
    Hostům se nedaří přechod přes střední pásmo.

23:12
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Teď už se to ale podařilo, nejprve ohrozil Kovala Hietanen a pak se k puku dostal Wolski, který se snažil dorážet a po něm JAROSLAV DYBLENKO, který se dotkl puku jako poslední z hráčů Atlantu, ale pravděpodobně tam byla ještě podstatná teč jednoho z bránících hráčů. Bez asistence.

24:52
    Tim Brent si odsedí menší trest za hru vysokou holí. Přesilovka pro Mytišči.

25:07
    Nebezpečí před Kovalem po pokusech Alexeje Michnova, ale domácí gólman drží vyrovnaný stav.

25:09
    Zatím co hosty branka nabudila a začali rychleji bruslit, hosté dělají veliké chyby v rozehrávce.

26:05
    Hosté zakládají novou akci.

26:52

26:58
    Zajímavě se pokoušel hráč hostí najít zpoza branky Gluchova, ale domácí obránce jej zodpovědně pokryl.

27:50
    Hosté vybojovali vhazování před Kovalem.

29:10
    Nebezpečí před Kovalem, Michnovu střelu se snažil dorážet Haataja.

29:54
    A nebezpečí musí na druhé straně řešit také Galimov, ale ani on kotouč za svá záda nepropustil.

30:38
    Wojtek Wolski dlouho nikomu kotouč nepůjčil a podařilo se mu vybruslit do dobré střelecké pozice, ale vedení svému týmu nevrátil a hosté budou hrát ještě přesilovou hru.

30:38
    Sergej Sentjurin dostává menší trest za nedovolené bránění.

31:50
    Zatím se hostům nedaří usadit se v pásmu soupeře.

32:38

33:09
    Netrvalo dlouho a vyloučení si vysloužil další hrát tentokrát na straně hostů. Jurij Trubačjov dostává 2 minuty za hru vysokou holí.

34:12
    První polovina početní výhody se Novgorodu příliš nevydařila a musí založit novou akci.

34:45
    Ale nevypadá to, že druhá polovina bude o něco lepší.

35:09

36:05
    Hosté v náporu, ale veškeré jejich střelecké pokusy jsou blokovány, nebo nemíří na branku.

37:29
    Na ledě se trochu přiostřilo a teď zůstal na ledě ležet kapitán domácích Vadim Chomickij. Velmi rychle se zvedl a ujížděl do kabin, nejspíš na šití.

37:29
    Za zákrok na domácího kapitána odešel do kabin Jevgenij Arťuchin a Novgorod bude mít výhodu jednoho muže celých 5 minut.

39:48
    Sergej Sentjurin je potrestán menším trestem za sekání a domácí se tak připravili o dlouhou početní výhodu na začátku třetího dějství.

40:00

Ve druhé třetině se hosté zvedli a podstatně vyrovnali hru, která je plná zejména osobních soubojů a nepřesných kombinací. Hraje se rychlý hokej ze strany na stranu, ale žádná extra podívaná to není. V závěru třetiny se nechal vyloučit Jevgenij Arťuchin na 5 minut plus do konce utkání za zákrok na domácího kapitána, který musel také předčasně do kabin a teprve uvidíme, zda nastoupí do třetí části. Před třetí třetinou je tak stav vyrovnaný 1:1.

Třetí třetina začne přibližně v 19:15.

40:01

40:58
    Začátek třetiny působí nervózně.

41:29
    Domácí jsou v plném počtu a zahrají si krátkou početní výhodu.

42:48

43:28
    Domácí hráči neudrželi pásmo a dopředu jdou hráči Atlantu.

43:45

44:12
    Hosté kombinují v útočné třetině.

44:56
    Salminen si nabruslil na střed a vystřelil, ale Galimova neohrozil.

45:37
    Hned dvakrát pálil Vadim Chomickij, který je očividně v pořádku, ale ani jeden z jeho pokusů se neujal.

46:59
    K vidění byla další řada osobních soubojů a chybných rozehrávek na obou stranách.

47:33

48:07
    Galimov má kotouč pod kontrolou, ale za jeho brankou si ještě hráči všechno vyříkávají.

48:07
    Opravuje se branková konstrukce.

48:19
    Konstantin Kolcov dostává menší trest za podražení.

49:26
    Hosté úspěšně vyhazují.

49:52
    Další vyhození Atlantu.

50:19

51:01
    Hosté unikli do přečíslení dva na jednoho a už to vypadalo, že domácí obránce zabránil přihrávce a z šance nic nebude, ale nakonec doklepnutí JAROSLAVA DYBLENKA skončilo v síti. Bez asistence.

52:11
    Domácí zavážejí kotouč do útočného pásma, musí přidat pokud chtějí s výsledkem ještě něco udělat.

53:28
    Hráči Novgorodu buď nahozený kotouč nestihnou dobruslit včas, nebo je z toho rovnou zakázané uvolnění jako například teď.

54:48
    Engqvist dojel nahozený kotouč a drží útočné pásmo.

55:49
    Na druhé straně pálil Wolski. Galimov vyrazil před sebe a pokračuje se ve hře.

56:24
    Postavení mimo hru. Domácím fanouškům se verdikt čárových nelíbí.

57:39
    Hostům se daří získat nějaký čas v pásmu soupeře, ale příliš pohledná podívaná to není.

58:50
    Potapov zůstal ležet po jednom ze soubojů na zemi, ale když nikdo nepískl tak se rychle zvedl a odjel.

59:25
    Domácí to zkouší v šesti!

59:44
    Domácí powerplay netrvalo dlouho. Chybná rozehrávka, jedna z těch, které jsme mohli sledovat celý večer, skončila na holi Rafaela Batyršina, který posunul na SERGEJE ŠMELJOVA, který trefou do prázdné branky pečetil výhru hostů. Asistence: Rafael Batyršin.

60:00

V dnešním utrápeném utkání, ve kterém se většinu času jen bojovalo o puk a o to, kdo udělá větší chybu jsou nakonec šťastnější hráči celku Atlant Mytišči, kteří dokázali otočit skóre. Pravda, pokud by domácí v první třetině využili některé ze svých vyložených příležitostí, zápas mohl být úplně o něčem jiném, jenomže na to se nehraje. Hosté si tak připisují letošní vůbec první výhru na cizím hřišti a dnes budou určitě s výsledkem spokojení. Přeji příjemný zbytek večera. (19:51:56)

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 13. Grigorjev (Brent) – 24. Dyblenko, 52. Dyblenko, 60. Šmeljov (Batyršin)

Rozhodčí: Bělov, Bukin – Menšich, Morozov