Kometa Brno – Chomutov 2:1 (kon.) | Zlín – Pardubice 3:2 (1:0 po s.n.) | Liberec – Slavia 3:6 (kon.)
Olomouc – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Kladno 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 2:3 (0:2 po s.n.)
Jihlava – HC Plzeň 2:5 (kon.)
po s.n. (0:2)
BK Mladá Boleslav
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Sparta Praha
Pátek 17.01.2014, 18:00DHL Extraliga juniorů

Tímto se s vámi loučíme a někdy příště nashledanou. (20:51:52)

Sparta nakonec uspěla na ledě Mladé Boleslavi v tomto vyrovnaném zápase 3:2 a veze si do Prahy dva body.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
    Autorem branky je JIŘÍ ČERNOCH.

Adam Chlapík dává!

Jakub Kotala také nedal. Nevyzrál na Neužilovu lapačku.

Jiří Černoch prostřelil vyjetého Pechka do šibenice (0:1)

Jako první jede Jan Sonnek. Nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

Nájezdy začínají domácí Bruslaři.

Přestože byla v prodloužení i díky přesilovce aktivnější Boleslav, rozhodnutí nastane až po samostatných nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Adam Chlapík byl ve vynikající příležitosti rozhodnout, ovšem neuspěl!

64:10
    Sparta se osvobozuje a míří do útoku.

63:46
    Hra se vrací před Neužila, jenž kryje puk v lapačce.

63:20
    Přesto Sparta dokázala zahrozit...

62:47
    Chlapík získal puk a střihl si sólo přes celé kluziště. Vyhořel ale v souboji s boleslavskou obranou.

61:55

61:45
    Kotala na můj vkus trochu moc otálel se střelbou. Jeho rána byla prudká a přesná, ovšem pro brankáře byla lahůdkou.

61:18
    Kuchta to zkusil zpoza brány.

60:38
    Pokračuje přesilovka Boleslavi, ovšem nyní za stavu 4 na 3. Hru přerušuje Neužil.

60:01

Sparta dokázala vyrovnat. V této vyrovnané hře se rozhodne buď v prodloužení, nebo v nájezdech.

60:00

59:55
    Ondřej Mikliš (SPA) fauloval u mantinelu boleslavského hráče a fasuje dvě minuty za vražení na hrazení.

59:40
    Sparta se špatnou střelbou sama vyhnala z pásma. Nakonec se vhazuje před Neužilem.

58:47
    Oba celky zdržují hru bojem u mantinelu.

58:32
    Pechek nyní "odhlavičkoval" Soumelidisovo nahození od mantinelu, které provedl, protože byl pod velkým tlakem boleslavského obránce.

58:08
    Hra opět přerušena, vhazování před Pechkem.

57:57
    Poté nastala menší strkanice za Pechkovou bránou. Sudí sice nevylučuje, ale vykazuje hru z boleslavského pásma.

57:57
    Až teprve teď zachytili červení puk ve středním pásmu a Vojtěch Augustin prověřil funkčnost a reflexy Pechkovy pravice, v níž třímá svou lapačku.

57:20
    Hraje se před boleslavskou bránou. Sparťané se střelbou proti urputně se bránící Boleslavi nespěchají.

56:23

55:34
    Až teprve tuším že Kurka vyslal od modré ránu, kterou gólman chytil.

54:53
    Boleslav ale v přesilovce zatím moc agrese nepředvedla. Sparta se osvobozuje.

54:03
    Sparta si komlikuje závěr. Za podražení jde na trestnou Skřivánek.

53:41
    Nakonec se Boleslav odhodlala k útoku, ovšem zastavili se sami postavením mimo hru.

53:24
    Hráči obou celků bojují a bojují.

52:05
    Asistent trenéra Boleslavi, Boris Žabka, dostal osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Zbytek zápasu dokouká z tribuny.

51:48
    David Chvátal zachytil ve středním pásmu pro hosty překvapivou přihrávku a uháněl před Neužila, na kterého střílel zpoza sparťanského obránce. Gólman pozorný.

50:43
    Sparta právě vstřelila branku!
    A znovu! A to se mu stalo osudným. Sparťané si před Pechkem počínali velmi důrazně a JIŘÍ ČERNOCH jen využil situace a poslal puk do sítě. Bez asistence.

50:27
    Pechek ránu od modré jen vyrazil před sebe.

49:17
    Bernad si ve vlastním obranném pásmu počíhal na přihrávku sparťanů od mantinelu, aby zezadu překvapil hráče v červeném svým výpadem, kterým je obral o puk.

48:48
    Zápas je velmi bojovný. Nikdo nechce dneska zaplakat.

48:31
    Zakázané uvolnění Sparty.

48:06
    Volf poslal puk přes sparťanské brankoviště. Nikdo tam nebyl, aby mohl dorážet.

46:47
    Ďurač se dlouhou pošťuchoval s Augustinem. Nevylučuje se.

46:03
    Další rána Sparty z dálky, Pechek betonem usměrňuje do plexiskla.

45:44
    Hraje se už ale opět před domácí bránou. Marek Březina zametl puk do Pechkovy lapačky.

45:11
    Začíná se hrát více a více v obranném pásmu Sparty.

44:18
    Zakázané uvolnění Boleslavi.

44:10
    Kratší hra nahoru-dolů. Puk skončil mimo. Vhazování před Pechkem.

43:29
    Adam Chlapík se odvážně prodral dopředu. Bránu sice minul, pak se znovu zmocnil puku, ale inkasoval ránu do levé nohy, po které se skácel k ledu. Za asistence spoluhráčů opustil led.

43:05
    Špatná přihrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.

42:27
    Přesto se později Sparta znovu dostala do útočného pásma. Hru přerušuje až Pechek ukrytím kotouče v lapačce.

41:37
    Patrik Podsedníček uspěl proti dvojici protihráčů a znemožnil jim šikovně průnik přes modrou.

40:50
    Hosté dlouho otáleli se střelbou, ta nakonec dopadla několikanásobně tečovaně na holích Boleslavi, která už je v plném počtu.

40:01

Druhá třetina byla poznamenána půlhodinovým přerušením, zaviněným vysklením plexiskla. Po této vynucené pauze si lépe vedla Mladá Boleslav, která zatím vede 2:1. Ovšem Sparta vede 3:1 v počtu nastřelených tyčí, proto bude dění ve třetí třetině určitě zajímavé.

40:00

39:59
    Sparta kroužila okolo brány Boleslavi jak hejno supů. Nastřelena tyč!

38:49
    Následně je tentýž hráč, Denis Pätoprstý (MBL), vyloučen za držení hole na dvě minuty.

38:30
    Pätoprstého střelu od modré Neužil nedokázal zachytit lapačkou, puk letěl mimo.

37:35
    Následoval sparťanský protiútok, jenž zkrotil spolehlivý Pechek.

37:22
    Bernad bez přípravy od modré pálil k levé tyči. Gólman Sparty zasáhl rozklekem.

36:42

35:59
    Jiří Černoch zachytil přihrávku Boleslavi před bránu a vyhodil puk přes všechny čáry.

35:10
    Volf zkoušel spolu se spoluhráči signál před bránou soupeře, ovšem na brankáře nevyzráli.

34:59
    Souček nahazoval od modré tak prudce, že zlomil tečujícímu Danielu Arnoštovi hůl.

34:42
    Filip Chlapík (SPA) – vyloučen na dvě minuty za podražení.

33:50
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Výborný průnik zužitkoval LADISLAV MAREK, kterému nabil z pravé strany David Chvátal, aby mohl neužila prostřelit mezi nohy. Tentokrát zůstalo plexisklo ušetřeno a puk skončil tam, kam si tento boleslavský útočník přál. Asistence: David Chvátal.

33:15
    Matěj Hes vyslal dělo na brankáře Sparty. Ten puk snad betony vyrazil.

32:53
    Oddechový čas pro domácí.

32:32

31:55
    Domácí se vymanili ze sevření.

30:49
    Bílek vyslal od modré štiplavé nahození, které Pechek jen vyrazil před sebe. Následující dorážky sice hosté nevyužili, ale dva hráči se poprali. Vyloučeni jsou Ondřej Šťáva (MBL) a Eustathios Soumelidis (SPA) – oba na dvě minuty za hrubost. Hra zůstává ve stavu 4 na 5.

30:32
    Marek Smrčka (MBL) – vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

30:04
    Zajíc výborně zabránil Chlapíkovi ve střelbě. Ten měl jinak velmi dobrý výhled a prostor vystřelit.

28:34
    Hostující Brejcha číhal před bránou na příhru od modré. Ta přišla a dost vysoká, ovšem tento útočník dokázal puk tečí usměrnit do cíle, ovšem Pechek výtečně chytil!

28:17
    Hra se vzápětí přesunula před Pechka, odkud domácí vyhodili na zakázané uvolnění.

27:44

27:36
    Sparta se osvobozuje. Boleslav měla územní převahu, ale neprosadila se.

26:37
    Bude zajímavé sledovat, zda Boleslavi vydrží chuť útočit z předchozí části přesilovky. Vhazování před gólmanem Sparty.

26:37
    Vše je připraveno, pokračujeme.

Plexisklo je již na místě, zbývá už jen uklidit led. Za chvíli se opět začne hrát.

Pauza bude trvat zhruba 20 až 30 minut.

26:37
    Ladislav Marek měl dvě šance. Nejprve jedna šla mimo, poté měl ještě druhou možnost, ale jeho dloubák byl příliš vysoký.

Ba co víc, byl natolik razantní, že vysklil plexisklo za bránou. Hra se tedy přerušuje a bude se čekat na výměnu skla.

25:44
    Jiří Vokurka (SPA) – dvě minuty za sekání.

24:50
    Augustinovo nahození, jež dost skákalo, musel Pechek hodně obtížně krotit, neboť ho puk před brankovištěm málem přeskočil.

23:32

22:44
    Skřivánek zavezl kotouč do boleslavského obranného pásma, obrana domácích pak ale vyhodila kotouč ze třetiny.

22:21
    Ofsajd hostujícího celku.

21:50
    Hosté byli v dobré příležitosti, ovšem sudí přerušil hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

21:32
    Jaroslav Souček (MBL) – vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

21:25
    Vhazování ve středním pásmu poté, co hráči vyhodili puk.

20:57
    Zazvonila boleslavská tyčka.

20:01

Zatím vidíme nerozhodný stav a ani jedno mužstvo nemá tedy nic jistého. Padly dva góly, dále zazvonily dvě tyčky, oba dva týmy po jedné. Uvidíme v následující dvacetiminutovce.

20:00

19:11
    Autorem vyrovnávací branky je JAN SONNEK. Asistence: Jakub Kotala, Ondřej Šťáva.

14:41
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

12:50
    Sparta je v pěti a hraje přesilovku.

12:21
    Počet hráčů se vyrovná, Jiří Kurka (MBL) dostává menší trest za faul kolenem.

10:50
    Vyloučen Petr Litera (SPA) za hákování.

5:10
    Po závaru před bránou se ujímají hosté vedení. Autorem branky je VÁCLAV KRUDENC. Asistence: Vojtěch Augustin a Jiří Černoch.

00:01

BK Mladá Boleslav: Pechek (Tomšů) – Souček, Hes, Plíšek, Kulhánek, Bernad, Kurka, Šťáva, Nedbal – Ďurač, Pätoprstý, Bjakov, Marek, Zajíc, Chvátal, Podsedníček, Volf, Kotala, Smrčka, Sonnek, Kuchta

HC Sparta Praha: Neužil (Langer) – Mikliš, Skřivánek, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina, Vacek – Augustin, Arnošt, Soumelidis, Litera, Chlapík A. , Brzobohatý, Chlapík F., Budiak, Vacek, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc

Rozhodčí: Hrubý – Grundel, Podrazil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 20. Sonnek (Kotala, Šťáva), 34. Marek (Chvátal) – 6. Krudenc (Augustin, Černoch), 51. Černoch, rozh. náj. Černoch

Rozhodčí: Hrubý – Grundel, Podrazil