Čeljabinsk – Mytišči 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 1:4 (kon.) | Ufa – Čerepovec 8:3 (kon.)
Nižněkamsk – Jaroslavl 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Atlant Mytišči
Pátek 18.10.2013, 15:00 • LA Traktor • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Traktor Čeljabinsk má po patnácti odehraných zápasech na kontě osmnáct bodu. Ve své divizi se nachází na desátém místě se ztráto na devátý Vladivostok a na osmý Nižněkamsk. Naopak je o dva body víš jak jedenáctý Omsk, kterému se vstup do sezony příliš nepovedl.

Atlant Mytišči má po sedmnácti odehraných zápasech na kontě dvacet čtyři bodů. Ve své divizi se nachází na devátem místě o pouhé skóre za osmým, a taky posledním postupovým místě.

Magnitogorsk – Traktor Čeljabinsk 3:0

Favorita v dnešním zapase bychom hledali těžko, nicméně podle kursove nabidky je mírným favoritem Traktor Čeljabinsk.

Tak hráči jsou již na ledě a zápas začne za malý okamžik.

Domácí budou hrát v černých dresech a hosté v dresech žlutých.

00:01

00:05
    Uvodní buly vyhráli hosté a hned se tlačí do obranného pásma Traktoru.

00:23
    V první větší šanci se ocitl Jan Bulis, ale jeho střelu chytá Galimov.

00:49
    Domácí rozjíždějí další útočnou akci.

01:00
    Ale pozorná obrana dokázala ubránit pokus Kuznětsova o průnik do jejich obranného pásma.

01:20
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Tak to je začátek jak ze snu pro hostující hráče. Jaroslav Dyblenko vypálil od modré čáry, jeho pokus dokázal domácí brankař ještě vytěsnit, ale přímo před volného ANDREASE ENGQVISTA, který již neměl problém doťuknout puk do volné branky. Asistence: Jaroslav Dyblenko

04:15
    Domácí jsou nastěhováni v obranném pásmu Atlantu a zkouší to ze všech stran, ale pozorného Galimova zatím ničím nepřekvapili.

03:43
    Domácí jsou teď opařeni gólem Atlantu a snaží se na tuto událost rychle odpovědět, ale zatím skvělá obrana hostů je k ničemu většímu nepouští.

01:59
    Tak Arťuchin už po dvou minutách dohrál. Za faul kolenem dostává trest do konce utkání + 2 minuty. Uvidíme jestli Domácí něco vytěží z této přesilovky a odpoví na rychlý gól Atlantu.

05:33
    Střelu Rybakina ještě tečoval Darzins, ale Galimov předvedl skvělý zákrok, a tak je stav stále 0:1.

06:28
    Vhazování před hostující brankou.

06:39
    Střela Darzinse švihem nemohla ohrozit branku hostů.

07:30
    Domácí podnikají další útočnou akci do obranného pásma hostů, ale do nějakého většího tlaku se jim zatím dostat nedaří

10:20
    Další vyloučení na straně hostů. Na trestnou lavici si půjde sednout Kaděkin.

10:40
    Tak domácí si moc přesilovky neužijí, jelikož Bulis zahrál vysokou holí, a tak se bude hrát nezvykle 4 na 4.

11:15
    Domácí jsou aktivnější a více střílejí na bránu ale skvělý Galimov jim nedává šanci na vyrovnání.

12:58
    A další vyloučení, tak dneska se hraje opravdu tvrdě na trestnou lavici si pojede sednout Velikov. 2 minuty za podražení.

14:12
    Skvělý Galimov vychytal další skvělou šanci domácích. Z velké blízkosti pálil Panov, ale Galimov vyraží ramenem.

14:34
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Tak domácím se ten tlak vyplatil a zaslouženě střílí vyrovnávací branku, o kterou se po skvělé přihrávce postaral STANISLAV ČISTOV. Stav zápasu je tedy 1:1.

16:00
    Borkin krásným bodyčekem sundal rozjetého Radulova.

16:02
    Hosté jsou stále v obranném pásmu domácích a kombinují. K větší šanci jim, ale domácí obrana prostor nedává.

17:45
    Do konce přesilovky zbývá 30 vteřin, ale hosté si nemůžou vytvořit nějakou větší šanci.

18:32

18:43
    Hra se hraje, v závěru třetiny ze strany na stranu to se musí divákům určitě líbit.

19:15
    Hosté se snaží v závěru vstřelit ještě nějakou branku, ale Fokin má dnes asi dobrý den a jejich pokusy chytá.

19:37
    Batyršin si půjde sednout na dvě minuty za úmyslné vyhození puku z hrací plochy.

20:00

V první třetině jsme viděli vyrovnaný zápas s plno šancemi na obou stranách. Na začátku dostal hosty po rychlém gólu do vedení Engqvist a na druhé straně dokázal za necelou čtvrthodinu vyrovnat domácí Čistov.

20:37
    Domácí ještě budou hrát přesilovku nějakých 55 vteřin. Uvidíme, jestli něco vymyslí.

20:43
    Nahození Dimitrije Rjabykina ještě tečoval před brankou volný JAN BULIS, který změnou směru dráhy letu nedal Galimovi žádnou šanci. Asistence: Dimitrij Rjabykin

23:25
    Domácí jsou stále aktivnější a zaskočeným hráčům Atlantu nedávají žádný prostor.

24:00
    Teď se řítili domácí ve třech na Galimova, ale Popov to vzal na sebe a ze špatného úhlu to zkusil a Galimov puk vyráží ramenem.

24:55
    Hosté se zmohli k nějakému většímu tlaku teď, ale pozorná obrana Traktoru je do větších šancí zatím nepouští.

25:00
    Úvod třetiny je svižný, hra se rychle přesouvá z jedné strany na druhou.

25:12
    Následuje komerční přestávka.

26:51
    A bude se vylučovat! Hned po vyhrané buly se hosté řítili do útoku, ale Borodkin zahákoval rozjetého Levitskiho a půjde na trestnou lavici. 2 minuty za hákování.

27:46
    Domácí mají možnost na vyrovnání, ale skvělá obrana Traktoru vyhazuje puk přes všechny čáry.

28:14
    Další vyhození domácích tentokrát Kuznětsov vypíchl puk Jašinovi a okamžitě vyhodil.

28:35
    Tak tohle není dobrá přesilovka hostů, už zase si musí jet pro puk až do svého obranného pásma.

29:03
    Po dalším vyhození se mohl řítit do protiútoku Glikin, ale vyhození nevystihl, a tak se puku zmocňují hosté.

29:30

30:03
    Alexei Bondarev vypálil od modré, ale jeho střela končí někde v ochranné síti.

30:37
    Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu, obrana domácích zatím funguje dobře.

31:00
    Střelu Trubachjova ze středního pásma kryje Fokin a puk si také podrží. Bude se tak vhazovat před jeho brankou.

31:33
    Dugin se od pravého mantinelu proháčkoval až na pravý kruh ke střele, ta však byla sražena domácí obranou mimo.

33:26
    Hosté jsou zatím marní v útočném pásmu, veškeré jejich pokusy o vytvoření si nějaké šance, končí díky skvělé práci domácí obrany.

34:58
    A je tu první bitka mezi Jašinem a Kondratěvem , kterou musel roztrhnout až hlavní rozhodčí .

35:05
    Tak nakonec si půjde odsedět dvouminutový trest jenom Kondratěv za napadení.

35:30
    Glukhov ještě tečoval střel Levitského od modré a brankař domácích s tímto pokusem měl problémy, ale po chvilce se dokázal zorientovat a puk ukrýt pod svým tělem.

36:48
    Domácí šli v oslabení ve dvou na brankaře, ale hostujícího brankaře nedokázali překonat.

37:02
    Radulov si objel branku a krásnou přihrávkou našel úplně osamoceného ANDREASE ENGQVISTA, který střelou pod víko vstřelil svůj druhý gól a upravuje stav utkaní na 2:2.
    Asistence: Igor Radulov

37:57
    Hosté jsou sice nastěhovaní dále v obranném pásmu domácích, ale do stálejšího tlaku se jim dostat nedaří.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Třetina se už jenom dohrává, žádný tým nechce udělat v závěru nějakou chybu.

40:00

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Ze začátku padl rychlý gól tentokrát domácích, ale po chvíli dokázali vyrovnat i hosté. Pro diváky tento zápas rozhodně není nuda, protože oba dva týmy skvěle bruslí i útočí.

41:21
    V úvodu třetí třetiny jsou aktivnější domácí. Do šance se dostal Dugin, ale v dobré příležitosti pálil nad.

41:49
    Nahození Engqvista chytá Fokin.

42:28
    Hra se velmi přiostřuje. K vidění jsou teď velmi tvrdé zákroky, které rozhodčí zatím pouští.

43:03
    Domácí hledají skulinku v obraně hostů, ale marně.

43:34
    Obrovská šance domácích. Kontiola překvapivě vypálil a hned se strhla velká mela před Galimovem. K puku se dostal ještě Dugin, který se pokusil překonat ležícího Galimova, ale ten skvěle puk vyrazil hokejkou do rohu a hosté se tak s dávkou štěstí ubránili.

44:53
    Domácí hned v úvodu vyvíjejí velký tlak na obranu hostů.

45:28
    Hosté se teď dostali do útočného pásma. Šmejlov se dostal do útočného pásma a následně vypálil. Jeho pokus však domácí brankař vyráží.

46:18
    Hraje se ve velkém tempu.

47:19
    Borodkin to zkusil od modré, ale jeho střela nemohla ohrozit Galimova.

48:40
    Bulis nabral na pravém křídle rychlost, střelou švihem vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře.

48:50
    Hosté se snaží najít recept na špatně prostupnou obranu domácích ve středním pásmu.

48:57
    Bulis přihrával Šistovi, který okamžitě vypálil, ale hostujícího brankaře nepřekvapil.

49:32
    Glukhov si půjde sednout na trestnou lavici, když zlomil svoji hůl přes domácího Bondareva. 2 minuty za sekání.

49:56
    Domácí se usadili v obranném pásmu hostů a rozjíždějí útočný kolotoč.

50:15
    V dobré pozici se ocitl Kontiola, ale v dobré příležitosti selhal.

51:05
    Hosté teď získali nějaký čas, když za brankou domácích drželi puk.

51:37

52:14
    Hosté skvěle útočí, ale tížený gól se jim vsítit nedaří.

52:39
    Hra je zatím svižná, tak jak většina zápasu.

53:00
    Průnik Kontioli zastaven hostující obranou.

53:42
    Kontilola si půjde odsedět dvouminutový trest za hrubost.

54:02
    Hosté jsou v útočném pásmu a mají tlak, ale nějaká šance se jim zatím nedaří vytvořit.

55:00
    Pěkná střela Trubachjova končí na připraveném betoně Fokina.

55:40

55:41
    Tak vteřinu po konci přesilové hry se trefil PAVEL KOPYTIN. Igor Radulov vyhrál za brankou osobní souboj a okamžitě přihrával volnému PAVLU KOPYTINOVI, který zúročil jeho přihrávku a vstřelil gól. Asistence: Igor Radulov.

56:43
    Domácí již nemají moc času, a tak budou muset více zabrat.

57:30
    Hosté se již soustředí převážně na defenzívu, domácím se těžce prochází do útočného pásma.

57:50
    Domácí se neustále hrnou do obranného pásma hostů, ale tolik tížený gól se jim vstřelit nedaří.

58:33
    Hosté kombinují ve středním pásmu a nepouštějí domácí k puku.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

59:24
    Domácí stále v pěti se snaží utočit, ale skvělá obrana likviduje jejich šance.

59:50
    Domácí budou hrát v šesti.

60:00

Viděli jsme velmi vyrovnaný zápas, který nám nabídl pět gólu. Ve třetí třetině poslal hosty do vedení Pavel Kopytin, jenž tímto gólem taky rozhodl zápas.

Mějte se fajn, u dalších přenosů z KHL opět na počtenou. (17:11:54)

Jan Franek

Branky a nahrávky: 15. Čistov, 21. Bulis (Rjabykin) – 2. Engqvist (Dyblenko), 38. Engqvist (Radulov), 56. Kopytin (Radulov)

Traktor Čeljabinsk: Fokin (Garnett) – Borodkin, Guskov, Rjabykin, Vasilčenko, Bondarev, Kondratěv, Fljagin – Popov, Darzinš, Dugin, Glinkin, Čistov, Kontiola, Bulis, Panov, Kosticyn, Osnovin, Kuzněcov, Abdullin, Mokin
    Atlant Mytišči: Galimov (Borisov) – Batyršin, Rukavišnikov, Velikov, Dyblenko, Niskala, Petrov, Novopašin – Kablukov, Arťuchin, Kolcov – Šmeljov, Engqvist, I. Radulov – Kadeikin, Jašin, Ševčenko – Trubačjov, Gluchov, Levickij – Kopytin.

Rozhodčí: Vječeslav Bulanov, Čerenkov Alexander – Lazarev Hleb, Minor Roman