Omsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Barys – Lev 2:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 3:4 (kon.)
Jekatěrinburg – Riga 3:1 (kon.) | Kazaň – Novokuzněck 4:5 (0:1 po s.n.) | N.Novgorod – Vladivostok 2:1 (kon.)
Viťaz – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Spartak Moskva – Ufa 2:3 (kon.) | Minsk – Čeljabinsk 4:2 (kon.)
Doněck – Nižněkamsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Záhřeb – Novosibirsk 6:1 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Amur Chabarovsk
Čtvrtek 28.11.2013, 16:00 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásné čtvrteční odpoledne, vítám vás u utkání Kontinentální hokejové ligy mezi celky Viťaz Čechov a Amur Chabarovsk. Tento zápas bude podle papírových předpokladů vyrovnaný. Hovoří za to i umístění obou týmů v tabulce. Čechov okukuje 10. příčku Západní konference a Chabarovsk je dokonce předposlední, tedy 13. ve Východní konferenci.

Tuto sezónu se ale již tyto dva celky potkaly a Chabarovsk z tohoto duelu vyšel vítězně, když porazil na svém ledě Čechov v poměru 4:2. V sezóně 2012/2013 si Chabarovsk poradil v obou vzájemných zápasech, když vyhrál nejdříve na domácím ledě 3:2 a poté na ledě Čechova 3:2 po samostatných nájezdech. Poslední vzájemné zápasy tedy hovoří jasně v prospěch hostů.

Viťaz Čechov
    Jak jsem již zmínil, Čechov nalezneme na desáté příčce Západní konference. Na svém kontě mají z 30 zápasů 9 vítězství v základní hrací době, 4 výhry v prodloužení, 4 prohry v prodloužení a 13 proher s celkovým skóre 60 vstřelených a 75 obdržených branek a bilancí 39 bodů.

Poslední čtyři utkání Viťazu:
    26. 11. 2013 – Čechov – Vladivostok 1:3
    24. 11. 2013 – Čechov – Novosibirsk 4:3 po s. n.
    19. 11. 2013 – Vladivostok – Čechov 0:1
    17. 11. 2013 – Chabarovsk – Čechov 4:2

Nejproduktivnější hráči Viťazu:
    Maxim Afinogenov (U) – 12 bodů (7+5), 30 zápasů
    Jurij Kokšarov (U) – 10 bodů (1+9), 20 zápasů
    Logan Pyett (O) – 9 bodů (5+5), 27 zápasů

Hosté jsou na tom s postavením v tabulce ještě hůře než jejich soupeř, jsou totiž na předposledním místě Východní konference. Z 30 zápasů se jim podařilo pouze 8 zápasů vyhrát, z toho dva zápasy v prodloužení a 22 zápasů prohrát, z toho si sedmkrát odnesli aspoň bod za prodloužení. Jejich celkové skóre je 65 vstřelených a 95 obdržených gólů a pouze 29 bodů v tabulce.

(O) Branislav Mezei (CEC) – 5 bodů (3+2), 30 zápasů

Viťaz Čechov: Lisutin (Ivančiik) – Pyett, Khafizullin, Rozin, Mezei, Seleznjov, Golovkov, Tatinen, Kudinov – Šitikov, Klimenko, Kokšarov – Vasiljev, Afinogenov, Iggulden – Ivanov, Rybakov, Makejev – Zjazov, Makarenko, Vorobjov. Trenér: Jurij Leonov.

Amur Chabarovsk: Jerjomin (Jarvinen) – Loginov, Salcido, Sedunov, Loginov, Reese, Ježov, Těrjajev – Tarasov, Korotkov, Petružálek – Mursak, Šiškanov, Stěpanov – Lugin, Junkov, Litovčenko – Dubinin, Smurov, Klimčuk. Trenér: Evgeny Popihin.

Rozhodčí: Baluška, Naumov – Golovlev, Šeljanin

00:01

00:02
    Do branky se pro dnešní utkání postavil Ivan Lisutin za Čechov a Mika Jarvinen za hostující tým z Chabarovsku.

02:00
    Utkání se zatím hraje v poklidném tempu, oba týmy se zatím nikam nehrnou.

03:00
    Stejný obrázek můžeme ale vidět i o minutu později. Oba celky mají velké problémy s přechodem do ofenzívy a zatím jsme neviděli žádnou kloudnou šanci.

03:30
    Divácká kulisa nepřipomíná utkání KHL, na zápas se přišlo podívat cirka 1500 diváků.

05:24
    Pyett nahazoval puk na Jarvinena, ten si ale s jeho skákavým pukem poradil.

06:34
    Petružálek tvrdým pokusem prověřil domácího gólmana, ten ale byl připraven.

09:32
    Stále jsme neviděli žádnou šanci a to už máme za sebou necelých deset minut zápasu.

13:32
    Arťom Dubinin (CHA) je dnešním prvním vyloučeným hráčem. Na trestnou lavici si jde sednout na 2 minuty za podražení.

15:01
    A je tu obrovská šance pro domácí, kteří si zahrají přesilovku 5 na 3. Na trestnou lavici již usedá Alexander Junkov (CHA) na 2 minuty za hákování. Dvojitá přesilovka bude trvat už jen 31 sekund.

17:01
    Ale domácí tuto přesilovku nevyužívají a hosté jsou v plném počtu.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny a vypadá to, že se gólu v prvním dějství nedočkáme.

19:42
    Konec třetiny se dohrává v poklidném tempu, gól tedy neuvidíme.

20:00

Stav po první třetině je stále bezgólový. Bohužel jsme neměli možnost sledovat ani žádnou tutovou šanci. Domácí ale měli velkou možnost při hře pěti proti třem, ale nepodařilo se jim tuto výhodu využít.

21:23
    Začátek druhé třetiny se odehrává ve stejném stylu jako začátek první, tedy velmi opatrný hokej z obou stran.

22:11
    Obě mužstva se snaží kombinovat a probojovat se tak do nějaké šance, ale to zatím nepřináší tížený efekt.

23:35
    Hosté si zahrají svojí dnešní první přesilovou hru. Na trestnou lavici usedá slovenský obránce Branislav Mezei (CEC) na 2 minuty za hrubost.

24:10
    Klimenko si během oslabení svého týmu udělal výlet do obranného pásma hostů a snažil se střelou ohrozit Jarvinena, ta však šla mimo branku.

25:35

25:40
    Sledovali jsme opravdu bídnou přesilovou hru v podání hostujícího celku, kteří si nedokázali vytvořit téměř žádnou šanci.

28:16
    Hlasatel sice oznámil návštěvnost 1 500 diváků, ale podle záběrů těsně přesahuje tisícovku diváků, kteří zatím sledují chvílemi až nudný hokej.

30:07
    Čechov právě vstřelil branku!
    Ale jak kdybych to zakřikl, domácí otevírají skóre dnešního zápasu. ALEXEJ MAKEJEV se propracoval do velmi dobré šance a nekompromisní ranou propálil hostujícího brankáře. Asistence: Maxim Afinogenov.

31:31
    Uvidíme, jestli se hostujícím hráčům podaří odpovědět na inkasovaný gól.

33:05
    Ti začínají přidávat na obrátkách a dostávají domácí hokejisty pod menší tlak.

36:30
    Dnes se podruhé na trestnou lavici podívá Branislav Mezei (CEC).

36:41
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    A hosté se také dočkávají, jejich tlak v přesilové hře vyústil ve vyrovnávací branku, když se od modré čáry nechytatelnou střelou trefil obránce DYLAN REESE a propálil tak Lisutina. Asistence: Dmitrij Tarasov a Brian Salcido.

38:33
    Koncem třetiny znovu sledujeme opatrnější hokej, jak kdyby se oba celky spokojily s aktuálním výsledkem.

40:00

Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali gólů a to na obou stranách. Nejdříve se po pěkné akci trefil domácí Alexej Makejev a o necelých šest minut později se prosadil v přesilové hře hostující obránce Dylan Reese.

Střely na branku: 7:5
    Vyloučení: 2:0
    Vyhrané buly: 16:7

Další třetina začne přibližně v 17:38

40:01

41:32
    Stejně jako předchozí dvě třetiny, tak i tato začíná velmi poklidným tempem a ani jeden z týmů se nikam nežene.

43:06
    Nepřesnosti a chyby přibývají na obou stranách a opět sledujeme nudnější hokej.

43:50
    Za hákování si na trestnou lavici jde odpočinout Sergej Rozin (CEC) a hosté si tak zahrají další přesilovou hru. Uvidíme, jestli ji využijí stejně tak, jako tu poslední.

45:50
    Domácí v plném počtu. A velkou zásluhu na tom má domácí brankář Lisutin, který čelil několika pokusům hostujících hráčů a hlavně díky němu platí stále nerozhodný stav.

46:33
    V zápětí přichází vyloučení i na straně hostů, na trestnou lavici míří Jevgenij Orlov (CHA) taktéž za hákování.

47:21
    Hráči Čechova ale hrají tuto přesilovou hru velmi mizerně a hosté v klidu vyhazují již po několikáté puk přes všechny čáry.

48:33

49:11
    Střela Khafizullina neměla potřebnou razanci a připraveného Jarvinena nepřekvapila.

51:30
    Oba týmy se tlačí do ofenzívy a jde vidět, že dnešní zápas si chtějí naklonit na svojí stranu. Ale řada nepřesností jim jejich snahu hatí a znovu tedy sledujeme velmi nepřesnou hru z obou stran.

53:13
    Tempo hry se ale zvyšuje a jde vidět, že oba celky chtějí z dnešního utkání všechny 3 body.

56:15
    Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny se naskytuje velká možnost pro Viťaz, když si hostující hráč Vladimir Loginov (CHA) jde sednout na trestnou lavici za zdržování hry (vyhození puku mimo hřiště).

57:23
    Hráčům Čechova se ale tato přesilovka znovu nedaří a nemůžou se dostat do útočného pásma.

58:15

60:00

Během 60 minut se nerozhodlo a tak bude následovat prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.

60:01

61:04
    Oba celky začaly prodloužení znovu velmi opatrně, jde na nich vidět také menší únava.

61:47
    Hráci Chabarovsku se usadili v útočné třetině, kde kombinují, ale žádnou vyloženou šanci to zatím nepřinešlo.

63:32
    Stále jsme neměli možnost vidět šanci na jedné ani na druhé straně a vše směřuje k samostatným nájezdům.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení neurčilo vítěze, takže budou následovat samostatné nájezdy, které již určí dnešního vítěze.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první jel domácí Mike Iggulden, který překonává Jarvinena – 1:0.

Za hosty se rozjel Jan Mursak, který ale Listuina nepřekonává – 1:0.

Jako druhý za domácí jel Šitikov, který vstítil gól – 2:0.

Za hosty se k nájezdu postavil český forvard Jakub Petružálek, který prostřeluje Lisutina! – 2:1.

Vjačeslav Soloduchin ale neprovedl samostatný nájezd vůbec dobře a Jarvinen ještě drží naděje hostů – 2:1.

Ale Dmitrij Tarasov nedává svůj nájezd a vítězí tak domácí tým!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Viťaz Čechov.

Rozhodlo se tedy až v samostatných nájezdech, kdy vítězný gól pro domácí tým zařídil DMITRIJ ŠITIKOV!

Hosté tak nenavázali na jejich vzájemnou bilanci s Čechovem a v dnešním utkání prohrávají po samostatných nájezdech 1:2. Odemě je to dnes vše a já se s vámi loučím, přeji krásný zbytek večera. (18:31:48)

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 31. Makajev (Afinogenov), rozh. náj. Shitikov – 37. Reese (Tarasov, Salcido)

HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (Ivanchik) – Pyett, Khafizullin, Rozin, Mezei, Seleznjov, Golovkov, Tatinen, Kudinov – Šitikov, Klimenko, Kokšarov – Vasiljev, Afinogenov, Iggulden – Ivanov, Rybakov, Makejev – Zjazov, Makarenko, Vorobjov. Trenér: Jurij Leonov.
    Amur Chabarovsk: Jarvinen (Jerjomin) – Loginov, Salcido, Sedunov, Loginov, Reese, Ježov, Těrjajev – Tarasov, Korotkov, Petružálek – Mursak, Šiškanov, Stěpanov – Lugin, Junkov, Litovčenko – Dubinin, Smurov, Klimčuk. Trenér: Evgeny Popihin.

Diváci: 1 500