Omsk – Novokuzněck 3:2 (kon.) | Barys – Novosibirsk 3:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 2:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Vladivostok 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Čerepovec – Ufa 5:3 (kon.)
CSKA Moskva – HC Slovan 4:5 (kon.) | Mytišči – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | Spartak Moskva – Kazaň 1:2 (kon.)
Minsk – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | Doněck – Viťaz 5:3 (kon.) | Riga – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Záhřeb – N.Novgorod 0:1 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Medveščak Záhřeb
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pátek 13.12.2013, 19:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný večer a u dalších sportovních klání napočtenou. (22:11:48)

Trestné minuty: 16 – 4

Domácí byli na začátku utkání lepším týmem, hosté pak hru srovnali, a místy byli i aktivnější. Ve třetí třetině se hra vrátila do zavedených kolejí. Medvečšak chtěl vyhrát, jenže ani jednu branku nevstřelil. stejně se vedlo na druhé straně Torpedu. Rozhodnutí nepřineslo ani pětiminutové prodloužení a tak o vítězi rozhodla soutěž dovedností. Immonen i Krasnoslobodcev dali, zatím co Ellison ani Foster nikoliv a tak prémiový bod putuje do Novgorodu.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
    Rozhodující branku vstřelil v samostaných nájezdech JARKKO IMMONEN.

Krasnoslobodcev se rozjel od středového kruhu a takovou polo kličkou pokořil Brusta podruhé – 0:2.

Curtis Foster musí odpovědět, ale ani jemu se nepovedlo Maškovceva překonat.

Ten si počkal na pohyb Brusta a trefil se přesně mezi betony – 0:1.

Na druhé straně Jarkko Immonen.

Jeho střela z kruhu Maškovceva neohrozila.

Jako první zahájí Matt Ellison.

Samostatné nájezdy začínají.

Uvidíme tedy dovednostní soutěž, protože ani v pětiminutovém prodloužení branka nepadla. Po úpravě ledu můžeme začít. Pro Maškovceva to bude jistě křest ohněm, protože je téměř nerozchytaný.

64:46
    Z druhé strany to zkusil Foster, ale ani on neuspěl.

64:39
    Švarného pokus od modré čáry, letěl mimo Maškovcovu branku.

64:18
    Švarný už drží kotouč, oba týmy čekají na závěrečný hvizd.

63:54
    Novgorod se ubránil a ještě domácím zle zatopil.

63:35
    Medveščak posunul hru před hostující svatyni.

63:15
    Torpedo střídá, s kotoučem hrají domácí.

62:25
    Maškovcev poprvé zasahuje, Ryan přejel modrou čáru a vypálil na hostující branku.

61:57
    Torpedo se rychle přesunulo do útočného pásma, ale pak se o něj nepřesným pase připravilo.

61:45
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

61:45
    Tak na led musí nosítka a Grigorije Gelašviliho dopravit mimo ledovou plochu k vyšetření, vypadá to, na natažené tříslo, či pochroumané koleno. V každém případě do branky bude muset náhradník Maškovcev.

61:45
    Gelašvili zůstal po srážce ležet, takže na led musí lékař Novgorodu.

61:45
    Posunutá branka hostujícího týmu. Cheechoo srazil Lukina na Gelašviliho a ještě si s ním chtěl vyřídit účty. Může být rád, že nedostal trest.

61:23
    Cheechoo sice vyhrál vhazování, jenže domácí se v útočném pásmu neudrželi.

61:00
    Linglet mohl najít před brankou spoluhráče, ale zvolil individuální akci, takže se předem odsoudil ke ztrátě kotouče.

60:20
    Matt Carle od modré pálí a Gelašvili je připraven, vytrčil svůj beton a od něj se odráží puk ke hráčům Torpeda.

60:01

Je za námi celých 60 minut, ani jedna branka nepadla. Oba týmy získaly bod do tabulky. Uvidíme, kdo získá prémiový, teď již branka padnout musí, ač třeba v dovednostní soutěži.

60:00

59:59
    Ještě Bjorkstrand dvakrát z bezprostřední blízkosti střílel, ale Gelašvili opět ukázal svoji kvalitu.

59:15
    Ryan vystřeli na levém kruhu, Gelašvili jeho pokus vyrazil následně Torpedo dostalo kotouč od své branky.

59:00
    Do konce třetí třetiny chybí jediná minuta.

58:16
    Brust zastavuje kotouč za vlastní brankou, Cheechoo vyráží do dalšího protiútoku.

58:05
    Ofsajd domácího týmu.

57:32
    Těžiště hry se přesunulo do střední části hřiště, ani jeden tým již nechce udělat chybu, zatím to vypadá, že uvidíme prodloužení.

56:26
    Žarkov nahodil na Brusta, ten vyrazil hostující hráč si dobruslil vyražený kotouč, ale již nepředal přesně na spoluhráče.

55:10
    Thomas se probíjel přes dvojici bránících hráčů, jeden z nich jej trochu přidržel, takže domácí útočník musel zakončovat jednou rukou, což ovoce nepřineslo, píšťalka rozhodčího je rovněž němá.

54:14
    Domácí zvýšili obrátky a už se zase rvou o puk před hostující svatyní.

53:48
    Po vhazování vystřelil nebezpečně Linglet, puk šel až příliš vysoko.

53:44
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

53:35
    Ryan zpoza branky hledal Murleye, toho však nenašel, ale alespoň získal vhazování před Gelašvilim.

52:52
    Torpedo se snažilo dostat ke střele ani ani jedn z útočníků stojících za brankovou čarou nedokázal přihrát na Bernackeho, který číhal na modré.

52:04
    Brust musel dávat pozor, aby vyhrané vhazování neskončilo v jeho brance, kotouč posunul až do rohu kluziště.

50:58
    Lingletova střela z mezikruží jen Gelašviliho vystrašila, hostující brankář je zatím v klidu.

50:18
    Medveščak dokázal posunout kotouč ze svého pásma, Novgorod si pro něj jede až k vlastní obranné modré a zakládá další útok.

49:33
    Brust se stává zaměstnanějším brankářem, ale zatím svůj tým drží.

49:06
    Ten musel být ve střehu, k odraženému kotouči se dostali domácí, ale jen nahodili kotouč za Gelašviliho.

48:45
    Torpedo zastavilo postupu domácích a již je před Brustem

47:48
    Hra přes střední pásmo se oběma týmům nedaří, pozorné obrany sbírají puky na svých modrých čárách.

47:03
    Wolskeho pokus Brust vysráží do rohu, kde jej sbírají hráči Medveščaku.

46:45
    Ivan Švarný už každou chvíli odpyká svůj desetiminutový trest a bude se moci zapojit do hry.

46:37
    Ofsajd Topreda ukončil jejich dobývání útočného pásma.

46:19
    Ani teď jsme branku neviděli, Popovič se dostal k několika dorážkám, hostující brankář předvedl skvělý postřeh.

45:55
    Wilson vystihl přihrávku, v nájezdu 2 na jednoho zvolil střelu Gelašvili jeho pokus chytá rukavicí.

45:37
    Medveščak opustil aktivní hru a spíše nechává hrát hosty.

45:12
    Za pískotu domácího publika Jonathan Cheechoo ztrácí kotouč a nabídl šanci hostům, kterou však zlikvidoval pozorný Brust.

44:30
    Tak Torpedo nabídnutou šanci nevyužilo, domácí jsou v plném počtu.

44:22
    Wolski se dostal do pásma, udělal kličku protihráči a ihned vystřelil, domácí brankář i tentokrát svůj tým podržel.

43:56
    Domácí se brání zatím dobře, Topredo nepouští před svoji branku a puk vyhazují přes všechny čáry.

42:56
    Murray skáče na led přesně v momentě, kdy na Brusta letí střela od modré čáry. Domácí gólman chytá tuto dělovku Děnisova.

42:30
    Hloupý faul Mchaela ryna, který za sekání dostává 2 minuty a tím nabídl přesilovku 5 na 3 Torpedu.

42:10
    Do brejku se dostal jeden z domácíh hráčů, jel sám na Gelašviliho, ale nezakončil přesně.

41:45
    Hosté se až téměř po minutě usadili před Brustem.

40:56
    Hosté již hráli v plném počtu, když Andrew Murray snažil získat kotouč pod svoji hokejku, ale podrazil přitom protihráče a bude za to pykat na lavici hanby.

40:33
    Hosté se vyhozením přes všechny čáry osvobozují.

40:11
    Domácí se ihned po vhazování dostali před Gelašviliho.

40:01

Oba týmy nastupují na hrací plochu.

Statistiky druhé třetiny

Střely: 20 – 19 (celkem: 40 – 28)
    Na branku: 14 – 14 (celkem: 26 – 18)
    Vyhraná vhazování: 11 – 6 (celkem: 18 – 11)
    Blokované střely: 1 – 4 (celkem: 2 – 11)
    Hity: 2 – 2 (celkem: 3 – 5)
    Přesilové hry: 2 – 1 (celkem: 2 – 1)
    Trestné minuty: 12 – 4 (celkem: 12 – 4)

I ve druhé třetině branka nepadla, viděli jsme sice celkem tři přesilové hry, ale v žádné z nich zatím branka nepadla, i když ta poslední bude ještě 35 vteřin pokračovat ve třetině následující. Torpedo vyrovnalo hru a místy bylo i nebezpečnější, ale hlavní ukazatel je stále na stavu 0:0.

40:00

39:59
    Sekundu před koncem druhého dějství mohl poslat domácí do vedení Linglet, když dostal přihrávku zpoza branky, jenže jeho zakončení se do branky nevešlo a tak se jde do kabin i podruhé za bezbrankového stavu.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:55
    Domácí se drží v pásmu, ale jejich přesilovka je příliš statická.

38:35
    Pavel Valentěnko (NNO) – 2 minuty držení protihráče.

38:08
    Cheechoo se ocitl ve střelecké pozici, jenže ani on se mezi tři tyče netrefil.

37:38
    Domácí se na chvíli dostali pod tlak, ale nakonec získali kotouč, který dopravili alespoň do středního pásma.

37:26
    Až Brust přerušuje tlak Torpeda. Wolski se tlačil před jeho branku, ale domácí mág si jeho střelu pohlídal.

37:08
    Domácí hráč skáče na led a spěchá pomoci svým kolegům v obraně.

36:03
    Dokonce se jim nepovedlo přejít útočnou modrou, když se vystavili sami do ofsajdu.

35:48
    Ani Torpédu se hra příliš nedaří.

35:08
    Na trestné lavici sedí i Jonathan Cheechoo, který pyká za vyloučeného Švarného, jenž dostal 2 + 10 minut. Hraje se 5 na 4.

35:08
    A je tu druhé vyloučení utkání. Ivan Švarný si odsedí 2 minuty za vražení na hrazení.

34:45
    Po vhazování se domácí udrželi v útočném pásmu.

34:30
    Gelašvili teď předvedl velkou obratnost, když nejprve vyrazil střelu Lingleta, puk se dostal na modrou čáru, odkud jej vyslal na hostují branku Švarný, Cheechoo se snažil tečovat, což se mu nepovedlo, ale ani vyražený kotouč nezametl za brankářova záda.

33:41
    Nahození kotouče za branku Torpeda, končí Medvečák svůj útok a nechává hrát svého soupeře.

33:07
    Hosté jsou v plném počtu, domácím se přesilovka vůbec nepodařila.

31:45
    Hosté se zatím brání velice dobře.

31:07
    První vyloučení utkání. Za podražení si odpyká trest Vladimír Děnisov.

30:45
    Linglet s Cheechooem udrželi pásmo a operují u levého hrazení.

30:00
    Hosté jsou čím dál aktivnější, jejich střela teď od modré čáry jen pleskal o zadní hrazení. Pak puk krotí domácí hráči.

29:49
    Barry Brust si musel dávat pozor, od pravého kruhu napřáhl Sentjurin, domácí brankář nejprve jeho pokus vytáhl, pak i přikryl rukavicí. Vhazovat se bude po jeho pravici.

28:59
    Torpedo se na chvíli dostalo pod tlak domácích, ale ti se ke střele od hrazení nemohli vůbec dostat.

28:10
    Torpedo zahrozilo i na druhé straně, když od pravého hrazení nahodil kotouč na Brusta Kuljomin, domácí brankář podržel svůj tým.

27:30
    Hraje se další čas bez přerušení, Gelašvili musel řešit další ošemetnou situaci před svojí brankou, kterou za pomoci obrany vyřešil.

26:30
    Linglet se dostal za obranu hostů, přihrávka před branku mířila na Cheechooa, ale hosté tento zpětný pas vystihli a odpálili do bezpečí.

26:09
    Hra se vyrovnala.

25:30
    Po delší době si Brust připsal jeden z ostřejších zákroků, vhazovat se bude po jeho pravici.

25:18
    Nahození domácího týmu za Gelašviliho branku sbírají hostují hráči a pokračují do středního pásma.

24:44
    Hra se spoustou bruslení se přesunula do středu kluziště, kde oba týmy předvedly spoustu nepřesností.

23:50
    Hosté se dostali do útočného pásma, Immonen byl blízko Brusta, takže blafák, který prováděl nedostatečně zvedl, domácí obrana pak kotouč sebrala.

23:19
    Gelašvili číhal u své pravé tyče na střelu domácích hráčů, po jejím příchodu puk nadvakrát přikryl.

23:02
    Po krátké intervenci hostů se k puku dostali opět domácí hráči, kteří vyvážejí kotouč.

22:40
    Domácí tým hraje okolo hostující branky, Torpedo je zatím drží v uctivé vzdálenosti.

22:13
    Až teď se hosté osvobodili a mohou vystřídat.

21:46
    Medveščak je opět před Gelašvilim. Torpedo zatím jen brání svoji branku.

21:23
    Zámek domácího týmu, řeší Gelašvili pokrytím střely Lingleta.

20:20
    Torpedo se málem objevilo v první vážnější akci druhé třetiny, ale Badjukovovi sjel puk z hole.

Trestné minuty: 0 – 0

Je za námi první třetina napínavého utkání. Domácí mají více ze hry, ale ani jeden tým zatím branku nevstřelil. Uvidíme, jaké bude dějství číslo 2.

20:00

19:29
    Na útočné modré Torpedo ztratilo kotouč, domácí přešli rychle do protiútoku, Murley se dostal k odraženému kotouči, jeho střela z mezikruží minula jen o fous hostují branku.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny, branku jsme ještě neviděli.

18:09
    Hosté nahazují ze střední třetiny hřiště na Brusta a vybojovali vhazování.

17:48
    Cheechoo zatáhl kotouč do útočné třetiny, vystřelil zápěstím, Gelašvili puk vyrazil, Vesce jej chtěl zamést za jeho záda, ale ani on neuspěl.

17:15
    Zatím se hraje čisté střetnutí, do této chvíle nebylo ani jediné vyloučení.

16:13
    Konečně se osmělili i hostující borci v čele s Krasnoslobodcevem, jenže domácí je udrželi u hrazení, takže Brust opět zasahovat nemusel.

15:47
    Hra se ihned přesunula před Brusta, jenže tam si na ně domácí počíhali a nedovolili Topredu vystřelit.

15:17
    Bjorkstrand se snažil clonit pře brankou Torpéda, ale letící puk od modré čáry nezasáhl.

14:06
    Thomas se objevil z ničeho nic před Gelašvilim, jeho prudkou ránu vyráží hostující brankář do rohu.

13:51
    Immonen potáhl puk přes střední pásmo, dokonce se dostal i do útočného, kde chtěl zadovkou najít spoluhráče, ale našel pouze hráče domácího celku.

12:45
    Hra se přelévá z útočného pásma do útočného pásma soupeře, ale ani domácí ani hosté se k žádné střele neprotlačili.

11:39
    Gelašvili je v této fázi hry zaměstnanějším hráčem než jeho protějšek Brust.

11:14
    Domácí hokejisté za svojí svatyní získali kotouč a už se hrnou směrem branka Torpéda.

10:22
    Po delší době se i hosté podívali před Brusta.

09:33
    Třetí formace s Elissonem a Kanem se udržela v útočném pásmu, prvně jmenovaný uvolnil právě svého spoluhráče, který nedokázal usměrnit puk za záda Gelašviliho.

08:57
    Vesceho střela mířila přímo do postoje Gelašviliho. bude se vhazovat po jeho levé ruce.

07:48
    Tlak Záhřebu pokračuje, Novgroord se brání zuby nehty, kotouč nemůže jen tak opustit jejich obranné pásmo.

07:34
    Jonathan Cheechoo operoval v útočném pásmu, hledal si pozici pro střelu, nakonec chtěl najít lépe postaveného spoluhráče, jenže přihrávka se mu nepodařila.

06:57
    To se nakonec ujalo puku, Wolski zavezl kotouč do pásma, jeho střelu Brust likvidovat nemusel.

06:33
    Domácí stále více zvyšují obrátky a zle zatápí Novgorodu.

05:24
    Domácí se tlačili před branku Torpéda, ale střela Murrayho byla zblokována.

04:37
    Zakázané uvolnění Torpéda, hra se vrátí před Gelašviliho.

03:48
    První formace Záhřebu se usadila v útočném pásmu, jenže střela Murleye se zatím neujala.

02:19
    Zatím čekáme na výraznější akci, ani jeden z týmů se zatím neprosadil.

19:00
    Oba týmy hrají otevřeně, hraje se nahoru dolů, ale zatím žádný brankář nemusel vážněji zasahovat.

00:01

Vzájemné zápasy
    Oba týmy se v letošní sezóně utkaly pouze jedinkrát a to na ledě Torpeda. Domácí Novgorod tehdy vyhrál 2:1 po prodloužení.

KHL Medveščak Zagreb

Medveščak je na tom o trochu hůře. Ve své Západní konferenci okupuje 7. pozici, když dokázal zvítězit v 15 případech za plný počet bodů, jedenkrát vyhrál v prodloužení, třikrát na nájezdy. Dovednostní soutěž také 5krát prohrál, a 3krát prohrál i prodloužení. Celkem na svém kontě má 10 proher, tedy zápasů bez bodového zisku. Celkem tedy má 61 bodů. Svým soupeřům dovolil dát 91 branek, ale již přes 100 jich nastřílel (přesně 102).

Jonathan Cheechoo – 37. – 25 b. (16+9)

Torpedo se nachází na 5. místě Východní konference, ve svých 34 utkáních nasbíralo 58 bodů. Jen díky 17 výhrám oproti 12 prohrám je takto vysoko. Svým soupeřům nastřílelo 87 branek a dovolilo jim dát pouze 67, čímž patří mezi mužstva, která dostala nejméně branek.

Jarkko Immonen – 34. – 24 b. (9+15)

Dobrý podvečer vážení sportovní přátelé, ruská Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy. My se dnes zaměříme na zápas mezi Medveščak Zagreb a Torpedem Nižnij Novgorod. Úvodní vhazování bude provedeno v 19:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.