Nitra – Žilina 7:0 (kon.) | Martin – Košice 0:1 (0:1 po s.n.) | Poprad – Banská Bystrica 6:5 (po pr.)
Skalica – Piešťany 2:3 (1:2 po s.n.) | Zvolen – Trenčín 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HK VITAR Martin
0:1 (0:0,0:0,0:0,0:0)
HC Košice
sk Pátek 13.12.2013, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Koniec zápasu. (19:31:15)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Košice.
    Presadil sa bekhendom Gabriel Spilar.

Ten už dokázal prekonať brankára Košíc, no v rozhodujúcom okamihu mu ušiel puk.

Klíma Lukáš za MHC.

No ani on nenašiel recept bekhendom.

Hindoš za hosťujúce Košice.

Ten sa taktiež nepresadil, volil strelu pod pazuchu,no ani tá sa neujala.

Strelecké eso MHC – Markovič.

Bartoš skúsil strelu pod vyrážačku, no nepresadil sa.

Za hostí odchovanec MT hokeja Bartoš.

Novotný skúsil strelu golfovým úderom a nepresadil sa proti Riečickému.

Za Martin začína Andrej Novotný.

Samostatné nájazdy začínajú.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:01
    V poslednej minúte predĺženie nedošlo k žiadnej šanci, a tak mal najväčšiu šancu v nadstavenom čase Markovič.

62:59
    Teraz sa okolo kruhov šikovne obtočil dobre bránený Markovič a vystrelil, avšak len priamo do stredu bránky, a tak nemohlo ísť o gólovú šancu.

62:33
    Domáci sa nedostávajú vôbec priamo ku Riečickému, hostia podobne.Viac z hry majú však v predĺžení domáci.

61:11
    Zatiaľ nevidíme žiadnu streleckú šancu, tobôž nie šancu na gól, hrá sa opatrne.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Za minútu nám približne začne predĺženie. Videli sme bojovný zápas s viacerými tutovkami, ktoré nedokázali hráči oboch mužstiev premeniť, a tak uvidíme nadstavený čas.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:42
    Ivan Ďatelinka možno teraz nechtiac vyhodil puk cez celé klzisko 20 sekúnd koncom tretiny.

58:58
    Marcinko sa v predposlednej minúte presadil vďaka svojej obrovskej postave a takmer si vypracoval šancu.

57:59
    Skvelý a účinný zrýchlenný pohyb od Spillara, domáca obranná formácia č.1 si však podarila s aktivitou tej 1 údernej pätky.

56:49
    Schyľuje sa k predĺženiu, už nevidíme toľko útočných výpadov, ani na jednej ani na druhej strane klziska.

55:32
    Opäť strela Jakuba Cígera a opäť zrazená do nebies nad bránku. Pravdepodobne uvidíme prečíslenie.

53:59
    Hra naberá na obrátkach, vidíme dlhší úsek hry, kedy sa hrá odvážnejušie, a to z dôvodu takého, že potom už budú posledné minúty stretnutia, kedy si budú tréneri strážiť aspoň bod.

52:39
    Asi najväčší tlak favorita tohto zápasu – Bicek – Marcinko a Sojčík vyprodukovali veľké útočné ťaženie a Čech bol už prekonaný, no Martinčania svojou obetavosťou zachánili nerozhodný stav.

51:31
    Oliver Jokeľ mieril tesne vedľa, Martinský brankár Jakub Čech mal kúsok šťastia, že rýchlu kontru hostia nezúžitkovali.

50:47
    Šikovné ruky Fujeríka predviedli svoju vynaliezavosť, mladý útočník MHC sa však do koncovky neprepracoval, chýbali centimetre a mohol zakončiť do poloprázdnej bránky.

50:30
    Séria zakázaných uvoľnení na martinskej strane.

49:17
    Klíma sa presunul ku Markovičovi a Galambošovi, táto zmena je síce prospešná, čo sa týka napádania, no nevidíme žiadnu výraznejšiu šancu.Obidve mužstvá sú si vedomé faktu, že môže rozhodnúť každý jeden gól.

47:44
    Galamboš začal nádejne vyzerajúcu akciu, skúšal sa predrať cez obranu Košíc, potom sa však rozhodol prihrať voľnému Markovičovi po pravej strane, nepodarilo sa mu však ani jedno ani druhé.

46:27
    Perniš ležal na ľade po jednom strete, rozhodca Konc Juraj tak vyhnal Martinčanov von do stredného pásma.

45:55
    Klíma s Markovičom sa snažili vysoko napádať a donútiť tak hosťujúcich bekov k chybe. Celkom sa im to však nepodarilo.

44:49
    Opäť sa prerušuje hra, hneď po tom čo Martinčania dohrali presilovú hru paradoxne sa hra kúskuje.

43:38
    Veľké trápenie martinských hráčov. Iste. Nemožno prehliadnuť skvelé zákroky Riečického teraz a predtým Hyláka, no celkový prejav v zakončení a hlavne čo sa týka presiloviek tak za to má určite obrovské vrásky na čele tréner Babka.

43:31
    Hostia v plnom počte.

42:13
    Hostia so štyrmi hráčmi, obrovské trápenie MHC Mountfield Martin v presilovej hre, domáci si nevypracovali žiadnu šancu.

40:34
    Važan vypálil na Riečického, ďalšia tutovka pre tohto útočníka.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:41.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:51
    Ďalšie dve minúty Košice – Michal Šeda 2. min. vyhodenie puku. Krušné chvíle pre východ.

39:39
    Jiří Bicek 2+2. min. za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

38:30
    Žŕdka zvonila aj na martinskej strane, Jenčík nádherne tečoval strelu od modrej tesne pred Čechom, pri brankároch dnes stojí šťastena.

37:48
    Náročná situácia pre MHC Mountfield – Jakub Cíger to prehnal s dôrazom pri bránení a dostal 2. min. za držanie.

37:02
    Hosťom zostáva ešte 46 sekúnd početnej výhody, domáci sa bránia zatiaľ výborne.

36:14
    Skúsene zahraná modelová situácia v oslabení – Galamboš vyviezol puk, nahodil na Riečického, ktorý musel schovať puk do výstroje pred dobiedzajúcim Markovičom.

35:49
    Prvá presilová hra Košíc – 2. min. pre Mareka Pacalaja, ktorý dostal menší trest za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

35:01
    HC Košice útočia, teraz už gól visí takpovediac na vlásku, môže padnúť hocijakú a tak recept od trénerov Antona Tomka a Daniela Babku môže byť celkom jednoduchý – strieľať, strieľať a strileať.

34:11
    Martinčania mali možnosť ďalšej peknej akcie zo strany Markoviča, jeho Kolegovi v útoku _ Galambošovi však ušiel puk, čím bola vystavená aj stopka ich akcii.

33:08
    Opäť našiel Pacalaj ďalšieho praváka – teraz Lukáša Klímu, jeho strelu však zblokovala z mierneho uhla pozorná obrana Košíc.

32:36
    Ani hosťujúcemu lídrovi tabuľky sa nedarí zatlačiť martinskú obranu. Teraz sa opätovne vhadzuje pred martinskou svätyňou.

31:33
    Ten istý príbeh pokračuje dookola, Martinčania nevymysleli v presilovej hre vôbec nič.

31:15

30:20
    Opäť prehajdákaná prvá minúta martinskej presilovej hry, domáci majú veľké problémz yaložiť čo i len útok.

29:12
    Rastislav Konečný mohol taktiež otvoriť gólový účet tohto stretnutia – nestihol však stlmiť prihrávku od svojho kolegu a doklepnúť včas za Čecha. Odskočil mu puk. Potom však nezmyselne sekol brankára Čecha Matej Češík, ktorý sa snažil dorážať. Martinská presilovka – 2. min. Matej Češík – seknutie.

28:29
    Vynikajúca práca mladého nádejného obrancu – Mareka Pacalaja, ten najprv skúsene vypichol puk, ktorý smeroval nebezpečne ku Čechovi ako prihrávka a našiel úplne voľného Važana, ktorý tak spálil ďalšiu tutovku.

28:08
    Tomáš Brcko vyslal propagačnejšiu strelu na Riečického, čiže hosťujúci golmán už zaznamenal povestný prvý ťuk.

27:35
    Alexander Hylák, doterajšia veľká opora Košíc sa natiahol pri vyhodenom puku zo strany MHC a zrejme si nešťastne niečo natiahol – vystriedal ho teraz v bránke jeho náhradník Dominik Riečický.

27:00
    Strela od Miroslava Macejka vysoko nad, martinský brankár prerušil hru, pretože sa rútila rota Košíc do jeho obranného pásma.

26:18
    Účinná kľučka do bekhendu, alebo skôr sťahovačka do strelecky výhodnejšej pozície od Lukáša Klímu – Alexander Hylák však skúsene vykryl tú časť bránky, do ktorej smerovala strela od martinského mladého útočníka.

25:50
    Jenčík svojou rýchlosťou narobil vcelky veľký problém martinskej obrane. Stále čakáme na prvý gól tohto stretnutia, ktorý by ešte viac zrýchlil už teraz slušné tempo hry.

24:30
    Dobrý pohyb Themára a ešte lepšia strela, keď v prečíslení 3:2 zobral zodpovednosť do vlastných rúk a ohrozil Hyláka, obaja gólmani však predvádzajú skvelé výkony.

24:11
    Stále sa hrá pomalšie, viac hry sa prerušuje, no nevidíme až tak zaujímavý zápas ako v takmer celej prvej tretine, čo je naškodu pre diváka.

22:40
    Galamboš, ktorý dostal pozvánku do reprezentácie, mal možnosť prihrávky nájsť tak voľného hráča Filla, k tomu však nedošlo, pretože martinský hráč spomalil a dostal svojho spoluhráča do ťažkej pozície.

21:50
    Hra sa vlečie a poriadne. Teraz útočia Košičania, no prvých šesť minút sa hralo v čistom čase iba 110 sekúnd.

20:49
    Vhadzuje sa kvôli vzniknutému zakázanému uvoľneniu pred Čechom, Markovič je otrasený, no zdá sa že bude v poriadku. Chvíľu sa nehralo, pretože rozhodca Konc Juraj si "niekam" odskočil.

20:36
    Markovič najprv pekne obišiel hosťujúceho obrancu a aj zakončil, tesne vedľa, potom však dostal tvrdý hit a nešťastne padol na ľad.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:46.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:39
    Juraj Rožník mal v posledných sekundách dobrú šancu z kruhov si však nenašla jeho strela miesto medzi tyčkami Hyláka.

19:20
    Michal Važan v najväčšej šanci zápasu – asi z metra nestihol bekhendom prekonať do prázdnej bránky Hyláka, ktorý fantasticky do jeho strely vložil hokejku!

18:49

17:59
    Ako to už býva zvykom, domácim sa v presilovkách nedarí, teraz si Themár nerozumel v momente, kedy chcel založiť útok, domáci majú posledných 20 sekúnd presilovej hry.

16:49
    2. min seknutie + 10 min. Tomáš Marcinko, ktorý úplne nezmyselne išiel dobiedzať ku Čechovi, zastal si ho domáci obranca Pacalaj a došlo k malej potýčke – 2. min. Pacalaj údery.

16:16
    Na konci presilovej hry Košíc sa napriahol Themár a ohrozil Hyláka, síce mu tam pred jeho očami stáli viacerí hráči, i tak si vška dokázal košický brankár poradiť s pukom a vyraziť ho do bezpečia.

16:15

15:25
    Martinčania zatláčajú Košice až za pomoci svojej druhej presilovkovej formačky.

14:11
    Prvá presilová hra zápasu – 2. min. pre Tomáša Klučeka za nedovolené bránenie v hre.

13:16
    Výborná strela a hlavne aj celkové riešenie situácie 2:1 od Galamboša, bočná žŕdka zazvonila.

12:01
    Tempo hry trošku padlo, domáci sa snažia upokojiť narastajúci tlak hostí.

10:35
    Marcinko mal dobrý pohyb pred martinskou bránkou, Čech si však všetko postrážil a nedovolil aby vzniklo nebezpečenstvo.

09:01
    Markovič sa snažil opäť intuitívne nájsť nabiehajúceho Ďatelinku, v týchto fázach chýba domácim iba pár centimetrov, aby sa dostali do gólovej šance.

08:33
    Výborná strela z hokejky Jakuba Cígera, Hylák sa iba škrtol ramenom o puk.

07:49
    Opäť sa rodil tlak Košíc, všetko však vyriešil dobrým vyhodením pukom a obranným zákrokom hráč MHC Mountfield Martin, Marek Pacalaj, čím vyslobodil aj seba, keďže bol na ľade už takmer pol druha minúty.

06:24
    Takmer výborne načasovaná prihrávka od Galamboša na Markoviča, nechýbalo veľa.

05:46
    Jakub Cíger sa snažil natlačiť až ku Hylákovi, po vyhratom buly od Dírera. Košickí beci ho však dokázali včas odstaviť od puku aj príležitosti.

05:20
    Hrá sa v prvých piatich minútach celkom nadpriemerný, svižný hokej so slušným nasadením, ktorý sa musí divákom v Martine páčiť.

04:20
    Važan strieľal trošku nepresne, opäť to je ale prvá martinská formácia, ktorá tlačí tú svoju košickú.

03:50
    Východniari sú stále usadení v obrannom pásme domáceho Martina, Turčania sa nevedia vymaniť spod tlaku hosťujúceho celku.

02:59
    Nebezpečná Kolbu. Košičania teraz výrazne pritlačili MHC.

02:10
    Themarova formácia útočí, hostia zatiaľ nevystrelili, ak sa aj ku strele dostali, tak domáca obrana ich dokázala včas zblokovať.

01:20
    Strela z hokejky Fujeríka, domáci hrajú nátlakovo v prvých minútach.

00:41
    Jaroslav Markovič si skvelým pohybom vypýtal brejk 2:1, potom bol v ďalšej šanci Michal Važan, novic po zranení v zostave, tesne vedľa, Hylák sa zapotil.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MHC Mountfield (Martin): Čech (Dzubina) – Pacalaj, Ďatelinka – Novotný, Perniš – Tupý, Brcko – Nitriansky, Pástor – Markovič, Galamboš, Važan – Rožník, Fujerík, Klíma – Themár, Dírer, Cíger – Fillo, Šugár, Zlocha

HC Košice: Hylák (Riečický) – Klouček, Macejko – Deyl, Štrbák – Cebák, Šeda – Kolba, Takáč – Bicek, Marcinko, Sojčík – Spilar, Bartoš, Jenčík – Hinďoš, Hrnka, Jokeľ – Matis, Češík, Konečný

Rozhodca: Konc Juraj – Sčensný Slavomír, Gavalier Róbert, Marušin Jaroslav (inštruktor).

Martinčania nastúpia na svoj druhý domáci zápas proti Košiciam, s ktorými v uplynulom období nastupujú po druhý raz. A to z dôvodu takého, že prvé dva zápasy sa kvôli veľkému vyťaženiu STEEL areny odohrali vo východnej metropole Slovenska. V poslednom vzájomnom zápase dokázali Martinčania zvíťaziť svižnou hrou pred dobrou diváckou kulisou, o ktorú sa proti lídrovi budú opierať aj v dnešnom zápase zverenci trénera Daniela Babku.

Martinčanov sužujú zdravotné problémy počas ktorých prišli najmä o skúsených hráčov Matejku a Smreka, teda v obrannej rade, kde ich občas tlačí topánka. Mimo hru boli aj Michal Beran a Michal Važan či Ján Zlocha, ktorí sa postupne dostávajú do zápasového rytmu. Košičania majú pohodlný 9 bodový náskok pred druhou Nitrou, majú jasne najkvalitnejší káder v extralige, o veľkosti favorita dnešného stretnutia teda nemusíme moc diskutovať. Pre hostí hovorí aj fakt, že sa im proti Martinu a hlavne aj v Martine zvykne slušne dariť. Turčania sú na ôsmej priečke s päťbodovým náskokom pred deviatym Trenčínom a štvorbodovým odstupom od siedmej Skalice.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.