Chabarovsk – Magnitogorsk 1:6 (kon.) | Vladivostok – Čeljabinsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Novokuzněck – Ufa 3:1 (kon.)
Novosibirsk – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – Čerepovec 0:7 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 3:1 (kon.)
Doněck – Atlant 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Dinamo Minsk
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Středa 29.01.2014, 17:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Dinamo Minsk rozhodlo o své dnešní výhře v přesilových hrách. Všechny tři góly vstřelil běloruský celek ve hře pět na čtyři. Bezzubí hosté se zmohli na jeden gól v samotném závěru utkání a pokud Mytišči porazí v dnešním utkání Doněck, bude Lokomotiv před olympijskou přestávkou pouze bod před devátým, prvním nepostupovým místem do play off. Za dnešní výkon si nic moc jiného nezaslouží.
    To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a u KHL zase někdy na počtenou. (19:16:48)

60:00

59:44
    Stas střílel od červené čáry mimo.

59:26
    Nyní to nebude, domácí se opět osvobozují a už jen zázra je připraví o tři body.

59:17
    V Minsk Ice Palace pustili hostům příznačný song od Bona Joviho, kde se zpívá "its now or never".

59:17
    Oddechový čas pro hosty.

59:17
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, hra se vrátí před Milčakova, jestli však už není pozdě na zvrat v utkání.

58:40
    Hosté hrají v šesti, ještě nesložili zbraně.

58:26
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté přece jen zaznamenávají čestný úspěch, Apalkov našel v mezikruží na milimetr přesně SERGEJE PLOTNIKOVA, který se ve vyložené pozici nemýlil. Asistence: Daniil Apalkov.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:34
    Plotnikov se ocitl v dobré palebné pozice. Svou střelou vedle jen potvrdil zmar Lokomotivu v dnešním utkání.

55:35
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Další přesilovkový gól domácích, dnes již třetí! ALEXEJ KALJUŽNYJ vypálil od modré a kotouč z jeho hole zapadl za Kolesnika a běloruský celek zřejmě rozhoduje celé utkání. Asistence: Andrej Stas.

55:12
    Goroško vypálil od modré, Kolesnik kryje.

54:36
    Materukhin zkusil překvapit Kolesnika střelou z úhlu, ten však zatím dnes neinkasoval.

54:24
    Domácí mají možnost další přesilové hry. Tentokrát fauloval Michail Pašnin.

54:10
    Irgl vlétl do útoku,za bránou nic nevymyslel.

51:59
    A málem jsem to zakřikl! Nepříliš ráznou střelu Plotnikova Milčakov vyrazil jen před sebe, tam stačilo dorazit do odkryté klece, nezvládl to ani Averin ani Apalkov.

51:43
    Milčakov ukryl propagační střelu do lapačku a už jenom něco přes osm minut ho dělí od vychytané nuly.

50:30
    Hosté jsou sice kompletní, ale Ljubiškin zůstane na trestné lavici, za zákrok do oblasti hlavy a krku totiž vyfasoval také osobní trest deseti minut. Do utkání se tak vrátí v samotném konci.

50:16

48:55
    Lintnerovu střelu z první vychytal Kolesnik.

48:30
    Do úniku se dostal Sprukts, jehož backhandový pokus Milčakov s problémy vyrazil na tyč. Nenápadná, leč největší šance hostujícího celku v utkání.

48:16
    Kitarov se dostal do útoku a hosté jej zastavili jen za cenu faulu, festival vyloučení pokračuje. Na trestnou lavici usedl za úder na hlavu Ljubiškin.

47:17
    Irgl se dostal do přečíslení s Jefimovem, druhý jmenovaný přihrávku českého forvarda netrefil.

46:57

46:15
    Hosté v plném počtu a zahrají si zkrácenou početní výhodu.

45:40
    Na druhé straně pronikl do útoku Platt, s jeho střelou neměl Milčakov nejmenší starost.

45:30
    Irgl hledal před bránou Surového marně.

45:03
    Platt vystřelil od modré, Milčakov vyrazil.

44:57
    A je po přesilovce. Stas zahákoval soupeře vlastním obranném pásmu.

44:31
    Materukhin si vyměňoval kotouč s Kitarovem, nakonec zpoza brány vyjel a vyzkoušel pozornost Kolesnika.

44:15
    Přesilovou hru si zahrají i domácí po krosčeku Višněvského.

43:27

42:45
    Teď se sice usadili v útočném pásmu, ale domácí obrana odvádí výbornou práci.

42:10
    Hostům se přesilovka vůbec nedaří.

41:27
    Lokomotiv si zkraje třetiny zahraje přesilovku, Nogačjov krosčekoval Konkova a už si jde sednout na lavici hanby.

40:17
    Krajíčkova střela zblokovaná.

40:01

Rozdíl mezi oběma týmy v dnešním utkání tkví v přesilových hrách. Zatímco domácí dokázali využít i za přispění gólu Tomáše Surového a asistencí Zbyňka Irgla s Lukášem Krajíčkem dvě, Lokomotiv nezužitkoval ani jednu. Po čtyřiceti minutách hry vede Dinamo Minsk 2:0 a Lokomotiv musí přidat, jestli nechce dopustit další komplikace v boji o play off. Jejich snahu sledujte zhruba od 18:40 na onlajnech.

40:00

39:17

39:01
    Nogačjov střílel od modré jen vedle brány.

38:18
    Domácí v plném počtu. Zahrají si takřka minutovou přesilovou hru.

37:17
    Hosté zavřeli svého soupeře v pásmu, žádnou šanci si nevytvořili ba naopak, Sergej Plotnikov fauloval a dostal dvě minuty za hákování a navrch osobní trest za hádku se sudím.

36:32
    Před bránou Milčakova se strhla mela, za kterou jsou vyloučeni Lukáš Krajíček na jedné a Jegor Averin na druhé straně.

36:18
    Hosté mohou napodobit svého soupeře a snížit v početní výhodě. Vyloučen byl Richard Lintner za vyhození kotouče z obranného pásma do hlediště.

V bráně Jaroslavle už nechytá Sanford, ale Vitalij Kolesnik, který svého kanadského brankáře vystřídal.

35:51
    Před Plattem se rýsovala zajímavá šance, když se k němu náhodou odrazil kotouč přičemž měl odkrytou klec, puk však netrefil ideálně.

35:00
    Protaseňja se prokličkoval ke střele a málem se dostal i k nebezpečné přihrávce.

34:36
    Sprukts naskočil ze střídačky a vystřelil. Puk ukryl v lapačce Milčakov.

34:07
    Hosté se vskutku tlačí do útoku, běloruský tým zatím brání velmi dobře.

33:33
    Utkání konečně dostalo pořádný impuls, na tahu jsou teď hokejisté Jaroslavle, kteří musí přidat.

32:36
    Domácí využívají i druhou přesilovku v řadě a vedou již o dvě branky. Lukáš Krajíček vypálil od modré, Sanford neměl kotouč pod kontrolou, čehož využil ALEXANDER MATERUKHIN, který dorazil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Alexej Kaljužnyj, Lukáš Krajíček

31:42
    Domácí mají možnost jít do trháku, na dvě minuty za sekání usedl na trestnou lavici Jegor Averin.

31:16
    Konečně vidíme první branku utkání. U brankoviště se nejlépe zorientoval TOMÁŠ SUROVÝ, který doklepl kotouč za Sanforda Asistence: Alexander Kitarov, Zbyněk Irgl.

30:51
    Pašnin nedovoleně poslal na led Protasenju a odpyká si za to dvě minuty. Šance pro domácí tým.

30:00
    V polovině utkání je to 10:9 na střely pro hostující celek.

29:43
    Zakázané uvolnění Jaroslavle, vhazovat se bude před Sanfordem.

29:37
    Na druhé straně zahrozil Andrej Stas, který vjel do útoků, vypálil a Sanford musel vytáhnout efektivní zásah lapačkou.

29:15
    Plotnikov měl spoustu času i prostoru na střelu, zamířil ji však nad bránu.

27:24

26:29
    Po zásahu běloruského gólmana došlo k potyčce mezi aktéry utkání. Nakonec bez nějakého vyloučení.

25:45
    První větší šance utkání, po střele od modré vznikl před Milčakovem závar, který však gólem neskončil.

25:24
    Na dvě minuty za hrubost míří za katr Richard Lintner.

24:46
    Pašnin se pokusil zprava překvapit Milčakova, to se mu nepovedlo.

24:24
    Ve druhé třetině nadále pozorujeme nepřesnosti na obou stranách.

22:58
    Zacharov vjel do útoku a vystřelil přes obránce, Sanford si jeho pokus pohlídal.

22:41

22:10
    A Lokomotivu se přesilová hra nedaří, opět musí začít od píky.

21:46
    Domácí se osvobozují.

21:27
    Holos pálil od modré jen vedle levou tyč Milčakovy brány.

21:13
    Lokomotiv držel svého soupeře v zámku, nic vážnějšího z toho nebylo, Sprukts vypálil zprava do Milčakova.

20:41
    První přesilovou hru si zahrají hosté, dvě minuty dostává Oleg Goroško.

20:16
    Zakázané uvolnění na úvod druhé třetiny v podání Jaroslavle.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka příliš hokejové krásy nenabídla. Obě mužstva jakoby už byla hlavami v olympijské přestávce. V utkání čekáme nejen na gól, ale také na nějakou větší šanci. Jestli dojde k nějaké změně ve druhé třetině, sledujte od 17:47 na onlajnech.

20:00

19:23
    Lintner zkusil po vhazování v útočném pásmu štěstí od modré, jeho střelu Sanford vyrazil.

19:00
    Začala poslední minuta první třetiny. V prostřihu kamery se objevil běloruský reprezentační kouč Glen Hanlon, který asi nemá radost z výkonů aktérů dnešního utkání.

17:35
    Musatov se zničehonic dostal před Milčakovu bránu, obránci dobře zahustili prostor a nepovolili svému soupeři střelu.

16:00
    Irgl ujel s Jefimenkem, český útočník zadovkou našel svého parťáka a ten vystřelil, Sanford betonem vyrazil.

15:28
    Zacharov opět vyjel zpoza brány, z otočky však vystřelil mimo Sanfordovu bránu.

13:53
    Nene, utkání zatím nabízí zajímavých okamžiků jako šafránu, nic na tom nezměnil ani Zacharov s Kitarovem, kteří se zpoza brány ke střele nedostali.

11:48
    Sprukts vypálil z pravého kruhu, na Milčakova si nepřišel.

11:27
    Stas se pokusil o střelu, v dnešním utkání zatím výjimečný obrázek.

09:00
    Zatím sledujeme ospalé utkání bez šancí na jedné či druhé straně. V podání domácího Dinama by se to dalo pochopit, protože sezona už je ztracena, zato Lokomotiv bojuje o play off.

07:53
    Další zakázané uvolnění Lokomotivu.

07:10
    Konkov najel do útočného pásma a snažil se přihrát před bránu, obrana Dinama jeho záměr prohlédla.

06:41
    Zakázané uvolnění Lokomotivu.

06:08
    Jefimenko střílel z pravého kruhu přes obránce, Sanford skryl jeho pokus v lapačce.

05:15
    Poslední chvíle patří důkladným obranám obou mužstev, které nepustí nikoho do vyložené šance.

03:19

03:15
    Materukhin si neporozumněl s Krajíčkem a Minsk přichází o pásmo.

02:23
    Lokomotiv se osvobozuje.

01:59
    Materkuhin obdržel přihrávku do levého kruhu, z první bránu netrefil.

01:19
    Platt najel na brakáře Milčenka a už si míří na dvě minuty odpykat svůj trest.

00:40
    Obrana Jaroslavle propadla hned na začátku a do útoku se hnal Andrej Stas, jeho pokus vyrazil betonem Sanford.

00:01

Hráči už jsou nastoupení na modrých čarách, na počest týmů zazní nejprve ruská, poté běloruská hymna.

Obě mužstva už vyjíždějí do potemnělé moderní arény v Minsku, kde se za tři měsíce uskuteční mistrovství světa v hokeji.

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Lalande)- Krajíček, Goroško, Lintner, Nogačjov, Filičkin, Šinkevič- Stas, Kaljužnyj, Materukhin- Irgl, Jefimenko, Surový- Kitarov, Kirjuščenkov, Zacharov- Drozd, Dadonov, Pavlovič, Protaseňja

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik)- Ljubiškin, Pašnin, Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Višněvskij- Averin, Plotnikov, Apalkov- Platt, Redlihs, Sprukts- Černikov, Petrov, Achmetov- Galimov, Musatov, Kartajev, Konkov

Rozhodčí: Olenin, Schenyov- Birin, Medvedev.

Češi a Slováci v akci

Dva čeští a dva slovenští hokejisté se představí v dresu Dinama Minsk. V obraně nastoupí reprezentant nominovaný do Soči Lukáš Krajíček, slovenský bek Richard Lintner, v útoku najdeme jeho krajana Tomáše Surového a také českého hokejistu Zbyňka Irgla. Lokomotiv Jaroslavl nemá ve svém kádru žádného českého ani slovenského hokejistu.

LOKOMOTIV JAROSLAVL

Lokomotivu patří osmá příčka Západní konference se ziskem dvaasedmdesáti bodů. Ruský celek má na nejbližšího pronásledovatele náskok čtyř bodů a v posledních zápasech základní části bude muset ještě zabrat, aby si zajistil účast v play off. Z posledních čtyř zápasů vyhrála Jaroslavl jediný a s takovým tempem může o postupové místo na poslední chvíli přijít.

DINAMO MINSK

Běloruský celek už se nemůže dočkat konce této sezony, která se Dinamu vůbec nepodařila. Se ziskem pouhých šestačtyřiceti bodů patří Minsku poslední pozice Západní konference se ztrátou sedmi bodů na předposlední Spartak Moskva.

Dinamo Minsk: SKA Petrohrad 2:3

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 32. Surový (Kitarov, Irgl), 33. Materukhin (Kaljužnyj, Krajíček), 56. Kaljužnyj (Stas) – 59. Plotnikov (Apalov)

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Lalande)- Krajíček, Goroško, Lintner, Nogačjov, Filičkin, Šinkevič- Stas, Kaljužnyj (C), Materukhin- Irgl, Jefimenko, Surový- Kitarov, Kirjuščenkov, Zacharov- Drozd, Dadonov, Pavlovič, Protaseňja
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (33.Kolesnik)- Ljubiškin, Pašnin, Kronwall, Jakovlev, Holos, Vasiljev, Višněvskij (C)- Averin, Plotnikov, Apalkov- Platt, Redlihs, Sprukts- Černikov, Petrov, Achmetov- Galimov, Musatov, Kartajev, Konkov

Rozhodčí: Olenin, Schenyov- Birin, Medvedev