Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 2:1 (kon.) | Omsk – Vladivostok 4:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 2:0 (kon.)
Barys – Chabarovsk 8:2 (kon.) | Petrohrad – Ufa 1:2 (kon.) | Riga – Lev 1:2 (0:2 po s.n.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Metallurg Novokuzněck
Sobota 28.12.2013, 12:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Češi na ledě
    V dresu Avtomobilistu Jekatěrinburg se může dnes představit bývalý českobudějovický gólman, pětadvacetiletý reprezentant Jakub KOVÁŘ.
    Za Metallurg Novokuzněck nehraje žádný český hokejista.

Novokuzněck má zcela odlišné "starosti", než jeho dnešní hostitel. Metallurg totiž patří k nejhorším týmům celé ligy a aktuálně ztrácí na druhý nejhorší ligový tým, běloruské Dinamo Minsk, již pět bodů. Ztráta na příčky, zajišťující postup do play-of, je samozřejmě nedostižná, v Novokuzněcku tak již mohou připravovat tým na příští sezónu...

Domácí vstupují do dnešního utkání ze šesté příčky ve Východní konferenci. Ze čtyřiceti zápasů dokázal Avtomobilst nasbírat šedesát bodů za jedenadvacet výher, čtyři prohry po prodloužení a nájezdech. V patnácti zápasech Jekatěrinburg nebodoval, i tak ale má pohodlný náskok před týmy, bojujícími o postup do play-off. Na aktuálně devátý Traktor Čeljabinsk má náskok deseti bodů.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG přivítá na svém ledě METALLURG NOVOKUZNĚCK.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Rybnickij, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Žuravljov – Lewandowski, Jefimov, Jemelejev – Lazarev, Černov, Malychin – Demagin, Fjodorov, Simakov – Golyšev, A. Strelcov, V. Strelcov, Arkalov

Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Sorokin) – Martynov, Arzamancev, Giroux, Mantylä, Kapotov, Kuklev, Kanarskij, Skutar – Achmetov, Galimov, Musin – Kosourov, Garejev, Kartajev – McLean, Valujskij, Lapenkov – Veličkin, Vyglazov, Jemelin

Rozhodčí: Buturlin, Nalivajko – Goljak, Děďulja.

Utkání začne s mírným zpožděním.

00:01

00:46
    Jakub Kovář čelí první útočné akci hostů, po chybě druhé pětky v útočném pásmu se dostal do úniku Galimov, ale ztroskotal na českém gólmanovi.

01:34
    Další zásah Jakuba Kováře, který zneškodnil střelu Mäntylä od modré.

02:25
    Lepistö v dobré pozici netrefuje branku.

03:28
    Na druhé straně se dostávají do šance hosté, ale Kovář chytá.

04:02
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení, první gól zápasu dává FJODOR MALYCHIN, který zasouvá puk do odkryté branky. Asistence: Anton Lazarev.

05:21
    Bekhendovou střelu Lewandowskiho chytá Ložkin.

05:41
    Další šance Lewandowskiho, který si z rohu nabruslil před Ložkina, kterého ale ani tentokrát nepřekonává.

05:58
    Antonov rozehrává na A. Strelcova, který s Golyševem postupuje na Lozkina, ale Ložkin nakonec nemusí zasahovat.

06:34
    Tuukka Mäntylä dostává dvouminutový trest a je tak prvním vyloučeným hráčem v utkání, domácí si zahrají přesilovou hru.

06:54
    Domácí se zatím nedokázali prosadit, hosté se úspěšně brání.

07:12
    Gólová šance Avtomobilistu, střelu Lepistö zastavuje na brankové čáře bránící hráč Metallurgu!

07:36
    Od Viklunda se odráží puk mimo hrací plochu, bude se vhazovat.

07:54
    Lepistö pálí od modré, Ložkin vyráží.

08:34

08:46
    Děmagin nezpracoval přihrávku v útočném pásmu, puk mají hosté.

09:22
    Po delší době se do útoku dostávají i hosté, ale přihrávku Ksourova zachycuje bránící Gusev.

11:02
    Lepistö je hodně "vidět", po jeho přihrávce pálí Lazarev, vedle.

12:24
    Protiútok Metallurgu, Kovář puk chytá do své lapačky.

12:25
    Andrej Antonov vyloučen na dvě minuty za sekání, hosté si zahrají první přesilovou hru.

13:09
    Garejev vybruslil zpoza branky a zkouší překvapit Kováře, puk se ale odráží mimo branku.

13:38
    Kartajevovo střela zasáhla bránícího Guseva do ruky.

14:14
    Hosté odehráli velmi dobrou přesilovou hru, Kovář podržel svůj tým, puk ve středním pásmu.

14:25

15:56
    Střela McLeana končí pouze vedle branky.

17:20
    Opět se vylučuje, tentokrát na straně hostů, Jevgenij Lapenkov dostává dvě minuty za hákování.

17:29
    Gusev nahazuje od modré, Jefimov tečuje před brankou, puk míří vedle.

18:19
    Wiklund od modré trefuje Ložkina.

19:20

20:00

První třetina nabídla poměrně útočný hokej, oba týmy se často dostávaly do zakončení a i když zatím padl jediný gól, a to v 5. minutě z hole Malychina, sledujeme zatím velmi dobrý hokej.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Avtomobilist Jekatěrinburg: 13

Metallurg Novokuzněck: 9

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 12:50 hodin.

20:01

20:41
    Střelu Kartajeva od modré dokázal Kovář zneškodnit.

21:26
    Jefimov nezpracoval přihrávku Guseva, hosté mají puk.

22:25
    První vyloučení ve druhé třetině, na trestnou lavici odchází Jegor Žuravljov, hosté si zahrají přesilovou hru.

23:12
    Martynov pálí od modré, ale puk míří pouze vedle branky a hosté ztrácí útočné pásmo.

24:25

25:19
    Domácí Fjodorov střílí, ale netrefuje branku.

25:49
    Hosté v nebezpečném protiútoku, ale Kovář zatím chytá velmi spolehlivě.

26:27
    Metallurg se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

28:34
    Avtomobilist kontroluje hru, hosté se téměř nedostávají do blízkosti branky soupeře.

30:00
    Je za námi polovina utkání, domácí stále drží těsné vedení, byť jsou jasně lepší, náskok se jim zatím navýšit nepodařilo.

30:47
    Jemelin zkouší přejít přes obránce Guseva, ale marně.

31:06
    Vyloučení na straně Metallurgu, Ansel Galimov dostává dvě minuty za sekání, domácí si zahrají přesilovou hru.

32:27
    FJODOR MALYCHIN využívá přesilovou hru, když doráží do branky vyražený puk po střele Lepistö a domácí vedou 2:0. Asistence: Anton Lazarev a Sami Lepistö.

33:45
    Dalším vyloučeným hráčem Metallurgu je McLean, který dostává dvouminutový trest za faul kolenem.

34:31
    Přesilová hra Avtomobilistu končí, na trestnou lavici usedá domácí Jegor Žuravljov a poměr sil na ledě se vyrovná.

34:56
    V. Strelcov pálí z pravé strany, netrefuje branku.

35:45
    Hosté v plném počtu, začíná krátká přesilová hra Metallurgu.

36:31

37:09
    A opět se vylučuje, Jevgenij Lapenkov oslabuje svůj tým a domácí si zahrají přesilovou hru.

38:00
    Malychin nepřesně přihrává Černovovi, hosté vyhazují puk ze třetiny.

39:09

40:00

Ve druhé třetině navýšili domácí své vedení, když se v přesilové hře prosadil Malychin, který tak stanovil skóre po dvou třetinách na 2:0 pro domácí tým.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Avtomobilist Jekatěrinburg: 8

Metallurg Novokuzněck: 3

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 13:37 hodin.

40:01

40:44
    Lazarev v dobré pozici netrefuje branku Metallurgu.

41:49
    Ofsajd hostů na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

43:20
    Jegor Martynov rozšiřuje řady vyloučených, domácí si zahrají přesilovou hru.

43:54
    Ložkin zasahuje proti střele Megalinského.

44:19
    Od modré pálí Lazarev, ale puk se od masky Ložkina odráží do ochranné sítě.

45:20

46:50
    Hostující McLean dostává osobní desetiminutový trest.

47:51
    Hosté drží puk na svých hokejkách, ale zatím se jim vůbec nedaří ohrozit branku soupeře.

48:36
    Kartavej bojuje o puk ve třetině Avtomobilistu, nakonec střílí, ale pouze do Kováře.

49:40
    Skutar se dostává do zakončení z levé strany, ale Kovář jeho střelu vyráží.

50:00
    Je před námi závěrečná desetiminutovka, hosté se zatím marně snaží skórovat, v brance Avtomobilistu chytá spolehlivě Kovář.

50:50
    Černov před Ložkinem, kterého ale nedokázal překonat.

51:31
    Oddechový čas pro domácí.

53:00
    Domácí hájí svůj dvoubrankový náskok.

54:15
    Arzamancev je v levém rohu, nakonec si vybruslil a střílí z ostrého úhlu, Kovář si tyčku pohlídal.

55:22
    Metallurg v závěrečných minutách tlačí svého soupeře, domácí mají problémy s rozehrávkou.

56:02
    Gusev zaváží puk do útočného pásma, ale tam ho ztrácí a musí se bleskově vracet.

56:59
    Domácí bojují o puk ve třetině Metallurgu, to Avtomobilistu maximálně vyhovuje.

57:12
    Nakonec se Martynovovi podařilo vyhodit puk do středního pásma.

57:33
    A je tu přerušení hry, na trestnou lavici putuje domácí Tobias Wiklund, hosté si zahrají přesilovou hru.

57:33
    Oddechový čas pro hosty.

57:33
    Ložkin zůstává na lavičce, hosté to zkusí v šesti proti čtyřem, branka Metallurgu je prázdná!

57:41
    Skutar pálí od modré, ale střela je zablokována.

58:14
    Antonov vyváží puk do středního pásma.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:03
    Kovář chytá nahozený kotouč a rozehrává.

59:33

60:00

Metallurg prohrává další utkání, dnes na ledě Jekatěrinburgu nevstřelil ani gól, Jakub Kovář udržel v brance Avtomobilistu čisté konto a výraznou měrou přispěl k tříbodovému vítězství svého týmu!