Liberec – Chomutov 4:5 (po pr.) | Zlín – HC Litvínov 2:1 (kon.) | Vítkovice – Sparta 2:4 (kon.)
HC Plzeň – Olomouc 6:5 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 5:1 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:2 (po pr.)
Třinec – Kometa Brno 4:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 27.02.2014, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů

Utkání tedy končí. O bonusovém bodu pro domácí rozhodl v prodloužení po krásné akci Daniel Voženílek. Z Pardubic se s vámi loučí Marek Votke. (20:02:10)

61:35
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Utkání ukončuje nádherným průnikem podél mantinelu a následnou střelou z mezikruží DANIEL VOŽENÍLEK.

60:51
    V prodloužení nikdo nikam nespěchá, ani jeden z týmů nechce udělat chybu, která by ho stála zápas.

60:28
    Ostrý příklep Lukáše Váchy kryje Vladař.

60:01

Základní hrací doba rozuzlení nepřinesla. Po tříminutové přestávce následuje nadstavba v podobě prodloužení.

60:00

58:43
    Vladař se nechtěl dopustit chyby, kryje kotouč a sedmasedmdesát vteřin před koncem základní hrací doby kryje kotouč svou lapačkou.

57:11
    Patrik Poulíček znovu krásně projel kladenskou obranou, ale tentokráte jeho projektil branku Středočechů netrefil.

55:26
    Poulíček měl na holi možná rozhodující moment zápasu! S kotoučem se dostal až před Vladaře, ale bekhendem našel pouze jeho lapačku!

54:52
    Hra je nyní přerušena, protože kotouč vylétl ze hřiště.

53:42
    Oba týmy se ženou dopředu za rozhodujícím gólem, ale oba brankáři jsou si jisti a hra pokračuje za nerozhodného stavu.

51:18
    Lukáš Bureš zavezl kotouč do útočné třetiny, kde ale neustál tlak kladenských obránců a hosté tak míří dopředu.

50:41
    Vejmelka kryje kotouč před dotírajícími středočeskými obránci.

50:21

49:40
    Vyhozený kotouč zachytil jeden z kladenských hráčů a uháněl na Vejmelku! Včas byl ale odstaven pardubickým obráncem.

49:21
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale nedostali se ke střele a Kladno vyhazuje.

48:44
    Východočeši vyhazují na druhou stranu hřiště.

48:21
    Pardubický útočník uháněl podél mantinelu, ale byl zastaven nedovoleným způsobem. Petr Kobes dostává dvě minuty za podražení.

48:00

47:14
    Kladenští vytvořili před Vejmelkou slušný kolotoč, ale domácím se podařilo znovu vyhodit.

46:39
    Východočeši vyhazují a Kladno zahajuje od vlastní branky.

46:00
    Pardubický kapitán Patrik Poulíček dostává dvě minuty za podražení a Kladno si zahraje další přesilovku.

45:03
    Jan Veselý zpoza branky procpal kotouč na Daniela Voženílka, ale druhý jmenovaný nezpracoval kotouč a tudíž ani nezakončil.

43:39
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Další krásná spolupráce znamená druhé vyrovnání Kladna v zápase. Za brankou vybojoval kotouč Patrik Novák a našel před brankou volného JIŘÍHO KALLU, pro kterého byl nejmenší problém zakončit do pravého horního rohu pardubické branky. Asistence: Patrik Novák.

43:12
    Volný kotouč v bezprostřední blízkosti pardubické branky dojížděl Petr Janeček, ale Vejmelka černý kus gumy raději zalehl.

42:59
    Zakázané uvolnění Kladna.

42:13
    Zpočátku poslední třetiny se Pardubice nikam neženou, spíše jen drží svého soupeře v jeho obranném pásmu a čekají na vhodný okamžik k založení útoku.

40:05

40:01

Diváci ve druhé třetině viděli aktivní hru a také jednu branku na každé straně. Domácí Pardubice vedou 2:1, když jim vedení krásným příklepem po předchozím vyrovnání Kladna vrátil Michael Špaček. Poslední třetina začne zhruba v 19:24.

40:00

39:56
    Čtyři vteřinky před koncem prostřední části tu máme ofsajd Kladna.

38:50
    Pardubický kapitán Patrik Poulíček znovu ve veliké šanci! Nejprve vystřelil na Vladaře a následně dojel odražený kotouč a bekhendem zakončil jen těsně mimo kladenskou branku!

38:30
    Pardubice vyhazují.

38:05
    Daniel Voženílek dostává menší za podražení a dává Kladnu výhodu další přesilovky.

37:24
    Patrik Poulíček nabral rychlost v útočném pásmu, dostal se za obranu stál tváří v tvář Vladařovi, ale zakončil pouze do jeho výstroje!

36:39
    Krušný moment právě zažil trenér kladenských hokejistů, když se odražený kotouč vydal právě jeho směrem a málem jej trefil do obličeje. Hra je přerušena.

34:49
    V jednoduchosti je krása! Na obranné modré čáře se ke kotouči dostal MICHAEL ŠPAČEK, projel středním pásmem a nádherným přízemním příklepem od modré, tentokráte útočné, překonal kladenského brankáře. Bez asistence.

33:36

33:05
    Nebezpečnou situaci v podobě ostré střely od útočné modré řeší svou lapačkou Karel Vejmelka.

32:09
    Pardubice ovšem šikovně šetří cenné vteřinky, když drží kotouč v rohu za kladenskou brankou.

31:36
    Kladno v útoku vykoledovalo přesilovou hru. Matěj Bažant je odeslán na lavici hanby za vysokou hůl, Posedí si zde dvě minutky.

30:18
    Pardubický brankář si připisuje další zákrok, tentokráte po střele kladenského útočníka Nováka.

29:29
    Dva Pardubáci si teď nerozuměli ve středním pásmu a dopředu se dostává Kladno. Vejmelka i jeho obrana jsou ovšem pozorní.

28:07
    Lukáš Bureš krásně proklouzl mezi dvěma obránci a dostal se až před kladenského brankáře, ale zakončil pouze do jeho hrudníku.

27:17
    Střelu Tomáše Pipka kryje Vladař.

26:18
    Ve vlastním obranném pásmu vyrobil hrubici Marek Voženílek a záhy se do zakončení dostal střelec vyrovnávajícího gólu Vojtěch Šilhavý. Vejmelka se ale nenechal rozhodit a chytá!

25:53
    Kladenští obránci poněkud uklidnili hru, zatáhli se do vlastního pásma a čekají na vystřídání svých spoluhráčů.

24:52

24:28
    Ihned po buly ovšem Kladno znovu vyhazuje až k Vejmelkovi.

23:58
    Po střele Pardubic si zákrok připisuje Daniel Vladař.

23:18
    Středočeši vyhazují přes všechny čáry.

22:52
    Václav Kolářík dostává menší trest za faul loktem a Pardubice budou hrát další přesilovku.

22:07
    Další střela Kladna. Tu už ale Vejmelka kryje a vhazovat se bude po jeho pravici.

21:14
    Nedáš – dostaneš! Po pohledném samostatném úniku srovnává stav utkání kapitán Kladna VOJTĚCH ŠILHAVÝ. Asistence: Dominik Habrdla.

21:07
    Střelec první branky Tomáš Pipek nádherně projel celým hřištěm a dostal se až před Vladaře, ale zakončil pouze do jeho hrudi!

20:20

20:07
    Kladno zahajuje druhou třetinu v krátkém oslabení.

20:01

20:00

19:50
    Michal Petira nádherně našel před brankou Jana Veselého, který už vymíchal kladenskou obranu i brankáře, ale kotouč do sítě nakonec nedostal!

18:52
    Pardubice drží útočné pásmo, ale ke střele se zatím nedostaly.

18:21
    Přesilovka pro Pardubice. Hájek dostává dvě minuty za hákování.

17:44
    Michael Špaček ovšem vzápětí získal kotouč zpět pro Pardubice a šikovně vymíchal tři hráče, do zakončení se sice dostal, ale nakonec upadl.

17:12
    Východočeši na chvíli drželi útočné pásmo, ale nedostali se ke střele a o slovo se tak hlásí Kladno.

15:52

15:41
    Ke střele z první na modré napřáhl Patrik Machač, ale jeho příklep Vejmelka vyráží.

14:49
    Ten samý hráč o několik chvil později tentokráte úspěšně prověřil pozornost Vejmelky tvrdou ranou.

14:23
    Petr Kobes dostal krásnou přihrávku na kruh pro vhazování a už už napřahoval ke střele z první, ale zakončení mu nesedlo.

13:52
    První přesilovka pro Kladno. Jan Veselý dostává dvě minuty za sekání.

13:26
    Lukáš Bureš dostal kotouč k mantinelu na modré čáře, ale jeho střela letí mimo.

11:53
    Zaváhání z první přesilovky Východočeši napravili v té druhé. V čase 11:54 TOMÁŠ PIPEK umně tečoval střelu Marka Voženílka od modré čáry a kotouč skončil v kladenské síti. Asistence: Marek Voženílek.

11:06
    Středočeši ihned po vhazování vyhazují.

10:45
    Druhá přesilovka pro Pardubice. Lukáš Doudera inkasuje menší trest za zdržování hry – vyhození puku.

10:06
    Po přihrávce Patrika Poulíčka se Michael Špaček ve střední třetině šikovně pokoušel kotouč protečovat na najíždějícího Jana Veselého, ale k urostlému útočníkovi se kotouč nedostal díky kladenským obráncům.

09:05
    Kladno drží kotouč za vlastní brankou a čeká na vystřídání.

07:57
    Bezprostředně po vhazování nebezpečně od modré pálil Michail Potěchin, ale jeho střelu Vejmelka vyráží.

07:37
    Jiří Kysela zpracoval pas ve středním pásmu a mířil na Vladaře, tísněn obráncem ale nezakončil.

07:04

06:37
    Domácí přesilovku příliš nezvládají, Kladno dobře obsazuje hráče a v klidu brání.

06:03
    Pardubice na chvíli rozehrály klasické postavení v útočném pásmu, ale Kladno vyhazuje.

05:29
    Kladno hrozí ve vlastním oslabení! Matouš Větrovec dostal přihrávku do druhé vlny, ale těsně před zakončením mu kotouč uskočil z hole.

05:04
    Patrik Novák dostává menší trest za hákování a Východočeši budou hrát první přesilovku v utkání.

04:06
    Příliš dlouho zde ale nesetrvali. Kladenští uzmuli kotouč ve středním pásmu a mají hru pod kontrolou.

03:38
    Aktivní Východočeši se drží s pukem na vlastních hokejkách a uhánějí do svého útočného pásma.

03:00
    Obránce Marek Voženílek uháněl podél mantinelu, ale svou přízemní střelou orazítkoval pouze betony Vladaře.

01:13
    Po vhazování v útočném pásmu Kladna hosté stále drží útočné pásmo a kombinují před pardubickou brankou.

00:40
    Pardubice se v úvodu dostaly více do hry, ale první vážnější šanci si připravilo Kladno. Hovsepjanovu střelu z mezikruží kryje Karel Vejmelka.

00:01

Zajímavost: dnešní utkání můžete také sledovat online s doprovodným komentářem na webu hcpce.cz!

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (M. Veselý) – Kalous, Bažant, Pilný, Petira, Vácha, Procházka, M. Voženílek – Bureš, Kysela, Chvojka, D. Voženílek, Pipek, J. Veselý, Poulíček, Schneider, Špaček, Fiala.

Rytíři Kladno: Vladař (Kaňka) – Větrovec, Hájek, Bunda, Doudera, Kolářík, Potěchin, Rajter – Slánský, Šilhavý, Macháček, Kobes, Kalla, Habrdla, Kuzďas, Machač, Novák, Janeček, Kružík, Hovsepjan..

Potkají se celky ze samého vrcholu tabulky. Na prvním místě hrající Kladno má před svým soupeřem, který se nachází v závěsu na druhé příčce, jen tříbodový náskok. Utkání tak zcela jistě slibuje zajímavý souboj, který začíná v 18:00.

Další
    Další část NOEN extraligy juniorů „O baráž“ dnes pokračuje čtvrtým kolem, ve kterém domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vyzve celek ze středních Čech, a to Rytíři Kladno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Marek Votke

Branky a nahrávky: 12. Pipek (Voženílek), 35. Špaček, 62. Voženílek – 22. Šilhavý (Habrdla), 44. Kalla (Novák)

HC Dynamo Pardubice: Vejmelka (M. Veselý) – Kalous, Bažant, Pilný, Petira, Vácha, Procházka, M. Voženílek – Bureš, Kysela, Chvojka, D. Voženílek, Pipek, J. Veselý, Poulíček, Schneider, Špaček, Fiala.

Rozhodčí: Vampola – Čížek, Křivohlavý