Buffalo – Montreal 1:3 (kon.) | New Jersey – Carolina 3:4 (kon.) | Washington – Ottawa 4:6 (kon.)
Columbus – Nashville 0:4 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 6:1 (kon.)
Tampa – Philadelphia 4:2 (kon.) | Florida – NY Rangers 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 6:5 (2:0 po s.n.)
Minnesota – Arizona 1:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 1:4 (kon.) | Calgary – Chicago 2:3 (kon.)
San Jose – Los Angeles 3:2 (4:3 po s.n.)

Michal Handzuš (CHI): 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:06
    Marián Hossa (CHI): 0+1, 5 střel, čas na ledě 17:54 (06:51:35)

Hvězdy utkání

1. Patrick Kane (CHI): 2+0
    2. Matt Stajan (CGY): 1+0
    3. Duncan Keith (CHI): 0+1

Třetí třetina byla na góly už o poznání bohatší. Nejprve ve 43. minutě zvyšoval na 2:0 pro domácí Monahan. Ovšem v 50. minuta snížil za hosty Patrick Kane, který si tak spravil chuť po trefené tyči a o 56 vteřin později dokonce vyrovnal Sharp. Už to vypadalo že zápas dospěje do prodloužení, ovšem 18 sekund před koncem se trefil znovu dnes výborný Kane, který tak rozhodl o vítězství Chicaga 3:2. To je ode mne pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný den.

60:00

59:42
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Pouhých 18 vteřin před koncem třetí třetiny se k odraženému puku dostal PATRICK KANE, jehož bekhendový pokus končí za Berrovými zády a hosté tak těsně před začátkem prodloužení získávají vedení. Asistence: Niklas Hjalmarsson.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:34
    Sharpovův pokus o najetí před branku, se kterým si ovšem výborně poradili domácí obránci.

57:50
    Hraje se ve velmi rychlém tempu.

57:05
    Andrew Shaw vystřelil, ovšem trefil pouze boční konstrukci branky.

55:10
    Komerční přestávka.

54:55
    Domácí se dostali z tlaku a sami teď postupují dopředu.

53:29
    Po tvrdé střele Hjalmarssona si připisuje Berra další zákrok.

52:10
    Hra se přerušuje poté, co puk končí v ochranné síti.

51:44
    Domácí získali útočné pásmo.

50:46

50:46
    Hosté dokázali během 56 vteřin vyrovnat a utkání může začít od začátku.

50:46
    Další Berrův zákrok.

50:38
    Po další velmi rychlé akci hostů dostal do mezikruží krásnou přihrávku PATRICK SHARP, který gólem do odkryté branky vyrovnává stav utkání na 2:2. Asistence: Marián Hossa, Niklas Hjalmarsson.

49:42
    Po rychlé a nenápadné akci snižuje PATRICK KANE střelou švihem z levé strany. Asistence: Brandon Saad, Duncan Keith.

49:33
    Hra se rychle přelévá a vidíme velké nepřesnosti na obou stranách.

48:06
    Po menším náporu Chicaga zasahuje Berra. Vhazovat se bude po pravé straně domácího brankáře.

46:15

46:15
    Baertschi v obrovské příležitosti nedokázal trefit odkrytou bránu.

45:45
    Postavení mimo hru domácích.

44:55
    Opakované vhazování před Berrou.

43:26
    Hra se teď velmi rychle přesouvá ze strany na stranu.

42:41
    Flames pokračují v útočné aktivitě.

42:05
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Přesnou střelou z mezikruží zvyšuje na 2:0 pro domácí SEAN MONAHAN. Asistence: Asistence: Jiří Hudler, Kris Russell.

41:35
    Domácí se ubránili náporu hostů a sami jdou teď dopředu.

41:05
    Do třetí třetiny vstoupila obě mužstva opatrně.

40:01

Třetí část začne přibližně v 6:04.

Ve druhé třetině domácí nejen, že vyrovnali hru, ale také se jim podařilo vsítit vedoucí branku, o kterou se zasloužil přesným pokusem od modré čáry Matt Stajan. Domácí tak vedou po dvou třetinách těsným poměrem 1:0.

40:00

39:16
    Zakázané uvolnění Chicaga.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Blackhawks zamkli domáví v jejich třetině.

37:36
    Domácím se nepodařilo vysunout útočníka do brejku a Raanta rychle rozehrává.

36:43
    Vhazování před Raantou.

36:15
    Vidíme teď veliké nepřesnosti na obou stranách, žádné mužstvo si nemůže vytvořit větší příležitost.

34:44

33:32
    Nakonec se ujala až střela domácího útočníka MATTA STAJANA, který ranou od modré čáry otevírá skóre a dává tak domácím vedení 1:0. Asistence: Jiří Hudler, Lance Bouma.

32:23

31:58
    Cammalleriho střela švihem bylo zblokována a vyražena do rohu kluziště.

31:15
    Domácím se zatím přesilová hra příliš nedaří.

30:23
    Brandom Pirri dostává menší trest za nedovolené bránění. Přesilovku si tak vyzkouší také domácí.

30:11

30:11
    Domácí brankář si připisuje další zákrok, po kterém se bude vhazovat po jeho levici.

29:45
    Kotouč je znovu v obranném pásmu domácích a Berra musí být na pozoru.

28:38
    Několika střelami teď hosté prověřili Berru, který drží bezbrankové skóre.

27:40
    Vertsteeg se obtočil okolo brány a zvládl vystřelit, ovšem nepřesně.

27:00

27:00
    Patrick Kane nastřelil od modré čáry tyč.

25:54
    Hráči Chicaga pokračují v náporu.

24:38
    Cammalleriho prudkou střelu švihem chytá Raanta.

23:45
    Hosté pokračují v ofenzivním hokeji, ovšem nedaří se jim vytvořit si lepší příležitost k otevření skóre.

Druhá třetina začne přibližně v 5:08.

V první třetině jsme viděli sice převahu favoritů z Chicaga, kteří ovšem žádnou z šancí nedokázali proměnit. Hosté hrozili spíše z nebezpečných protiútoků a zvlášť ke konci třetiny měli velkou příležitost ke skórování, ovšem ani oni brankáře svého soupeře nepřekonali a po první třetině je tak stav 0:0.

20:00

19:41
    Domácí se dostali do nebezpečného náporu, který vyřešil až Raanta svým zákrokem.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:15
    Hra se rychle přesouvá ze strany na stranu.

17:49
    Berra si připisuje zákrok a vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

17:41
    Hosté podnikají další útočnou akci.

16:29
    Postavení mimo hru hostí.

15:59
    Viděli jsme pěstní souboj McGrattana s Bolligem. Oba aktéři sice od začátku až do konce zůstali na nohou, ovšem na body by jednoznačně zvítězil domácí bijec.

15:52

15:52
    Raanta musel po delší době zasahovat proti střele z levé strany.

14:55
    Domácí dokázali posunout kotouč do středního pásma, ale puk mají na hokejkách stále hráči Blackhawks.

13:37
    Hosté pokračují v aktivní hře a vybojovali vhazování před Berrou.

12:47

12:24
    Domácí se již osvobozují, ovšem útočnou akci se jim založit nepovedlo.

11:40
    Chicago znovu zamklo domácí v jejich třetině a drží svého soupeře pod tlakem.

10:51

10:45
    Hosté drží útočnou třetinu.

10:01

09:38
    Saad vystřelil zpoza domácího obránce, který střelu zblokoval.

08:54
    Hraje se v rychlém tempu ze strany na stranu.

07:14

06:32
    Při vlastním oslabení si dokázali hosté vytvořit obrovskou šanci v podobě bekhendového pokusu Mariána Hossy, který jen tak tak zlikvidoval Berra.

05:14
    A vidíme další vyloučení na straně domácích. Tentokráte si odsedí 2 minuty TJ Brodie za zdržování hry.

04:20
    Do vynikající šance se dostal útočník domácích Matt Stajan, který se ocitl sám před Raantou, ovšem jeho střelu švihem brankář hostí vytěsnil.

03:29
    O útočný hokej se teď snaží také domácí, ovšem Chicago zatím dobře brání obrannou modrou.

02:53

02:15
    Seabrookovu tvrdou střelu Berra chytá.

01:40

01:10
    Sharpova nepřesná střela a domácí se osvobozují.

00:53
    Hned v úvodní minutě dostává Mike Cammalleri menší trest za drženní a Chicago si vyzkouší první početní výhodu.

00:07

00:01

Zní státní hymny.

Calgary Flames: Berra (Ramo) – Brodie, Russell, Smith, Wideman, Butler, Šmíd, O´Brien – Stempniak, Stajan, Cammalleri – Hudler, Monahan, Baertschi – Jones, Colborne, Bouma – McGrattan, Backlund, Jones.

Chicago Blackhawks: Raanta (Crawford) – Keith, Seabrook, Oduya, Hjalmarsson, Leddy, Brookbank – Sharp, Toews, Hossa – Handzuš, Saad, Kane – Versteeg, Shaw, Pirri – Bollig, Kruger, B. Smith..

Hráči obou mužstev jsou nastoupeni na ledě.

Češi v akci

Za domácí nastupuje český obránce Ladislav Šmíd a útočník Jiří Hudler. Za hosty pak hraje Michal Rozsíval a slovenské duo Michal Handzuš a Marián Hossa.

Posledních 5 vzájemných utkání

Chicago Blackhawks – Calgary Flames 2:3 pr.
    Chicago Blackhawks – Calgary Flames 3:1
    Chicago Blackhawks – Calgary Flames 2:0
    Calgary Flames – Chicago Blackhawks 2:3 náj.
    Calgary Flames – Chicago Blackhawks 3:1

To hosté jsou zatím letos suverénní a s 38 body na svém kontě a 2 zápasy k dobru vévodí tabulce Západní konference. Z posledních 10 utkání Chicago pouze dvakrát prohrálo a s výjimkou jednoho případu k vítězství ani nepotřebovalo prodloužení, či samostatné nájezdy. Naposledy si přivezlo body z Edmontonu po jasné výhře 5:1.

Domácí Flames se v posledních zápasech zlepšili. Šesti zápasovou šňůru proher přerušili vítězstvím ve Winnipegu po samostatných nájezdech a v posledním kole, také po samostatných nájezdech porazili hosty z Floridy 4:3. Ani to však nic nemění na faktu, že do dnešního utkání nastupují z předposlední 13. pozice Západní konference jako jednoznační outsideři.

Dobré ráno, v dnešním utkání kanadsko-americké NHL změří síly domácí mužstvo Calgary Flames, na jehož hřiště zavítají hosté z Chicaga Blackhawks. Zápas začíná krátce po čtvrté hodině ráno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dušan Šitner

Branky a nahrávky: 34. Stajan (Hudler, Bouma), 43. Monahan (Hudler, Russell) – 50. Kane (Saad, Keith), 51. Sharp (Hossa, Hjalmarsson), 60. Kane (Hjalmarsson)

Rozhodčí: Walsh, Meier – Lazarowich, Henderson