Marítimo – Setúbal 1:0 (kon.) | Arouca – Nacional 1:1 (kon.) | Guimarães – Rio Ave 1:0 (kon.)
FC Ferreira – Benfica 0:2 (kon.) | Gil Vicente – Porto 1:2 (kon.)
Vitória Guimarães
1:0 (1:0)
Rio Ave FC
Neděle 16.02.2014, 17:00 • D. Afonso Henriques, Guimarães • Portugalská Primeira Liga

To je z dnešního online přenosu vše, přeji hezký zbytek nedělního večera. (19:02:05)

Je za námi utkání, ve kterém vítězí domácí celek Vitória SC Guimarães. Jedinou branku tohoto duelu vstřelil v 9. minutě útočník Barrientos. Druhá půle se nesla ve znamení velké nedisciplinovanosti obou celků. Sudí v dnešním utkání udělil celkem 11 žlutých karet! Guimarães si tedy připisuje do tabulky 3 cenné body za vítězství 1:0.

90+1
    V nastavení ještě sudí dává jednou žlutou kartu, provinivším hráčem je André Santos.

90
    Probíhá poslední minuta utkání, uvidíme, zda se Riu Ave podaří vyrovnat a odvést si z Guimarãese aspoň bod.

85
    Další střídání na domácí straně hřiště opouští Tomané, do pole přichází Maazou.

83
    Faulem se nyní provinil Pedro Santos a sudí Costa mu ihned ukazuje žlutou kartu.

80
    Střídání i na straně Guimarães, Tiaga Rodriguez nastupuje, z hřiště odchází Crivellaro.

79
    Felipe Augusto, který před malou chvíli dostal žluto kartu, odchází ze hřiště. Nahrazuje ho Rúben Ribeiro.

76
    Sudího zřejmě baví často vytahovat karty z kapsičky, dalším hráčem, který dostává žlutou je Felipe Augusto.

75
    Tak to je neskutečné, žlutou kartu obdržel i domácí brankář Douglas.

74
    Hráči Ria Ave zvyšují tempo hry a hráči Guimarãese si pomáhají fauly, další žluto kartu vidí za nedovolený zákrok Moreno.

73
    Na hřišti nyní vládnou emoce, za nadávky na adresu sudího dostává žlutou hostující gólman Ederson.

73
    Se žlutými kartami se nejspíše roztrh pytel, dalším potrestaným je André.

72
    Žlutý kartónek nyní dostává Ukra, který si viditelně přidržel jednoho z domácích.

71
    Rio Ave zahrávalo rohový kop, centr však poze proletěl mezi těly hráču a Douglas bude rozehrávat od své branky.

69
    Střídání využívá i Guimarães. Z hřiště odchází střelec prozatím jediné branky, Barrientos, nahrazuje jej Malonga.

65
    Druhé střídání hostů. Ze hřiště odchází Diego Lopes, nahrazuje ho Pedro Santos.

64
    Douglas si připsal úspěšný zákrok proti střele Hassana.

59
    Žluto kartu za faul ve středu pole dostává hráč Ria Ave Diego Lopes.

57
    Rio Ave je zatím v útoku bezzubé, nedokázalo si vytvořit žádnou větší šanci.

53
    Střela Barrientose skončila nad brankou Edersona.

50
    Střelecký pokus Hassana branku Guimarãese neohrozil. Douglas bude vykopávat.

48
    Uvidíme, zda se hostům ve druhé půli podaří vyrovnat, či nikoliv.

Rohové kopy: 2:2

Je za námi první půle zápasu. Skóre otevřel v 9. minutě povedenou střelou Barrientos. Rio Ave si dokázalo vytvořit pár střeleckých pokusů, ty ale nějak neohrozily Douglase.

45

44
    Žlutý kartónek vidí i domácí hráč, konkrétně Crivellaro.

41
    V prvním poločase dochází ke střídání na straně Ria Ave, Lionna nahrazuje Nuno Lopes.

39
    Prní žlutá karta tohoto duelu. Hráčem, který se provinil faulem je Hassan.

35
    Nyní vypálil z hranice šestnáctky Tomané, jeho střela a míří vysoko nad.

30
    Zápas je vyrovnaný, což dokazuje i samotná statistika držení míče. Bohužel se nejedná o příliš pohledný zápas, vidíme spíše urputný boj o míč ve středu pole.

27
    Po rohovém kopu hostujícího celku nedošlo k žádnému ohrožení branky, Douglas a obrana Guimarãese má situaci pod kontrolou.

25
    O míč se nyní převážně bojuje ve středu pole, zatím sledujeme nezáživný fotbal.

22
    Další střelecká pokus Ria Ave se mezi tři tyče nevešel, Douglas může být v klidu.

Držení míče

56%:44%

19
    Guimarães poté zahrávala rohový kop z levé strany hřiště. K výraznému ohrožení branky však nedošlo.

17
    Douglas nyní v pohodě lapil střelu z třiceti metrů a v klidu rozehrává na obránce.

13
    Vstřelená branka Guimarãesi určitě pomohla. U míče jsou ale nyní hosté.

9
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Domácí otevírají gólový účet utkání! Branku se podařilo vsítit útočníku BARRIENTOSOVI.

7
    Rio Ave zahrávalo rohový kop z pravé strany, domácí obrana byla však pozorná a míč odvrátila do bezpečí.

6
    Míč nyní drží na kopačkách domácí hráči, kteří kombinují ve středu hřiště a snaží se něco vymyslet.

4
    První střelecký pokus si připsali hosté, střela však míří vysoko nad branku Douglase.

1

Vitória SC Guimarães: Douglas – David Addy , Paulo Oliveira, Moreno, Pedro Correia – André Santos – André, Crivellaro – Marco Matias, Tomané, Barriento
    Náhradníci: Assis, João Amorim, Josué, Tiago Rodrigues, Nii Plange, Maazou, Malonga.

Rio Ave FC: Ederson – Edimar, Marcelo, Rodríguez, Lionn – Felipe Augusto, Tarantini – Braga, Diego Lopes, Ukra – Hassan.
    Náhradníci: Ventura, Vilas Boas, Joeano, Rúben Ribeiro, Nuno Lopes, Pedro Santos, Luís Gustavo.

Rozhodčí: Rui Costa – João Silva, Miguel Aguilar – Alexandre Freitas.

Poslední vzájemné utkání

14.9.2013 RIO AVE – SC VITÓRIA 0:1

Rio Ave FC

Rio Ave se nachází na 8. msítě se ziskem 22 bodů. Tyto body se hráčům Rio Ave podařilo nasbírat díky šesti výhrám a čtyřem remízám. Situace ve středu tabulky je však velice vyrovnaná, hned tři týmy mají na svém kontě 22 bodů. Poslední duel sehrálo Rio Ave na domácí půdě s Aroucou, zápas skončil nerozhodně 1:1.

Vitória SC Guimarães

Vitória SC Guimarães se nachází na sedmém místě se ziskem 26 bodů. Tyto body nasbírala Guimarães za osm výher a dvě remízy. Guimarães ztrácí na čtvrté místo pouze jediný bod a před osmým Rio Ave si drží čtyřbodový odstup. V posledním ligovém utkání se hráči Guimarãese utkali se Setúbalem. Na jeho hřišti nakonec prohráli 3:2.

14.kolo VITÓRIA SC – ACADÉMICA 3:0
    15.kolo BRAGA – VITÓRIA SC 3:0
    16. kolo OLHANENSE – VITÓRIA SC 0:1
    17.kolo VITÓRIA SC – NACIONAL 0:2
    18.kolo VIT.SETÚBAL – VITÓRIA SC 3:2

Vítejte u dnešního online přenosu z nejvyšší portugalské soutěže. V této reportáži se zaměříme na duel mezi Vitória SC Guimarães a Rio Ave FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.