Švédsko – Itálie 4:2 (kon.) | Kanada – Ukrajina 11:0 (kon.) | Lotyšsko – USA 2:3 (po pr.)
Švédsko
4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Itálie
Pátek 13.12.2013, 16:30 • Gianmario Scola Arena - Canazei • Zimní univerziáda

42:36
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Třem korunkám se však daří velmi rychle odpovědět. Nahozený kotouč se velmi nešťastně odrazil na brankoviště a tam si jej italský brankář srazil na záda. Branka je připsána na konto STEFANA HENRIKA BERGQVISTA. Asistence: Patrik Renstrom, Malte Moritz

40:51
    Itálie právě vstřelila branku!
    FRANCESCO DE BIASIO dostal přihrávkou do jízdy, popojel si blíže k bráně a přesnou střelou prostřelil Helina. Italům se tak daří utkání výrazněji zdramatizovat. Asistence: Philipp Pircher, Simon Kostner

39:31
    V závěru přesilové hry se podařilo Švédům přece jen skórovat. Puk před prázdnou branku dostal PETTER KARL JOEL ARONSSON a pro toho již nebyl problém zasunout kotouč do sítě. Asistence: Joachim Thomson, Pontus Hastlund

32:01
    Švédové ve druhé třetině naprosto otáčí vývoj zápasu. Po přihrávce zpoza brány se prosadil JOACHIM THOMSON. Asistence: Daniel Jonsson

21:47
    Hned v úvodu druhé třetiny je vyrovnáno, střelou zápěstím se trefil přesně ke vzdálenější tyči JENS ALEXANDER LJUNGGREN. Asistence: Johan Lindkvist

12:07
    Tak to bylo opravdu bleskové využití přesilové hry, střela SIMONA KOSTNERA od modré čáry skončila až za Helinem, který měl zakrytý výhled. Asistence: Philipp Pircher, Francesco de Biaso

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 22. Ljunggren (Lindkvist), 33. Thomson (Jonsson), 40. Aronsson (Thomson, Hastlund), 43. Bergqvist (Renstrom, Moritz) – 13. Kostner (Pircher, de Biaso), 41. de Biasio (Pircher, Kostner)

Švédsko: Helin (Jonsson) – Stigborn, Hastlund, Lindkvist, Westlund, Viborg, Norlin, Hellander – Jonsson, Aronsson, Thompson – Jakobsson, Ljunggren, Bolke – Rogne, Isaksson, Johansson – Renstrom, Moritz, Bergqvist
    Itálie: Tura (Vallini) – Miglioranzi, Casetti, Schina, de Biasio, Maffia, Pircher, Albarello – Erlachter, Canale, Mair – Borghi, Stevan, Migliore – Gilmozzi, Kostner, Monferone – Borghi, Haidacher, Frigo – Mazzacane

Rozhodčí: Rohatsch – Hofer, Monnaie