HC Litvínov – Vsetín 4:1 (kon.) | Kladno – Olomouc 6:2 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 2:4 (kon.)
Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Chomutov – Zlín 3:2 (po pr.) | Slavia – Č. Budějovice 6:3 (kon.)
Sparta – Jihlava 5:1 (kon.)
HC Plzeň 1929
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
HC Kometa Brno
Pátek 24.01.2014, 15:00 • Malá hala, Plzeň • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Juniorská extraliga v ledním hokeji dnes pokračuje svým 31. kolem, které nabízí mezi jinými zápasy také souboj dvou týmů z horních pater tabulky, a sice čtvrté Plzně a páté Komety Brno.

HC PLZEŇ 1929

Západočeši čekají na domácí vítězství už pořádně dlouho. Naposledy se jim to povedlo na konci listopadu loňského roku, kdy po samostatných nájezdech zdolali Litvínov. V západočeské metropoli se vůbec prodlužuje poměrně často, poslední čtyři domácí zápasy indiánů skončily po šedesáti minutách nerozhodně.

Poslední duel odehráli Plzeňané v Českých Budějovicích. V utkání proti jihočeskému celku měli značnou střeleckou převahu, tu ale nedokázali zužitkovat než k jediné přesilovkové brance Ondřeje Kopty. Českobudějovičtí se v početní výhodě prosadili dvakrát díky Pavlu Samohejlovi a Radku Prokešovi, dokázali tak coby předposlední tým tabulky favorita utkání zaskočit.

České Budějovice 2:1 Plzeň
    Branky: 17. Samohejl, 37. Prokeš – 46. Kopta
    Střely na branku: 23 : 43
    Trestné minuty: 18 : 12

HC KOMETA BRNO

Brněnští hrají po zimní pauze ve výborné formě a zatím v novém roce neztratili ani bod. Poměrně úspěšně juniorská Kometa září také na kluzištích soupeřů. V Pardubicích dokázala zvítězit vysokým výsledkem 0:6 a podobně si vedla také před Vánocemi ve Vsetíně (1:5). Na cizím ledě Jihomoravané prohráli naposledy v Chomutově (2:0) 1. prosince loňského roku.

V třicátém kole přivítalo Brno na domácí půdě Litvínov a se svým soupeřem sehrálo vyrovnané utkání. Brňané se ujali vedení zásluhou Petra Mrázka už v páté minutě, Roman Fučík ale ve druhé třetině při přesilové hře dokázal vyrovnat. Dramatický závěr pak rozlouskl svojí druhou brankou Petr Mrázek, který minutu a půl před koncem rozhodl o výhře Komety.

Brno 2:1 Litvínov
    Branky: 5. Mrázek, 59. Mrázek – 24. Fučík
    Střely na branku: 35 : 38
    Trestné minuty: 6 : 4

HC Plzeň 1929: Pacl (Kuneš) – Marcel (C), Kubík, Kohel, Hanus, Houfek (A), Slavík (A) – Zimmermann, Kopta, Mašek, Kristl, Rajal, Polata, Michel, Přikryl, Uhlík, Čadek, Tulačka, Kepka.

HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) – Šidák, Mytiska, Hájek, Sedlák (C), Zbořil, Vojáček, Vágner – Kozel, Račický, Raška (A), Mrázek, Kunce, Kusko, Beneš, Jenyš, Král, Boltvan, Grünwald, Pelikán, Ondráček.

00:01

00:33
    Hosté při rozehrávce zahráli jen na zakázané uvolnění.

01:12
    Kristl nedokázal ve střední třetině zpracovat složitou přihrávku o mantinel a o puk přichází.

01:34
    Domácí tým dostává menší trest za špatné střídání. Odslouží ho Matěj Polata (PLZ).

02:07
    Hosté teď udělali několik zbytečných chyb a puk jen odevzdali soupeři.

02:33
    Domácí opět vyhazují.

03:14
    Kuskovu přihrávku zpět na modrou obránci Komety nezachytili a pro kotouč musí do středního pásma.

03:34

04:11
    Polata po návratu z trestné lavice trošku pozlobil obranu hostů, spolu s Uhlíkem se ale k zakončení nakonec neprobojoval.

05:07
    Pacl teď o kotouči zřejmě moc nevěděl, díky dobrému postavení ale dokázal střelu od levého mantinelu tělem pokrýt.

05:37
    Raškovu střelu od modré zablokoval dobře stojící Marcel.

06:30
    Patrik Marcel (PLZ) už mířil na střídačku, při rychlém brejku Brna se musel ale opět zapojit do hry a při bránění to přehnal s agresivitou. Dostává dvouminutový trest za držení.

07:09
    Indiáni se nedokázali udržet v útočném pásmu.

07:22
    Kometa právě vstřelila branku!
    A hned z protiútoku navíc inkasují první branku. Rychlý pas Mrázka ukořistil ve středním pásmu ADAM RAŠKA, který dokázal nabrat rychlost, pláchl domácím obráncům a z dobré pozice přesnou střelou do horní poloviny branky poslal svůj tým do vedení. Využitá přesilovka Komety a stav je 0:1! Asistence: Petr Mrázek a Jakub Zbořil.

08:33
    Plzeňští mají ve střídání pořádné zmatky. Podruhé dostávají menší trest za špatné střídání, tentokráte jej odpyká Jiří Uhlík (PLZ).

08:55
    Raška vyslal na Pacla od modré čáry dvě pořádně nepříjemné střely, domácí ale i se štěstím dokázali kotouč udržet v bezpečí a následně vyhazují.

09:44
    Šidákovu ránu vyráží betonem Pacl. Jeho spoluhráči následně vyhazují.

10:24
    A opět je kotouč v obranném pásmu Komety. Té se tato přesilovka vůbec nevydařila.

10:33

11:40
    Po Houfkově nepřesné střele hosté vyhazují jen na icing.

12:29
    Michelovu střelu z rychlého protiútoku dokázali hosté srazit do rohu kluziště.

13:03
    Velkou šanci spálil na druhé straně Kunce, který zakončoval po přihrávce Vágnera do odkryté branky, trefil ale jen tyč!

13:26
    První přesilovou hru si zahrají také indiáni. Petr Mrázek (KOM) dostává menší trest za sekání.

13:39
    Při vlastním oslabení teď ujel domácím střelec první branky Raška, Slavík ale zabral a čistým zákrokem jej ještě dokázal od kotouče odstavit.

14:20
    Marcelovo nahození od modré čáry míjí branku hostí, kteří následně vyhazují.

14:50
    Šidák vybojoval kotouč za vlastní brankou a okamžitě jej posílá přes celé hřiště do bezpečí.

15:23
    Houfek si vybruslil s kotoučem do ideální střelecké pozice mezi kruhy, výborný zákrok ale vytáhl Klimeš, který dokázal kotouč ramenem vyrazit a následně jej před dorážejícími hráči Plzně včas přikryl.

15:26

16:18
    Grünwaldovi vjel do pásma trochu zbrkle Kozel, a rozhodčí tak přerušují pro ofsajd.

16:55
    Kubíkovo nahození od modré si Klimeš našel a kotouč ze vzduchu chytil.

17:35
    Koptovu ránu srazil clonící Šidák to ochranné sítě nad Klimešovou brankou.

17:44
    Po vyhraném buly se ocitl v dobré pozici s pukem na hokejce Polata, kotouč po jeho ráně ale jen zaduněl o mantinel za Klimešem.

18:02
    Brněnský brankář chytá i další nahození a opět přerušuje.

18:32
    Marcel mířil svojí střelou z prvního doteku přesně pod břevno, dobře postavený Klimeš ale opět zasáhl. Bolestivý zásah sice o něco déle rozdýchával, měl by být ale v pořádku.

19:15
    Tomáš Račický (BRN) teď podrazil pronikajícího Koptu a vysloužil si dvouminutové vyloučení.

19:39
    Přikryl se snažil najít mezi kruhy sjíždějícího Houfka, přihrávku na něj ale pokazil.

19:57
    Bude se vhazovat před Paclem.

20:00

Po dvaceti minutách vede v Plzni hostující Kometa, která dokázala proměnit jednu ze svých přesilových her a v osmé minutě otevřela skóre zásluhou Adama Rašky. Hra je ale poměrně vyrovnaná a domácí tým navíc začne druhou třetinu v početní výhodě po vyloučení Račického, kterému z trestu zbývá ještě 75 sekund.

Druhá třetina začne přibližně v 15:43.

20:01

20:26
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

20:35
    Slavíkův pokus končí v lapačce Klimeše. Bude se vhazovat.

20:45
    Hosté vyhazují.

21:15

21:45
    Marcelovu rozehrávku nedokázali plzeňští útočníci protečovat a nakonec vše končí zakázaným uvolněním.

22:13
    Kubík uklouzl ve vlastní třetině, a tak v sedě raději vyhodil kotouč než aby nabídl soupeři nějakou větší šanci.

22:34
    Útočné snažení Komety končí odpískaným ofsajdem.

22:58
    Aktivní Raška teď donutil Pacla přikrýt kotouč po nahození ze středního pásma.

23:37
    Raška ukázal své individuální schopnosti, když s kotoučem prokličkoval přes tři hráče z vlastního pásma až před Pacla, tam mu ale kotouč přece jen utekl, a zakončit už tak nedokázal.

24:38
    Michel hledal na zadní tyči najíždějícího Tulačku, přihrávka ale byla o něco prudší než by bylo třeba.

25:20
    Kubíkovu střelu bez přípravy Klimeš chytá.

26:00
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Brněnští se dostali v posledních chvílích pod tlak, ze kterého se nakonec nedokázali vymanit. Plzeňští tak dlouho ostřelovali Klimeše, až se při jedné z nebezpečných situací dostal k dorážce na brankovišti ONDŘEJ KOPTA a srovnal průběžný výsledek na 1:1. Asistence: Jiří Kepka a Roman Přikryl.

26:33
    Icing domácího týmu.

27:00
    Michel donutil Račického pod tlakem vyhodit na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Klimeše.

27:50
    Klimeš se pokusil po chyceném nahození ještě rozehrát přes celé kluziště na unikajícího Rašku, to vše už ale po odpískání rozhodčích.

28:19
    Nebezpečnou situaci musel řešit také domácí Pacl, když na jeho branku zamířilo ztečované nahození Vágnera. Kotouč dokázal betonem vyrazit.

29:15
    Král vyzval ke skórování Kozla, který mohl zakončovat do odkryté branky, hůl mu ale v poslední chvíli jeden z domácích obránců nadzvedl, čímž tak zachránil svůj tým od téměř jistě inkasované branky.

30:02
    Po zakázaném uvolnění domácího týmu se bude vhazovat před Paclem.

30:32
    Hosté se velmi lacino dostávají zpět do jednobrankového vedení. PETR MRÁZEK si počkal před brankářem Paclem, na kterého se po nejistém zákroku sesypalo několik hráčů obou týmu. Kotouč vypadl z chumle přímo před Mrázka, který kotouč jen pohodlně bekhendem zasunul do prázdné branky – 1:2. Asistence: Adam Šidák a Adam Raška.

31:29
    Matyáš Kubík (PLZ) dostává dvouminutový trest za hrubost. To je velká šance pro hosty navýšit své vedení.

31:46
    Jako bych to přivolal. Hosté využili svůj tlak znásobený početní výhodou a po přesné střele JAKUBA ZBOŘILA přidávají třetí branku. 1:3!
    Asistence: Adam Raška, Daniel Kunce.

32:42
    Rozhodčí se upískli. Bude se vhazovat ve středovém kruhu.

32:45
    Adam Kozel (KOM) trefil holí do obličeje Zimmermanna a dostává menší trest.

33:02
    Tulačka z dobré pozice minul hostující branku. Jeho tým se ale udržel u kotouče.

33:34
    Po Tulačkově střele od pravého mantinelu mohl nebezpečně dorážet Kubík, Klimeš si ale celou situaci dokázal pohlídat.

33:42
    Kepku nepříjemně sestřelil hostující kapitán Jan Sedlák (KOM) a obdržel menší trest za vražení. Brno jde do tří.

34:14
    Uhlík střílel z mezikruží, Klimeš ale dokázal jeho ránu betonem vykopnout.

35:46
    Vyhození akorát s vypršením Sedlákova trestu rozhodčí vyhodnotili jako zakázané uvolnění.

36:02
    Hosté budou hrát další oslabení. Jakub Zbořil (KOM) dostává dvouminutový trest za držení.

36:47
    Zajímavou kombinaci v útočném pásmu nedokázali domácí zakončit.

37:39
    Josef Zimmermann (PLZ) neodhadl vyhození hostů a v souboji s Benešem si musel vypomoci proti pravidlům, Filip Beneš (KOM) však podle rozhodčích svému pádu něco málo přidal, a na trestnou tak míří oba dva.

38:02
    Hosté hrají v plném počtu.

38:40
    Po dalším zákroku Pacla se vhazuje v plzeňském obranném pásmu.

39:24
    Pacl dokázal Mytiskovu střelu od modré reflexivně vyrazit.

39:41
    Po zakázaném uvolnění Komety se hra stěhuje před Klimeše.

40:00

Druhou třetinu začali lépe domácí, kteří si dokázali vytvořit tlak kolem Klimešovy branky a zásluhou Ondřeje Kopty také vyrovnali. Hosté ale dokázali odpovědět pohotovou dorážkou Petra Mrázka a o chvíli později navíc přidal při přesilové hře třetí branku Jakub Zbořil. Domácí hráli minutu i v přesilové hře 5 na 3, pudruhé se ale zatím prosadit nedokázali.

Třetí třetina začne přibližně v 16:33.

40:01

40:30
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

41:15
    Beneš nepříjemně dotíral kolem Pacla, který neměl kotouč po nahození pod kontrolou, nakonec ale plzeňský brankář puk dokázal schovat do lapačky.

42:24
    Kopta zavezl kotouč do pásma po zbytečné ztrátě hostů, nadějnou akci ale indiáni nedokázali přesně zakončit.

42:37
    Při brejku hostů musel opět zasahovat Pacl.

43:25
    Raška hraje ve velké pohodě. Opět se sám středem prokličkoval přes několik hráčů a celou akci také dvakrát zakončil. Pacl si jeho pokus pohlídal stejně jako následnou dorážku.

44:16
    Ofsajd zastavuje další útok Komety.

44:33
    Kontaktní branka je tady! Opět zaúřadovala kombinace mezi Ondřejem Koptou a JIŘÍM KEPKOU, nyní si však indiáni své role prohodili. Kepka měl sice se zpracováním ne úplně přesné přihrávky od Kopty menší problémy, hosté mu ale dopřáli tolik času, že i přesto mohl v poklidu zamířit – 2:3. Asistence: Ondřej Kopta.

45:26
    Západočechů je najednou plná plocha.

46:12
    Po výborné akci Maška, který kotouč zavezl do pásma a zpětnou přihrávkou našel před brankovištěm volného Polatu, zachránil Kometu Klimeš, který proti Polatově ráně fantasticky zasáhl.

47:25
    Hosté se vracejí do dvoubrankového vedení! Jenyš prohodil kotouč o mantinel do úniku na volného Grünwalda, který už mohl tváří v tvář Paclovi zakončovat, ještě celou situaci ale dokázal vylepšit přihrávkou ADAMU KOZLOVI, který kotouč jen doklepl do odkryté klece. 2:4!
    Asistence: Hynek Grünwald, Pavel Jenyš.

48:15
    Domácí to nadále zkoušejí, Kepkovu ránu ale tentokráte hostující obránci ke Klimešovi vůbec nepustili.

48:54
    Uhlík netrefil na brankovišti poskakující kotouč a Klimeš jej dokázal chytit.

49:20
    Ofsajd domácího týmu zastavuje plzeňský útok.

49:52
    Po souboji Michela s Hájkem vylétl kotouč do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:38
    Raška zakončoval na zadní tyči po parádní křižné přihrávce do odkryté branky, neměl ale ideální rovnováhu a kotouč nedokázal přesně usměrnit.

51:34
    Plzeňským hráčům je při přechodu do útočného pásma odpískán další ofsajd.

51:57
    Tentokráte mohl zakončovat do odkryté branky podobně jako před chvílí Raška Boltvan, ten ale na rychlou přihrávku vůbec nedosáhl.

52:46
    Kozel s Grünwaldem teď opět rozebrali domácí obranu, ve velké šanci ale ani tentokráte neuspěli. Pacl byl opět po rychlé kombinaci mimo hru.

53:37
    Kopta mířil z dobré pozice na zadní tyč, hostující branku ale vůbec netrefil.

54:27
    Pavel Rajal (PLZ) prohrál v rychlostním souboji s Jenyšem a musel si vypomoci lehkým zahákováním. Přesilovka pro Kometu.

54:54
    Indiáni vyhazují do střední třetiny.

55:22
    Raška pálil z dobré pozice jen do Paclových betonů.

55:24
    Hosté následně pořádně zajeli do brankáře Pacla a rozhodčí vykazují hru do střední třetiny.

56:14
    Jenyš netrefil ideálně přihrávku zpoza brány a jeho plachtící střelu si Pacl ve vzduchu bez potíží našel.

56:27

56:52
    Plzeňanům se teď vůbec nic nedaří.

57:47
    Za sekání dostává ještě jeden menší trest Josef Zimmermann (PLZ).

58:13
    Pacl chytá kotouč po střele od pravého mantinelu a přerušuje hru.

58:37
    Velmi snadno se teď dostal v útočné třetiny k puku Grünwald a okamžitě jej poslal na plzeňskou branku. Pacl jeho ránu kryje.

59:16
    Domácí vyhazují a mohou vystřídat.

59:47

60:00

Ve třetí třetině měli více ze hry jednoznačně hosté. Nejprve sice snížil na rozdíl jediné branky po Koptově přihrávce Jiří Kepka. Po chvilce se ale opět radovali hosté zásluhou Adama Kozla, který vrátil Kometě dvoubrankový náskok. Ten pak Jihomoravané proti nedisciplinovanému soupeři v poklidu drželi až do závěrečné sirény.

Pro dnešek je to ode mě vše, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek týdne.

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 26. Kopta (Kepka, Přikryl), 45. Kepka (Kopta) – 8. Raška (Mrázek, Zbořil), 31. Mrázek (Šidák, Raška), 32. Zbořil (Raška, Kunce), 48. Kozel (Grünwald, Jenyš)

HC Kometa Brno: Klimeš (Jekel) – Šidák, Mytiska, Hájek, Sedlák, Zbořil, Vojáček, Vágner – Kozel, Račický, Raška, Mrázek, Kunce, Kusko, Beneš, Jenyš, Král, Boltvan, Grünwald, Pelikán, Ondráček

Rozhodčí: Svoboda – Rubáš, Tvrdík