Gruzie – Lucembursko 1:1 (kon.) | Rumunsko – Faerské ostrovy 3:1 (kon.) | Kazachstán – Island 3:2 (kon.)
Malta – Švédsko 1:2 (kon.) | Řecko – Turecko 2:1 (kon.) | Irsko – Černá Hora 1:2 (kon.)
Sev. Irsko – Itálie 0:2 (kon.) | Belgie – Srbsko 0:3 (kon.) | Rakousko – Albánie 1:3 (kon.)
Švýcarsko – Lichtenštejnsko 5:1 (kon.) | Dánsko – Estonsko 8:0 (kon.) | Anglie – Wales 1:0 (kon.)
Portugalsko – S. Makedonie 2:0 (kon.) | San Marino – Finsko 0:0 (kon.)
Dánsko
8:0 (3:0)
Estonsko
Středa 05.03.2014, 18:30 • Farum Park, Farum • Kvalifikace ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

DÁNSKO

Domácí Dánové jsou velikými favority tohoto střetnutí. Nejenže v posledním vzájemném zápase, který se odehrál 7.6.2013, zvítězili 1:0, ale také předvádějí stabilně dobré výkony. Poslední porážku museli vstřebat 21.3.2013 po prohře ve Francii 1:3 a se sedmnácti body jsou na čele druhé kvalifikační skupiny. Bylo by tedy obrovské překvapení, kdyby v duelu s Estonskem nezískali tři body.

ESTONSKO

Hráči z pobaltí zatím nepředvádějí úplně přesvědčivé výkony. Forma Estonců je velmi kolísavá a už několikrát se zdálo, že se z problémů vymanili, když právě v tu chvíli přišla nečekaná porážka. V kvalifikační skupině zatím patří Estoncům čtvrtá příčka, bez reálné naděje na účast v baráži. Tým z Pobaltí může proti svému soupeři opravdu jen překvapit.

Dánsko: Jensen – Remmer, Sørensen, Vestergaard (C), Knudsen – A. Christensen, Thomsen, Højbjerg – L. Christensen, Poulsen, Cornelius

Estonsko: Niinepuu – Elhi, Indermitte, Pikk, Kulinitš – Anier, Liivak, Lepistu (C), Rättel – Vaštšuk.

1

1
    První útok Dánů ztroskotal na obraně Estonců.

2
    Højbjerg měl balon v pokutovém území soupeře, ale ke střele se nedostal.

4
    Dánové začínají útok od gólmana.

5
    Poprvé zkusili zaútočit hosté, Liivakovi utekl balon do autu.

6
    Obrovská šance Dánů po rohu. Vyznamenal se nejprve gólman Niinepuu a při následné skrumáži před brankou měli hosté štěstí, zachránilo je totiž břevno.

8
    Dánové obléhají pokutové území soupeře. Zatím marně.

9
    Cornelius ztratil míč, Estonci budou vhazovat na vlastní polovině.

10
    Dánové opět začínají od vlastního brankaře.

11
    Je tu penalta pro Dány!

11
    Kulinitš za svůj faul vidí červenou kartu.

12
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    K penaltě se postavil PIERRE HØJBJERG, který zakončil přesně do levého rohu, brankář byl bez šance.

14
    Dánové opět na balonu, ale jen na polovině hřiště.

15
    Tak to je neuvěřitelné! Druhá penalta pro Dány.

15
    Indermitte navíc také vyfasoval červenou a Estonci budou dohrávat v devíti.

16

PIERRE HØJBJERG na poprvé trefil jen brankáře, z dorážky už se však nemýlil – 2:0.

19
    Højbjerg mohl zkompletovat hat-trick ani ne za dvacet minut, z přímého kopu trefil ale jen tyč.

21

A je to 3:0. ANDREAS CORNELIUS se prohnal po levé straně a střelou po zemi k levé tyči navyšuje náskok domácích!

23
    Výkop od branky hostí.

24
    Poulsen v ofsajdu.

24
    Cornelius byl blízko druhému zásahu v dnešním utkání, v sólovém úniku však branku těsně minul.

26
    Thomsen vypálil zpoza pokutového území, Niinepuu si poradil.

27
    Knudsen odcentroval, nikdo z Dánů však balon nezasáhl.

28
    Roh pro hosty.

29
    Poulsen hlavičkoval mimo.

29
    Dánové se stále drží na útočné polovině. Budou vhazovat.

30
    Trocha oddechu pro Niinepuuho, bude vykopávat.

31
    Poulsen se snažil kombinovat s Corneliusem, na poslední chvíli však hráči hostí zasáhli.

33
    Sám před brankářem hostů se ocitl Polsen, Niinepuu byl však úspěšnější.

34
    Centr Dánů ukryl Niinepuu do náruče.

35
    Obraz hry se nemění. Dánové obléhají pokutové území modročerných.

36
    Útočný faul, Estonci budou rozehrávat.

37
    Dalekonosná střela Højbjerga sražena na roh.

38
    S míčem hrají Estonci, ovšem jen na vlastní polovině.

39
    Poulsen šel podruhé v krátké době sám na hostujícího brankáře. Ani napodruhé ale neuspěl. Tentokrát se pokusil o kličku, kterou ale udělal moc dlouhou a míč nakonec doputoval do autu.

41
    Estonci se pokusili vytvořit útočnou akci, přes obranu soupeře se ale daleko neprobili.

42
    Estonci se i nadále pokouší kombinovat, zatím se ale nedostali ani do střelecké pozice.

43
    Do pokutového území hostí přilétl centr z pravé strany, Cornelius hlavičkoval nad.

45+1
    Vaštšuk se řítil do pokutového území Dánska, o balon však přišel.

45+2
    Kapitán hostí Lepistu rozehrává po faulu ze středového kruhu.

45+2

Dánové zatím zápasu podle očekávání jasně dominují. Ve 12. a 15. minutě proměnili pokutové kopy a Estonci budou navíc druhý poločas dohrávat pouze v devíti hráčích. Myslím, že není jediný důvod pochybovat o tom, že Dánové dovedou dnešní zápas do vítězného konce.

46

46
    Rozehrávku měli k dispozici sice Estonci, Dánové se ale okamžitě zmocnili balonu a z dálky střílel L. Christensen. Mimo.

47
    Niinepuuovi vypadl po centru balon z rukavic, obránci ale včas zareagovali a odklidili míč do bezpečí.

48
    U balonu jsou nyní Estonci.

49
    L. Christensen přetažený centr nezachytil.

50
    Poulsen faulován kousek od rohového praporku, zajímavá možnost standartní situace pro domácí.

51
    Niinepuu balon ze vzduchu v klidu sebral.

52
    YUSSUF POULSEN přidává čtvrtou branku domácích! Prosazuje se po rohovém kopu. Balon poskakoval v pokutovém území, než se do něj Poulsen opřel a rozvlnil síť počtvrté.

52
    Lepistu dostává za přebytečné řeči žlutou kartu,

55
    Dánové zahajují útok z vlastní poloviny.

56
    Cornelius nejprve vystřelil zpoza vápna, k následné dorážce se dostal L. Christensen, gólman hostí si nadvakrát poradil.

57
    Dánové střídají, střelce čtvrtého gólu, Poulsena, nahrazuje Zohoré.

58

59
    Pěkná dalekonosná střela Højbjerga mířila jen těsně mimo tři tyče.

60
    NICOLAJ THOMSEN přidává pátou branku do sítě Estonců. Když dokázal zužitkovat křižnou přihrávku a gólmana soupeře překonat přízemní střelou.

62
    Thomsen se objevil v další příležitosti, tentokrát byl úspěšnější Niinepuu. Ten balón vyrazil ale do jednoho ze svých obránců, od kterého se míč odrazil do tyče!

64
    Dánové opět nastěhovaní před pokutovým územím hostů.

65
    Střídání i na druhé straně. Ze hry jde Rättel, místo něj naskakuje Aloe.

67
    Dánové zakládají další útok.

67
    Tak teď už je to opravdu debakl. Šestý gól domácích přidává krásnou ranou do šibenice LASSE CHRISTIENSEN.

68
    Estonci vyslali první projektil vstříc Dánské svatyni, Jensen úspěšně zasáhl.

69
    Další brejk hostí zastavila pozorná Dánská obrana.

71
    A je tu další branka! Po rychlém přenesení hry na pravou stranu NICOLAJ THOMSEN propálil brankaře hostí. Ten si na míč sáhl, ale sedmé brance ve své síti zabránit nedokázal.

72
    Další střídání domácích. Hřiště opouští Højbjerg, přichází Nørgaard.

74
    Vaštšuk vidí žlutou kartu.

74
    A střídají i Estonci. Odchází právě Vaštšuk a do hry naskakuje Mööl.

76
    Hra je teď velmi rozkouskovaná. Vidíme další střídání na domácí straně. Odchází Knudsen a na trávník vybíhá Durmisi.

78
    Balon je u brankáře domácích.

79
    Estonci opět střídají. Aniera nahrazuje Lipin.

80
    Zpoza vápna vypálil Durmisi těsně vedle.

81
    Niinepuu si připisuje další zákrok.

82
    Vestergaard na centrovaný balon jen těsně nedosáhl.

84

LESSE CHRISTIENSEN se prosazuje po centru z pravé strany a přidává osmý zářez na pažbu domácích.

85
    Vestergaard z dálky přestřeluje.

86
    Estonci odvracejí centry, které míří do pokutového území z obou postupně z obou stran.

88
    Cornelius vypálil, jeho střelu těsně nad zemí Niinepuu lapil.

89
    Estonci mají k dispozici vhazování na své obrané polovině.

90
    Durmisimu byl odmáván ofsajd.

90
    Zápas se opravdu už pouze dohrává. O jeho výsledku se rozhodovalo prakticky kolem patnácté minuty.

90
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    Domácím je odpískán útočný faul, brankář hostí je evidentně otřesen.

90+2
    A další faul Dánů v pokutovém území Estonců.

Je konec. Dánové naplnili předpoklady, zápasu jasně dominovali a soupeři z Pobaltí nadělili na cestu hned osm branek. Rozhodující momenty zápasu nastaly ve 12. a 15. minutě, kdy domácí proměnili dvě nařízené penalty a hosté od 15. minuty dohrávali jen v devíti hráčích.

Pro dnešek je to vše. Loučím se s Vámi a těším se na shledanou u dalších přenosů. (20:31:50)

Adam Kolář

Branky: 12. Højbjerg (pen.), 16. Højbjerg (pen.), 21. Cornelius, 52. Poulsen, 60. Thomsen, 67. Christensen, 71. Thomsen, 84. Christensen

Karty:   52. Lepistu (EST), 74. Vaštšuk (EST)   11. Kulinitš (EST), 15. Indermitte (EST)

Dánsko: Jensen – Remmer, Sørensen, Vestergaard (C), Knudsen (76. Durmisi) – A. Christensen, Thomsen, Højbjerg (72. Nørgaard) – L. Christensen, Poulsen (57. Zohoré), Cornelius
    Náhradníci: Jensen, Hjulsager, Nørgaard, Andersen, Jønsson, Zohorè, Durmisi

Estonsko: Niinepuu – Elhi, Indermitte, Pikk, Kulinitš – Anier (79. Lipin), Liivak, Lepistu (C), Rättel (65. Aloe) – Vaštšuk (74. Mööl)
    Náhradníci: Aland, Aloe, Mööl, Gussev, Lipin, Marin, Avilov

Rozhodčí: Sven Bindels (LUX), Marco Tropeano (LUX), Paulo Vivas (LUX)