Vítkovice – Třinec 6:3 (kon.) | Zlín – Liberec 3:4 (kon.) | Chomutov – Kladno 1:2 (0:1 po s.n.)
Litvínov – Slavia 4:2 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 3:0 (kon.)
Pardubice – Sparta 2:6 (kon.)
Mountfield HK
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 17.01.2014, 18:00Tipsport extraliga

59:42
    Ještě to Plzeň zkouší, ale Kacetl by dneska nemohl ani do nočního podniku, protože by všechno chytil!

58:08
    Knotek ještě v přečíslení hledal Pospíšila, ten ale puk ztečoval kousek vedle! To je neskutečné, v jakém laufu hrají domácí hokejisté.

56:10
    Dnešní utkání sleduje 5117 diváků.

52:58
    A ještě mohl ze sóla skórovat Lukáš Květoň, ale tentokrát byl brankář bezchybný!

52:03
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Vzhledem k průběhu posledních minut si myslím, že teď už je rozhodnuto, kdo po dnešku bude na druhém místě! Tomáš Pospíšil poslal nahrávku dozadu TOMÁŠI KNOTKOVI, který trochu se štěstím propálil Machovského a skóruje ve třetím zápase v řadě – 3:0! Asistence: Tomáš Pospíšil, Vladimír Škoda.

50:06
    Kotouč se plzeňským pásmem odrazil zpátky na modrou k Martinu Pláňkovi. Jeho ránu chytá výtečný Machovský!

47:42
    A Jiří Šimánek chvíli nato nedal úplně jasný gól, před prázdnou bránou mu puk sklouzl!

46:59
    Bleskové přečíslení domácích! Tomáš Pospíšil pálil ke druhé tyči, Machovský ale výtečně zasáhl vyrážečkou!

45:47
    ...odražený puk se snášel k hokejce Radka Dudy, který ho ale ze vzduchu netrefil.

43:51
    Hradecká křídla přistřihne oslabení. Tomáš Rousek (HKR) se provinil hákováním, to je pro hosty vítaná možnost.

43:32
    A na druhé straně zase přišla šance pro Šimánka. Machovský ale secvakl betony včas!

43:01
    Slovák podle všeho ještě hledal spoluhráče před prázdnou bránou, ale nenašel.

40:59
    Ani další zaváhání v rozehrávce Hradečtí nepotrestali, Machovský skvěle vyrazil tečovanou střelu.

40:30
    Šimánek vystihl plzeňskou chybu, ale jeho pumelenice šla mimo!

39:39
    A zase mohli hosté chvíli před přestávkou udeřit! V šanci byl Ján Sýkora, jenže Kacetl to ve spolupráci se svými obránci zvládl.

39:16
    Tečovaná Mozíkova dělovka zamířila těsně vedle! Sudí pak museli přerušit plzeňský nápor, Kacetl zůstal před brankovištěm ležet na ledě a bez masky.

34:13
    Hradci stačili dva hokejisté v pásmu, aby pořádně ohrozili Machovského. Šimánek od hrazení přiťukl Kudrnovi, jenž pálil z první, gólman ale kotouč nepustil.

31:17
    Naopak v oslabení prověřil parádní ranou z velké vzdálenosti Machovského matador Ptáček!

30:24
    Tomáš Mertl (HKR) si po buly sebral shozenou helmu z ledu, což se nesmí. Je z toho menší trest za nedovolenou výzbroj a pro Plzeň šance snížit!

29:44
    A nádhernou akci teď předvedl čtvrtý útok domácích, už z toho mohlo být tříbrankové vedení. Michal Švihálek pálil ke druhé tyči, tam ale číhala lapačka Matěje Machovského!

28:51
    Jak je ten hokej jednoduchý! Hradec podruhé v zápase využívá přesilovku a svého soupeře dokonale trestá za nevyužité šance. LUKÁŠ KVĚTOŇ si na modré chytře počkal, až jeho parťáci zakryjí Machovskému výhled, a pak propálil všechno před sebou – 2:0! Asistence: František Ptáček, Josef Marha.

27:44
    Hosté si pak počínali nedovoleně a je tady třetí přesilovka pro Hradec. Patrik Marcel (PLZ) – 2 minuty za hákování.

27:44
    Ale pozor! Pospíšil krásně vybídl Vladimíra Škodu, toho však zastavil skvělý beton Machovského!

26:16
    Už to bylo moc složité! Puk před Kacetlem propadl k plzeňským hokejkám, ale nikdo ho nedokázal pořádně dorazit! Dudovu střelu z úhlu si už brankář pohlídal.

24:27
    Z plzeňského náporu rezultuje druhý faul Tomáše Haranta (HKR), znovu za držení protihráče. Přesilovka pro hosty.

24:14
    A další díra v hradecké obraně. Bekhendovou kličku Tomáše Vlasáka ale opět hasí skvělý Kacetl!

23:52
    Teď už to byla pro Lva tisíciprocentní šance! Za hradeckou obranou zůstal trestuhodně nehlídaný, byl úplně sám, jenže Kacetl se mu vrhnul pod nohy a puk vypíchl! To bylo neskutečné.

23:39
    Jakub Lev se povedenou kličkou zbavil hradeckého beka a na pravém kruhu byl v gólové pozici. Ondřej Kacetl ale skvěle zasáhl lapačkou!

19:37
    Ještě před odchodem do kabin mohlo být vyrovnáno! Druhá letka indiánů to vykombinovala nádherně, ale Vlasákovi v bekhendové kličce puk sklouzl!

15:27
    Jenom se hradecký kapitán vrátil do hry po zranění, a už zase ukazuje svůj střelecký apetit! Krásná kombinace po ose Frühauf – Kudrna dovedla puk až k JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI, který ho z úhlu procedil kolem bližší tyče a Hradec využívá přesilovku pěti proti třem – 1:0! Asistence: Jaroslav Kudrna, Peter Frühauf.

14:53
    1 minuta a 36 sekund dvojnásobné přesilovky pro Hradec! Pavel Kašpařík (PLZ) – 2 minuty za podražení.

14:29
    A také Hradečtí si vyzkouší první hru v početní výhodě. Michal Dvořák (PLZ) – 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

13:58
    Teď už se jim to povedlo, a byla z toho nadmíru zajímavá situace! Mertl už se chystal dorážet, ale Machovský vykopl puk betonem a pak se ho ze vzduchu snažil trefit Kudrna. Povedlo se mu to, ale rozhodčí musel odpískat vysokou hůl.

10:46
    Jaroslav Kudrna přece jen dostihl dlouhý kotouč a neváhal vypálit i z velkého úhlu. Kotouč šel těsně nad druhý růžek, Machovský by ho ale asi měl.

08:03
    A znovu druhý útok hostů hrozí. Pletka dostal zpětnou přihrávku mezi kruhy, ale možná ji už tolik nečekal a kotouč byl zase zblokovaný mimo!

07:34
    Nebezpečí pro změnu před Kacetlem! Po chybě domácích pílíl kupředu Václav Pletka, v přečíslení střílel sám. Vedle.

00:44
    A je z toho rovnou první přesilovka zápasu. Tomáš Harant (HKR) si odsedí menší trest za držení protihráče.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 16. Šimánek (Kudrna, Frühauf), 29. Květoň (Ptáček, Marha), 53. Knotek (Pospíšil, Škoda)

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Marha, Květoň – Pospíšil, Knotek, Škoda – Švihálek, Červený, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Hanzlík "C", Jeřábek, Slovák, Marcel, Mozík, Boháč, Moravčík – Holec, Lev, J. Sýkora – Duda, Vlasák, Pletka – Indrák, Kašpařík, Schleiss – Dvořák, T. Sýkora, Pitule. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Hejl, Kajínek.