Benátky n/J – Olomouc 4:0 (kon.) | Havířov – Ústí n/L 3:1 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 2:1 (3:2 po s.n.)
Most – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 2:3 (kon.) | Beroun – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.)
Kadaň – Šumperk 5:0 (kon.)
AZ Havířov
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 01.02.2014, 17:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu.

Dnes se na havířovském ledě střetnou domácí AZ a Ústečtí Lvi a očekává se tuhý boj o play-off. Bude to, jak se říká zápas o šest bodů a to přesto, že oba týmy od sebe v prvoligové tabulce dělí 12 bodů.

Hosté se po vlažném podzimu jakoby začínají rozjíždět a díky tomu se jim ještě nezavřela cesta mezi nejlepší osmičku. Jsou na 9. místě tabulky se ziskem 56 bodů, stejně jako desátý Šumperk, naopak na osmé Benátky ztrácí šest bodů.
    V posledním zápase doma smetli v severočeském derby 8:2 Most, když o své jasné výhře rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 5:0.

Havířov hrál ve středu v Šumperku a prohrál po nepříliš povedeném výkonu 0:3. V sobotním zápase však bude chtít potvrdit svou pozici z domácího kluziště, na kterém je velmi silný. V tabulce je s 68 body sedmý, a pokud se nic zásadního nestane, neměla by mu uniknout účast v play-off.

Pokud AZ Lvy doma porazí, udělá tak k tomuto cíli možná klíčový krok. Pokud vyhrají hosté, celá situace se ještě může hodně zmotat.

V předchozích třech vzájemných zápasech se ze zisku bodů radoval vždy domácí tým. Ústí doma vyhrálo 2:0 a 7:0, v Havířově pak AZ 2:1.

Jak dopadne dnešní zápas, teprve uvidíme. K jeho sledování jste zváni. Utkání začíná v 17:00.

Na ledové ploše dokončuje svou práci náhradní rolba. Ta první měla technické problémy a tak za ni musela zaskočit její "starší kolegyně".

Zápas proto zcela jistě začne s mírným spožděním.

Ledová plocha připravena, Ústečtí Lvi nastupují.

A už jsou na ploše i domácí. Dnes s několika změnami v sestavě. Hostování skončilo útočníku Maroszovi a obránci Komovi. Naopak vrací se na hostování Petr Punčochář.

00:01

00:10
    Jan Daneček se vrhl za nahozeným pukem, ale akce končí posunutím ústecké branky.

00:34
    Havířov právě vstřelil branku!
    Druhý útok AZetu už končí jeho vedoucí brankou. Hosté propadli ve středním pásmu, Říčka v situaci 3 na 1 našel přesně hůl JANA DANEČKA a ten překonal po zemi Petráska. Asistence Robert Říčka a Michal Sztefek

01:38
    Lukáš Daneček rozehrává puk po mantinelu do středního pásma.

02:16
    Dva tvrdé střety ve středním pásmu – nejprve Videlka narazil na mantinel Klimšua a pak sám neustál střet s Kankem.

02:40
    Grn to zkusil hned po buly od modré, ale jeho nabídka na teč letí mimo havířovskou branku.

03:07
    Sztefek (HAV) 2 min. za ned. bránění.

03:15
    AZ se osvobozuje.

03:40
    Šlahař vyslal do úniku Marunu. Ten byl v zakončení tísněn a tak Petráska nepřekonal.

04:23
    Daneček pozorný při střele Roubíka, hra přerušena.

04:38
    Klimša odpaluje puk z nebezpečné pozice před vlastní brankou.

05:07

05:30
    Hanzl zavezl puk do útočné třetiny, bojuje se o něj u mantinelu.

05:58
    Pechanec puk odpálil a ten po teči jednoho z hostů končí v ochranné síti.

06:10
    Další nahození hostů raději kryje Daneček pod rukavicí.

06:25
    Říčka se dostal ke střele z levého kruhu a jen těsně míjí hostující branku.

06:55
    Maruna přebrusli obránce a opět bekendem ohrozil Petráska – ten zakročil betonem a puk končí v rohu.

07:58
    Tůma se dostal k odraženému puku těsně před Danečkem, ale nepodařilo se mu jej procpat pod betonem za čáru.

08:44
    Mladý útočník Rimmel nahodil puk do útočné třetiny a nastalo všeobecné střídání.

09:05
    Říčka po objetí branky vyzval ke skórování své spoluhráče, ale ani Daneček ani Sztefek Petráskovy betony neprostřelili.

09:41
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    A tak je tu vyrovnání na druhé straně. Závar před Danečkem končí brankou MILANA VOBOŘILA. Asistence Zbyněk Sklenička a Vlastimil Dostálek.

11:00
    AZ se tlačil do zakončení, ale hru přerušuje posunutí hostující branky.

11:27
    Domácí nechtěli pustit po buly Ústecké ze třetiny, hru nakonec přerušuje Petráskův zákrok po střele Deutsche od modré.

12:05
    Sztefek se hnal za pukem, ale hostující gólman u něj byl dříve a odpálil jej do rohu.

12:20
    Icing hostů.

12:44
    Krásná akce druhého domácího útoku dává AZetu zpět vedení. Šlahař udržel puk u mantinelu, Maruna jej následně vyvezl před branku a MARTIN JAKÚBEK jej zavěsil přesně do šibenice. Asistence Jan Maruna a Jakub Šlahař.

13:40
    AZ jde do čtyř, protože měl na ledě příliš mnoho hráčů. Trest odpykává M. Rimmel.

14:20
    Sztfek vyvel puk a srdnatě o něj bojuje v útočném pásmu.

15:10
    Další vyhození přes všechny čáry.

15:40

16:06
    Hru teď brzdí nepřesnosti na hokejkách obou týmů ve středním pásmu.

16:42
    Holomek jel před Danečka bojovat o svůj nahozený puk a je z toho menší strkanice před domácí brankou. Rozhodčí emoce zkrotili, vhazuje se ve středním pásmu.

17:16
    Dvě neúspěšné rozehry útoku domácích, šanci dostávají hosté.

17:38
    Jejich útok končí v rohu.

17:58
    Šlahař se po kříde prodral do zakončení bekendem, Petrásek pozorný.

18:25
    Opět je to druhý útok AZetu kdo si vytváří šance ke skórování, ale ani Jakúbek ani Maruna se neprosadili.

18:58
    Pořický (UNL) 2 min. za hákování.

19:38
    AZetu se zatím nedaří usadit v útočné třetině, novou akci rozjíždí Maruna.

19:57
    A ten se nakonec rozhodl i zakončit – jeho pokus tečoval těsně před Petráskem Jakúbek, ale hostující gólman jej vyrazil a obránce následně puk odpálil do bezpečí.

20:00

Máme za sebou první třetinu. Hra byla poměrně vyrovnaná, ale více brankových příležitostí měli domácí, a tak asi po zásluze vedou 2:1. Druhá třetina začne asi v 17:50.

20:01

20:10
    AZ pokračuje v přesilovce.

20:38
    Říčka se dral po objetí branky do zakončení, ale Petrásek u tyčky odolal.

21:02

21:16
    Ani Jakúbek Petráska z blízka neprostřelil.

21:38
    Roubíkova jedovatá sřele z kruhu končí po Danečkově semaforovém zákroku v lapačce.

22:02
    Klimša se prodral až před hostující branku do výborné pozice, ale trefuje Petráska do výstroje.

23:16
    Hosté po další nebezpečné akci AZetu raději puk odpalují přes všechny čáry.

23:58
    Tůma hledal Roubíka před brankou, ale ten byl pozorně bráněný.

24:19
    Klimša se opět dostal po průniku až do zakončení, Petrásek vyráží betonem.

25:28
    Chybu AZetu v rozehrávce mohl potrestat Videlka, ale Daneček na brankové čáře zachránil.

25:46
    Škumátova bomba srazila Petráska k zemi. Naštěstí se hostujcí gólman otřepal a bude pokračovat v zápase.

26:25
    Sztefek se dostal ke dvěma jedovatým střelám ze střední vzdálenosti. Hostující branka vyvázla bez pohromy.

26:48
    Přeučil pronikl po křídle a nadvakrát vyzkoušel Danečkovu pozornost. Ten ve stoje i v sedě prokázal svou připravenost.

27:35
    Ofsajd hostů.

27:48
    Kanko z pravého křídla trefuje Petráskovo rameno.

28:06
    Icing hstů.

28:40
    Nahozený puk přeletěl obloukem Danečkovu klec.

29:04
    To Petrásek musel nahozený puk zkrotit v lapačce a tak se vhazuje před ústeckou brankou.

29:32
    Tvrdý boj o puk v rohu domácí třetiny

30:00
    Přesně v polovině zápasu začíná útok hostů za vlastní brankou Sklenička.

30:25
    Rod míjí střelou z poza obránce branku tak o metr.

31:12
    Na druhé straně ostřeluje Petráska mladý domácí obránce Graca. První rána lapena, druhá sražena mimo.

31:50
    Kanko v tvrdém souboji bojuje o puk v útočné třetině, daří se mu a ještě vybídl ke střele Klimšu.

32:00
    Přeučil (UNL) 2 min za hrubost.

32:14
    Roupcova střela od modré končí v Petráskově lapačce.

32:28
    Říčkova trefuje rameno hostujícího gólmana.

32:40
    Brankář Daneček v podivném zákroku při svém vyjetí za branku, puk se dostal na hostující hokejky a z nich jen těsně míjí prázdnou branku!

34:00
    Zbytek přesilovky už AZ sehrál špatně a hosté jsou kompletní.

34:38
    Klimša vybídl ke střele Kanka, ten tesně míjí tyč hostující branky.

34:57
    A opět je to Petr Kanko, kdo nedá Petráskovi klid.

35:15
    Solidní závar před domácí brankou, L. Daneček není asi v úplné pohodě. Hosté jej dvakrát trefili do hrudi a on nechává puky ležet před sebou.

36:48
    Škumát se dral do zakončení, ale neprošel.

37:44
    Jakúbkův pokus se odrazil před Marunu, ten skákající puk před odkrytou brankou netrefil.

38:05
    Vhazování na ústecké modré.

38:48
    Haas našel krásnou křižnou přihrávkou u druhé tyčky zcela volného Kanka, ale ten z úhlu Petráska neprostřelil.

38:59
    Deutsch poslal k zemi Dostálka ukázkovým bodyčkem!

39:38
    Rod zblízka ohrozil domácí branku, Daneček nadvakrát zachraňuje.

39:51
    Roubík (UNL) 2 min. vysoká hůl.

39:59
    Ještě jedno buly před hostujcí brankou.

40:00

Druhá část zápasu branku nepřinesla, byť brankových příležitostí bylo na obou stranách dostatek. Gólmani však své spoluhráče podrželi a tak je jasné, že rozhodnutí musí přinést další část zápasu. Ta začne v 18:37.

40:01

40:05

40:38
    Říčka mohl skórovat, ale nezasunul z velkého úhlu puk za čáru.

41:05
    Teď se nám rozezvučela dokonce tyč hostující branky!

41:51

42:32
    Klimša to zkusil švihem po průniku z křídla, Petrásek nadvakrát puk ukryl.

43:13
    Škumát se po příhře od mantinelu opřel do puku z první ze všech sil, ale ten míjí hostující branku.

43:38

44:05
    Sztefek se dral do zakončení a k nelibosti publika skončil na zemi. Rozhodčí nijak nereaguje.

44:20
    Další icing hostů, ti jsou pod tlakem.

45:05
    Pomalá a hlavně nepřesná rozehrávka Lvů končí dalším icingem.

45:35
    Klimšova bomba od modré se odráží od břevna!

46:05
    Škumát po průniku zbaven puku.

46:20
    Útok hostů končí také ztrátou puku.

47:00
    Po zmatcích ve třetině hostů se dostal ke střele Říčka, ale trefuje jen Petráskův beton.

47:08
    Ale napodruhé to už havířovskému útočníkovi vyšlo parádně. Danečkovu příhru z poza branky posílá ROBERT ŘÍČKA přesně do šibenice a AZ už vede 3:1. Asistence Jan Daneček a Michal Sztefek.

48:00

48:09
    Hned po buly se dostal ke střele Klimša, Petrásek nachází puk v lapačce.

Dnešní utkání skleduje 2.364 diváků!

48:27
    Krislova bomba sražena do ochranné sítě.

48:54
    Krislova přihrávka na Škumáta byla zbržděna a tak je z toho ofsajd AZetu.

49:20
    Útok hostů zachytávávají domácí hráči už ve střední třetině.

49:50
    Domácí obránce a kapitán Krisl na útočném výletě až k Petráskovi – sice se k němu procpal, ale o puk v souboji přišel.

50:51
    Daneček pravým betonem v klidu vyráží Rodovu střelu.

51:20
    Trochu zmatky v domácí rozehře, ale hosté si možnost sami kazí ofsajdem.

51:28
    Pěkný průnik Pechance zakončený střelou do Petráskovy hrudi.

51:55
    A znovu aktivní Pechanec, tentokrát vypálil hned z poza modré čáry, ale nepřesně.

52:30
    Domácí v rozehrávce nikam moc nespěchají...

52:45
    ... tentokrát se následně nedostali ani do útočného pásma.

53:30
    Velká bitva o puk u havířovské branky – ten nakonec vybojovali domácí.

53:40
    Šlahař v samostatném úniku faulovám Brožem (UNL). Nařízeno je trestné střílení.

Bylo nařízeno trestné střílení – Jakub Šlahař však sůj blafák do gólového zakončení nedovedl.

53:59
    Akce AZetu je zastavena pro přihrávku rukou.

54:20
    Krisl tvrdě ale čistě tělem zastavil Roda.

54:40
    Ale hostující útočník Rod se hned při další akci svých spoluhráčů dostal do stoprocentní šance – jeho dorážka z bezprostřední blízkosti však těsně míjí Danečkovu klec!

55:40
    Hra se přiostřila, k vidění bylo hned několik soubojů ve středním pásmu.

56:20
    Ofsajd Lvů.

56:32
    A další vhazování na havířovské modré.

56:48
    Tůma se snažil vykličkovat z poza havířovské branky, ale obránce jej s pukem do šance nepustil.

57:20
    Halou probíhá divácká vlna....

57:32
    Vhazování před Danečkem.

57:50
    Hosté sice mají puk na hokejkách, ale jsou za svou brankou a pasivní.

58:05
    Kanko se dostal ke střele po příhře z poza branky, ale těsně míjí tyč.

58:35
    Vhazování před Petráskem po sražní Marunovy střely.

59:13
    Domácí zavezli puk za hostující branku a tam s ním celkem pohodlně manipulují – pravda více toho v tuto chvíli nepotřebují.

59:45
    A zápas se už jen dohrává....

60:00

Ve třetí třetině měli už domácí videtelnou převahu a ze spousty šancí se potřetí gólově prosadili. Proto poráží Ústecké Lvy zaslouženě 3:1.

Z Havířova je to pro dnešek vše, někdy na počtenou u dlaších onlajnů. (19:10:15)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 1. J. Daneček (Říčka, Sztefek), 13. Jakúbek (Maruna, Šlahař), 48. Říčka (J. Daneček, Sztefek) – 10. Vobořil (Sklenička, Dostálek)

AZ Havířov: L. Daneček (Matoušek) – Vydra, Krisl, Roupec, Vosátko, Graca, Punčochář, Deutsch – J. Daneček, Říčka, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Kanko, Haas, Klimša – Škumát, Pechanec, Rimmel
    HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Formánek) – Grin, Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana, Vaněk, Holomek – Meidl, Přeučil, Pořický – Tůma, Roubík, Rod – Dostálek, Hanzl, Kuchynka – Videlka, Bačák

Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba

Diváci: 2.364