Val. Meziříčí – Opava 2:5 (kon.) | Nový Jičín – Prostějov 5:7 (kon.) | Přerov – Břeclav 5:2 (kon.)
SHK Hodonín – Vsetín 2:5 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 3:0 (kon.)
HC ZUBR Přerov
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Středa 29.01.2014, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Haloda, Tomeček – Goiš, Sedlák, Kovařík – Šťastný, Brančík, Blinka – Málek, Sakrajda, Ditrich, Kolář, Kundrátek, Školoud.

HC LVI Břeclav: Šurý (Foukal) – Dora, Šaur, Novák, Kovář, Höss, Nekoranec, Strapina – Hrbatý, Piskoř, Popolanský – Bartoš, Bolfík, Medřík – Rejžek, Zháňal, Blaha – Haman, Buhaj.

Rozhodčí: Wolf – Velinský, Matěj.

00:01

1:14
    Na vůbec první šanci stále čekáme, oba brankáři jsou také bez zásahu. Po přerušení hry, kdy se kotouč ocitl mimo hrací plochu se vhazuje před brankou Břeclavi.

1:39
    Zháňal přihrávak před branku Medřickému, který ale v ideální pozici nedokázal zkrotit neposedný kotouč. Vojtek stále na svůj první zásah čeká.

2:06
    Boris Rejžek přejel útočnou modrou a ostrým pokusem poprvé v utkání zaměstnal Vojtka.

2:18
    Útok Zubrů překazil ofsajd.

2:38
    Rejžek se ocitl úplně sám před brankou Vojtka, kterou ale trestuhodně pro hosty netrefil. Hosté mohli jít překvapivě do vedení.

3:19
    Bolfík se natlačil z ostrého úhlu do zakončení a Vojtek následně musel řešit veliký závar před vlastní brankou.

3:49
    Šťastného střela byla zblokována a dopředu mohou tentokrát hosté.

4:42
    Sakrajda si obehrál dva protihráče a následně kotouč nahodil o mantinelu Málkovi. Druhý jmenovaný o kotouč rychle přišel a na puku jsou břeclavští.

5:29
    Dnešní hokej je zatím v hodně pomalém tempu a diváků také moc nedorazilo.

5:45
    Sedlák už se chystal ke střele po příhře Goiše. Střílejícího Sedláka ale včas dokázal odstavit bránící obránce hostů.

6:19
    Vojtek proti ostré střele Bolfíka z velikého úhlu zasahovat nakonec nemusel. Kotouč přebírá za vlastní brankou Osina a rozjíždí protiútok.

7:11
    Je tu první vyloučení dnešního utkání. Ivo Höss (BŘE) 2 minuty za podražení.

7:23
    Přerov právě vstřelil branku!
    Pouhých dvanáct vteřin stačilo domácím Zubrům k tomu, aby proměnili první přesilovou hru. Osina nabil na modrou RADOMÍRU PALOVI a ten svojí dělovkou málem protrhl síť v brance Šurého. Asistence: Jiří Osina, Lubomír Kovařík.

7:54
    Břeclavští si při přechodu do útočného pásma přihráli kotouč rukou a hra je přerušena.

8:06
    Břeclav si také zahraje první početní výhodu v první třetině. Vyloučen je David Šťastný (PŘE) na 2 minuty za držení.

8:19
    Domácí se střelecky prosazují i ve vlastním oslabení! PETR SAKRAJDA se ve vlastním oslabení proháčkoval přes obranu Břeclavi až před branku Šurého, kde chladnokrevně poslal kotouč bekhendem do sítě. Asistence: Marek Ditrich.

8:39
    Břeclav moc dlouho kotouč na svých hokejkách neudržela. Blinka se dostal k černému nesmyslu a vyhodil jej před Šurého.

9:17
    Po menší odmlce se hra přesouvá před Vojtka, kde se také bude vhazovat.

9:33
    Břeclav se snaží projít přes střední pásmo, ale ztěžuje jim to neschopnost přihrát si pořádně kotouč.

9:38
    Rejžkovo tvrdé zakončení z hranice brankoviště si vyjetý Vojtek s klidem pohlídal.

10:10
    Hosté už se nedokázali udržet v útočném pásmu a Šťastný může zpátky na led.

10:24
    Zakázané uvolnění Břeclavi, buly před Šurým.

10:36
    Nahození Tomečka od modré čáry končí v náručí Šurého.

10:53
    Zubři mohli unikat na Šurého v přečíslení dvou na jednoho, přihrávka Osiny na Goiše ale byla hodně prudká a z nadějné šance domácích tak rychle sešlo.

11:18
    David Šťastný byl zcela osamocen na brankovišti hostů a při obou dorážkach si vylámal zuby na brankáři hostů.

11:37
    Piskoř nahrával do jízdy Kovářovi na paty a ten tak nemohl přihrávku svého spoluhráče využít.

12:37
    Úmyslný ofsajd Zubrů a hra se přesouvá před Martina Vojtka.

13:04
    Další snahu Břeclavi na ohrožení Vojtka uťala sudího píšťalka, která odpískala ofsajd.

13:39
    Osina našel zpoza branky parádním pasem na brankovišti volného Kovaříka, který napálil z první levou tyč Šurého branky.

15:16
    Zakázané uvolnění Břeclavi a hra se stěhuje před brankáře Šurého.

15:43
    Halodova dalekonosná střela od modré čáry Šurého ničím nepřekvapila. Další buly v blízkosti brankáře hostí.

16:24
    Snaha Nováka se vyplatila a Vojtek musel být proti střele i dorážce břeclavského hráče připraven.

17:18
    Zubři se usadili před Šurým, ale ohrozit břeclavského brankáře se jim za dobrou minutku ani jednou nepodařilo. Všechny tři pokusy směřovaly mimo branku.

17:36
    Hostům z Břeclavi byl odpískán icing.

18:10
    Jsou tu poslední dvě minutky úvodní třetiny.

18:38
    Sólo Matěje Málka překazil v jeho konečné fázi odpískaným ofsajdem jeden z rozhodčích.

19:25
    Přečíslení tří na jednoho v podání Zubrů musel řešit jeden z břeclavských hráčů faulem. Přerov si tak zahraje druhou početní výhodu.

19:25
    2 minutový trest za pád pod nohy si odsedí Ivo Höss (BŘE)

20:00

Úvodních dvacet minut je za námi a na světelné tabuli svítí stav 2:0 pro domácí. Díky trefám Radomíra Paly a Petra Sakrajdy si Zubři ponesou do druhé dvacetiminutovky dvougólový náskok. Břeclav si nějaké šance dokázala vytvořit, ale na překonání Vojtka to zatím nestačilo.

20:01

20:20
    Okamžitě po začátku druhého dějství se řítil sám na Šurého Jiří Goiš. Přerovský útočník se rozhodl pro střelu na vyrážečku, kterou mu brankář hostí vyrazil spičkou hokejky.

20:43
    Zubři to přehnali s razancí rozehrávky při zakládání útoku a je odpískán icing.

21:30
    Zubři dohrávali přesilovou hru pět na čtyři při vyloučení Hösse, kterou ale v jejím zbytku využít nedokázali. Břeclav hraje zase v plném počtu.

21:53
    Šurý v pohodě zlikvidoval zakončení Sedláka.

22:29
    Je tu už druhé zakázané uvolnění domácích ve druhé třetině.

23:20
    Hlavní rozhodčí zkřížil obě ruce nad hlavu a po faulu na břeclavského útočníka se pojede trestné střílení. Autorem faulu je Petr Sakrajda.

23:20
    Břeclav právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ BUHAJ vykoupal ležícího Vojtka a snižuje stav zápasu na rozdíl jedné trefy!

24:47
    Skrumáž před brankářem Šurým musel ukončit fouknutím do píšťalky jeden z rozhodčích. Následuje buly po levici břeclavského brankáře.

26:41
    Marek Dora (BŘE) 2 minuty za držení protihráče.

27:28
    Zubři budou hrát minutu a 13 vteřin přesilovou hru pěti proti třem. Ivo Höss (BŘE) 2 minuty za zdržování hry.

28:28
    Sedlák se snažil překvapit Šurého rychlým zakončením zpoza branky. Brankáře hostí však nenachytal.

28:43
    Dělovka Tomáše Vlčka od modré čáry končí sražena v ochranné síti.

29:30
    Šurý vyrazil ostrou ránu Osiny z první a Břeclav už je ve čtyřech.

29:40
    Šurý si teď počínal hodně dobře, když dokázal zlikvidovat několik dorážek přerovských útočníků.

29:50
    Vojtek si po delší době osahal kotouč a hosté jsou zároveň kompletní.

30:32
    Ditrich jemně tečoval Palovu střelu pouze do pozorného brankáře hostí, Zubři jsou stále s kotoučem na hokejkách v blízkosti hostující branky.

31:33
    Přerovští nic z minutového tlaku před brankou hostí nevytěžili a dopředu mohou tentokrát hosté.

32:17
    Kovaříkova přihrávka na rozjetého Sakrajdu byla příliš prudká a je odpískán icing.

32:48
    Břeclav bude mít výhodu přesilové hry. Vyloučen je Tomáš Vlček (PŘE) 2 minuty za držení protihráče.

33:40
    Zháňalovo prudké zakončení z levého křídla končí na pozorném brankáři Zubrů.

34:27
    Brančík vyhazuje puk do středního pásma a do konce přesilovky hostí už moc nezbývá.

34:50
    Vlček je na ledě, Zubři tohle oslabení přečkali bez inkasované branky.

35:03
    Přerovští byli nepřesní v zakládání útoku a je tu další zakázané uvolnění.

35:40
    Ditrich rychle objel branku a snažil se zakončit na přední tyč. Šurý byl ale pozorný a žádné drama nepovolil.

35:58
    Jakub Šaur (BŘE) vyfasoval 2 minutový trest za podražení.

36:31
    Přesilovkový ťukec domácích překazil včasným vypíchnutím kotouče bránící Novák.

37:39
    Vlčkova rána od modré čáry si našla místečko pouze v lapačce Michala Šurého. Zubři zatím toho v této přesilovce moc nepředvedli.

37:59
    Přesilovka Zubrů využita nebyla a Šaur může zpátky na ledovou plochu.

38:40
    Osina se šikovně uvolnil a svým zakončením pořádně protáhl vyjetého Šurého. Zubři budou hrát další přesilovku.

38:55
    Patrik Kovář (BŘE) 2 minuty za držení protihráče.

39:22
    Haman byl zasažen holí do ruky a odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku. Buly před Šurým.

39:30
    Goiš trefil ihned po vyhraném vhazování břevno břeclavské klece.

40:00

Ve druhé části jsme viděli pouze Buhajovo snížení z trestného střílení po faulu Sakrajdy. Oba celky poté nedokázaly využít několika zajímavých šancí a domácí si tak ponesou do závěrečné třetiny těsné vedení. Poslední třetina začne zhruba v 19:37.

40:01

40:42
    Zakázané uvolnění Zubrů, kteří ještě budou pár vteřinek dohrávat přesilovou hru pěti proti čtyřem.

40:55
    Kovář opustil dvířka trestné lavice a hosté jsou kompletní.

42:19
    Zubrům je odpískán další icing. Buly po pravé ruce Šurého.

42:38
    Brankář břeclavských Lvů si připisuje další z úspěšných zákroků, tentokrát lapil střelu Goiše.

43:39
    Protiútok domácích byl velice rychle zastaven, protože Novákovi se podařilo přihrávku Goiše na Sedláka zblokovat do bezpečných prostor pro hosty.

44:45
    Šurý ačkoliv měl ztížené vídění, tak dokázal ostrý pokus Kovaříka vytěsnit do rohu kluziště, kde kotouč na icing odpálil Hrbatý.

45:24
    Další zakázané uvolnění, tentokrát ale ze strany domácích Zubrů.

46:34
    Vojtek musel být ve střehu proti ostré dorážce Radka Hamana.

46:54
    Radek Zháňal (BŘE) 2 minuty za držení protihráče.

47:33
    Pala vyslal hodně tvrdou ránu, které však scházela přesnější muška.

47:56
    Před brankou Surého bylo pořádné horko. Brankář Lvů ale společně s obranou tlak Zubrů dokázal ustát.

48:54
    Břeclav je zase kompletní, Zubři ani v této přesilovce nepřidali gól.

50:09
    Vypadá to, že je zaděláno na pěkné drama. Buhajovu střelu vyrazil Vojtek pouze před LUKÁŠE BOLFÍKA, který z dorážky uklidil kotouč pod horní tyčku a srovnává stav zápasu na 2:2. Asistence: Tomáš Buhaj, Dominik Piskoř.

50:36
    Sakrajdova střela od modré čáry byla tvrdá, ale hodně nepřesná.

51:28
    Sedlák hledal před brankou Goiše, kterému kotouč na poslední chvíli odskočil od hokejky.

52:33
    Kovařík poslal kotouč přes všechny čáry, icing.

54:13
    Zubři roztáčejí v útočném pásmu kolotoč přihrávek a naznačují, že s jedním bodem v základní hrací době rozhodně spokojeni nebudou.

54:56
    LUBOMÍR KOVAŘÍK si pro přerovské publikum připravil výstavní trefu. Přerovský útočník si popojel kousek za modrou čáru a přesnou střelou zápěstím nedal Šurému vůbec šanci reagovat. Asistence: Zdeněk Sedlák, Tomáš Vlček.

55:31
    Máme tu poslední pětiminutovku, uvidíme jestli se ještě Břeclav popere o nějaké body v základní hrací době.

56:08
    JAN KOLÁŘ dobruslil téměř ztracený kotouč a bekhendovou dorážkou jej uklidil do horního rohu břeclavské branky. Asistence: David Šťastný.

56:50
    Zubři si díky dvěma rychlým brankám zajistili dostatečný náskok, který by měli udržet, pokud pomýšlí na plný bodový zisk.

57:27
    Břeclavští si ještě vynutili vhazování v blízkosti přerovské branky.

58:15
    Na puku jsou domácí hokejisté a momentálně se zdržují většinu času před brankářem Šurým.

58:43
    Vojtek se ještě musel natahovat proti přizemní střele Piskoře.

59:24
    ZDENĚK SEDLÁK se zjevil před brankářem Šurým zcela sám a vůbec na nic nečekal. Rozhodl se pro přesnou a účinnou střelu mezi betony, kterou definitivně pečetí tři body pro svůj celek. Asistence: Jiří Goiš.

60:00

Zubři byli po většinu zápasu lepším celkem, ale malinko napínali své fanoušky, kteří si na potvrzení třech bodů museli čekat až do samotného závěru. Domácí získali tři body hlavně díky povedenému závěru, kdy se jim podařilio Šurého překonat hned třikrát. Dnes je to ode mě všechno, hezký zbytek středečního večera. (20:13:28)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 8. Pala (Osina, Kovařík), 9. Sakrajda (Ditrich), 55. Kovařík (Sedlák, Vlček), 57. Kolář (Šťastný), 60. Sedlák (Goiš) – 24. Buhaj, 51. Bolfík (Buhaj, Piskoř)

HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (Foukal) – Dora, Šaur, Novák, Kovář, Höss, Nekoranec, Strapina – Hrbatý, Piskoř, Popolanský – Bartoš, Bolfík, Medřík – Rejžek, Zháňal, Blaha – Haman, Buhaj.

Rozhodčí: Wolf – Velinský, Matěj