Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Vladivostok 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 2:0 (kon.)
Barys – Chabarovsk 8:2 (kon.) | Petrohrad – Ufa 1:2 (kon.) | Riga – Lev 1:2 (0:2 po s.n.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Metallurg Novokuzněck
Sobota 28.12.2013, 12:00KHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (14:14:27)

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – celkem:

Avtomobilist Jekatěrinburg: 27

Metallurg Novokuzněck: 23

3. třetina:

Avtomobilist Jekatěrinburg: 6

Metallurg Novokuzněck: 11

Metallurg prohrává další utkání, dnes na ledě Jekatěrinburgu nevstřelil ani gól, Jakub Kovář udržel v brance Avtomobilistu čisté konto a výraznou měrou přispěl k tříbodovému vítězství svého týmu!

60:00

59:33

59:03
    Kovář chytá nahozený kotouč a rozehrává.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:14
    Antonov vyváží puk do středního pásma.

57:41
    Skutar pálí od modré, ale střela je zablokována.

57:33
    Ložkin zůstává na lavičce, hosté to zkusí v šesti proti čtyřem, branka Metallurgu je prázdná!

57:33
    Oddechový čas pro hosty.

57:33
    A je tu přerušení hry, na trestnou lavici putuje domácí Tobias Wiklund, hosté si zahrají přesilovou hru.

57:12
    Nakonec se Martynovovi podařilo vyhodit puk do středního pásma.

56:59
    Domácí bojují o puk ve třetině Metallurgu, to Avtomobilistu maximálně vyhovuje.

56:02
    Gusev zaváží puk do útočného pásma, ale tam ho ztrácí a musí se bleskově vracet.

55:22
    Metallurg v závěrečných minutách tlačí svého soupeře, domácí mají problémy s rozehrávkou.

54:15
    Arzamancev je v levém rohu, nakonec si vybruslil a střílí z ostrého úhlu, Kovář si tyčku pohlídal.

53:00
    Domácí hájí svůj dvoubrankový náskok.

51:31
    Oddechový čas pro domácí.

50:50
    Černov před Ložkinem, kterého ale nedokázal překonat.

50:00
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, hosté se zatím marně snaží skórovat, v brance Avtomobilistu chytá spolehlivě Kovář.

49:40
    Skutar se dostává do zakončení z levé strany, ale Kovář jeho střelu vyráží.

48:36
    Kartavej bojuje o puk ve třetině Avtomobilistu, nakonec střílí, ale pouze do Kováře.

47:51
    Hosté drží puk na svých hokejkách, ale zatím se jim vůbec nedaří ohrozit branku soupeře.

46:50
    Hostující McLean dostává osobní desetiminutový trest.

45:20

44:19
    Od modré pálí Lazarev, ale puk se od masky Ložkina odráží do ochranné sítě.

43:54
    Ložkin zasahuje proti střele Megalinského.

43:20
    Jegor Martynov rozšiřuje řady vyloučených, domácí si zahrají přesilovou hru.

41:49
    Ofsajd hostů na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

40:44
    Lazarev v dobré pozici netrefuje branku Metallurgu.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 13:37 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Avtomobilist Jekatěrinburg: 8

Metallurg Novokuzněck: 3

Ve druhé třetině navýšili domácí své vedení, když se v přesilové hře prosadil Malychin, který tak stanovil skóre po dvou třetinách na 2:0 pro domácí tým.

40:00

39:09

38:00
    Malychin nepřesně přihrává Černovovi, hosté vyhazují puk ze třetiny.

37:09
    A opět se vylučuje, Jevgenij Lapenkov oslabuje svůj tým a domácí si zahrají přesilovou hru.

36:31

35:45
    Hosté v plném počtu, začíná krátká přesilová hra Metallurgu.

34:56
    V. Strelcov pálí z pravé strany, netrefuje branku.

34:31
    Přesilová hra Avtomobilistu končí, na trestnou lavici usedá domácí Jegor Žuravljov a poměr sil na ledě se vyrovná.

33:45
    Dalším vyloučeným hráčem Metallurgu je McLean, který dostává dvouminutový trest za faul kolenem.

32:27
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    FJODOR MALYCHIN využívá přesilovou hru, když doráží do branky vyražený puk po střele Lepistö a domácí vedou 2:0. Asistence: Anton Lazarev a Sami Lepistö.

31:06
    Vyloučení na straně Metallurgu, Ansel Galimov dostává dvě minuty za sekání, domácí si zahrají přesilovou hru.

30:47
    Jemelin zkouší přejít přes obránce Guseva, ale marně.

30:00
    Je za námi polovina utkání, domácí stále drží těsné vedení, byť jsou jasně lepší, náskok se jim zatím navýšit nepodařilo.

28:34
    Avtomobilist kontroluje hru, hosté se téměř nedostávají do blízkosti branky soupeře.

26:27
    Metallurg se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

25:49
    Hosté v nebezpečném protiútoku, ale Kovář zatím chytá velmi spolehlivě.

25:19
    Domácí Fjodorov střílí, ale netrefuje branku.

24:25

23:12
    Martynov pálí od modré, ale puk míří pouze vedle branky a hosté ztrácí útočné pásmo.

22:25
    První vyloučení ve druhé třetině, na trestnou lavici odchází Jegor Žuravljov, hosté si zahrají přesilovou hru.

21:26
    Jefimov nezpracoval přihrávku Guseva, hosté mají puk.

20:41
    Střelu Kartajeva od modré dokázal Kovář zneškodnit.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 12:50 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Avtomobilist Jekatěrinburg: 13

Metallurg Novokuzněck: 9

První třetina nabídla poměrně útočný hokej, oba týmy se často dostávaly do zakončení a i když zatím padl jediný gól, a to v 5. minutě z hole Malychina, sledujeme zatím velmi dobrý hokej.

20:00

19:20

18:19
    Wiklund od modré trefuje Ložkina.

17:29
    Gusev nahazuje od modré, Jefimov tečuje před brankou, puk míří vedle.

17:20
    Opět se vylučuje, tentokrát na straně hostů, Jevgenij Lapenkov dostává dvě minuty za hákování.

15:56
    Střela McLeana končí pouze vedle branky.

14:25

14:14
    Hosté odehráli velmi dobrou přesilovou hru, Kovář podržel svůj tým, puk ve středním pásmu.

13:38
    Kartajevovo střela zasáhla bránícího Guseva do ruky.

13:09
    Garejev vybruslil zpoza branky a zkouší překvapit Kováře, puk se ale odráží mimo branku.

12:25
    Andrej Antonov vyloučen na dvě minuty za sekání, hosté si zahrají první přesilovou hru.

12:24
    Protiútok Metallurgu, Kovář puk chytá do své lapačky.

11:02
    Lepistö je hodně "vidět", po jeho přihrávce pálí Lazarev, vedle.

09:22
    Po delší době se do útoku dostávají i hosté, ale přihrávku Ksourova zachycuje bránící Gusev.

08:46
    Děmagin nezpracoval přihrávku v útočném pásmu, puk mají hosté.

08:34

07:54
    Lepistö pálí od modré, Ložkin vyráží.

07:36
    Od Viklunda se odráží puk mimo hrací plochu, bude se vhazovat.

07:12
    Gólová šance Avtomobilistu, střelu Lepistö zastavuje na brankové čáře bránící hráč Metallurgu!

06:54
    Domácí se zatím nedokázali prosadit, hosté se úspěšně brání.

06:34
    Tuukka Mäntylä dostává dvouminutový trest a je tak prvním vyloučeným hráčem v utkání, domácí si zahrají přesilovou hru.

05:58
    Antonov rozehrává na A. Strelcova, který s Golyševem postupuje na Lozkina, ale Ložkin nakonec nemusí zasahovat.

05:41
    Další šance Lewandowskiho, který si z rohu nabruslil před Ložkina, kterého ale ani tentokrát nepřekonává.

05:21
    Bekhendovou střelu Lewandowskiho chytá Ložkin.

04:02
    Domácí se dostávají do vedení, první gól zápasu dává FJODOR MALYCHIN, který zasouvá puk do odkryté branky. Asistence: Anton Lazarev.

03:28
    Na druhé straně se dostávají do šance hosté, ale Kovář chytá.

02:25
    Lepistö v dobré pozici netrefuje branku.

01:34
    Další zásah Jakuba Kováře, který zneškodnil střelu Mäntylä od modré.

00:46
    Jakub Kovář čelí první útočné akci hostů, po chybě druhé pětky v útočném pásmu se dostal do úniku Galimov, ale ztroskotal na českém gólmanovi.

00:01

Utkání začne s mírným zpožděním.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Rybnickij, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Žuravljov – Lewandowski, Jefimov, Jemelejev – Lazarev, Černov, Malychin – Demagin, Fjodorov, Simakov – Golyšev, A. Strelcov, V. Strelcov, Arkalov

Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Sorokin) – Martynov, Arzamancev, Giroux, Mantylä, Kapotov, Kuklev, Kanarskij, Skutar – Achmetov, Galimov, Musin – Kosourov, Garejev, Kartajev – McLean, Valujskij, Lapenkov – Veličkin, Vyglazov, Jemelin

Rozhodčí: Buturlin, Nalivajko – Goljak, Děďulja.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG přivítá na svém ledě METALLURG NOVOKUZNĚCK.

Domácí vstupují do dnešního utkání ze šesté příčky ve Východní konferenci. Ze čtyřiceti zápasů dokázal Avtomobilst nasbírat šedesát bodů za jedenadvacet výher, čtyři prohry po prodloužení a nájezdech. V patnácti zápasech Jekatěrinburg nebodoval, i tak ale má pohodlný náskok před týmy, bojujícími o postup do play-off. Na aktuálně devátý Traktor Čeljabinsk má náskok deseti bodů.

Novokuzněck má zcela odlišné "starosti", než jeho dnešní hostitel. Metallurg totiž patří k nejhorším týmům celé ligy a aktuálně ztrácí na druhý nejhorší ligový tým, běloruské Dinamo Minsk, již pět bodů. Ztráta na příčky, zajišťující postup do play-of, je samozřejmě nedostižná, v Novokuzněcku tak již mohou připravovat tým na příští sezónu...

Češi na ledě
    V dresu Avtomobilistu Jekatěrinburg se může dnes představit bývalý českobudějovický gólman, pětadvacetiletý reprezentant Jakub KOVÁŘ.
    Za Metallurg Novokuzněck nehraje žádný český hokejista.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.