Česko
1:2 (1:0)
Norsko
Středa 05.03.2014, 16:30 • FK Viktroria Žižkov • Reprezentace U21

Utkání tedy končí českou porážkou 1:2. Svěřenci Jakuba Dovalila dobře začali, nicméně díky dvěma gólům kapitána Bergeta Norové skóre otočili. Nyní již všechen zrak míří do Edenu, kde zanedlouho startuje A-mužstvo. (18:45:41)

90+1
    Rozhodčí zatím nerozhodli kolik se bude nastavovat. Vypadá to však, že duel za malou chvíli skončí.

89
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Máme tu druhý gól seveřanů, kteří chvíli před koncem zápasu strhávají vedení na svoji stranu! JO INGE BERGET se jako u prvního gólu zjevil za obranou, ani tentokrát se mýlit nedokázal – 1:2!

87
    Češi nakoukli do pokutového území, žádné zakončení z toho však nebylo.

86
    Utkání se pomalu blíží ke svému závěru, u míče jsou čeští reprezentanti.

83
    Lukáše Stratila vystřídá na poslední okamžiky Jakub Plšek.

81
    Kalas zahrál v pokutovém území Norska rukou, nadějná příležitost českého týmu je tím pádem u konce.

81
    Ještě jedno střídání na norské straně. Borven si na hřišti příliš mnoho času neužil, pro zranění je nyní střídán. Šanci dostane ještě Barmen.

80
    Do konce řádné hrací doby nám zbývá deset minut, Češi se snaží strhnout náskok zpět na svoji stranu.

78
    Borven zkusil štěstí z ostrého úhlu, míč ale nasměroval pouze do boční sítě.

77
    S ubíhajícími minutami je Norsko čím dál tím více aktivnější, naši se znovu musí bránit v deseti na vlastní polovině.

75
    Češi se nyní dostali do pokutového území, Zahradníček místo pokusu o zakončení ještě prodlužoval na zadní tyč, kde ale nestál nikdo v českých barvách.

74
    Norský kapitán Berget JO dostává jako první hráč v zápasu od rozhodčího žlutou kartu.

73
    Wanberga nahrazuje Solli.

72
    Zmrhalův centr zkusil akrobaticky zakončit Stratil, tvrdé ráně znovu scházela potřebná přesnost. Bude se odkopávat od hostující branky.

70
    Zahradníčkům centr od levé postranní čáry vypadal velmi nebezpečně, nakonec si pro něj došel jistý norský brankář.

69
    Krmenčík se dokázal ze složité pozice uvolnit, jeho následná střela ale nepatřila mezi nejpřesnější.

68
    Tempo hry se nám trochu zmírnilo, ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit souvislejší převahu. Více ze hry však mají v tuto chvíli Norové.

65
    Na norské straně odejde zraněný Pedersen a Skjelvi, šanci na Žižkově dostanou Emil Johansen a Borven.

64
    Trojité střídání na české straně. Dnes padla mají Přikryl, Hanousek a Masopust, místo nich si zahrají Zmrhal, Zahradníček a Hybš.

63
    Nyní je to naopak Norsko, kdo diktuje tempo. Česká jedenáctka je zatažena na vlastní polovině.

61
    Pěknou, technickou střelu vytáhl ze svého repertoáru Keita, který ze stoje poslal balon směrem k levé tyči! Koubek se za balonem pouze ohlédl, míč prolétl o centimetry mimo!

59
    Centr na zadní tyč našel Tomáše Kalase, jeho hlavička však byla provedena v záklonu, tudíž neměla potřebné gólové parametry.

57
    Norové po přestávce trochu více přidali a nyní jsou českému týmu více než vyrovnaným soupeřem. Před námi je rozhodně zajímavá půlhodinka.

56
    Hlavičkovanou v pokutovém území ukončil Stratil, který sklepl balon pro Přikryl. Český hráč si zpracoval ze vzduchu balon a tvrdou ranou protáhl hostující Ostba!

54
    Pro následný centr si bez okolků došel gólman Koubek.

53
    A Berget si na své konto připsal další střelecký pokus, jeho tvrdá rána z hranice vápna byla sražena na rohový kop.

52
    Seveřané z ojedinělé šance vytěžili vyrovnání! Blesková kombinační akce poslala do samostatného úniku JO INGE BERGETA, který sám před Koubkem nezaváhal a srovnal stav duelu – 1:1!

50
    Stále pokračujeme beze změny, Češi se snaží, nicméně jejich kombinace jsou narušovány častými nepřesnostmi.

48
    Češi postupovali do přečíslení dva na jednoho, Krmenčíkova přihrávka ale nebyla přesná a protiútok Česka ukončila.

47
    Norové i ve druhé půli začali poměrně opatrně, Češi jsou znovu častěji u míče.

46

Čeští fotbalisté se po kvalitním výkonu zaslouženě radují z vedení, které zajistil ranou z volného přímého kopu Matěj Hanousek. Norští hráči toho mnoho nepředvedli, pokud chtějí dnes pomýšlet na úspěch, rozhodně musí něco změnit. Druhý poločas začne asi v 17:32.

45

45
    Přikryl dostal míč do ostrého úhlu, ze vzduchu pravou nohou však branku Norska velice přestřelil.

44
    První půle se blíží ke svému konci, Češi stále u balonu.

43
    Norové dostanou možnost odpovědět z podobné pozice, jejich centr do šestnáctky však končí v náruči Koubka.

41
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak volné přímé kopy dnes českým mladíkům poměrně hodně vycházejí! MATĚJ HANOUSEK skvělou točenou střelou zaskočil norského brankáře, který nedokázal reagovat na směr pokusu a Češi tak pět minut před poločasovou přestávkou vedou 1:0!

40
    Masopust byl faulován kousek od pokutového území, Češi dostanou k dispozici standardní situaci z kvalitní pozice. Vymyslí Houska znovu něco nebezpečného?

39
    Nouri si zabíhal za českou defenzívu, přihrávka na něj sice doputovala, všechno vzrušení však bylo zbytečné. Seveřanům byl také odpískán ofsajd.

38
    Již delší čas jsme nebyli svědky kvalitnější šance či dokonce střelecké příležitosti, po většinu času se hraje v okolí půlící čáry.

36
    Berget na české polovině příliš dlouho balon neudržel, na druhé straně ale Češi dopadli velmi obdobně.

35
    Pedersen se drží za kotník a odkulhává za postranní čáru, Češi mají k dispozici krátkou přesilovou hru.

34
    Česká převaha se s blížícím se koncem poločasu trochu umírňuje, norská obrana však zatím pracuje velmi svědomitě.

32
    Berget zkusil kličku na Kalase, český hráč se ale obejít nenechal a ukončil tím norský útok.

31
    Perfektní kolmice za českou obranu na Bergeta vystrašila české fanoušky, Koubek však stihl rychle vyběhnout a nakonec byl dříve u balonu.

30
    Máme za sebou půlhodinu utkání, Češi jsou stále mnohem aktivnější, více se drží u balonu a kombinují. Norové toho prozatím příliš nepředvedli.

27
    Vzápětí již znovu útočí česká jedenadvacítka, té byl však odmáván a následně odpískán ofsajd.

26
    Norové se vydali do rychlého protiútoku, vše ale zmařil nepřesným centrem Berget.

25
    Hanousek na levé straně vybojoval rohový kop, Stratilův centr končí v rukavicích norského brankáře.

24
    Česko má stále míč na svých kopačkách a kombinuje okolo šestnáctky Norska. Pokud to takto půjde dál, je pouze otázka času, kdy se naši reprezentanti dostanou do vedení.

23
    Lukáš Stratil si vzal balon na půlící čáře a vydal se přímo vstříc k brance! Za šestnáctkou napřáhl k technické střele, která nakonec prolétla těsně vedle levé tyče!

21
    Čeští hráči jsou v dosavadním průběhu duelu aktivnějším, vytvářejí si střelecké příležitosti a již několikrát měli dobrou šanci na otevření skóre.

20
    Omlouváme se za technické problémy, od této chvíle již onlajn přenos poběží v pořádku! Děkujeme za pochopení.

2
    První velká šance utkání ! Tyč po střele z přímého kopu trefil David Houska .

2
    Český tým bude po faulu před velkým vápnem kopat přímý kop.

1
    Dobrá kombinace českého výběru šla do ztracena po špatné přihrávce Petráka.

1

Týmy nastupují na hrací plochu a zazní státní hymny.

Dobré odpoledne z pražského Žižkova, vše se již připravuje k zahájení utkání. Na hřišti již jsou státní vlajky obou týmů.

Fotbalová reprezentace ČR U 21 se od 16:30 střetne s týmem Norska U21. Jde o utkání v rámci soutěže nazvané International Challenge Trophy. Ve skupině mají Češi ještě výběry Ukrajiny a Itálie.

Trenér Jakub Dovalil byl nucen vyměnit v osmnáctičlenném kádru jen lehce zraněného jabloneckého Vojtěcha Kubistu, místo něho povolal Matěje Hybše ze Sparty Praha. Nejde o nováčka, levý obránce Sparty nastoupil v dresu jednadvacítky třikrát, naposledy v červnu loňského roku.

Mezi nominované patří i krajánci Tomáš Kalas z londýnské Chelsea nebo Ondřej Petrák z Norimberku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.