Gruzie – Lucembursko 1:1 (kon.) | Rumunsko – Faerské ostrovy 3:1 (kon.) | Kazachstán – Island 3:2 (kon.)
Malta – Švédsko 1:2 (kon.) | Řecko – Turecko 2:1 (kon.) | Irsko – Černá Hora 1:2 (kon.)
Sev. Irsko – Itálie 0:2 (kon.) | Belgie – Srbsko 0:3 (kon.) | Rakousko – Albánie 1:3 (kon.)
Švýcarsko – Lichtenštejnsko 5:1 (kon.) | Dánsko – Estonsko 8:0 (kon.) | Anglie – Wales 1:0 (kon.)
Portugalsko – S. Makedonie 2:0 (kon.) | San Marino – Finsko 0:0 (kon.)
Belgie
0:3 (0:1)
Srbsko
Středa 05.03.2014, 18:00Kvalifikace ME U21

Utkání je u konce, radují se hosté. Po celkem vyrovnaném prvním poločase rozhodli Srbové o svém vítězství dvěma slepenými góly během čtyř minut. Ode mě je to vše, děkuji za sledování a někdy příště na počtenou. (19:55:54)

90+3
    Míč je v držení domácích fotbalistů.

90+1
    Batshuayi se prodral do vápna, obešel dva hráče a podařilo se mu dokonce vstřelit branku, avšak sudí mu ji neuznal, jelikož se dle jeho názoru dopustil útočného faulu.

90
    Utkání už se jen dohrává, velké věci se dějí především na tribuně, kde radující se hostující diváci odpalují pyrotechniku a vytvářejí krásnou atmosféru.

88
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Mitrović, přichází Pešić.

86
    Ačkoliv už zbývá do konce jen pár minut, na trávníku se opět přiostřuje, zejména ze strany domácích. Na nich je vidno velké zklamání, do zápasu nastupovali jako favoriti, to ale nedokázali potvrdit.

84
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Kostić, přichází Đurđević.

82
    De Sart zakládá útočnou akci domácích, avšak vše se odehrává ve velmi poklidném tempu.

80
    Do konce zápasu zbývá přibližně 10 minut a vítěz už je jasný. Srbové tak stáhnou náskok Belgie v tabulce a sami se dostanou na první místo.

79
    Djuričić nastřelil míč do vápna, kde se ho patičkou snažil usměrnit Vitas. To se mu ale nepovedlo, a o míč tak hosté přišli.

78
    Hra se nám přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek ale nedotahuje své akce do konce.

76
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Hazard, přichází Vanaken.

76
    Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Jojić, přichází Kovačević.

75
    Hazard ošklivě fauloval Mitroviće, který zůstává ležet na trávníku.

73
    Ale naopak Hazardovi se skóre nelíbí a snaží se skórovat, ani jedna jeho poslední rána nemířila mezi tři tyče.

72
    Jakmile se hosté dostanou k míči, tak ho jen odkopnou. Jejich náskok se jim zdá se být dostatečný.

70
    Belgičané stále na míči, stále na polovině Srbska, avšak nevytváří si žádné větší šance.

68
    Domácí se osmělují dostávají se zpod tlak, a také se vydávají do útoku.

66
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Ferreira-Carrasco, přichází Origi.

65
    Na druhé straně zahrozili i domácí, Batshuayiovu přihrávku ale nikdo nedokázal zužitkovat.

64
    Srbové jsou stále usazeni na polovině domácích, ti už se jen brání před ještě větším přídělem branek.

63
    Kostić opět směřoval svou přihrávku na Mitroviće, míč se k němu ale nedostal.

61
    Srbové na domácí stále tlačí, avšak čtvrtou branku se jim vstřelit nedaří.

60
    Z druhého poločasu uběhlo 15 minut a o vítězi už je asi rozhodnuto. Motivaci už se bude domácím hledat jen těžko.

58
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Mpoku, přichází Bruno.

56
    Srbsko právě vstřelilo branku!
    To je paráda v podání hostů! Míč zachycen na polovině hřiště a bleskurychlý přechod do útoku zakončený brankou! Kostić poslal do vápna přízemní přihrávku, kterou už do brány jen doklepl ALEKSANDR MITROVIĆ a přidal dnes už svou druhou branku.

54
    Žlutou kartu dostává Ferreira-Carrasco (Belgie).

52
    Nedáš, dostaneš! Vitas z pravé strany poslal míč do vápna, tam si na něj naskočil UROŠ VITAS a umístil ho přesně na bližší tyč! Hosté se tak rázem ujímají dvoubrankového vedení.

50
    Asi největší šance domácích v dnešním zápase! Dvacetiletý útočník Michy Batshuayi uháněl sám na Dmitroviće, ten ale skvěle zasáhl s míč do své svatyně nepustil. Stadionem to jen zahučelo..

49
    Hazard zahrál při rychlé přechodu do útoku rukou, a míč tak opět náleží hostům.

48
    Srbové se nyní ujímají míče a usazují se na útočné polovině.

47
    A hned přichází na řadu další žlutá karta, opět na domácí straně. Tentokrát si ji odnáší Djuričić (Srbsko).

46
    Druhý poločas začíná ostrým soubojem, po kterém si Vitas (Srbsko) odnáší žlutou kartu,

46

První poločas je za námi, jednobrankový náskok mají hosté. Zpočátku tomu hra také odpovídala, avšak přibližně od 30. minuty se domácí zvedli a také si vytvořili několik šancí. Druhý poločas bude ještě velmi zajímavý, proto ho sledujte s námi přibližně v 19:02.

45+2

45+2
    Batshuayi se navíc pohádal s rozhodčím, a sám tak obdržel žlutou kartu.

45+1
    Batshuayi byl dvakrát ostře atakován ve vápně, ani jednou ale rozhodčí neodpískal faul na něj.

44
    Do rychlého brejku se drali také hosté, avšak ani oni svou akci nedotáhli do úspěšného konce.

42
    Hazard z levé strany poslal míč do vápna, žádný z jeho spoluhráčů ale jeho nabídky nevyužil, a skóre se tak nemění.

40
    Ke konci poločasu domácí polevují se svým tlakem a pravděpodobně se smiřují s jednobrankovou ztrátou, kterou si přenesou do druhého poločasu.

38
    Coosemans se nyní po dlouhé době také zapojil do hry, do své náruče ukryl lehký centr a rychle rozehrál.

37
    Kapitán domácích Belgičanů, Paul-José Mpoku, nyní mohl utíkat sám na brankáře a nakonec by se mu asi podařilo i skórovat, avšak asistent sudího byl pozorný a odmával ofsajd.

35
    Petković nastavil nohu a Ferreira-Carrasco přes ní upadl, jako kdyby mu uřízli nohy. Rozhodčí ale viděl nedovolený zákrok a Petković (Srbsko) si odnáší žlutou kartu.

33
    Belgičané jsou stále na míči, za malou chvíli se několikrát pokusili i o střelu, avšak hosté všechny zblokovali a Dmitrović nemusel zasahovat.

32
    Domácí nyní uzamkli Srby na jejich polovině, ti nevědí kam dříve skočit.

30
    Hra se velmi kouskuje, a to především kvůli faulům. Na obou stranách jich bylo k vidění již 13!

28
    Belgičané se stále snaží, avšak nedaří se jim déle udržet na míči. Vypadá to tedy, že se dnes budou muset soustředit na obranu a spoléhat se na rychlé protiútoky.

26
    Mpoku se dral do rychlého brejku, avšak na poslední chvíli byl zastaven nečistým zákrokem od Vitase.

25
    Míče se následně ujímají hosté a přesouvají se na polovinu domácích.

24
    Hazard z následné standardní situace mohl srovnat, avšak vůbec netrefil branku, o několik metrů ji přestřelil.

23
    Petrović (Srbsko) zastavoval rychlou akci domácích a musel zatáhnout za záchranou brzdu v podobě faulu. Od rozhodčího spatřil žlutý kartónek.

21
    Djuričić se probil až před velké vápno, jeden z domácíh obránců ale míč zblokoval. Podařilo se mu odvrátit i další šanci, tentokrát míč ztečoval a rohový kop.

19
    Mitrović si naskočil na další dobrý rohový kop, tentokrát ho od skórování dělil jen domácí brankář, který předvedl parádní zákrok!

18
    Rychlý útok Srbů po levé straně odvrátili domácí na rohový kop.

17
    Belgičané drží míč na svých kopačkách, v poklidu kombinují na vlastní polovině.

15
    De Sart na půlící čáře doslova sundal Mitroviće. Za tento zákrok sklidil nejen nevoli u domácích fanoušků, ale hlavně žlutou kartu od hlavního sudího.

13
    Domácí se také snaží, dostat se do zakončení se jim ale nedaří.

12
    Filip Kostić zahrál přesně rohový kop! Přesným nadýchaným balonem našel hlavu ALEKSANDRA MITROVIĆE, který už neměl problém kulatý nesmysl uklidit do odkryté sítě, 0:1!

10
    Denayer dobře zabojoval, získal balon a v klidu ho přihrál směrem na vlastního brankáře, ten odkopává.

8
    Djuričić se snažil z dálky vypálit, míč ale zaplaval a skončil až na střeše stadionu.

7
    Hazard opět operoval s míčem na prvém křídle, avšak po pár vteřinách o něj přišel, dobře zasáhl Petković a balón vybojoval.

6
    Utkání má náboj, na hřišti se oba celky velmi snaží, nevypouští ani jeden souboj. K vidění je opravdu velmi pěkný fotbal.

5
    Hazard z pravé strany odcentroval do vápna, k míči se probojoval Batshuayi, avšak hlavičkoval těsně vedle pravé tyče Dmitrovićovy brány!

4
    Batshuayi se dral do rychlého protiútok, avšak Srbové ho vystavili ofsajdu.

3
    Kostić nebezpečně odcentroval do vápna, Coosemans měl se zpracováním míče velké problémy, avšak nakonec ho udržel a Srbové dorážet nemohli.

2
    Srbové se dobře ubránili a také se vydali dopředu, jejich ale zastavili domácím míč zblokovali do zámezí.

1
    Batshuayi byl na polovině hřiště faulován Spajićem, útok domácích je tak pozastaven.

1
    O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, po pár přihrávkách se ženou kupředu.

1

Hráči obou týmů už si vyslechli národní hymny, utkání za malou chvíli začne.

Belgie: Coosemans – Arslanagic, De Bock, Denayer, Ngawa, De Sart, Mpoku (C), Hazard, Praet, Ferreira-Carrasco, Batshuayi. Trenér: Johan Walem
    Náhradníci: Vermijl, Van der Bruggen, Bruno, Sels, Verboom, Origi, Vanaken

Srbsko: Dmitrović – Petković, Nem. Petrović, Spajić, Vitas, Čaušić, Djuričić, Brašanac, Kostić, Jojić, Mitrović. Trenér: Radovan Ćurčić
    Náhradníci: Perić, Ćosić, Pantić, Kovačević, Malbašić, Pešić, Đurđević.

Vzájemné zápasy

15.11.13 Srbsko U21 – Belgie U21 2 : 2
    20.06.07 Srbsko U21 – Belgie U21 2 : 0

Srbsko se drží v tabulce ihned za Belgií, patří mu tedy druhé místo. Na kontě má bodů 10 (3 výhry, 1 remíza, 1 prohra), na první pozici ztrácí tedy body 3. Mají ale jeden zápas k dobru, tudíž bude závěrečná fáze ještě vyrovnaná. Nejproduktivnějším hráčem týmu je L. Milunović, na kontě má 3 branky.

Belgie po šesti zápasech vládne tabulce 9, jelikož mají na kontě 4 výhry a jen jednu prohru. Toto vše ještě doplňuje jedna remíza, na kontě tak mají 13 bodů. Nejlepším střelce Belgičanů je s 2 brankami M. Batshuayi.

Vítám vás u online z přenosu ze zápasu Kvalifikace ME U21. V dnešním duelu se střenou celky Belgie a Srbska, bude se tedy na co dívat. Pojďme si oba týmy představit o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.