New Jersey – Washington 2:1 (kon.) | Detroit – Montreal 4:1 (kon.) | Florida – Colorado 2:3 (kon.)
Calgary – Nashville 5:4 (2:1 po s.n.) | Edmonton – Arizona 3:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 6:3 (kon.)
NY Islanders – St. Louis 3:4 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Boston 1:6 (kon.)

Střely na branku ve 3. třetině: 20-6

Domácí ve třetí třetině přidali a chvílemi si vytvořili drtivý tlak, ale na víc než dvě branky to nestačilo. Hosté si tak z Floridy odváží dva body a zvyšují své naděje na účast v playoff.

60:00

Oddechový čas pro domácí.

59:49
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Posledních 11 vteřin pro domácí hráče, aby vstřelili branku.

59:25
    Domácí hrají opět bez brankáře.

59:15
    Přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Thomas se tak vrací do branky.

Oddechový čas pro hosty.

58:51
    Další bomba od modré v podání Kulikova. Varlamov odolává.

58:30
    Domácí to zkouší bez brankáře.

58:17
    Florida právě vstřelila branku!
    Ještě to bude zajímavé. TOM GILBERT napřáhl na modré a dělovkou překonal Varlamova, který měl zakrytý výhled. Bez asistence.

58:02
    Hosté se drali do útoku, ale zastavil je ofsajd.

57:27
    Varlamov opět zachytil bekhendový pokus jednoho z domácích hráčů.

56:15
    Hosté se teď pouze brání útokům Floridy.

55:37
    Opět Varlamov. Brankář hostí si i nadvakrát poradil se střelou Gomeze.

55:20
    Gudbranson tvrdě pálil od modré. Varlamov si i s touto střelou poradil.

55:05
    Zakázané uvolnění Colorada. Hra se vrací před Varlamova.

54:05
    Stastny s Tanguayem teď podrželi chvíli kotouč v útočném pásmu a ušetřili několik sekund.

53:14
    Opět Varlamov proti Gudbransonovi. Ruský brankář teď drží hosty nad vodou.

52:46
    Ani Scott Gomez jej z levého kruhu nepřekonal.

52:20
    Několik nepříjemných střel Floridy musel řešit Varlamov.

51:58
    Colorado teď trpělivě čeká na útoky domácích hráčů.

50:48
    Duchene mohl navýšit vedení Colorada, ale trefuje pouze tyč!

49:50
    Varlamov si vyjel z branky proti Jovanovskemu, který tak neměl moc prostoru kam poslat kotouč.

48:59
    Dnešní utkání sleduje 17244 diváků.

48:28
    BB&T Center se konečně začal hrát hokej.

47:27
    Kulikov se probil přes dva hráče až před Varlamova. Ruský brankář jeho pokus zachytil.

46:45
    Na druhé straně řešil přečíslení 2 na 1 Duchene střelou, ale Thomas také odolal.

46:26
    Upshall je při chuti. Tentokrát střílel zpoza obránce, jenže Varlamov jeho pokus chytá.

46:14
    Několik velmi dobrých zákroků musel předvést Thomas při šancích Colorada.

45:18
    Tak se to domácím povedlo. Na chvíli si vynutili tlak v útočném pásmu. Až se dostal kotouč k Tomáši Fleischmannovi, který jej poslal před branku, kde stál SCOTTIE UPSHALL, který jej prakticky dotlačil do branky. Asistence: Tomáš Fleischmann, Tom Gilbert.

44:20
    Domácí teď chtěli vyvrátit má slova a dvakrát nepříjemně zahrozili před Varlamovem.

43:31
    Oba celky opět zvolnili a nevidíme moc pohledný hokej.

42:55
    Střelu Bergenheima vyráží Varlamov lapačkou.

42:25
    Kotouč skončil na střídačce a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

41:44

41:10
    Domácím se to povedlo až teď, ale sami se o pásmo připravili.

40:46
    Colorado zatím domácím nedovoluje usadit se v jejich pásmu.

40:20
    Florida sice dohrává přesilovku, ale nedokáže se dostat do pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:21.

Střely na branku ve 2. třetině: 9-9

Ve druhé třetině již domácí předvedli lepší výkon, ale ani ten jim nestačil k vstřelení branky. To se znovu povedlo hostům. Když domácí tlak opadl, předvedli pěknou akci, na konci které byl McGinn a hosté si do třetí třetiny berou náskok tří branek.

40:00

39:44
    MacKinnon dostává dvě minuty a domácí dostávají výhodu druhé přesilové hry v zápase.

38:51
    Tomáš Fleischmann mohl vstřelit první branku domácích, ale Varlamov předvedl další z výborných zákroků a i nadále drží čisté konto.

38:14
    Shore si mezi kruhy našel volný kotouč, ale bekhendem jej poslal nad branku Colorada.

37:49

37:01
    Hosté si dlouho pouze přihrávali, až Duchene se z velkého úhlu odhodlal vystřelit a trefil tyč domácí branky.

35:49
    Útočným faulem se provinil Matthias a hosté si zahrají druhou přesilovku v zápase.

35:15
    Domácí teď několika střelami orazítkovali mantinel za brankou Colorada.

34:41
    McGinn tentokrát proti Thomasovi neuspěl.

34:00
    MacKinnon se hnal sám na Thomase, ten jeho blafák vystihl a kotouč zastavil pravým betonem.

33:00
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Pěkná akce Colorada. Ryan O´Reilly zpoza branky našel najíždějícího JAMIEHO McGINNA, který kotouč doklepl do branky. Asistence: Ryan O´Reilly, Matt Duchene.

32:42
    Na druhé straně Thomas zasahovat proti střele Clicheho.

32:28
    Gudbranson teď pálil od modré hodně mimo.

31:52
    Na ledě se hodně bojuje, ale moc hokejové krásy nevidíme.

30:49
    Další nepříliš prudkou střelu v pohodě chytá Varlamov.

30:15
    Oba soupeři si teď sportovně nabídli kotouč, když jej nastřelili do pásma a hráči odjeli střídat.

29:25
    Zakázané uvolnění Colorada.

29:18
    Další nahozený kotouč končí pouze u Varlamova.

29:10
    I hosté se teď vydali do útoku a Thomas musel zasahovat proti střele Benoita.

28:25
    Florida je v posledních minutách lepším celkem.

26:49
    Dvě obrovské šance domácích. Nejdříve skvěle zasáhl Varlamov, když se dokázal rychle přesunout k pravé tyči. Následně Gilbert trefuje břevno.

26:09
    Bergenheim nevěděl co s pukem, tak jej ze středního pásma tvrdě vypálil na Varlamova. Ruský brankář jej zachytil ve výstroji a bude se vhazovat po jeho pravé ruce.

25:45
    Domácí snaha o útok končí ve středním pásmu.

24:31
    Tlak Colorada, které zavřelo soupeře v jeho pásmu. Puk si však posílají z hole na hůl a Thomas tak nemusí zasahovat.

23:00
    Zakázané uvolnění domácích.

22:23
    Na druhé straně musel zasahovat Thomas po rychlém výpadu Colorada.

21:59
    Několik dobrých příležitostí měli domácí hráči. Colorado však má Varlamova, který předvedl velmi dobré zákroky a je zatím neprůstřelný.

21:30
    Obrana domácích teď hostující hráče nepustila k ohrožení jejich branky.

20:51
    Varlamov musel zasahovat proti střele od modré čáry.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:29.

Střely na branku v 1. třetině: 7-10

První třetina nám moc vzrušení nepřinesla. Hlavně domácí tým zatím nepředvedl prakticky vůbec nic. Naopak hosté výborně forčekují a dobře brání střední pásmo. Navíc dokázali dvakrát překonat Thomase, kterému při obou brankách obrana moc nepomohla.

20:00

19:54
    Stastny hledal najíždějícího Tanguaye, ke kterému však přihrávka neprošla.

19:15
    Domácí se hnali do přečíslení 3 na 2, ale hostující obránci jejich postup zastavili okamžitě za modrou čárou.

18:01
    Opět hosté dokázali obrat domácí o kotouč při rozehrávce. Naštěstí pro Floridu z toho vytěžili pouze střelu mimo branky.

17:19
    Nepřesná rozehrávka Floridy končí zakázaným uvolněním.

16:13
    Opět se hostům vyplatil dobrý forčeking. Gabriel Landeskog vybojoval kotouč u levého mantinelu a okamžitě jej poslal před branku, kde stál úplně osamocený PAUL STASTNY, který zády k brance zasunul kotouč za bezmocného Thomase. Asistence: Gabriel Landeskog, Alex Tanguay.

15:15
    Brad Boyes stál nikým nekrytý u levé tyče, ale nedokázal kotouč dostat za přesouvajícího se Varlamova. V dobré šanci napodobil spoluhráče Goce a netrefil odkrytou branku.

14:10
    Duchene se snažil prosadit přes trojici hráčů, ale to se mu nepovedlo.

13:45
    Střela Goce asi o metr minula branku Colorada.

13:30
    Hra absolutně ztratila tempo a oba celky se předhání v tom, kdo udělá víc nepřesností.

12:09

11:40
    Matthias dostal kotouč do útočného pásma, kde ještě ušetřil několik vteřin.

11:04
    Tanguay z dobré pozice netrefuje branku.

10:44
    Florida se zatím dobře brání. Kotouč až u Varlamova.

10:20
    Domácí hned vytlačili hosty s pukem do středního pásma.

10:09
    Hosté si svým tlakem vynutili faul Weavera a zahrají si první přesilovku v zápase.

09:40
    Několik nebezpečných střel Colorada chytá Thomas.

08:49
    Velmi dobrý forčeking teď předvedl Duchene a hodně tím zkomplikoval rozehrávku domácím hráčům.

08:03

07:52
    O´Reilly dokázal zahrozit i v oslabení a vynutil si vhazování v pásmu Floridy.

07:25
    Ofsajd Floridy.

07:20
    Hosté vyhazují a odjíždí střídat.

06:35
    Gilbert z vrcholu kruhu netrefuje branku.

06:03
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Nick Holden hákoval Huberdeaua a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

05:55
    Obrovská šance domácích. Michael Goc nedokázal poslat kotouč do odkryté branky. Z metru mířil hodně mimo.

05:40
    Domácí na chvíli zavřeli hosty v jejich pásmu.

04:25
    Varlamov předvedl za brankou dobrou práci s holí a přesně rozehrál kotouč na spoluhráče.

03:26
    Johnson nahazoval puk na branku, kde stínil Duchene a Thomas měl co dělat, aby kotouč vyrazil.

02:40
    McLeod dobře napadal rozehrávku domácích a dokázal vybojovat kotouč pro Colorado.

01:34
    Matt Duchene opět kroužil svá typická kolečka, než zanechal kotouč RYANU O´REILLYMU, který nadvakrát zasunul kotouč do branky. Asistene: Matt Duchene.

01:15
    Jako první musel však zasahovat Varlamov.

00:20
    Hosté vstoupili do utkání aktivně.

00:01

Začátek utkání se, jak je již v NHL zvykem, o několik minut posune. Na ledě probíhá předzápasová show.

Florida Panthers: Thomas – Campbell, Gilbert, Gudbranson, Jovanovski, Kulikov, Weaver – Fleischmann, Bjugstad, Upshall – Bergenheim, Gomez, Boyes – Huberdeau, Goc, Winchester – Matthias, Shore, Barch

Colorado Avalanche: Varlamov – Hejda, Johnson, Holden, Barrie, Wilson, Benoit – Landeskog, Stastny, Tanguay – O´Reilly, Duchene, McGinn – Talbot, MacKinnon, Parenteau – McLeod, Cliche, Bordeleau.

5. Československá stopa v utkání
    Jan Hejda (COL) – 45 záp., 6 góly, 8 asistencí, +13
    Tomáš Fleischmann (FLO) – 49 záp., 5 gólů 16 asistencí, -4
    Tomáš Kopecký (FLO) – 43 záp., 4 góly, 6 asistencí, +1

Podruhé v této sezoně proti sobě nastoupí Florida Panthers a Colorado Avalanche. Favoritem je sice celek z Denveru, ale nesmíme zapomenout, že první vzájemný zápas vyzněl lépe pro Floridu. Hosté tak mají co napravovat.

Domácí i tuhle sezonu okupují spodní příčky tabulky v NHL a už je téměř jasné, že se letos do playoff nedostanou. V posledních dvou zápasech sice dokázali zvítězit, když porazili nejslabší tým ligy z Buffala a překvapivě také Crosbyho družinu z Pittsburghu. V obou zápasech se velmi dobrým výkonem prezentoval Jesse Winchester. Tento zkušený centr si v nich připsal 4 body za gól a tři asistence.

Hosté z Colorada jsou naopak příjemným překvapením sezony. Oproti všem předsezonním prognózám jsou v tabulce vysoko a jejich šance na playoff jsou hodně vysoké. Navíc se dnes očekává návrat zkušeného Alexe Tanguaye, který chyběl Coloradu od 2. listopadu. Mohl by tak pomoct pookřát Mattu Duchenovi. Mladá hvězda hostujícího celku totiž poslední zápasy hledá svou skvělou formu z první třetiny souteže. Mužstvo však bude spoléhat na dobré výkony O´Reillyho a jednotky draftu Nathana MacKinnona.

Vzájemné zápasy v této sezoně
    Colorado Avalanche – Florida Panthers 1:4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 46. Upsahll (Fleischmann, Gilbert), 59. Gilbert – 2. O´Reilly (Duchene), 17. Stastny (Landeskog, Tanguay), 33. McGinn (O´Reilly, Duchene)

Rozhodčí: Greg Kimmerly, Francois St. Laurent – John Grandt, Pierre Racicot

Diváci: 17244