Val. Meziříčí – Opava 2:5 (kon.) | Nový Jičín – Prostějov 5:7 (kon.) | Přerov – Břeclav 5:2 (kon.)
SHK Hodonín – Vsetín 2:5 (kon.) | Poruba 2011 – Technika Brno 3:0 (kon.)
HC ZUBR Přerov
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
HC Lvi Fosfa Břeclav
Středa 29.01.2014, 18:002. liga skupina Východ

59:24
    Přerov právě vstřelil branku!
    ZDENĚK SEDLÁK se zjevil před brankářem Šurým zcela sám a vůbec na nic nečekal. Rozhodl se pro přesnou a účinnou střelu mezi betony, kterou definitivně pečetí tři body pro svůj celek. Asistence: Jiří Goiš.

56:08
    JAN KOLÁŘ dobruslil téměř ztracený kotouč a bekhendovou dorážkou jej uklidil do horního rohu břeclavské branky. Asistence: David Šťastný.

54:56
    LUBOMÍR KOVAŘÍK si pro přerovské publikum připravil výstavní trefu. Přerovský útočník si popojel kousek za modrou čáru a přesnou střelou zápěstím nedal Šurému vůbec šanci reagovat. Asistence: Zdeněk Sedlák, Tomáš Vlček.

51:28
    Sedlák hledal před brankou Goiše, kterému kotouč na poslední chvíli odskočil od hokejky.

50:09
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Vypadá to, že je zaděláno na pěkné drama. Buhajovu střelu vyrazil Vojtek pouze před LUKÁŠE BOLFÍKA, který z dorážky uklidil kotouč pod horní tyčku a srovnává stav zápasu na 2:2. Asistence: Tomáš Buhaj, Dominik Piskoř.

46:54
    Radek Zháňal (BŘE) 2 minuty za držení protihráče.

39:30
    Goiš trefil ihned po vyhraném vhazování břevno břeclavské klece.

38:55
    Patrik Kovář (BŘE) 2 minuty za držení protihráče.

35:58
    Jakub Šaur (BŘE) vyfasoval 2 minutový trest za podražení.

32:48
    Břeclav bude mít výhodu přesilové hry. Vyloučen je Tomáš Vlček (PŘE) 2 minuty za držení protihráče.

27:28
    Zubři budou hrát minutu a 13 vteřin přesilovou hru pěti proti třem. Ivo Höss (BŘE) 2 minuty za zdržování hry.

26:41
    Marek Dora (BŘE) 2 minuty za držení protihráče.

23:20
    TOMÁŠ BUHAJ vykoupal ležícího Vojtka a snižuje stav zápasu na rozdíl jedné trefy!

23:20
    Hlavní rozhodčí zkřížil obě ruce nad hlavu a po faulu na břeclavského útočníka se pojede trestné střílení. Autorem faulu je Petr Sakrajda.

20:20
    Okamžitě po začátku druhého dějství se řítil sám na Šurého Jiří Goiš. Přerovský útočník se rozhodl pro střelu na vyrážečku, kterou mu brankář hostí vyrazil spičkou hokejky.

19:25
    2 minutový trest za pád pod nohy si odsedí Ivo Höss (BŘE)

13:39
    Osina našel zpoza branky parádním pasem na brankovišti volného Kovaříka, který napálil z první levou tyč Šurého branky.

8:19
    Domácí se střelecky prosazují i ve vlastním oslabení! PETR SAKRAJDA se ve vlastním oslabení proháčkoval přes obranu Břeclavi až před branku Šurého, kde chladnokrevně poslal kotouč bekhendem do sítě. Asistence: Marek Ditrich.

8:06
    Břeclav si také zahraje první početní výhodu v první třetině. Vyloučen je David Šťastný (PŘE) na 2 minuty za držení.

7:23
    Pouhých dvanáct vteřin stačilo domácím Zubrům k tomu, aby proměnili první přesilovou hru. Osina nabil na modrou RADOMÍRU PALOVI a ten svojí dělovkou málem protrhl síť v brance Šurého. Asistence: Jiří Osina, Lubomír Kovařík.

7:11
    Je tu první vyloučení dnešního utkání. Ivo Höss (BŘE) 2 minuty za podražení.

2:38
    Rejžek se ocitl úplně sám před brankou Vojtka, kterou ale trestuhodně pro hosty netrefil. Hosté mohli jít překvapivě do vedení.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 8. Pala (Osina, Kovařík), 9. Sakrajda (Ditrich), 55. Kovařík (Sedlák, Vlček), 57. Kolář (Šťastný), 60. Sedlák (Goiš) – 24. Buhaj, 51. Bolfík (Buhaj, Piskoř)

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Haloda, Tomeček – Goiš, Sedlák, Kovařík – Šťastný, Brančík, Blinka – Málek, Sakrajda, Ditrich, Kolář, Kundrátek, Školoud.
    HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (Foukal) – Dora, Šaur, Novák, Kovář, Höss, Nekoranec, Strapina – Hrbatý, Piskoř, Popolanský – Bartoš, Bolfík, Medřík – Rejžek, Zháňal, Blaha – Haman, Buhaj.

Rozhodčí: Wolf – Velinský, Matěj